Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

iPhone 6: Τα mockups που βλέπουμε δεν αντιστοιχούν επακριβώς στο τελικό προϊόν!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
8 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 30/06/2014 - 15:31

iphone-6-mockup.jpg

 

Μερικές φορές χρειάζεται να εξηγείς το αυτονόητο και σήμερα, επ'ευκαιρία πρόσφατης αναφοράς από το Nikkei, είναι μία από αυτές τις φορές:

 

Τα mockups του iPhone 6 που βλέπουμε να κυκλοφορούν το τελευταίο διάστημα στο διαδίκτυο δεν αντιστοιχούν επακριβώς στο τελικό προϊόν!

 

Οπως λοιπόν αναφέρει το Nikkei, τα mockups του iPhone 6 διαθέτουν αρκετές "αστοχίες" με βασικότερη αυτή των γραμμών του πίσω μέρους της συσκευής που χρησιμεύουν ως "οδηγοί" για τις κεραίες του τηλεφώνου.

 

Στο τελικό προϊόν λοιπόν αναμένεται να χρησιμοποιηθεί γυαλί ειδικής επεξεργασίας το οποίο θα δέσει ομοιόμορφα και θα προσδώσει ένα αισθητικό αποτέλεσμα αντάξιο της σχεδιαστικής ιστορίας της Apple.
 


Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 30/06/2014 - 15:54

Το ότι δεν θα είναι ακριβώς έτσι το ξέραμε! Εγώ αμφιβάλω και γενικά για τα 2 μοντέλα και για τις τόσες πολλες ίντσες! Ότι και να βγάλει ελπίζω να είναι εντυπωσιακό και πολύ καλό ώστε να αλλάξω το 2,5 χρονών 4S που σιγα σιγά η μπαταρία του άρχισε να φθείρεται!! Υπομονή λίγος καιρός μενει.

#3   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 30/06/2014 - 16:16

Το ότι δεν θα είναι ακριβώς έτσι το ξέραμε! Εγώ αμφιβάλω και γενικά για τα 2 μοντέλα και για τις τόσες πολλες ίντσες! Ότι και να βγάλει ελπίζω να είναι εντυπωσιακό και πολύ καλό ώστε να αλλάξω το 2,5 χρονών 4S που σιγα σιγά η μπαταρία του άρχισε να φθείρεται!! Υπομονή λίγος καιρός μενει.


Παντως μπορεις ναλλαξεις μονο την μπαταρια αν ειναι αυτος ο μονος λογος που θες να το αλλαξεις.

You'll Never Walk Alone


#4   Nikosaei

Nikosaei

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 30/06/2014 - 16:19

Δεν ειναι ηλιθιοι εκει στην apple αυτα που θελουν να βγουν σε φωτογραφιες θα βγουν απο κει κ περα μυστηριο.

#5   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 30/06/2014 - 16:27

Παντως μπορεις ναλλαξεις μονο την μπαταρια αν ειναι αυτος ο μονος λογος που θες να το αλλαξεις.

Παράπονο από τη συσκευή δεν έχω όπως λειτουργούσε όταν το εβγαλα από το κουτί έτσι λειτουργει και τώρα. Είναι και η μπαταρία ένας λόγος γιατί τον τελευταίο μήνα παρατήρησα ότι άρχισε να φθίνει η ζωή της. Αλλά και ο φόβος με το wifi μην σταματήσει να λειτουργεί ξαφνικά. Γενικά δεν είναι όταν θα βγει το 6 θα το πάρω σίγουρα απλά εκεί στο Χριστούγεννα ίσως το πάρω αλλιώς οπότε μου βγάλει χοντρό πρόβλημα το 4s.

#6   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 30/06/2014 - 16:52

Δεν ειναι ηλιθιοι εκει στην apple αυτα που θελουν να βγουν σε φωτογραφιες θα βγουν απο κει κ περα μυστηριο.


Πέρισυ πάντως το 5s είχε εμφανιστεί 3 μήνες πριν την κυκλοφορία του κανονικότατα. Με φωτογραφίες . Και τότε έλεγαν οτι δεν είναι αυτό.

#7   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/06/2014 - 17:04

από την άλλη δεν έχει ακουστεί τίποτα για το ρολογάκι, είτε δεν υπάρχει, είτε το κάνουν επίτηδες με το iPhone ώστε να κρατήσουν τα αποκαλυπτήρια τον Σεπτέμβριο.

επίσης αυτό με το γυαλί μπορεί να ισχύει με την προϋπόθεση ότι έβγαλαν τα δείγματα να τα δει ο κόσμος και να πάρουν και αυτοί τα αποτελέσματα του test ως προς το design με βάση τα σχόλια μας.

αν και δεν νομίζω να έχει γυαλί, είναι που είναι μεγαλύτερο με το γυαλί θα γίνει ακόμα πιο βαρύ.



#8   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 30/06/2014 - 19:06

και αλλεσ φημες

 

http://www.iphonehac...eld-issues.html


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#9   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 30/06/2014 - 23:45

Παράπονο από τη συσκευή δεν έχω όπως λειτουργούσε όταν το εβγαλα από το κουτί έτσι λειτουργει και τώρα. Είναι και η μπαταρία ένας λόγος γιατί τον τελευταίο μήνα παρατήρησα ότι άρχισε να φθίνει η ζωή της. Αλλά και ο φόβος με το wifi μην σταματήσει να λειτουργεί ξαφνικά. Γενικά δεν είναι όταν θα βγει το 6 θα το πάρω σίγουρα απλά εκεί στο Χριστούγεννα ίσως το πάρω αλλιώς οπότε μου βγάλει χοντρό πρόβλημα το 4s.

 

Μαζί σου! Εγώ έχω το 4άρι που πραγματικά έχει βγει θηρίο όλα τα χρόνια.

Και να είμαι ειλικρινής η μπαταρία δεν έχει και τόσο θέμα. Το μόνο θεματάκι που βγήκε στην επιφάνεια μετά το 3ο χρόνο είναι στο home button του.

 

Ότι και να είναι το 6άρι, το έχω χτυπήσει μπαμ και κάτω! :D

 

Αλλαγή εδώ και τώρα!






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες