Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αργό Internet ακόμα και με WiFi


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
11 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/01/2009 - 02:21

Γιατι ακομα και οταν ειμαι συνδεμενος μεσο wifi και με συνδεση internet ακομα και με 24mb , η συνδεση ειναι τοσο αργη? Τα βιντεακια απο youtube αργουν τοσο πολυ και κολανε εκνευριστηκα κατα την παρακολουθηση σε σημειο που να βαριεσε και να ανοιξεις να δεις ενα βιντεο?
Να πω οτι αυτο δεν το εχω συναντηση μονο στο iPhone αλλα και σε παλιοτερα windows mobile κινητα που ειχα?

Eιναι γενικο το φαινομενο? υπαρχει τροπος να καλυτερεψει το πραγμα?

και τελος μια ακομα ερωτηση

Διαφορα αρχεια που κατεβαζω απο τον safari οπως πχ rar , βιντεακια , pdf κλπ σε ποιον φακελο μπαινουν?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Lan

Lan

    iPH Member

  • 278 μηνύματα

Δημοσίευση 03/01/2009 - 17:33

εμενα δεν μου ετυχε να αργει στο site αυτο.

δοκιμασε να μπεις απο application και οχι στο site... :)

good luck

#3   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/01/2009 - 05:04

μα δεν παιζουν τα βιντεο απο το site, απο την εφαρμογη παιζουν μονο...
Η ταχυτητα ειχαι υπερβοληκα αργη....

τα αρχεια που κατεβαζω απο safari οπως πχ rar , avi, pdf κλπ, σε ποιον φακελο πανε?

#4   rally170hp

rally170hp

    iPH Addict

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Rally170hp

Δημοσίευση 04/01/2009 - 12:44

Φιλε για να παιζεις τα βιντεκια που κατεβαζεις απο το σαφαρι πρεπει να κατεβασεις το dTunes απο το cydia.

#5   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/01/2009 - 04:35

παιδια δεν ξερω τι λετε, αλα απορω , δηλαδη κανεις αλος δεν εχει δει οτι ακομα και απο wifi αργει να και κολαει κατα την αναπαραγωγη τους τα βιντεακια απο το youtube?

#6   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 05/01/2009 - 06:36

Σκεφτηκες καθολου οτι μπορει να φταιει η συνδεση σου στο internet;

#7   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/01/2009 - 14:54

δεν φτεει γιατι απο την ιδια συνδεση το pc παει σφαιρα

#8   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 05/01/2009 - 19:37

Δεν ξέρω φίλε μου, τι να σου πω... Εμένα πάντως μια χαρά φορτώνουν τα βίντεο εκτώς από μερικές φορές που έχει πολύ κίνηση το δίκτυο και γενικώς σέρνεται το internet...

#9   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 11/01/2009 - 00:47

Και εμένα γενικά δεν καταιβένουν σφαίρα παίρνουν ωρίτσα... Αλλά τι θες να δείς youtube από το iPhone άμα είσαι στο pc??? Για το δεύτερο έχει απαντηθεί πολλές φορές, /var/mobile/Library/Downloads/

#10   gothaf

gothaf

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/01/2009 - 11:49

Γεια χαρα παιδια!
Αντιμετωπισα το ιδιο προβλημα, με αργο WiFi. Η αλλαγη του πρωτοκολου στο router απο 802.11g  σε 802.11b βοηθαει.
Απ' οσο διαβασα σε αλλα forum, καποιο προβλημα εχει το iPhone 3G με δικτυα 802.11g. Σε μενα η ταχυτητα του ιντερνετ ηρθα στα ισια της μετα την αλλαγη!

#11   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/01/2009 - 23:51

Quote

Γιατι ακομα και οταν ειμαι συνδεμενος μεσο wifi και με συνδεση internet ακομα και με 24mb , η συνδεση ειναι τοσο αργη? τα βιντεακια απο youtube αργουν τοσο πολυ και κολανε εκνευριστηκα κατα την παρακολουθηση σε σημειο που να βαριεσε και να ανοιξεις να δεις ενα βιντεο? να πω οτι αυτο δεν το εχω συναντηση μονο στο iphone αλλα και σε παλιοτερα windows mobile κινητα που ειχα?



ειναι γενικο το φαινομενο? υπαρχει τροπος να καλυτερεψει το πραγμα?



και τελος μια ακομα ερωτηση



διαφορα αρχεια που κατεβαζω απο τον safari οπως πχ rar , βιντεακια , pdf κλπ σε ποιον φακελο μπαινουν?


Δράττομαι της ευκαιρίας να σημειώσω την εμπειρία μου εδώ.

Έχω παρατηρήσει ότι η ταχύτητα σε όλα τα WiFi που έχω δοκιμάσει είναι σαφώς κατώτερη των προσδοκιών μου. Αρχικά πίστευα ότι έφταιγε η σύνδεσή μου στο Internet - αλλά πόσο χάλια μπορεί να είναι τα 8192Kbps... Μετά δοκίμασα πληθώρα hotspots (Flocafe και άλλα) και είδα ότι όλα ήταν εκνευριστικά αργά, κυρίως σε όρους latency και χρόνο απόκρισης σε απλό σερφάρισμα.

Αντίθετα, χρησιμοποιώντας όλο και περισσότερο το 3G δίκτυο της Vodafone βλέπω σαφείς διαφορές στην ταχύτητα απόκρισης στο σερφάρισμα. Πλέον μόνο από 3G σερφάρω.

#12   ackel

ackel

    iPH User

  • 184 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/01/2009 - 13:50

Και εγώ είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.Μετά απο αρκετό ψάξιμο στο google βρήκα ότι (τουλαχιστον σε εμένα) φταίει το mode που ειχε το modem/router μου για wlan.

Apo 802.11 g+b ,  το έκανα 802.11 b και τώρα το iphone πιάνει ταχύτητα κοντά στα 3 Μbps με wifi !




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες