Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Ονειροκρίτης


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
20 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 03/02/2010 - 12:54

Thanks! :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 06/02/2010 - 11:21

Έκανα σήμερα το νέο update, δυστυχώς όμως η εφαρμογή δεν την θυμάται την γλώσσα όπως είχες υποσχεθεί, είναι ακριβώς όπως ήταν και πριν, αλλάζει αυτόματα στα αγγλικά.

#18   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 06/02/2010 - 17:51

Κάνεις κάποιο λάθος φίλε... εμένα μια χαρά δουλεύει!!!
Βάζω Ελληνικά και μένουν Ελληνικά με όλες τις αναζητήσεις που κάνω.. Μάλιστα και αν το κλείσω το πρόγραμμα και το ανοίξω πάλι , ακόμα τα έχει! :)
Ίσως δεν έκανες σωστά την αναβάθμιση , βασικά δες την έκδοση να δεις αν όντως είναι η τελευταία , αλλιώς βγάλε το πρόγραμμα και ξαναβάλτο!
Βασικά το περίεργο σε μένα είναι ότι στο iphone στο πρόγραμμα μου λέει ότι είναι η 1.0 έκδοση , ενώ στο itunes λέει ότι είναι η 1.02 η τελευταία!
Παρ' όλα αυτά έχω βάλει την τελευταία και δεν βρίσκει κάποια νεότερη με το update .. :P

Τελευταία επεξεργασία από: IPH, 02/04/2010 - 14:01


#19   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 07/02/2010 - 11:09

Την αναβάθμιση σωστά την έκανα αλλά δοκίμασα να την βγάλω τελείως την εφαρμογή και να την ξαναβαλω. Μου γράφει πως έχω την τελευταία έκδοση αλλά την γλώσσα όμως δεν την κρατάει πάλι.
Μπορεί να παίζει ρόλο το οτι το τηλέφωνο μου είναι στη ξένη γλώσσα και όχι στα ελληνικά? Μήπως κάπου "μπερδεύεται" η εφαρμογή? (το είχα πάθει με κάποια άλλη και δεν δουλευε σωστά)

#20   ksta

ksta

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2010 - 08:54

Καλημέρα σε όλους.

Βασικά Aster, είναι μάλλον αυτό που λες. Όταν έχεις θέσει τα ελληνικά για το κινητό σου το πληκτρολόγιο βγαίνει by default στα ελληνικά. Όταν το γυρίζεις στα αγγλικά, τότε εμφανίζεται το αγγλικό πληκτρολόγιο.

Η αλήθεια είναι ότι δεν σε αφήνει το API της Apple να καθορίσεις την γλώσσα του πληκτρολογίου όταν ανοίγει, πολύ απλά γιατί δεν ξέρεις τι γλώσσες πληκτρολογίου έχει ρυθμίσει ο καθένας από τις ρυθμίσεις του κινητού.
Από την άλλη, έχω δει εφαρμογή που όντας η γλώσσα του κινητού στα αγγλικά, το πληκτρολόγιο ανοίγει στα ελληνικά.

θα το ξανακοιτάξω να δω αν μπορώ να κάνω κάτι.

@JohnHasio: Η έκδοση της εφαρμογής είναι η 1.0.2, ασχέτως τι λέει μέσα στο About στην εφαρμογή. Δικό μου λάθος, ξέχασα να το αλλάξω!

Σας ευχαριστώ!

#21   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 08/02/2010 - 10:48

Όλες οι άλλες εφαρμογές που έχω όμως τη θυμούνται τη γλώσσα (ότι γλώσσα και να βάλω).
Εντάξει, δεν πειράζει, όπως σου είπα και πριν δεν με ενοχλεί και τόσο.
Σε ευχαριστώ πολύ! :)




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες