Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 12 ψήφοι

iOS 8: Όλα όσα πρέπει να ξέρεις για το νέο λειτουργικό


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3041 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1216   Amaretos

Amaretos

    iPH User

  • 107 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 18/09/2014 - 09:43

Η μαγκιά θα ήταν να έδινε όλες όσες υποστηρίζει η συσκευή σου πλήρωσα 500-600-700-800-900 ευρώ άσε να αποφασίσω εγώ πιο από τα iOS που υποστηρίζεις συσκευή μου θέλω να έχω.Για να μαζευτούν 1000-5900-10000+ άτομα και να το κάνουν θέμα παγκοσμίος να την πάνε ακόμα και σε δικαστήριο να σου πω εγώ αλλά δεν λέει κανείς τίποτα άρα όλα καλά και μένεις με το τελευταίο σέρνεται το iPad iPhone κλπ κλπ και αναγκαστικά αν δεν έχεις να δώσεις λεφτά για καινούργιο iPhone η μένεις έτσι η πας σε android.

Ετσι ειναι οπως τα λες. Χεστηκα εγω αν η apple και η καθε apple θελει να πουλαει συνέχεια για να κονομάει, την τσέπη μου την ρώτησε? Για αυτο ακριβώς τον λογο, και εγω μετα απο 6 χρονια συμβιωσης με τα μήλα, εδω και 5 μέρες πηγα σε LG G3 32 και so far ειμαι υπερευχαριστημένος!!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1217   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 18/09/2014 - 09:44

παιδια κατεβαστε το Epic Zen Garden

θα παθετε πλακα απο τα γραφικα, metal σπερνει!  εχει ενα μικρο lag το παιχνιδι οταν κανεις εναλαγες αλλα λογικα ειναι το prototype οπως το ειχαν στην παρουσιαση!

οι πεταλουδες ειναι ολα τα λεφτα!!!!!! 


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#1218   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.836 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 18/09/2014 - 09:44

Η μαγκιά θα ήταν να έδινε όλες όσες υποστηρίζει η συσκευή σου πλήρωσα 500-600-700-800-900 ευρώ άσε να αποφασίσω εγώ πιο από τα iOS που υποστηρίζεις συσκευή μου θέλω να έχω.Για να μαζευτούν 1000-5900-10000+ άτομα και να το κάνουν θέμα παγκοσμίος να την πάνε ακόμα και σε δικαστήριο να σου πω εγώ αλλά δεν λέει κανείς τίποτα άρα όλα καλά και μένεις με το τελευταίο σέρνεται το iPad iPhone κλπ κλπ και αναγκαστικά αν δεν έχεις να δώσεις λεφτά για καινούργιο iPhone η μένεις έτσι η πας σε android.

αν το έκανε αυτό τα ήταν ότι καλύτερο άλλα δεν.... τουλάχιστον στις πιο παλιές συσκευές ίσως θα πρέπει να το εξετάσει λίγο ποιο σοβαρά 



#1219   fragment

fragment

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:dennmtr

Δημοσίευση 18/09/2014 - 09:45

Λοιπόν παιδιά πέρασα κι εγώ με τη σειρά μου το iOS8 στο 4S μου εδώ και λίγες ώρες.
Αρχικά να πω πως έκανα το Λάθος και το έκανα ενημέρωση και πέρασα το update πάνω στην 7.1.2 εκεί κολλούσε παρά πολύ ήταν σε λίγο καλύτερη θέση από το 4αρι πέρυσι με την 7. Μετά από κόπο πολύ (γιατί οι server χθες είχαν βγει off) πέρασα με set up as new την 8αρα και η διαφορά είναι χαοτική! ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ δεν έχει όπως ήταν το 4αρι με την 7αρα. Οκ έχει γίνει λίγο πιο laggy σε κάποια πράγματα όπως το Notification Center (λόγω widget), την κάμερα άμα την ανοίγεις από τη lock screen και στο control center (χωρίς λίγο). Κατα τα αλλά το ρολάρισμα μου φαίνεται σχεδόν ίδιο, βασικά νομίζω είναι ίδια με την 7αρα πέρυσι που σίγουρα με μικρά update θα βελτιωθεί. Όλα αυτά που ακούω ότι σέρνεται και τέτοια ΔΕΝ ΙΣΧΥΟΥΝ απλά είναι λίγο πιο αργή. Αυτό παρατήρησα μέχρι στιγμής όλα δουλεύουν όμως άψογα. Και θα το ξαναπώ επειδή είχα εμπειρία με 2 iPhone 4 όταν περάστικε το iOS 7, μιλάμε δεν έχουν καμία σχέση το 4αρι πέρυσι σερνόταν δεν πήγαινε πουθενά ενώ το 4S φέτος απλά έγινε λίγο laggy. Όχι ότι δικαιολογείται που έγινε πιο αργό αλλά ελπίζω να διορθωθεί σε επόμενα update. Οποίος θέλει να προχωρήσει ας προχωρήσει για εμένα θα καθυστερεί λίγο σε ορισμένες εργασίες αλλά κατα τα αλλά ίδια. Περισσότερες πληροφορίες θα ανεβάσω στις επόμενες μέρες. Α η μπαταρία μέχρι στιγμής μου φαίνεται στα ίδια επίπεδα με το 7 αλλά και πάλι δεν μπορώ να πω με σιγουριά.


Σιγά τη σοβαρή τεχνολογία των widgets που θα κάνει και lag. Αν έτρεχε ή έκδοση του iOS 5s στο 4s θα πήγαινε σφαίρα.. Το αυτονόητο θα ταν κάθε έκδοση να έτρεχε σφαίρα σε όλα τα κινητά αναλόγως.

#1220   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 18/09/2014 - 09:46

Γιατι το εικονίδιο τοποθεσια ειναι μόνιμα ανοικτό;

Νομίζω λόγω του app του καιρού λέει πως χρησιμοποιεί μονίμως την τοποθεσίας. Τουλάχιστον σε εμένα το πρωί που το άνοιξα είδα το σήμα της τοποθεσίας πήγα στις ρυθμίσεις και φαινόταν ο καιρός πως το χρησιμοποιούσε. Και στην 7αρα οι υπηρεσίες τοποθεσίας ήταν συνέχεια.

#1221   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 18/09/2014 - 09:49

Σιγά τη σοβαρή τεχνολογία των widgets που θα κάνει και lag. Αν έτρεχε ή έκδοση του iOS 5s στο 4s θα πήγαινε σφαίρα.. Το αυτονόητο θα ταν κάθε έκδοση να έτρεχε σφαίρα σε όλα τα κινητά αναλόγως.


Δεν το λέω σαν τεχνολογία το ανέφερα ότι έγινε πιο βαρύ από πριν γιατί πλέον έχει και μόνιμες πληροφορίες από τρίτους και το lag είναι ανεπαίσθητο στο Notification Center. Περισσότερο στην κάμερα στην lock screen είναι σπαστικό!

#1222   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 18/09/2014 - 09:50

Δεν το λέω σαν τεχνολογία το ανέφερα ότι έγινε πιο βαρύ από πριν γιατί πλέον έχει και μόνιμες πληροφορίες από τρίτους και το lag είναι ανεπαίσθητο στο Notification Center. Περισσότερο στην κάμερα στην lock screen είναι σπαστικό!

ολα αυτα τα μικρο lag θα διορθωθουνε σε καποιο επομενο update! οσο για τα extensions εσυ καλα τα λες ειναι και πιο ενεργεβορα και τραβνε πορους και η τεχνολογια ειναι αψογη ασε τους αλλους να λενε


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#1223   billups

billups

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 18/09/2014 - 09:50

παντως σε 5αρι τελικα ισως να τρεχει και καλυτερα.!το κακο ειναι οτι  εβγαλε αναγκαστηκα LTE (ενω εχω wind) kai τρωει αρκετη μπαταρια με το 3g να δουλευει ακομα και με κλειστο διακοπτη και το σημα εγινε χειροτερο απο αυτο το λογο...



#1224   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 18/09/2014 - 09:52

Ετσι ειναι οπως τα λες. Χεστηκα εγω αν η apple και η καθε apple θελει να πουλαει συνέχεια για να κονομάει, την τσέπη μου την ρώτησε? Για αυτο ακριβώς τον λογο, και εγω μετα απο 6 χρονια συμβιωσης με τα μήλα, εδω και 5 μέρες πηγα σε LG G3 32 και so far ειμαι υπερευχαριστημένος!!

Για μένα (αν και είναι όμορφα τα άτιμα) δεν είναι θέμα κατασκευή αλουμίνιο γυαλί ή οτιδήποτε άλλο μπορεί να είναι ένα iPhone ή ένα android εμένα με ενδιαφέρει το λειτουργικό και κακά τα ψέματα το iOS σκοτώνει και όχι από άποψη τι έχει η apple μέσα αλλά τι υποστήριξη έχει από τους dev δες το AppStore και το google play καμία σχέση στις εφαρμογές είχα πάει σε android τις εφαρμογές που ήθελα δεν της βρήκα γύρισα πίσω στην Apple αν η Apple δεν είχε το store που έχει δεν είχε ελπίδα πέρα που στο Google play ο κάθε ένας βάζει ότι θέλει και αν δεν είσαι του χώρου μπορεί να κατεβάσεις κανένα Trojan η ιο...με 200-300 αγοράζεις κινητό πρώτο αλλά το λειτουργικό είναι για κλωτσιές σε αυτό που έχεις βάλε iOS και να είναι open source βάλε και cydia για τα διαφορά tweak και πες μου μετά πως θα είναι το LG....

Knowledge Is Power


#1225   panais13

panais13

    iPH Contributor

  • 1.155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:panais13

Δημοσίευση 18/09/2014 - 09:55

Νομίζω λόγω του app του καιρού λέει πως χρησιμοποιεί μονίμως την τοποθεσίας. Τουλάχιστον σε εμένα το πρωί που το άνοιξα είδα το σήμα της τοποθεσίας πήγα στις ρυθμίσεις και φαινόταν ο καιρός πως το χρησιμοποιούσε. Και στην 7αρα οι υπηρεσίες τοποθεσίας ήταν συνέχεια.

δεν μένει ανοιχτό λόγο καιρού κάτι άλλο ειναι αν ξέρει κάποιος ας μου πει γιατι ειναι μονίμως ανοιχτό το εικονίδιο τοποθεσίας.
Εκτός αν πρέπει να ειναι ετσι

#1226   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 18/09/2014 - 09:55

ολα αυτα τα μικρο lag θα διορθωθουνε σε καποιο επομενο update! οσο για τα extensions εσυ καλα τα λες ειναι και πιο ενεργεβορα και τραβνε πορους και η τεχνολογια ειναι αψογη ασε τους αλλους να λενε


Εγώ απλά ανέφερα την συνολική εμπειρία χρήσης του 8 στο κινητό μου και θα την χαρακτήριζα άψογη. Κι εγώ πιστεύω ότι τα μικρολαγκ διορθώνονται εδώ σώθηκε από βέβαιο "θάνατο" πέρυσι το 4αρι αυτά δεν θα διορθωθούν. Πάντως άμα βγάλω κάποια από τα widget των Τρίτων το Notification Center είναι άψογο.

#1227   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 18/09/2014 - 09:56

Εγώ απλά ανέφερα την συνολική εμπειρία χρήσης του 8 στο κινητό μου και θα την χαρακτήριζα άψογη. Κι εγώ πιστεύω ότι τα μικρολαγκ διορθώνονται εδώ σώθηκε από βέβαιο "θάνατο" πέρυσι το 4αρι αυτά δεν θα διορθωθούν. Πάντως άμα βγάλω κάποια από τα widget των Τρίτων το Notification Center είναι άψογο.

και 53 να βαλεις παλι αψογο θα ειναι! τα lag που εχει ειναι προβληματικα transitions τα οποια διορθωνονται με τον κωδικα


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#1228   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 18/09/2014 - 09:58

δεν μένει ανοιχτό λόγο καιρού κάτι άλλο ειναι αν ξέρει κάποιος ας μου πει γιατι ειναι μονίμως ανοιχτό το εικονίδιο τοποθεσίας.
Εκτός αν πρέπει να ειναι ετσι


Σε μένα τουλάχιστον αυτό έδειχνε προσπάθησε να δεις μέσα στις ρυθμίσεις από τις υπηρεσίες τοποθεσίας εκεί που λέει για υπηρεσίες συστήματος και βγάλει ότι δεν θες να σου τρώει τσάμπα μπαταρια.

#1229   billups

billups

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 18/09/2014 - 10:00

ρε παιδια ξερει κανεις πως γινετε να απαντησεις απο macbook στις κλησεις..δεν μπορω να το βρω με τιποτα..



#1230   stelpanta

stelpanta

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Twitter:@upiter0330
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 18/09/2014 - 10:00

καλημέρα σε όλους σας !να ρωτήσω μηπως κολάει σε καποιον το facebook? δηλαδη το ανοίγω κρασάρει κ βγάζει μαύρη οθονη! ειμαι με ipad air και περασα την ios8 OTA! ευχαριστω πολυ !

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες