Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Επίσημο : Πλήρεις υπηρεσίες τεχνικής υποστήριξης για iPhone από την Info Quest Technologies


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
144 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.544 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/09/2014 - 20:19

Μα δεν με νοιάζει να φαίνονται. Μου αρκεί να έχω την απόδειξη.

 

Το θέμα είναι ότι και με τη Vodafone που μίλησα αλλά και με φίλο μέσα στην εταιρεία μου είπε πως δεν μπορεί να κάνει κάτι.

 

Αύριο θα περάσω απο κατάστημα

Δε στο λέω για να φαίνονται.. Πριν κανά 6μηνο που χρειάστηκε να βγάλω σε φίλο απο Vodafone έβγαλαν κανονικά απλώς χωρίς να φαίνονται τα στοιχεία.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 22/09/2014 - 20:21

Δε στο λέω για να φαίνονται.. Πριν κανά 6μηνο που χρειάστηκε να βγάλω σε φίλο απο Vodafone έβγαλαν κανονικά απλώς χωρίς να φαίνονται τα στοιχεία.

Ωραία. Αύριο πρωί πρωί αφού δώσω το μάθημα μου θα περάσω μια βόλτα :)


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#138   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 22/09/2014 - 20:47

Ωραία. Αύριο πρωί πρωί αφού δώσω το μάθημα μου θα περάσω μια βόλτα :)

Απλωσ πανω ζητα αποδειξη φορολογικης ''κατι'' του συστηματος τους οχι απλως αποδεικτικο αγορας, δεν το δεχονται. Ειχα παει του πατερα μου με δηθεν επανεκτυπωμενη αποδειξη και δεν τη δεχτηκαν ποτε. 



#139   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 22/09/2014 - 22:43

Απλωσ πανω ζητα αποδειξη φορολογικης ''κατι'' του συστηματος τους οχι απλως αποδεικτικο αγορας, δεν το δεχονται. Ειχα παει του πατερα μου με δηθεν επανεκτυπωμενη αποδειξη και δεν τη δεχτηκαν ποτε.


Αύριο θα επανέλθω να σας ενημερώσω :)

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια !
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#140   ICPAP

ICPAP

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/09/2014 - 08:46

Πάνω από Είκοσι Πέντε (25) Ολόκληρες Ημέρες για να αλλάξει Μπαταρία στο iPhone 5 μου η iStorm/Quest Group

Πραγματικά Άθλια Καθυστέρηση, Κακή Εξυπηρέτηση, απουσία οποιουδήποτε replacement iPhone, τριτοκοσμικές δικαιολογίες...

Προφανώς, "Είναι τα ζώα [τους] Αργά" (μα Πάρα Πολύ Αργά, μιλάμε..!..)

Μέ το επίσημο, πολυδιαφημισμένο "battery & power on/off button Replacement Programme" παρέλαβαν το iPhone 5 μου στις 30 Αυγούστου και Ούτε Καν χθες (25η ημέρα) δεν το είχα πίσω στα χέρια μου!

Κατά τα άλλα αγοράζουμε Πανάκριβες iDevices, λόγω της Υποτιθέμενης ποιότητας κατασκευής τους και λόγω της Υποτιθέμενης αξιοπιστίας ως προς τις Repair Services της Apple, παρόλο που η τελευταία:

--παραβιάζει Ωμά τους Νόμους & Κανονισμούς της ΕΕ με εγγυήσεις βραχύτερες των υποχρεωτικών 2 ετών στις συσκευές της

--εκπροσωπείται στην Ελλάδα Πλημμελέστατα (απουσία έστω και ενός επίσημου Apple Store, εξουσιοδότηση εκπροσώπων με Ωχαδερφισμό, τριτοκοσμικές καθυστερήσεις και απλά Απαράδεκτους κ.τ.ό.)

Λεπτομερές ιστορικό της προς εμένα Άθλιας/Καθυστερημένης εξυπηρέτησης στο ακόλουθο Link

http://www.insomnia.gr/topic/542768-περισσότερες-από-25-μέρες-ν’-αλλάξει-μπαταρία-στ/

Τελευταία επεξεργασία από: ICPAP, 25/09/2014 - 08:48


#141   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.544 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 25/09/2014 - 11:01

Πάνω από Είκοσι Πέντε (25) Ολόκληρες Ημέρες για να αλλάξει Μπαταρία στο iPhone 5 μου η iStorm/Quest Group

Πραγματικά Άθλια Καθυστέρηση, Κακή Εξυπηρέτηση, απουσία οποιουδήποτε replacement iPhone, τριτοκοσμικές δικαιολογίες...

Προφανώς, "Είναι τα ζώα [τους] Αργά" (μα Πάρα Πολύ Αργά, μιλάμε..!..)

Μέ το επίσημο, πολυδιαφημισμένο "battery & power on/off button Replacement Programme" παρέλαβαν το iPhone 5 μου στις 30 Αυγούστου και Ούτε Καν χθες (25η ημέρα) δεν το είχα πίσω στα χέρια μου!

Κατά τα άλλα αγοράζουμε Πανάκριβες iDevices, λόγω της Υποτιθέμενης ποιότητας κατασκευής τους και λόγω της Υποτιθέμενης αξιοπιστίας ως προς τις Repair Services της Apple, παρόλο που η τελευταία:

--παραβιάζει Ωμά τους Νόμους & Κανονισμούς της ΕΕ με εγγυήσεις βραχύτερες των υποχρεωτικών 2 ετών στις συσκευές της

--εκπροσωπείται στην Ελλάδα Πλημμελέστατα (απουσία έστω και ενός επίσημου Apple Store, εξουσιοδότηση εκπροσώπων με Ωχαδερφισμό, τριτοκοσμικές καθυστερήσεις και απλά Απαράδεκτους κ.τ.ό.)

Λεπτομερές ιστορικό της προς εμένα Άθλιας/Καθυστερημένης εξυπηρέτησης στο ακόλουθο Link

http://www.insomnia.gr/topic/542768-περισσότερες-από-25-μέρες-ν’-αλλάξει-μπαταρία-στ/

Ίσως θα πρέπει να σκεφτείς απο που ξεκινάνε όλα αυτά. Με το πονεμένο θέμα "Service" στην Ελλάδα.

 

Το μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης το έχει η ίδια η Apple. Το οτι δεν υπάρχει Apple Store εδώ δε νομίζω να φταίει κάποιος άλλος πέρα απο την ίδια την Apple και φυσικά εμάς.

 

Στα υπόλοιπα και χωρίς να έχω κάποια σχέση με την InfoQuest.

 

Είναι οι μόνοι που σαν εξουσιοδοτημένο Service πλέον αναγνωρίζουν τη 2ετία της εγγύησης χωρίς αντιρρήσεις και πολλά πολλά.

 

Για τη συσκευή αντικατάστασης που αναφέρεις, δεν αναφέρεται πουθενά στο δελτίο τύπου της Apple. Προεραιτικό και κυρίως σε χώρες που υπάρχει φυσική παρουσία, κοινώς Apple Store.

 

Έχεις τη δυνατότητα να βάλεις το S/N της συσκευής στο Site τους για τη πορεία της αντικατάστασης.

 

Σίγουρα 25 μέρες είναι πολλές. Πάρα πολλές. Το μόνο λάθος τους ήταν οτι δεν ήταν προετοιμασμένοι για όλες αυτές τις συσκευές που άρχισαν να παραλαμβάνουν.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#142   ICPAP

ICPAP

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/09/2014 - 12:28

Δυστυχώς το Apple website 'Repair Status' ( https://selfsolve.ap...rstatus/main.do ) ΔΕΝ έδειχνε την συσκευή μου, επειδή απαιτούσε και 'Case or Repair ID' (άγνωστο σε εμένα--πελάτη) εκτός από το S/N του iPhone:-(

Άρα στο Σκοτάδι για 25 ημέρες. Σήμερα το απόγευμα, 26η μέρα, μού τηλεφώνησαν επιτέλους να παραλάβω την συσκευή: πού να πάθαινε δηλ. και τίποτε σοβαρότερο (βοήθειά μας..!..)

#143   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.544 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 25/09/2014 - 12:51

Για το S/N, αναφέρομαι σε αυτό και όχι της Apple.

 

Εμφανίζει τη πρόοδο της αντικατάστασης. Όπως και να 'χει 26 μέρες πολλές είναι.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#144   ddr2

ddr2

    iPH Member

  • 297 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 30/09/2014 - 14:57

Δυστυχώς το Apple website 'Repair Status' ( https://selfsolve.ap...rstatus/main.do ) ΔΕΝ έδειχνε την συσκευή μου, επειδή απαιτούσε και 'Case or Repair ID' (άγνωστο σε εμένα--πελάτη) εκτός από το S/N του iPhone:-(

Άρα στο Σκοτάδι για 25 ημέρες. Σήμερα το απόγευμα, 26η μέρα, μού τηλεφώνησαν επιτέλους να παραλάβω την συσκευή: πού να πάθαινε δηλ. και τίποτε σοβαρότερο (βοήθειά μας..!..)

Δικαίως διαμαρτύρεσαι φίλε μου.

Μιλάμε για τραγικά πράγματα!! Αν υπήρχε εδώ apple store,δεν θα συνέβαιναν τέτοια πράγματα.



#145   jim clarinetist

jim clarinetist

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/10/2014 - 22:10

Κι εγώ που το πήγα iStorm περίμενα 25 μέρες περίπου. Τους τηλεφώνησα ο ίδιος και μου λένε "εδώ είναι η συσκευή σας".
Τί περίμεναν για να με ειδοποιήσουν για παραλαβή, δεν ξέρω.
2 φίλοι ποι τα πήγαν σε infoquest, τα είχαν στα χέρια τους σε λιγότερο απο βδομάδα.
Συμπεράσματα δικά σας....

ICPAP: το repair ID αναγράφεται στο παραστατικό που σου έδωσαν για την παραλαβή της συσκευής σου.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες