Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Vodafone Full Σήμα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
123 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 18/11/2014 - 21:14

Και είναι και το άλλο που δυστυχώς δεν ξέρω και αν διορθώνεται. Η συσκευή "ψήνει μπριζόλες" με την ακτινοβολία που εκπέμπει να εκτοξεύεται για τα καλά.

Αυτό που το είδες γραμμένο μπορείς να μου πεις?

 

Γιατί σύμφωνα με τα specs της συσκευής (και μάλιστα της παλιάς που ήταν πιο ισχυρή από την τωρινή) οι εκπομπές της ήταν περίπου το 1/10 του wifi που έχει ένα απλό modem/router.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 18/11/2014 - 22:41

Και είναι και το άλλο που δυστυχώς δεν ξέρω και αν διορθώνεται. Η συσκευή "ψήνει μπριζόλες" με την ακτινοβολία που εκπέμπει να εκτοξεύεται για τα καλά.

εχω βαλει εδω και ποσες ωρες μια μπριζολα πανω ετσι για τη λιγουρα αλλα ακομα ωμη ειναι...λες να παρω στη βοντα να τους κραξω που μου εδωσαν ελαττωματικη συσκευη?



#63   pantelisn

pantelisn

    iPH Contributor

  • 1.438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 18/11/2014 - 22:53

Χαχαχαχα είστε απίστευτη

#64   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 19/11/2014 - 03:07

Ρε χωριάτες, όταν ο φίλος μίλαγε για μπριζόλα προφανώς εννοούσε γκουρμεδιές τύπου steak tartare!!!



#65   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 20/11/2014 - 03:13

Μια έξυπνη αλλά .. παράνομη φυσικά ιδέα.. http://themos.blogsp...-femtocell.html



#66   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 20/11/2014 - 06:48

Τι ασχολείστε με την ψησταριά!! Βάλτε wind να σωθείτε !!! Μπουουυχαχχααχαχα!!!

@CaLi@


#67   Atom

Atom

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/11/2014 - 16:34

Αυτό που το είδες γραμμένο μπορείς να μου πεις?

 

Γιατί σύμφωνα με τα specs της συσκευής (και μάλιστα της παλιάς που ήταν πιο ισχυρή από την τωρινή) οι εκπομπές της ήταν περίπου το 1/10 του wifi που έχει ένα απλό modem/router.

Δηλαδή πόσες φορές έχεις δει, κατ' αναλογία, γραμμένο ότι τα κινητά βλάπτουν την υγεία; Στέλεχος της Vodafone, που δεν εργάζεται πλέον εκεί, παραδέχτηκε ότι τοποθετώντας ένα μίνι σταθμό βάσης σπίτι σου, μεταφράζεται αυτόματα στο ότι αποδέχεσαι και τις όποιες συνέπειες. Εννοείται πως από εκεί και πέρα, ο καθένας κρίνει, αποφασίζει και πράττει αναλογα.


Τελευταία επεξεργασία από: Atom, 20/11/2014 - 16:34


#68   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 20/11/2014 - 16:57

Δηλαδή πόσες φορές έχεις δει, κατ' αναλογία, γραμμένο ότι τα κινητά βλάπτουν την υγεία; Στέλεχος της Vodafone, που δεν εργάζεται πλέον εκεί, παραδέχτηκε ότι τοποθετώντας ένα μίνι σταθμό βάσης σπίτι σου, μεταφράζεται αυτόματα στο ότι αποδέχεσαι και τις όποιες συνέπειες. Εννοείται πως από εκεί και πέρα, ο καθένας κρίνει, αποφασίζει και πράττει αναλογα.

Αρχίσαμε τις θεωρίες συνωμοσίας.

 

Αυτό που λες για τα κινητά δεν υπάρχει ΠΟΥΘΕΝΑ γραμμένο και επιβεβαιωμένο. Ακόμα ψάχνουν ΜΗΠΩΣ και ισχύει.

 

ΑΠό κει και πέρα εγώ δε θα σου μιλήσω ούτε με στελέχη της Vodafone, ούτε με θείες και συνυφάδες.

 

Η συσκευή που παίρνεις (FullΣήμα) για να κυκλοφορεί στην Ευρώπη έχει όλες τις πιστοποιήσεις που απαιτούνται.

 

Επίσης έχει ευκρινώς γραμμένα τα επίπεδα εκπομπών της.

 

Αυτά τα επίπεδα λοιπόν σου λέω ότι είναι το 1/10 από το WiFi του ρούτερ σου.

 

Θες να πέσεις εντελώς από τα σύννεφα? Δες τα επίπεδα εκπομπής του ασύρματου τηλεφώνου που (πολύ πιθανώς) έχεις στο σπίτι σου. Ω ναι, είναι 10πλάσια από όλα τα υπόλοιπα. Έβγαλες καμία ουρά?

 

Τέλος, για ρώτα το στέλεχος της Vodafone, τι είναι προτιμότερο να έχεις έναν σταθμό βάσης που εκπέμπει στο ελάχιστο και καλύπτει μία έκταση λίγων τετραγωνικών, ή να μην υπάρχουν πολλοί σταθμοί αλλά ένας κεντρικός που να εκπέμπει στα τέρματα?



#69   Atom

Atom

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/11/2014 - 17:15

Αρχίσαμε τις θεωρίες συνωμοσίας.

 

Αυτό που λες για τα κινητά δεν υπάρχει ΠΟΥΘΕΝΑ γραμμένο και επιβεβαιωμένο. Ακόμα ψάχνουν ΜΗΠΩΣ και ισχύει.

 

ΑΠό κει και πέρα εγώ δε θα σου μιλήσω ούτε με στελέχη της Vodafone, ούτε με θείες και συνυφάδες.

 

Η συσκευή που παίρνεις (FullΣήμα) για να κυκλοφορεί στην Ευρώπη έχει όλες τις πιστοποιήσεις που απαιτούνται.

 

Επίσης έχει ευκρινώς γραμμένα τα επίπεδα εκπομπών της.

 

Αυτά τα επίπεδα λοιπόν σου λέω ότι είναι το 1/10 από το WiFi του ρούτερ σου.

 

Θες να πέσεις εντελώς από τα σύννεφα? Δες τα επίπεδα εκπομπής του ασύρματου τηλεφώνου που (πολύ πιθανώς) έχεις στο σπίτι σου. Ω ναι, είναι 10πλάσια από όλα τα υπόλοιπα. Έβγαλες καμία ουρά?

 

Τέλος, για ρώτα το στέλεχος της Vodafone, τι είναι προτιμότερο να έχεις έναν σταθμό βάσης που εκπέμπει στο ελάχιστο και καλύπτει μία έκταση λίγων τετραγωνικών, ή να μην υπάρχουν πολλοί σταθμοί αλλά ένας κεντρικός που να εκπέμπει στα τέρματα?

Δε θυμάμαι να μίλησα για θείες ή συννυφάδες. Όπως δε θυμάμαι αν η ειρωνεία αποτελεί κομμάτι στη διαδικασία απάντησης στο forum.

 

Σε περίπτωση που δεν έγινα αντιληπτός προηγουμένως ωστόσο, ανέφερα πως ο καθένας κρίνει, αποφασίζει και εν τέλει πράττει. 

 

Όσον αφορά στο θέμα της ακτινοβολίας, ναι, είναι προτιμότερο να επιλέξεις ένα μινι-σταθμό βάσης σπίτι σου -που εκπέμπει αδιάκοπα- αν και είναι μάλλον προτιμότερο, να επιλέξεις να μην επικοινωνείς ευθύς εξαρχής σε σημεία χαμηλής λήψης, έχοντας πάντα την εναλλακτική του να αλλάξεις απλά... πάροχο.



#70   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 20/11/2014 - 17:21

Δηλαδή πόσες φορές έχεις δει, κατ' αναλογία, γραμμένο ότι τα κινητά βλάπτουν την υγεία; Στέλεχος της Vodafone, που δεν εργάζεται πλέον εκεί, παραδέχτηκε ότι τοποθετώντας ένα μίνι σταθμό βάσης σπίτι σου, μεταφράζεται αυτόματα στο ότι αποδέχεσαι και τις όποιες συνέπειες. Εννοείται πως από εκεί και πέρα, ο καθένας κρίνει, αποφασίζει και πράττει αναλογα.

 

Μίνι σταθμό βάσης εννοούμε booster.. Δηλαδή ενισχυτή σήματος (προυποθετει την υπαρξη σηματος και απλα το ενισχυει) που επισης και αυτα τα δινει δωρεαν σε καλους πελάτες. Αυτό πράγματι έχει σχετικά μεγάλη ισχύ για το σπίτι.. Συνδέεται από τεχνικό της βονταφον και τοποθετείται σε εξωτερικό χωρο

 

Η συσκευή φουλ σήμα δεν είναι σταθμος βασης οπως τον ξερεις. Δεν ενισχύει το σήμα ούτε προυποθετει την υπαρξη σήματος. Δημιουργεί σήμα μέσα από το ρουτερ της γραμμής σου και συνδέεται με το δίκτυο κορμου της βονταφον. Η ισχύς του είναι πολύ χαμηλή.



#71   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 20/11/2014 - 17:51

Δε θυμάμαι να μίλησα για θείες ή συννυφάδες. Όπως δε θυμάμαι αν η ειρωνεία αποτελεί κομμάτι στη διαδικασία απάντησης στο forum.

 

Σε περίπτωση που δεν έγινα αντιληπτός προηγουμένως ωστόσο, ανέφερα πως ο καθένας κρίνει, αποφασίζει και εν τέλει πράττει. 

 

Όσον αφορά στο θέμα της ακτινοβολίας, ναι, είναι προτιμότερο να επιλέξεις ένα μινι-σταθμό βάσης σπίτι σου -που εκπέμπει αδιάκοπα- αν και είναι μάλλον προτιμότερο, να επιλέξεις να μην επικοινωνείς ευθύς εξαρχής σε σημεία χαμηλής λήψης, έχοντας πάντα την εναλλακτική του να αλλάξεις απλά... πάροχο.

Έχεις την εντύπωση ότι το πόση ακτινοβολία εκπέμπει μία κεραία και κατ επέκταση δέχεσαι εσύ έχει να κάνει με το πόσο καλό σήμα έχεις εσύ?

 

Είσαι πολύ λάθος.

 

Μπορείς να διαβάσεις το πως λειτουργεί το σύστημα κυψελών των δικτύων κινητής τηλεφωνίας και θα καταλάβεις.



#72   Atom

Atom

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/11/2014 - 19:09

Μίνι σταθμό βάσης εννοούμε booster.. Δηλαδή ενισχυτή σήματος (προυποθετει την υπαρξη σηματος και απλα το ενισχυει) που επισης και αυτα τα δινει δωρεαν σε καλους πελάτες. Αυτό πράγματι έχει σχετικά μεγάλη ισχύ για το σπίτι.. Συνδέεται από τεχνικό της βονταφον και τοποθετείται σε εξωτερικό χωρο

 

Η συσκευή φουλ σήμα δεν είναι σταθμος βασης οπως τον ξερεις. Δεν ενισχύει το σήμα ούτε προυποθετει την υπαρξη σήματος. Δημιουργεί σήμα μέσα από το ρουτερ της γραμμής σου και συνδέεται με το δίκτυο κορμου της βονταφον. Η ισχύς του είναι πολύ χαμηλή.

Έχεις δίκιο, είναι δικό μου το λάθος, εφόσον κατάλαβα κάτι διαφορετικό. Ζητώ συγνώμη.


Τελευταία επεξεργασία από: Atom, 20/11/2014 - 19:09


#73   iras

iras

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/11/2014 - 23:17

Εντάξει Νίκο αυτό που λες με γνωστές δεν παίζει. Η Vodafone το διαφημίζει ότι είναι απλούστατο στην εγκατάσταση. Το βάζεις στη πρίζα συνδέεις καλώδια και είσαι έτοιμος. Όμως δεν είναι έτσι γιατί δεν συνεργάζεται με όλα τα ρουτερ. Τώρα ο 35αρης και ο 50αρης που θα το πάρει για το γραφείο του ή την εργασία του και δεν του δουλέψει νομίζεις ότι θα κάτσει να ασχοληθεί; Αυτό κανονικά έπρεπε η Vodafone ή οποιαδγποτε εταιρία μόλις έχεις πρόβλημα εγκατάστασης να στέλνει τεχνικό να το σεταρει.

Παρεμπιπτόντως εγώ το έκανα να δουλέψει. Φυσικά δεν έφταιγε η συσκευή της Vodafone αλλά το ρουτερ μου που με πολλά τηλέφωνα σε Vodafone έπεσα σε κάποιον ψαγμένο και αφού έφτασε να μου διαβάζει όλη την εγκατάσταση από το τηλέφωνο έφτασε σε ένα σημείο που έλεγε προσοχή σε χρήστες VDSL OTE. Όσοι έχουν το ρουτερ του ΟΤΕ speedtouch 724 νομίζω γιατί δεν το έχω μπροστά μου. Είναι για το vdsl μόνο αυτό και αυτό έχω. Με λίγα λόγια έλεγε να επικοινωνήσουμε με ΟΤΕ να περάσει τελευταίο firmware. Αλλιώς να αλλάξουν το ρουτερ με ένα παλαιότερο vdsl router.

Από τον ΟΤΕ πολύ συνεργάσιμοι μπορώ να πω. Τους εξήγησα το πρόβλημα. Έχετε μου λέει τη τελευταία αναβάθμιση. Τους λέω ότι θέλω αντικατάσταση κ απευθείας μου κλείνει ραντεβού να παραλάβω ένα ZTE.

Συνεχίζοντας να το ψάχνω βρίσκω μια αναβάθμιση του ρουτερ που δεν την έχει δώσει ο ΟΤΕ. Και voila full σήμα παντού.

Οποίος έχει πρόβλημα με τις 2 αυτές συσκευές μου στέλνει pm να του δώσω το αρχείο αναβάθμισης ρουτερ.

Καλά τα λέει , http://www.adslgr.co...p/t-776659.html .

 

Είχα θέμα με cosmote 



#74   vtsotras335

vtsotras335

    iPH Member

  • 343 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/01/2015 - 12:59

Θέλω να βάλω μια σταθερή διεύθυνση ip για την συσκευή full ΣΗΜΑ γιατί βλέπω ότι παιρνει διαφορετικές . Τι πρέπει να κάνω και που πρέπει να πάω στο router ;;;

#75   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 11/01/2015 - 13:04

Θέλω να βάλω μια σταθερή διεύθυνση ip για την συσκευή full ΣΗΜΑ γιατί βλέπω ότι παιρνει διαφορετικές . Τι πρέπει να κάνω και που πρέπει να πάω στο router ;;;

Διαβασε εδω:
https://www.dropbox....F Σήμα.pdf?dl=0

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες