Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Vodafone Full Σήμα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
123 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 22/02/2015 - 21:17

Χωρίς να θέλω να ρίξω λάδι στη φωτιά, ας μοιραστώ τη χαρά μου.

 

Ο φίλτατος kiriakosa μου παραχώρησε το Full Σήμα που είχε παροπλισμένο το σπίτι (το παλιό, το μεγάλο, το ΚΑΛΟ).

 

Το πήρα ΜΠΑΣ και καταφέρω να το κάνω να δουλέψει, χωρίς πολλές ελπίδες.

 

Το βάζω που λέτε κάτω, ανοίγω το τόπικ εδώ, ετοιμάζω τα manual για τη ρύθμιση port κλπ και ξεκινάω:

 

  • Το σετάρω αρχικά στο myvodafone.
  • Αφού ολοκληρώθηκε το σετάρισμα το βάζω στην πρίζα και περιμένω κανα δεκάλεπτο.

Έλεγα ότι δε θα δουλέψει ποτέ και ότι μετά θα πρέπει να αρχίσω να πειράζω ports στο ρούτερ και ip και δε συμμαζεύεται.

 

Και Ω του θαύματος. Το φωτάκι του έγινε μπλε και δούλεψε κανονικά. Έτσι απλά. Χωρίς καμία ρύθμιση.

 

Τo ρούτερ για την ιστορία είναι το speedport που δίνει ο ΟΤΕ για το VDSL.

 

 

Για άλλη μία φορά ευχαριστώ πολύ kiriakosa!!!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   Donsotiriou

Donsotiriou

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 22/02/2015 - 21:19

Βοηθάει στο 4g, έχεις υψηλές ταχύτητες?

#108   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 22/02/2015 - 21:24

Όχι δεν βοηθάει καθόλου.

 

Η συσκευή προσφέρει 5 γραμμές 3G σήματος στον χώρο σου.



#109   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 22/02/2015 - 23:53

Κάτι άσχετο μιας και μιλάμε για Vodafone εδώ... ξέρουμε ποιες συσκευές έχουν υποστήριξη 4G+;

Knowledge Is Power


#110   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 22/02/2015 - 23:54

Χωρίς να θέλω να ρίξω λάδι στη φωτιά, ας μοιραστώ τη χαρά μου.

Ο φίλτατος kiriakosa μου παραχώρησε το Full Σήμα που είχε παροπλισμένο το σπίτι (το παλιό, το μεγάλο, το ΚΑΛΟ).

Το πήρα ΜΠΑΣ και καταφέρω να το κάνω να δουλέψει, χωρίς πολλές ελπίδες.

Το βάζω που λέτε κάτω, ανοίγω το τόπικ εδώ, ετοιμάζω τα manual για τη ρύθμιση port κλπ και ξεκινάω:

  • Το σετάρω αρχικά στο myvodafone.
  • Αφού ολοκληρώθηκε το σετάρισμα το βάζω στην πρίζα και περιμένω κανα δεκάλεπτο.
Έλεγα ότι δε θα δουλέψει ποτέ και ότι μετά θα πρέπει να αρχίσω να πειράζω ports στο ρούτερ και ip και δε συμμαζεύεται.

Και Ω του θαύματος. Το φωτάκι του έγινε μπλε και δούλεψε κανονικά. Έτσι απλά. Χωρίς καμία ρύθμιση.

Τo ρούτερ για την ιστορία είναι το speedport που δίνει ο ΟΤΕ για το VDSL.


Για άλλη μία φορά ευχαριστώ πολύ kiriakosa!!!
Χαίρομαι, Νίκο, που σου δούλεψε.

#111   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/02/2015 - 11:29

Χωρίς να θέλω να ρίξω λάδι στη φωτιά, ας μοιραστώ τη χαρά μου.

 

Ο φίλτατος kiriakosa μου παραχώρησε το Full Σήμα που είχε παροπλισμένο το σπίτι (το παλιό, το μεγάλο, το ΚΑΛΟ).

 

Το πήρα ΜΠΑΣ και καταφέρω να το κάνω να δουλέψει, χωρίς πολλές ελπίδες.

 

Το βάζω που λέτε κάτω, ανοίγω το τόπικ εδώ, ετοιμάζω τα manual για τη ρύθμιση port κλπ και ξεκινάω:

 

  • Το σετάρω αρχικά στο myvodafone.
  • Αφού ολοκληρώθηκε το σετάρισμα το βάζω στην πρίζα και περιμένω κανα δεκάλεπτο.

Έλεγα ότι δε θα δουλέψει ποτέ και ότι μετά θα πρέπει να αρχίσω να πειράζω ports στο ρούτερ και ip και δε συμμαζεύεται.

 

Και Ω του θαύματος. Το φωτάκι του έγινε μπλε και δούλεψε κανονικά. Έτσι απλά. Χωρίς καμία ρύθμιση.

 

Τo ρούτερ για την ιστορία είναι το speedport που δίνει ο ΟΤΕ για το VDSL.

 

 

Για άλλη μία φορά ευχαριστώ πολύ kiriakosa!!!

εγώ πάντως με  hol VDSL που έβαλα πριν 2 εβδομάδες δεν έκανα τίποτα απλά κούμπωσα επάνω το full σήμα της vodafone (το καινούργιο το μικρό) και το άλλο της cosmote και έπαιξαν κανονικά 


Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#112   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/02/2015 - 11:33

Όχι δεν βοηθάει καθόλου.

 

Η συσκευή προσφέρει 5 γραμμές 3G σήματος στον χώρο σου.

Γιατί αφού στο site λέει για

 

Η λύση Vodafone Full Σήμα μπορεί να εξυπηρετεί μέχρι και τριάντα δύο (32) συσκευές που δηλώνει ο χρήστης και μέχρι οχτώ (8) από αυτές μπορούν να πραγματοποιούν κλήσεις ταυτόχρονα.

 

αλλάζει αν είναι η παλιά ή η καινούργια συσκευή;


Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#113   Donsotiriou

Donsotiriou

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 23/02/2015 - 11:46

Χαχα 5 γραμμές σήμα εννοεί φίλε μου όχι τηλεφωνικές γραμμές

#114   IPL

IPL

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/10/2015 - 21:22

Ερώτηση για τους γνώστες. Μόλις σύνδεσα την συσκευή μου και βλέπω ότι έχω 3G και όχι 4G. Η συσκευή δεν υποστηρίζει 4G ή έχει σχέση με το τι ποιότητας σήμα υπάρχει στο σημείο στο σπίτι μου; Η περιοχή μου έχει πάντως 4G. 



#115   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 13/10/2015 - 21:39

Ερώτηση για τους γνώστες. Μόλις σύνδεσα την συσκευή μου και βλέπω ότι έχω 3G και όχι 4G. Η συσκευή δεν υποστηρίζει 4G ή έχει σχέση με το τι ποιότητας σήμα υπάρχει στο σημείο στο σπίτι μου; Η περιοχή μου έχει πάντως 4G.

Το full σήμα συνδέει το κινητό σου με 3G. Έτσι και αλλιώς το 4 G αφορά μόνο δεδομένα και όχι ομιλία.

#116   GIORGOS2350

GIORGOS2350

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/11/2015 - 11:45

Παιδιά θέλω να μοιράσω την εμπειρία μου μαζί σας. Επικοινωνούσα σχεδόν έναν μήνα με το τεχνικό τμήμα της vodafone γιατι απο την ημέρα που το παρέλαβα το full σήμα,το σύνδεσα όλα οκ και κατά την ώρα της κλήσης έσβηνε η μία ένδειξη και τερμάτιζε την κλήση. Ένα μήνα το ψάχναμε και τί ήταν τελικά;; πρόβλημα με την συσκευή μου ενώ είναι 4g (huawei p7). Με το που άλλαξα την κάρτα sim σε αλλο κινητό 3g δούλεψε.



#117   SurvivaL

SurvivaL

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 29/12/2015 - 02:35

Παιδιά θέλω να μοιράσω την εμπειρία μου μαζί σας. Επικοινωνούσα σχεδόν έναν μήνα με το τεχνικό τμήμα της vodafone γιατι απο την ημέρα που το παρέλαβα το full σήμα,το σύνδεσα όλα οκ και κατά την ώρα της κλήσης έσβηνε η μία ένδειξη και τερμάτιζε την κλήση. Ένα μήνα το ψάχναμε και τί ήταν τελικά;; πρόβλημα με την συσκευή μου ενώ είναι 4g (huawei p7). Με το που άλλαξα την κάρτα sim σε αλλο κινητό 3g δούλεψε.

Καλησπέρα φίλε μου...Τλκ κατάφερες να βγάλεις άκρη με το P7 & το full σήμα;



#118   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 18/01/2016 - 19:17

Καλησπερα παιδια, να ρωτησω κατι και εγω για το Vodafone Full shma. To εβαλα εδω και περιπου ενα χρόνο και κατι στο σπιτι μου οπου εχω Thompson της Forthnet και δουλεψε κανονικότατα χωρις να κανω απολυτως τπτ ευτυχως καθως και στην δουλεια σε μια μπριζα που χρειαστηκε με D-link και OTE και παλι ευτυχως ολα οκ.

 

Θέλω να ρωτησω το εξης, εαν θελω να προσθεσω κιαλλα τηλεφωνα στην συσκευη μου,χωρις να καλω ομως καθε φορα την εξυπηρετηση πελατων και αν το κανω,μπορω μεσα απο το My Account?

 

Ακολουθησα καποιες οδηγιες οι οποιες λεγανε συνδεεσαι, πηγαινεις στο " οι υπηρεσιες μου", και μετα Full σημα . Οντως πηγα εκει απλά στο μενου που βγαζει εχει τον ηδη δηλωμενο λογαριασμο που περιεχει ολους τους οικογενειακους αριθμους αλλά δεν μπορω να κάνω προσθηκη νεου αριθμου τηλεφωνου. Το μοναδικο μενου που εχει διπλα ειναι "Προσθηκη νεας συσκευης φουλ σημα " και εχει απο κατω IMEI ( κινητού ή συσκευης FULL σημα δεν ξερω).

 

Απο εκει γινεται? Να πρεπει να βαλω την ιδια συσκευη που εχω και τωρα ( To IMEI δλδ της συσκευης της Voda και Register νεο νουμερο?)

 

Εχω ψιλομπερδευτει.

 

Ευχαριστω


Τελευταία επεξεργασία από: iceage2609, 18/01/2016 - 19:18


#119   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 19/01/2016 - 17:18

Λυθηκε με τηλεφωνο στη βονταφον. Ηταν λαθος του υπαλληλου που το καταχώρησε αρχικά στν ενεργοποίηση σαν user κ οχι σαν owner με αποτέλεσμα να μν υπαρχει κουμπι διαχείρισης στα δεξια για προσθήκη αριθμού.

Ευχαριστώ


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

#120   aliask

aliask

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/01/2016 - 16:54

Καλησπερα...

Ηθελα να ρωτησω σχετικα με την συσκευη full σημα...που θα ερθει στο σπιτι σε λιγο (κι ελπιζω να μην εχω θεμα με το σεταρισμα...)... Ασφαλως θα εξυπηρετει συνδεση Vodafon που εκει που ειμαι ειναι για...@@@... αλλα ηθελα να ρωτησω αν μπορει να λειτουργησει η ιδια συσκευη και με wind?

Φανταζομαι οχι ε?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες