Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 5 ψήφοι

iPhone 6: Δες τώρα πως είναι το νέο μοντέλο της Apple


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
676 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#646   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 09/09/2014 - 13:51

ένας φίλος μου που έχει τρέλα με τις φωτογραφίες έκανε σύγκριση το s4 που έχει με το 5s ενος άλλου παιδιού και όσον αφορά την ευκρίνεια και τις λήψεις τη νύχτα το 5s τα ρίχνει στο s4 ανετα. Ειδα τις φωτογραφίες και πραγματι έχουν διαφορα και το 5s έχει πιο ζωντανες φωτογραφίες. Δεν υποστηρίζω καποιο απο τα δύο απλος λέω αυτο που ειδα.

Εγω που τα βλεπω και τα 2 καθημερινα σχεδον το S4 παταει το 5S... Ειμουν προχθες στην πλατεια της Ξανθης και προσπαθουσα εγω και η γυναικα μου να τραβηξουμε τις σταγωνες της βροχης κατω απο τα πλατανια... Σε πληροφορω οτι το S4 της γυναικας μου που εκανε και zoom εβγαζε πλυ καλητερα τις φωτο και με ευκρινεια, ενω το 5S με zoom δεν παει βημα και εκτος αυτου αν κανεις τερμα zoom βγαζει φωτογραφικο θορυβο στις φωτο...


Τελευταία επεξεργασία από: mrdjgiorgis, 09/09/2014 - 13:51


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#647   LivEviL

LivEviL

    iPH Enthousiast

  • 389 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 09/09/2014 - 13:54

εάν είναι όντως έτσι εγώ προσωπικά περιμένω το 6S



#648   cal

cal

    iPH Enthousiast

  • 479 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 09/09/2014 - 13:54

εγω δεν βγαζω πολλες φωτο και δεν το εχω ψαξει πολυ αλλα και εγω το ίδιο πιστευω. Επίσης το να εχεις και καλες φωτο το βραδυ το θεωρω ότι ειναι απαραίτητο με τοσα mpx. Εχω το xperia z τωρα και τα βραδια βγαζει χαλια φωτογραφίες παρολο που εχει και αυτο αρκετα mpx καμερα. 



#649   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/09/2014 - 13:56

τα εχετε μπερδεψει λιγακι μαγκες με τα της φωτογραφιας...μην ανοιγουμε παλι συζητησεις



#650   cal

cal

    iPH Enthousiast

  • 479 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 09/09/2014 - 13:58

Εγω που τα βλεπω και τα 2 καθημερινα σχεδον το S4 παταει το 5S... Ειμουν προχθες στην πλατεια της Ξανθης και προσπαθουσα εγω και η γυναικα μου να τραβηξουμε τις σταγωνες της βροχης κατω απο τα πλατανια... Σε πληροφορω οτι το S4 της γυναικας μου που εκανε και zoom εβγαζε πλυ καλητερα τις φωτο και με ευκρινεια, ενω το 5S με zoom δεν παει βημα και εκτος αυτου αν κανεις τερμα zoom βγαζει φωτογραφικο θορυβο στις φωτο...

Τι να σου πω για την καλη φωτογραφία υπάρχουν πολλοι παραγοντες που παίζουν ρόλο. Τωρα εχω ακούσει τα χίλια δυο απο τον καθενα για αυτα τα δύο μοντέλα και τις φωτογραφίες τους. ο καθένας βλέπει και κρίνει. Εγω έγυγα απο το 3gs και πήρα το xperia z και η διαφορα με εντυπωσιασε άρα δεν θα μπω στο τρυπακι να το ψυρίσω γιατι αυτό που ήθελα το βρήκα.



#651   cal

cal

    iPH Enthousiast

  • 479 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 09/09/2014 - 13:59

τα εχετε μπερδεψει λιγακι μαγκες με τα της φωτογραφιας...μην ανοιγουμε παλι συζητησεις

μπόρει γιατι εγω είμαι σχετικά άσχετος άρα μη με παίρνεις στα υπόψιν σου.



#652   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 09/09/2014 - 14:03

Τεσπα δεν πειραζει ας περιμενουμε ενα χρονο ακομη μπας και δουμε φως στο τουνελ απο τη μαμα Apple γιατι οσο παει και αργει περισσοτερο περιμενει τη samsung να βγαλει πρωτα τα δικα της και μετα εκεινη.... Κριμα αν και ειμαι Fun της apple



#653   Marios092

Marios092

    iPH Addict

  • 773 μηνύματα
  • Twitter:@Marios092
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:marios92

Δημοσίευση 09/09/2014 - 14:05

The iPhone 6 — which will have the “iPhone 7,2” model number — will have a 64-bit dual-core A8 processor clocked at 1.4GHz and 1GB of RAM. 

Ξενερωσα.

Συνημμένα αρχεία



#654   LivEviL

LivEviL

    iPH Enthousiast

  • 389 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 09/09/2014 - 14:07

προφανώς και τα mp δεν παίζουν ρόλο στην ποιότητα της φωτογραφίας παρά μόνο στης διαστάσεις.. όλα είναι θέμα κρυσταλου του φακού και του εσθητήρα  όπως ανέφερε και ποιο επάνω το παιδί για το S4 που έχει ποιο πολλά mp αλλά και το LG G3..  σίγουρα όμως όλοι θα θέλαμε να ανέβουνε και τα mp ας περιμένουμε λοιπόν, αν και μου φενετε ότι δύσκολα η apple να ανεβάσει το φακό σε απλό μοντέλο εκτός εάν έχει αλλάξει
τόσο πολύ την συνηθισμένη τακτική της να βλέπουμε αλους φακούς σε κάθε S μοντέλος αν πάρουμε παραδηγμα από το 5S που παρεμινε στα 8 όπως και το 5... ότι η τακτική όντως έχει αλλάξει


Τελευταία επεξεργασία από: LivEviL, 09/09/2014 - 14:10


#655   hellspawn

hellspawn

    iPH User

  • 136 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:hellspawn81

Δημοσίευση 09/09/2014 - 14:23

Παιδιά στην κάμερα δεν παίζουν κυρίαρχο ρόλο τα mp αλλά το φυσικό μέγεθος του αισθητήρα και τα οπτικά μέρη ώστε να εκμεταλεύονται πλήρως ή στο μεγαλύτερο ποσοστό τα mp του. Καμία σοβαρή φωτογραφική μηχανή δεν έχει αισθητήρα τόσο μικρού φυσικού μεγέθους όσο έχουν τα κινητά. 



#656   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 09/09/2014 - 14:36

Η φωτογραφία έχει να κάνει ... με το φωτογράφο !! Από μόνη της δεν βγάζει καλές φωτογραφίες καμιά μηχανή .... τα έχουμε ξαναπέι ....



#657   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 09/09/2014 - 14:38

Εγω που τα βλεπω και τα 2 καθημερινα σχεδον το S4 παταει το 5S... Ειμουν προχθες στην πλατεια της Ξανθης και προσπαθουσα εγω και η γυναικα μου να τραβηξουμε τις σταγωνες της βροχης κατω απο τα πλατανια... Σε πληροφορω οτι το S4 της γυναικας μου που εκανε και zoom εβγαζε πλυ καλητερα τις φωτο και με ευκρινεια, ενω το 5S με zoom δεν παει βημα και εκτος αυτου αν κανεις τερμα zoom βγαζει φωτογραφικο θορυβο στις φωτο...

Βασικος κανονας στη φωτογραφιση: ΑΠΟΦΕΥΓΕΙΣ το ψηφιακο ζουμ!

ΥΓ. για να προλαβω μερικους δεν εννοω στο iPhone αλλα σε ολες τις συσκευες φωτογραφισης που δινουν αυτη την δυνατοτητα

Τελευταία επεξεργασία από: agnostos13, 09/09/2014 - 14:43


#658   yiannis7

yiannis7

    iPH newbie

  • 86 μηνύματα
  • Twitter:@yianniskoulousi
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 09/09/2014 - 14:40

10mp

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  image.jpg   135,75KB   48 λήψεις


#659   yiannis7

yiannis7

    iPH newbie

  • 86 μηνύματα
  • Twitter:@yianniskoulousi
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 09/09/2014 - 14:42

!!

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  image.jpg   113,43KB   42 λήψεις

Τελευταία επεξεργασία από: yiannis7, 09/09/2014 - 14:42


#660   Leo10

Leo10

    iPH Contributor

  • 982 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 09/09/2014 - 14:44

iPhone έχω και όταν αλλάξω πάλι iPhone θα πάρω...γενικά από τότε που χρησιμοποίησα την πρώτη μου Apple συσκευή κόλλησα με το "μήλο".

 

Αλλά το Galaxy S5 συγκριτικά με το iPhone 5s απ' ότι έχω δει βγάζει πολύ καλύτερες φωτογραφίες...

 

Τελοσπάντων, ελπίζω να δούμε κάτι καλό και μη αναμενόμενο!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες