Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

Apple TV: Νέα μειωμένη τιμή στην Ευρώπη και πιθανότητα προσθήκης του Continuity


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
93 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   ekaradimos

ekaradimos

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:Vagelis Karadimos

Δημοσίευση 15/03/2015 - 22:39

Τυχαία και χωρίς να το σχεδιάσω πήρα και εγώ ένα Apple TV το Σάββατο, 2 ημέρες πριν ανακοινωθεί η μειωμένη τιμή του. Σίγουρα είναι ακριβό για αυτά που σου προσφέρει, αλλά αν είσαι Apple-maniac και στο σπίτι κυκλοφορεί ένας mac, 2 iPad και 2 iPhone, τότε δεν είναι άσχημο. Επειδή έχω μετακομίσει πρόσφατα στο σπίτι έχω φτιάξει και κάποια δομημένη καλωδίωση (2 UTP για OTE TV για σαλόνι και δωμάτιο, 3 UTP στα 3 δωμάτια και 1 UTP μπήκε στο Apple TV). Έτσι έχω πολύ καλές ταχύτητες. Επίσης λέγεται ότι θα είναι σημαντικός ο ρόλος του για το Homekit. Τώρα μένει η αγορά ενός ακόμα toslink καλωδίου, ώστε για να streamάρω μουσικη στο home theater μου να μη χρειάζεται να έχω ανοιχτή την τηλεόραση.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.909 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 16/03/2015 - 10:39

Με το Beamer τελικά τι γινεται; Τι πληρώνεις μια φορά; Και τι συγκεκριμένα κάνει;

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#63   yianniskyr

yianniskyr

    iPH Member

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/03/2015 - 12:41

Επειδή και εγώ σκεφτομουνα να το αγοράσω λόγω μειωμένης τιμής ( το ήθελα κυρίως για να βλέπω μέσο nas τις ταινίες,φωτό στην smart tv μου) τελικά βουλευτικά με την εφαρμογή allcast που κάνει μόνο 4,99€. Άμα σε μελλοντικό μοντέλο βγάλει κάτι αξΙολογο θα το χτυπήσω εννοείται

#64   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 16/03/2015 - 13:46

Επειδή και εγώ σκεφτομουνα να το αγοράσω λόγω μειωμένης τιμής ( το ήθελα κυρίως για να βλέπω μέσο nas τις ταινίες,φωτό στην smart tv μου) τελικά βουλευτικά με την εφαρμογή allcast που κάνει μόνο 4,99€. Άμα σε μελλοντικό μοντέλο βγάλει κάτι αξΙολογο θα το χτυπήσω εννοείται

Δωρεάν είναι στο Appstore. Τι κάνει ακριβώς;



#65   yianniskyr

yianniskyr

    iPH Member

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/03/2015 - 14:39

Δωρεάν η δοκιμαστική έκδοση . Μέσω iPad/iPhone κάνει stream φωτό, βίντεο απο το nas στην smart tv και επισης ότι βίντεο έχεις αποθηκευμένο στο iPad/iPhone.

#66   Gagarin

Gagarin

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:aterzop

Δημοσίευση 16/03/2015 - 15:37

Κακά τα ψέματα το Apple TV δεν αξίζει για Ελλάδα...μονο το mirroring βολεύει...
Δλδ εσείς θεωρείτε βολικό να έχετε υπολογιστή κ media player ανοιχτό...;
Η επίσης να πληρώνεται για να δείτε μια ταινία απο το βίντεοκλαμπ;να μιλούσαμε για πρεμιέρες οκ...πάει κ έρχεται...αλλα για ταινίες διετίας...
Έχω ενα media player western digital 5 χρόνια τωρα κ παίζει απροβλημάτιστα ότι του δώσω...
Κάνει κ file sharing με τον υπολογιστή με το serviio...

#67   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 16/03/2015 - 15:44

Κακά τα ψέματα το Apple TV δεν αξίζει για Ελλάδα...μονο το mirroring βολεύει...
Δλδ εσείς θεωρείτε βολικό να έχετε υπολογιστή κ media player ανοιχτό...;
Η επίσης να πληρώνεται για να δείτε μια ταινία απο το βίντεοκλαμπ;να μιλούσαμε για πρεμιέρες οκ...πάει κ έρχεται...αλλα για ταινίες διετίας...
Έχω ενα media player western digital 5 χρόνια τωρα κ παίζει απροβλημάτιστα ότι του δώσω...
Κάνει κ file sharing με τον υπολογιστή με το serviio...

οπως τα λές οι υπηρεσίες που υπάρχουν για US και UK δεν θα τις δούμε ποτέ. Τωρα οσο αναφορά για mirroring το chromecast είναι ΒΑΣΙΛΙΑΣ και κάνει παπάδες.



#68   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/03/2015 - 16:01

οπως τα λές οι υπηρεσίες που υπάρχουν για US και UK δεν θα τις δούμε ποτέ. Τωρα οσο αναφορά για mirroring το chromecast είναι ΒΑΣΙΛΙΑΣ και κάνει παπάδες.

Με το. Chromecast μπορεις να κανεις κανονικα mirroring iphone kai ipad στη tv?

#69   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 16/03/2015 - 16:48

Με το. Chromecast μπορεις να κανεις κανονικα mirroring iphone kai ipad στη tv?

Κανονικά και με το νόμο το δουλευω 2 χρονια τωρα.

 



#70   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/03/2015 - 16:51

Κανονικά και με το νόμο το δουλευω 2 χρονια τωρα.

μπορώ να παίξω και τα παιχνίδια του iPhone. Στη tv? Πες μου ναι και το αγοράζω αμέσως!

#71   chadpsy

chadpsy

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/03/2015 - 17:00

Έχει εγκαταστήσει κάποιος το plex σε ATV 3?

Ναι το έχω εγκαταστήσει εγώ. Πολύ καλό είναι ιδιαίτερα σε γραφικο περιβάλλον. Βάζει να βλέπει το NAS σου και είσαι οκ. Κατεβάζει και τα εξώφυλλα, info για τις ταινίες τα πάντα. Αλλά εμένα προσωπικά που απλά θέλω να streamαρω πήρα το beamer και τελείωσε το θέμα. Κατευθείαν από το NAS  κανεις drag and drop στο beamer και βλέπεις ότι θες. Ακόμα και με το plex ο mac πρέπει να είναι ανοιχτός. 

Αυτό μόνο είναι το θέμα με το apple tv. ότι για ταινίες άλλες από το itunes θες τον υπολογιστή ανοιχτό. Εγώ εχω και dlna και παίζω ταινίες μέσω ps3 media server χωρις πρόβλημα. Η ευκολία όμως του apple tv όταν έχεις mac, iphone και ipad δεν παίζετε. 

Σίγουρα δεν είναι ότι καλύτερο από λειτουργίες αλλά από θεμα ευκολίας χρήσης όταν έχεις και άλλα προιοντα apple είναι φοβερο. 

 

Και φυσικά αν θες να βλέπεις netflix κλπ και δε σε νοιάζει που είναι συνδρομητικό και πληρώνεις, υπάρχουν τρόποι στο internet. 

Βεβαια το ATV2 με το kodi ακόμα καλύτερα αλλά... δυστυχώς jailbreak για το 3 μαλλον δεν θα υπάρξει ποτε. 


Τελευταία επεξεργασία από: chadpsy, 16/03/2015 - 17:02


#72   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 16/03/2015 - 17:05

μπορώ να παίξω και τα παιχνίδια του iPhone. Στη tv? Πες μου ναι και το αγοράζω αμέσως!

εδω με iPad

 

 

Παιχνιδια οχι δεν μπορεις.



#73   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2015 - 17:09

Με το Beamer τελικά τι γινεται; Τι πληρώνεις μια φορά; Και τι συγκεκριμένα κάνει;

το πληρώνεις μια φορα

κανεις drag n drop την ταινία που θες και απλα παίζει στο apple tv

υποστηρίζει όλα τα format και τους υποτιτλους

 

 



#74   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 16/03/2015 - 19:07

Ναι το έχω εγκαταστήσει εγώ. Πολύ καλό είναι ιδιαίτερα σε γραφικο περιβάλλον. Βάζει να βλέπει το NAS σου και είσαι οκ. Κατεβάζει και τα εξώφυλλα, info για τις ταινίες τα πάντα. Αλλά εμένα προσωπικά που απλά θέλω να streamαρω πήρα το beamer και τελείωσε το θέμα. Κατευθείαν από το NAS  κανεις drag and drop στο beamer και βλέπεις ότι θες. Ακόμα και με το plex ο mac πρέπει να είναι ανοιχτός. 

Αυτό μόνο είναι το θέμα με το apple tv. ότι για ταινίες άλλες από το itunes θες τον υπολογιστή ανοιχτό. Εγώ εχω και dlna και παίζω ταινίες μέσω ps3 media server χωρις πρόβλημα. Η ευκολία όμως του apple tv όταν έχεις mac, iphone και ipad δεν παίζετε. 

Σίγουρα δεν είναι ότι καλύτερο από λειτουργίες αλλά από θεμα ευκολίας χρήσης όταν έχεις και άλλα προιοντα apple είναι φοβερο. 

 

Και φυσικά αν θες να βλέπεις netflix κλπ και δε σε νοιάζει που είναι συνδρομητικό και πληρώνεις, υπάρχουν τρόποι στο internet. 

Βεβαια το ATV2 με το kodi ακόμα καλύτερα αλλά... δυστυχώς jailbreak για το 3 μαλλον δεν θα υπάρξει ποτε. 

κάτσε γιατί μπερδεύτηκα τώρα, αν εγκαταστήσεις το plex στο Apple tv γιατί πρέπει να είναι ανοικτό το Mac; 

Το beamer παίζει  mkv και dts ήχο; Με τους ελληνικούς υπότιτλους υπάρχει θέμα;


Τελευταία επεξεργασία από: georgeol, 16/03/2015 - 19:09


#75   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 16/03/2015 - 19:12

εδω με iPad

 

 

Παιχνιδια οχι δεν μπορεις.

Σε όλα τα βιντεάκια παίζει από youtube ή κάποια συνδρομητική υπηρεσία. Την οθόνη του ipad/iphone την κάνει mirror? Φωτό και βίντεο από camera album? 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες