Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

ερωτηση για ανοιγμα case στο ebay


  • Please log in to reply
49 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2,944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 23/06/2014 - 15:42

Τωρα σοβαρά ; Ειναι δικό του το λάθος και θα χρεώθεις εσυ ; Πες τους το , πες εγώ το αγόρασα new και λειτουργικό , αυτός μου έστειλε σπασμένο και θα χρέωθω εγώ τα έξοδα για κατι που δεν ειναι δικό μου λάθος ;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   airthanos69

airthanos69

    iPH Contributor

  • 1,106 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 23/06/2014 - 18:05

to email που πηρα αυτα γραφει αρα εγω πληρωνω τα μεταφορικα?

 

Please complete these steps in the next 7 days to receive your refund:
 

1. Go to the Resolution Center and get the seller's return address from the "Case details" page:
 

http://resolutioncenter.ebay.com
 

Please ship the item back to the seller’s return address:
 

Yan XIAO

4th Floor, Building 2, Daerxun Industrial Area, Pinxin Road (N),

Pinghu, Longgang

Shenzhen, Guangdong Province

CN 518111  

 

2. Ship the item back to the seller using tracking information, with required signature confirmation for transactions $750 USD so we can confirm that the seller received the item. You can use the shipping company of your choice.
 

3. Return to the Resolution Center and enter the tracking number from the package. After you enter the tracking information, you'll see another page where you'll be asked to confirm that the tracking information is correct. Be sure to click the "Submit" button--otherwise we won't receive your information. You must enter the tracking information in order to receive a refund.
 

You are given 7 days to send the item back and upload the tracking number, but I highly encourage you to send it back in the next 3 days to expedite the process and help you get your refund the soonest possible time.
 

Once we have confirmation that the item has been delivered, we'll issue you a refund within 3 business days for the cost of the item plus original shipping (as long as the seller hasn't already issued you a refund).
 

Once the seller receives the returned item, you'll be issued a refund within 3 business days.
 

We appreciate your help. Thank you for choosing eBay.
 

 

Sincerely,



#33   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2,944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 23/06/2014 - 18:14

Καλα κρασιά ... 18$ είπες οτι πληρωσες ; Τα μεταφορικά θα ειναι περίπου 7€ για συστημένο ( με tracking no ).

#34   airthanos69

airthanos69

    iPH Contributor

  • 1,106 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 23/06/2014 - 18:21

Καλα κρασιά ... 18$ είπες οτι πληρωσες ; Τα μεταφορικά θα ειναι περίπου 7€ για συστημένο ( με tracking no ).

οποτε τι προτεινεις?

να στειλω ενα mail και να τους πω οτι δεν θελω τιποτα και ας τα κρατησει ο κινεζος να τα φαει ρυζι :D ?



#35   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2,944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 23/06/2014 - 18:44

Θα τους εξηγήσεις οτι ειναι δικό του το λάθος , η περιγραφή , ή έστω ελαττωματικό και πως αν το στείλεις πίσω θα σου κοστίσει σχεδόν όσο το refund. Τόνισε το οτι δεν ειναι δικό σου λάθος ή πχ άλλαξες γνώμη .

#36   airthanos69

airthanos69

    iPH Contributor

  • 1,106 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 23/06/2014 - 18:47

οταν λες αλλαξα γνωμη τι εννοεις

  τα ακυρωνω ολα?ουτε λεφτα πισω ουτε το αντικειμενο πισω?



#37   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2,944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 23/06/2014 - 18:59

Οχι , εννοώ οτι δεν το θες επειδή άλλαξες γνώμη και οχι επειδή δεν ήταν οπως έλεγε στην περιγραφή !
Γιατι αν δώσεις εσυ τα μεταφορικά ουσιαστικά πανε όλα τα χρήματα . Δεν πρέπει να πληρώσεις τα μεταφορικά , για να καταλάβεις έκανα μια παραγγελία απο ελλαδα και δεν μου έστειλαν αυτο που είχα παραγγείλει και το έστειλα με δικά τους μεταφορικά πίσω ..

#38   airthanos69

airthanos69

    iPH Contributor

  • 1,106 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 23/06/2014 - 19:01

Οχι , εννοώ οτι δεν το θες επειδή άλλαξες γνώμη και οχι επειδή δεν ήταν οπως έλεγε στην περιγραφή !
Γιατι αν δώσεις εσυ τα μεταφορικά ουσιαστικά πανε όλα τα χρήματα . Δεν πρέπει να πληρώσεις τα μεταφορικά , για να καταλάβεις έκανα μια παραγγελία απο ελλαδα και δεν μου έστειλαν αυτο που είχα παραγγείλει και το έστειλα με δικά τους μεταφορικά πίσω ..

;) μολις τωρα εστειλα και ρωταω για τα μεταφορικα κτλ.

για να δουμε !



#39   kostas4

kostas4

    iPH Addict

  • 622 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/06/2014 - 21:36

φίλε κάνεις λάθος...ο πωλητής μπορεί να ζήτηση από τον αγοραστή να κάνει revise feedback, οπότε με την αρνητική πιέζει ακόμη ποιο πολύ τη κατάσταση

τελικα όπως αποδείχτηκε δεν έκανα λάθος.επισης ακόμη και αν ο πωλητής ζητούσε απο τον αγοραστή να κάνει αναθεώρηση στην κριτική του αυτο ειναι λίγο να γίνει.το eBay σου επιτρέπει να αναθεωρηςεις μόνο 5 απο τις 1000 κριτικές.και το παλικάρι που εχει το πρόβλημα δεν νομίζω να εχει συμπληρώσει ικανό αριθμό feedbacks ώστε να μπορει να κανει την πρώτη του αναθεώρηση.

#40   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4,323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 24/06/2014 - 02:57

τελικα όπως αποδείχτηκε δεν έκανα λάθος.επισης ακόμη και αν ο πωλητής ζητούσε απο τον αγοραστή να κάνει αναθεώρηση στην κριτική του αυτο ειναι λίγο να γίνει.το eBay σου επιτρέπει να αναθεωρηςεις μόνο 5 απο τις 1000 κριτικές.και το παλικάρι που εχει το πρόβλημα δεν νομίζω να εχει συμπληρώσει ικανό αριθμό feedbacks ώστε να μπορει να κανει την πρώτη του αναθεώρηση.

αυτο που το είδες γραμμένο φίλε ; Εγώ έχω 840 feedback και έχω αλλάξει τουλάχιστον 30 φορές feedback. Στο eBay μπορει να την πατήσεις μια στο τόσο αλλά αν το παίξεις σωστά δε χάνεις σχεδόν ποτέ.

#41   airthanos69

airthanos69

    iPH Contributor

  • 1,106 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 24/06/2014 - 21:42

λοιπον επειδη δεν βρισκω ακρη ποιος θα πληρωσει τα μεταφορικα,λεω να στειλω στο ebay mail να κλεισει το case και να παει να ................ ο κινεζος!



#42   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2,944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 24/06/2014 - 23:30

Κρίμα ρε συ :/

#43   kostas4

kostas4

    iPH Addict

  • 622 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/06/2014 - 03:13

αυτο που το είδες γραμμένο φίλε ; Εγώ έχω 840 feedback και έχω αλλάξει τουλάχιστον 30 φορές feedback. Στο eBay μπορει να την πατήσεις μια στο τόσο αλλά αν το παίξεις σωστά δε χάνεις σχεδόν ποτέ.

ετσι καθοθηγησες και το θανο φίλε μου και τον πήρες στο λαιμό σου.τον παροτρυνες να αφήσει αρνητική κριτική χάνοντας ότι διαπραγματευτικο μέσο είχε.και μετά τι να κανει με open case?"χεστηκε η φοράδα στ' αλωνι για τον πωλητή"!και το θέμα δεν ειναι να το παίξεις σωστά όπως λες.δεν ειναι τζόγος φιλαράκι,ανοικτή αγορά ειναι και ο κάθε πωλητής αντιδράει διαφορετικά.

#44   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4,323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 26/06/2014 - 23:10

ετσι καθοθηγησες και το θανο φίλε μου και τον πήρες στο λαιμό σου.τον παροτρυνες να αφήσει αρνητική κριτική χάνοντας ότι διαπραγματευτικο μέσο είχε.και μετά τι να κανει με open case?"χεστηκε η φοράδα στ' αλωνι για τον πωλητή"!και το θέμα δεν ειναι να το παίξεις σωστά όπως λες.δεν ειναι τζόγος φιλαράκι,ανοικτή αγορά ειναι και ο κάθε πωλητής αντιδράει διαφορετικά.

Κώστα μέσα σε 4 χρόνια έχω κάνει αγορές πάνω από 50000€ από eBay, πίστεψε με ξέρω πως δουλεύει. Το αν πήρα κάποιον στο λαιμό μου δε θα το κρίνεις εσύ ούτε και εγώ. Εγώ έδωσα μια συμβουλή του τι θα έκανα εγώ και του τι κάνω. Και σε πληροφορώ πως πιάνει τουλάχιστον σε πωλητές που ενδιαφέρονται να συνεχίσουν να πουλάνε στο eBay. Δεν ξέρω τις γνώσεις σου περί eBay, αλλά αν δεν το ξέρεις μετά από κάποιες αρνητικά feedback το eBay μπορεί να διαγράψει τον πωλητή, οπότε ναι τον καίς με την αξιολόγηση σου. Βέβαια υπάρχουν και γαίδούρια που δε χαμπαριάζουν. Εσύ δεν είδα να προτείνεις κάτι στο φίλο?

#45   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2,555 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 26/06/2014 - 23:34

Τι βαθμολογια εχει ο πωλητης και τι ο αγοραστης;
Δεν εννοω βαθμους αλλα ποσοστο τοις εκατο.

Τελευταία επεξεργασία από: skiace, 26/06/2014 - 23:35.


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες