Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

[HELP!] iPhone 5 Αντικατάστασης μια ιστορία ένας εφιάλτης.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
55 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 11/08/2014 - 16:01

Δεν σε κρίνω λανθασμένα. Ξέρω ακριβώς τι σου λέω. Επίσης δεν είχες λόγο να μπλέξεις με τη Wind. Το τηλέφωνο το αγόρασες απο το μαγαζί kinitomania και όχι απο τη Wind. Άρα υπεύθυνος για την εγγύηση ειναι το κατάστημα και όχι ο εισαγωγέας (π.χ. wind). Το δίκιο σου έπρεπε να το ψάξεις εκεί και όχι στη Wind ή την infoquest (άποψη μου).

Εσύ έπρεπε να πας στο κατάστημα που αγόρασες τη συσκευή και να απαιτήσεις εκει αντικατάσταση. Η Wind δεν κολλάει πουθενά. Το ότι η συσκευή ειναι απο τη Wind δεν σημαίνει τίποτα απολύτως.

Ο πωλητής ειναι υπεύθυνος και μονο. Αν εσύ δεν εμπιστεύεσαι την κινητομάνια και κάθε κινητομάνια ειναι δικό σου θέμα. Η wind και η οποιαδήποτε wind δεν είναι υποχρεωμένη να σου δώσει νέα συσκευή επειδή έτσι απαιτείς. Αν τα έλεγες αυτά στο κατάστημα που ΑΓΟΡΑΣΕΣ τη συσκευή θα ήμουν μαζί σου. Εσύ τώρα κυνηγάς το λάθος κατάστημα ουσιαστικά. (Και να σου τονίσω ότι ειμαι από τα άτομα που κράζουν τη wind όσο δεν παει).

Απο εκεί και πέρα η infoquest σου είπε αυτό που πιστεύει. Εσύ κάνεις αυτό που λέει ο νόμος και φυσικά και θα δικαιωθείς στο τέλος.

Όσο για το δικαίωμα για σφραγισμένη συσκευή , το έχεις αφού πάρεις 2-3 ελλατωματικές ανακατασκευασμενες συσκευές (πράγμα που σημαίνει ότι έχεις πάει 3 φορές στο service 3 συσκευές με διαφορετικό imei που η μια αντικατέστησε την άλλη). Εσύ μας λες ότι έχεις ζητήσει μια αντικατάσταση κ επειδή αυτή ήταν ελαττωματική θες νέα συσκευή σφραγισμένη.... Ναι οκ, καλή τύχη.

Και στο ξαναλέω, μη χαλάς την υγεία σου με νεύρα. Υπομονή κάνε και θα βγάλεις άκρη. Ούτε άγχος ούτε τίποτα. Απο τη στιγμή που ξέρεις ότι έχεις δίκιο θα το βρεις. Με φωνές κλπ μονο το δίκιο του χάνει κανείς.

Φιλικά.
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   iOS

iOS

    iPH Addict

  • 706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Gr4FiXKill3r_iOS

Δημοσίευση 11/08/2014 - 16:13

H Info Quest και το Kinitomania με παρέπεμψαν στην Wind ακόμη και το ίδιο το κινιτομανια πραγματικά μόλις τώρα μίλησα με την Apple  και μου είπαν ότι αν είναι κομμένη σε τιμολόγιο η συσκευή και είναι σε ονοματεπώνυμο και όχι σε εταιρία την δέχονται κανονικότατα οπότε θα το στειλω και στην Info Quest εάν δεν βγάλω άκρη με την Wind ποια..



#18   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 11/08/2014 - 17:22

Σε βάλανε κοινώς να βγάλεις το φίδι απο την τρύπα. Η συσκευή έπρεπε να πάει απο την αρχή εκει που αγοράστηκε και πουθενά αλλού. Απο εκεί και πέρα ειναι υπεύθυνος ο πωλητής. Δεν είχες λόγο να μπλέξεις. Έπρεπε να πας εκει που το αγόρασες, να πεις το πρόβλημα σου και να απαιτήσεις να σου το λύσουν.

Λάθος σου να κάνεις τον "μάγκα" στη wind η οποία ουσιαστικά έκανε μονο εισαγωγή του κινητού και δεν είχε σχέση με την πώληση του. Αυτά έπρεπε να τα κάνεις εκεί που αγόρασες τη συσκευή.

Τελευταία επεξεργασία από: PanosMouz, 11/08/2014 - 17:23

| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#19   iOS

iOS

    iPH Addict

  • 706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Gr4FiXKill3r_iOS

Δημοσίευση 11/08/2014 - 17:58

Βασικά έχει Ίδη γίνει μια αντικατάσταση από την Wind..αλλα δεν είμαι από Αθήνα για να πάω να τους χ3σ0 στο κινιτομανια οπότε και πάλη δύσκολο θα ήταν στην τελική εκεί ανήκει η συσκευή οπότε πιστεύω δεν υπάρχει πρόβλημα ! γνώμη μου πάντα ! τώρα ότι έγινε έγινε τι να κάνουμε ; αυτή την στιγμή δεν με κοροϊδεύει καμιά κινιτομανια αλλά η Wind με την Wind έχω να κάνω και με κανέναν άλλον !


Τελευταία επεξεργασία από: iOS, 11/08/2014 - 18:00


#20   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 11/08/2014 - 18:00

Ναι το καταλαβαίνω, αλλά σε κάθε περίπτωση έπρεπε να απευθυνθείς σε αυτούς και να τους το στείλεις με courrier.

 

Και ας κάνουν μετά ότι νομίζουν για να βγάλουν άκρη. Τώρα έμπλεξες χωρίς λόγο δυστυχως. Υπομονή και βλέπεις.

 

Και όχι κινήσεις πανικου.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#21   iOS

iOS

    iPH Addict

  • 706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Gr4FiXKill3r_iOS

Δημοσίευση 11/08/2014 - 18:09

για φαντάσου όμως να πληρώνω κούριερ πάνε και κούριερ έλα καμιά 5 φορές  θα έπαιρνα νέο iPhone έτσι για αυτό τον λόγο κυρίως το πήγα στην Wind τέλος πάντων εγώ μπορεί να έμπλεξα αλλά αυτοί δεν θα την βγάλουν μέλι γάλα δεν θα τους αφήσω ρε γ@μ0τ0 !!



#22   iOS

iOS

    iPH Addict

  • 706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Gr4FiXKill3r_iOS

Δημοσίευση 13/08/2014 - 11:53

Ευχάριστα τα νέα μόλις πείρα τηλ. στα κεντρικά της Wind μου είπαν ότι εγκρίθηκε η αντικατάσταση και περιμένουν νέα συσκευή από την Apple άντε να δούμε :) σε πόσες ήμερες υπολογίζετε να την παραλάβω ;; γιατί έχω ένα επαγγελματικό ταξίδι στης 20 πετάω για Αμερική και πρέπει να την έχω μέχρι τοτε..το θέμα είναι θα την έχω ;



#23   iOS

iOS

    iPH Addict

  • 706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Gr4FiXKill3r_iOS

Δημοσίευση 14/08/2014 - 13:46

Ποσό καιρό θέλει η Apple για να στείλει συσκευή αντικατάστασης ; μου είπαν ότι θα πάρω άλλη συσκευή και την περιμένουν από την Apple αλλά δεν ξέρουν πόσες ημέρες θα πάρει αυτό;;; μόλις τώρα μου είπαν ενδεχόμενος να κάνει 30 ημέρες !!! της είπα ότι θα περιμένω το πολύ μέχρι την επόμενη εβδομάδα ! μου λέει καλός !! παιδιά τώρα σοβαρά παίζει να κάνει 1 μήνα να μου στείλει η Apple νέα συσκευή ;


Τελευταία επεξεργασία από: iOS, 14/08/2014 - 13:56


#24   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 14/08/2014 - 14:57

Όσο για το δικαίωμα για σφραγισμένη συσκευή , το έχεις αφού πάρεις 2-3 ελλατωματικές ανακατασκευασμενες συσκευές (πράγμα που σημαίνει ότι έχεις πάει 3 φορές στο service 3 συσκευές με διαφορετικό imei που η μια αντικατέστησε την άλλη). Εσύ μας λες ότι έχεις ζητήσει μια αντικατάσταση κ επειδή αυτή ήταν ελαττωματική θες νέα συσκευή σφραγισμένη...

Αυτο απο που προκυπτει Πανο??



#25   iOS

iOS

    iPH Addict

  • 706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Gr4FiXKill3r_iOS

Δημοσίευση 14/08/2014 - 15:21

Αυτο απο που προκυπτει Πανο??

Και εμένα αυτο μου ειπε και η ιδια η Apple αλλα τονισε οτι εχω το δικαιομα οταν παω για 4η δηλαδη αν και η 3η βγει fail !



#26   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 14/08/2014 - 15:24

Αυτο απο που προκυπτει Πανο??


Εντελώς εμπειρικά έχει αποδειχθεί ότι όσοι είχαν πάρει 2-3-4 ελλατωματικες ανακατασκευές και απαιτούσαν σφραγισμένη μετά την έπαιρναν. Επίσης στο νήμα για το θέμα της εγγύησης έχει εξηγηθεί από που προκύπτει το δικαίωμα να ζητήσεις σφραγισμένη συσκευή!
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#27   iOS

iOS

    iPH Addict

  • 706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Gr4FiXKill3r_iOS

Δημοσίευση 14/08/2014 - 15:29

Εντελώς εμπειρικά έχει αποδειχθεί ότι όσοι είχαν πάρει 2-3-4 ελλατωματικες ανακατασκευές και απαιτούσαν σφραγισμένη μετά την έπαιρναν. Επίσης στο νήμα για το θέμα της εγγύησης έχει εξηγηθεί από που προκύπτει το δικαίωμα να ζητήσεις σφραγισμένη συσκευή!

φιλε πανο παιζει να κανει οντως κανενα μήνα ;; η ιδια η Apple και η Info Quest λενε οτι απο την Ολανδια που τα περνουν κανουν μια εργασιμη και αλλη μια για να φτασει στα χερια μου βαση αυτης της λογικης εγω θα πρεπει να εχω αυριο το iPhone



#28   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 14/08/2014 - 15:32

φιλε πανο παιζει να κανει οντως κανενα μήνα ;; η ιδια η Apple και η Info Quest λενε οτι απο την Ολανδια που τα περνουν κανουν μια εργασιμη και αλλη μια για να φτασει στα χερια μου βαση αυτης της λογικης εγω θα πρεπει να εχω αυριο το iPhone

Απο προσωπικη εμπειρια η infoquest κανει 3-5 εργασιμες.



#29   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 14/08/2014 - 15:34

Όντως κανονικά θέλει 3-5 εργάσιμες από info quest. Εσύ όμως έχεις στείλει στη wind οπότε μπορεί όντως να πάρει 1 μήνα. Έχουν ακουστεί πολλά τετοια με εταιρείες. Να κάνουν 1-1,5 για μια αντικατάσταση.
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#30   iOS

iOS

    iPH Addict

  • 706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Gr4FiXKill3r_iOS

Δημοσίευση 14/08/2014 - 15:35

η Info Quest ειναι απλα respect η Wind τι κανει ομως ;; μου λεει οτι δεν νομιζει να την εχω αυριο και του λεω εχεις ενημεροθει αν η συσκευη εχει φτασει στα χερια σας λεει δεν το ξερω αυτο και δεν μπορω να το μαθω αλλα βαση λογικης αφου εγγρηθηκε αντικατασταση την Δευτερα πρεπει να την εχω αυριο ετσι δεν ειναι ;; αντε βαρια βαρια την αλλη ευδομαδα εεε οχι ομως τον αλλον μήνα !



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες