Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Γνωμη για ανανεωση συμβολαιου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
29 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   karasarinis

karasarinis

    iPH Contributor

  • 1.026 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 04/07/2014 - 16:08

Χαχαχαχαχα όχι που δεν θα έπεφταν Ηλία....σου στέλνω πμ για θήκη.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Tziko18

Tziko18

    iPH Contributor

  • 1.169 μηνύματα
  • Twitter:@Tziko18
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Tziko18

Δημοσίευση 04/07/2014 - 20:04

Έχει ολόκληρο θέμα για θήκες ψάξε στην αρχική θα το δεις


We all in the same game, just different levels. Dealing with the same hell, just different devils.  User

 


#18   Mariakl

Mariakl

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 05/07/2014 - 03:43

Έχοντας χτίσει εκ θεμελίων την Vodafone -έχω το ίδιο νούμερο από το 1998, πολλά χρόνια σύνδεση λέμε...- έχω να πω ότι οι συνδέσεις δν συμφέρουν καθόλου, για να σου δώσουν ενα κινητό της προκοπής σε δεσμεύουν για 18-24 μήνες κ ξοδεύεις τα μαλλιά της κεφαλής σου όπως δείχνουν κ οι πολλές πράξεις του Θανάση :)

Προσωπικά, πήρα πριν 3 μήνες περίπου το 5s 16GB σε gold από τα Seven 550€.
Καταλαβαίνω ότι ειναι ενα δύσκολο ποσό για μετρητοίς, ωστόσο αν κάποιος ειναι τύπος των αγοραπωλησιών κ μπορεί να βρει 300 για το επόμενο μοντέλο, κανει 1-2 μήνες υπομονή κ βρίσκει αλλα τόσα. Όφελος; Με 7 μήνες πάγια των 80€ εχω το ίδιο τηλέφωνο. Κ ούτε 18, ούτε 24 μήνες 80άρια ακατέβατα, αλλά προγράμματα που πραγματικά θα βάλετε τα κλάματα αν σας πω πόσο λιγότερο τα πληρώνω.

Μετά εννοείται γίνεσαι τύπος των αγοραπωλησιών γτ δν έχεις εκκρεμή οικονομική υποχρέωση με συμβόλαια που τρέχουν, να σε εμποδίζει να βρεις τον Νοέμβρη εκείνα τα έξτρα 300€ που λέγαμε... ;)

#19   Hlias21

Hlias21

    iPH User

  • 105 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 05/07/2014 - 06:02

Έχοντας χτίσει εκ θεμελίων την Vodafone -έχω το ίδιο νούμερο από το 1998, πολλά χρόνια σύνδεση λέμε...- έχω να πω ότι οι συνδέσεις δν συμφέρουν καθόλου, για να σου δώσουν ενα κινητό της προκοπής σε δεσμεύουν για 18-24 μήνες κ ξοδεύεις τα μαλλιά της κεφαλής σου όπως δείχνουν κ οι πολλές πράξεις του Θανάση :)

Προσωπικά, πήρα πριν 3 μήνες περίπου το 5s 16GB σε gold από τα Seven 550€.
Καταλαβαίνω ότι ειναι ενα δύσκολο ποσό για μετρητοίς, ωστόσο αν κάποιος ειναι τύπος των αγοραπωλησιών κ μπορεί να βρει 300 για το επόμενο μοντέλο, κανει 1-2 μήνες υπομονή κ βρίσκει αλλα τόσα. Όφελος; Με 7 μήνες πάγια των 80€ εχω το ίδιο τηλέφωνο. Κ ούτε 18, ούτε 24 μήνες 80άρια ακατέβατα, αλλά προγράμματα που πραγματικά θα βάλετε τα κλάματα αν σας πω πόσο λιγότερο τα πληρώνω.

Μετά εννοείται γίνεσαι τύπος των αγοραπωλησιών γτ δν έχεις εκκρεμή οικονομική υποχρέωση με συμβόλαια που τρέχουν, να σε εμποδίζει να βρεις τον Νοέμβρη εκείνα τα έξτρα 300€ που λέγαμε... ;)

ειχα δυο γραμμες κοσμοτε 55 με χρεωση 40Ε και για τις δυι,για δωδεκα μηνες.Εληξε το συμβολαιο μου και η καλυτερη προταση της κοσμοτε ηταν για δυο plus 65 90Ε.

Το κινητο ειναι εργαλειο δουλειας για μενα,γι αυτο και χρειαζομαι απεριοριστο χρονο ομιλιας,χωρις το αγχος να καλυψω το χρονο ομιλιας που εχω.(πελατες,εταιρια,συνεργατες).

Η προταση της voda ηταν δυο red1 στα 85Ε.Δεχθηκα για φορητοτητα μονο και μονο για να πιεσω την κοσμοτε,οπως κι εγινε.Οπως προειπα,μου προτεινε δυο plus 65 στα 80Ε συν την επιδοτηση των 740Ε.Η δευτερη καλυτερη προταση που μου εκανε ηταν δυο plus 65 στα 65Ε,χωρις επιδοτηση.Αν η δευτερη προσφορα τους(χωρις την επιδοτηση),ηταν καλυτερη,ας πουμε στα 50Ε η και λιγοτερο,σιγουρα θα ην προτιμουσα,γτ η διαφορα μεταξυ των δυο παγιων ειναι μεγαλη.Ομως,στα 15Ε το μηνα διαφορα για 18μηνο,ηταν σιγουρα πιο συμφερουσα αυτη με την επιδοτηση.

Περσι,που ειχα τα δυο κοσμοτε 55 και εδινα 40Ε,μου ειχαν αντιπροτεινει,500Ε επιδοτηση αλλα να δινω 80Ε παγιο,και δεν δεχθηκα.

Αυτα...

edit:στη πρωτη τηλ.επικοινωνια που ειχαμε,τους προτεινα να συνεχισουμε στα ηδη υπαρχοντα συμβολαια κοσμοτε 45 με τα 40Ε,αλλα δεν δεχθηκαν,μπορουσαν,κτλ....


Τελευταία επεξεργασία από: Hlias21, 05/07/2014 - 06:08


#20   lxiaspz

lxiaspz

    iPH Addict

  • 755 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 05/07/2014 - 08:00

Εγω πρόσφατα ανανέωσα με Vodafone. 5 γραμμές . Εννοείται εκανα φορητότητα αλλα ειχα πολυ καλη προσφορά το τέλος απο voda. Πηρα το 5s με τις επιδοτήσεις των τριων γραμμών και τις άλλες δυο εκανα ανανέωση με έκπτωση πάγιου. Θεωρώ οτι στις τέτοιου είδους συσκευές με μεγάλη μεταπωλητικη αξία δεν ειναι κακή η επιδότηση

#21   GiorgosKalvis

GiorgosKalvis

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/07/2014 - 13:35

παιδια καλο μεσημερι.Εχω iphone 4s σε προγραμμα κοσμοτε 70 το παλαιο (στο οποιο ερχεται 80)κ μου δινουν επιδοτηση 390ε για Iphone.θελω να παρω 5s αλλα οχι και να πληρωσω μια 300 και ειδικα στο προγραμμα που ειμαι.Ειδα απο vodafone οτι online ειναι πιο χαμηλες οι τιμες με συμβολαιο δηλ θα μου βγει γυρω στα 150.Τι να κανω?να παω vodafone?να πεισω κοσμοτε να δωσει μεγαλυτερη επιδοτηση?



#22   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.705 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 06/07/2014 - 13:46

Εάν είσαι ευχαριστημένος με Cosmote τους ζητάς μεγαλύτερη επιδότηση. Εάν δεν στην δώσουν τότε κάνεις μια αίτηση φορητότητας και λογικά η Cosmote θα σου δώσει το κάτι παραπάνω.

 

Από εκεί και πέρα αν δεν γίνει τίποτα τότε πήγαινε Vodafone.



#23   Mariakl

Mariakl

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 06/07/2014 - 14:00

Το 1ο μου iPhone (3GS) το πήρα με 50€ οταν είχε πρωτοβγεί "εκβιάζοντας" την Vodafone ότι θα πάρω τις 2 γραμμές μου κ θα φύγω για wind. Το ίδιο κ το 4S. 70€ με 1 γραμμή κ όλα αυτά γτ έβαζα μπροστά τα χρόνια που είμαι πελάτης. Διαπραγματεύσου. Σκληρά. Κ δες τί σε συμφέρει. Δν τους χαρίζουμε τπτ, ούτε χάνουν.

#24   GiorgosKalvis

GiorgosKalvis

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/07/2014 - 16:37

Το 1ο μου iPhone (3GS) το πήρα με 50€ οταν είχε πρωτοβγεί "εκβιάζοντας" την Vodafone ότι θα πάρω τις 2 γραμμές μου κ θα φύγω για wind. Το ίδιο κ το 4S. 70€ με 1 γραμμή κ όλα αυτά γτ έβαζα μπροστά τα χρόνια που είμαι πελάτης. Διαπραγματεύσου. Σκληρά. Κ δες τί σε συμφέρει. Δν τους χαρίζουμε τπτ, ούτε χάνουν.

κι εγω το 4S το πηρα με 50 αλλα ανεβηκα προγραμμα.θα παρω vodafone να δω τι μου προσφερουν και θα αποφασισω.Ευχαριστω παιδες.



#25   EchiDNA

EchiDNA

    iPH Enthousiast

  • 359 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/07/2014 - 12:25

Τελικά ρε παιδιά τι συμφέρει; 

 

Έχω cosmote 2 γραμμές στο παλιό 45. Μου δίνουν μείωση παγίου με 12μηνη ανανέωση - 2,50€ στην κάθε γραμμή. Δηλαδή 45Χ2=90-5=85€ και εδώ -10% λόγω οικογενειακού πακέτου. Άρα συνολικά 76,50€

 

Βλέπω κάτι φοβερά πακέτα από wind καρτοσύνδεση με 700 λεπτά προς όλους με 31,5€ το μήνα και το σκέφτομαι. 

 

Να πω ότι δεν καταναλώνω τα λεπτά τώρα. 

 

Για πείτε καμιά γνώμη!!!  :wacko:



#26   Hlias21

Hlias21

    iPH User

  • 105 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 10/07/2014 - 14:26

Τελικά ρε παιδιά τι συμφέρει;

Έχω cosmote 2 γραμμές στο παλιό 45. Μου δίνουν μείωση παγίου με 12μηνη ανανέωση - 2,50€ στην κάθε γραμμή. Δηλαδή 45Χ2=90-5=85€ και εδώ -10% λόγω οικογενειακού πακέτου. Άρα συνολικά 76,50€

Βλέπω κάτι φοβερά πακέτα από wind καρτοσύνδεση με 700 λεπτά προς όλους με 31,5€ το μήνα και το σκέφτομαι.

Να πω ότι δεν καταναλώνω τα λεπτά τώρα.

Για πείτε καμιά γνώμη!!! :wacko:


Κοιτά,αν περιμένεις να σου κάνουν σοβαρή προσφορά από μόνοι τους,δεν πρόκειται.
Μένα μου έκαναν 9Ε έκπτωση,μέχρι να κάνω φορητότητα στη Βόδα.
Τότε σοβαρεψαν τα πράγματα.
Οπότε,αίτημα φορητότητας=μονόδρομος

#27   karasarinis

karasarinis

    iPH Contributor

  • 1.026 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 10/07/2014 - 14:41

Να πω κι εγω την δικιά μου περίπτωση που ειναι και φρέσκια σημερινή. Πριν 2 εβδομάδες με καλεί η cosmote. Ειχα Vodafone red1 65 πάγιο μαζι με κατι 4sharing , napster και 4 gb Internet. Μου έκαναν προσφορά στα 37 ευρώ στο plus 65. Πέρνει η voda και μου κανει προσφορά στα 32 ευρώ. Ζητάω την παραμονή στη voda και στελνω φαξ επιτόπου στη cosmote για ακύρωση. Γινεται ανανέωση συμβολαίου σε voda επιτόπου ημέρα Πέμπτη που μας πέρασε. Δευτέρα πρωι μνμ απο cosmote ότι ενεργοποιήθηκε η γραμμή μου και γιοκ το σημα απο voda. Με μετέφεραν χωρίς να ακυρώσουν και αφού ειχα στειλει φαξ κ ποσά τηλέφωνα ότι το παρέλαβαν. Περνώ voda και κανω καινουρια φορητοτητα επιστροφής αριθμού και προσφορά ενα πάγιο δωρεάν για την ταλαιπωρία. Δευτέρα όλα αυτά. Σημερα αντιπροσφορά απο cosmote για το ίδιο πακέτο στο 65 στα 29 ευρώ. Την απέρριψα και περιμένω ενεργοποίηση σε voda.

Με λίγα λόγια αν δεν κανείς φορητοτητα προσφορά καλή δεν θα δεις. Μπορει να ταλαιπωρηθεις λιγο σαν κι εμενα αλλα αξίζει τον κόπο.

Τελευταία επεξεργασία από: karasarinis, 10/07/2014 - 14:42


#28   Mariakl

Mariakl

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 12/07/2014 - 19:09

Παίδες Vodafone cu combo 600 με 7€:
5 ώρες προς όλους
5 ώρες προς cu
500MB με το που βάζεις κάρτα
300 SMS προς όλους
300 SMS προς cu
60MB
100MB για ενεργοποίηση από το σάιτ
+100ΜΒ από το Παρε να' χεις όπου βάζει ο φίλος κάρτα κ στα κανει δώρο.

Ειχα απεριόριστο προγραμμα κάποτε -δλδ 1500'- αλλά όχι με 7€/μήνα! Δν εχω ξεμείνει ποτέ κ η ανανέωση γινεται αυτόματα.

#29   Atom

Atom

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/07/2014 - 14:59

Τελικά ρε παιδιά τι συμφέρει; 

 

Έχω cosmote 2 γραμμές στο παλιό 45. Μου δίνουν μείωση παγίου με 12μηνη ανανέωση - 2,50€ στην κάθε γραμμή. Δηλαδή 45Χ2=90-5=85€ και εδώ -10% λόγω οικογενειακού πακέτου. Άρα συνολικά 76,50€

 

Βλέπω κάτι φοβερά πακέτα από wind καρτοσύνδεση με 700 λεπτά προς όλους με 31,5€ το μήνα και το σκέφτομαι. 

 

Να πω ότι δεν καταναλώνω τα λεπτά τώρα. 

 

Για πείτε καμιά γνώμη!!!  :wacko:

Η καρτοκινητή -γενικά- της Wind είναι όντως τρομερά συμφέρουσα. Προσωπικά, είχα τα ίδια διλήμματα με εσένα, μέχρι που πήρα την απόφαση και τώρα χρησιμοποιώ αποκλειστικά καρτοσύνδεση. Ρίξε μια ματιά και στα νέα τους πακέτα - κατά καιρούς βγάζουν νέες προσφορές.



#30   EchiDNA

EchiDNA

    iPH Enthousiast

  • 359 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/07/2014 - 19:09

Τελικα θα το μετατρέψω σε cosmocarta. Με 5€ δίνει 200' προς όλους. Μια χαρα, βάζω κι άλλο ένα πακετακι με SMS και mb και ειμαι κομπλέ. Περισσεύουν και 40€ το μήνα για αγορά κινητού.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες