Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iphone 4s unlock spirt usa


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
40 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   wh0ami

wh0ami

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:aloeveras

Δημοσίευση 02/09/2014 - 12:34

καλημέρα σας!Τελικά κατάφερα να κόψω μόνος μου την κάρτα και την έβαλα!τελικά δεν ήταν πολύ δύσκολο και με μεγάλη ευκολία κατάφερα να βρω και να έχω σήμα!αλλά δυστυχώς κατάλαβα πως το κινητό έχει θέμα με το μικρόφωνο!αφού πήρα τηλ δεν με άκουγαν!με handsfree όλα κομπλέ!Έκανα ηχογράφηση για να δω τι γίνετε πάλι τα ίδια μόνο όταν φύσαγα ακουγότανε!Άρα το μικρόφωνο δουλεύει αλλά όχι όπως πρέπει!Τι κάνω σε αυτή την περίπτωση?φυσικά και έκανα restore as new πάλι τα ίδια

Πας για αλλαγή charging dock



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Dynamics

Dynamics

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 02/09/2014 - 19:02

μιλάμε για κάτι τέτοιο http://www.ebay.com/...=item2ec3b81b31

?


Τελευταία επεξεργασία από: Dynamics, 02/09/2014 - 19:03


#33   wh0ami

wh0ami

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:aloeveras

Δημοσίευση 03/09/2014 - 12:43

μιλάμε για κάτι τέτοιο http://www.ebay.com/...=item2ec3b81b31

?

Ναι



#34   kouvarelem

kouvarelem

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/09/2014 - 21:15

Παρέλαβα απο καναδά ένα iphone4s το ξεκλείδωσα το icloud αλλα δεν αναγνωρίζει την sim, το δίκτυο που έιχε ήταν το rogers, πως μπορώ να το ξεκλειδώσω;  Διάβασα περι rsim αλλα ένα μαγαζί που πήρα τηλέφωνο γα να αγοράσω μου είπε ότι δεν θα λειτουργεί το 3g , είναι σωστό ; Προσπαθώ να βρώ την εταιρεία για να το ξεκλειδώσω  νόμιμα αλλα δεν βρίσκω άκρη .

 

Please help !!



#35   Dynamics

Dynamics

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 03/09/2014 - 23:31

Ναι

Τελικα το κινητο το εδωσα πισω!δεν πιανουν τα χερια μου να το φτιαξω και αναγκαστηκα να το δωσω πισω!σας υπερευχαριστω ολους για ολες τις βοηθειες!Σκεφτομαι να παρω κινητο απο ebay παντως!



#36   Dynamics

Dynamics

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 03/09/2014 - 23:34

Παρέλαβα απο καναδά ένα iphone4s το ξεκλείδωσα το icloud αλλα δεν αναγνωρίζει την sim, το δίκτυο που έιχε ήταν το rogers, πως μπορώ να το ξεκλειδώσω;  Διάβασα περι rsim αλλα ένα μαγαζί που πήρα τηλέφωνο γα να αγοράσω μου είπε ότι δεν θα λειτουργεί το 3g , είναι σωστό ; Προσπαθώ να βρώ την εταιρεία για να το ξεκλειδώσω  νόμιμα αλλα δεν βρίσκω άκρη .

 

Please help !!

φιλε μου καλησπερα!το κινητο ειναι κλειδωμενο σε καποιο δικτυο?η οχι?αν υποστηριζει η rsim το δικτυο σ αγορασε μια απο ebay εδω ζητανε 20αρια...εγω 3g ειχα στο 4s αλλα αν θα εχεις θεμα με jailbreak το κανεις να εχει και μην. και 3g σαν κανονικο δλδ!ενημερωτικα ποσο το πηρες?



#37   kouvarelem

kouvarelem

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/09/2014 - 16:01

Το πηρα 150€..ειναι κλειδωμενο στο rogers του καναδα...απο jailbreak δεν γνωριζω...δηλαδη αν το ξεκλειδωσω με rsim θα εχω 3g?επισης θα μπορω να το απενεργοποιω χωρις να χασει το δικτυο και να θελει ξεκλειδωμα ξανα απο την αρχη? ΄Εχω μπερδευτεί αλλά και κουραστεί...



#38   Ivanovic

Ivanovic

    iPH Addict

  • 710 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/09/2014 - 16:37

Ναι θα έχεις 3g και δε θα υπάρχει πρόβλημα αν το κλείνεις. Ίσως να χρειαστεί και jailbreak αν δεν έχεις 3g

#39   Dynamics

Dynamics

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 04/09/2014 - 19:34

Το πηρα 150€..ειναι κλειδωμενο στο rogers του καναδα...απο jailbreak δεν γνωριζω...δηλαδη αν το ξεκλειδωσω με rsim θα εχω 3g?επισης θα μπορω να το απενεργοποιω χωρις να χασει το δικτυο και να θελει ξεκλειδωμα ξανα απο την αρχη? ΄Εχω μπερδευτεί αλλά και κουραστεί...

εγω ειχα κανονικα 3g απλα ειχα θεμα με το σημα και επρεπε να γινει jailbreak για να βαλω μια εφαρμογη που το εκανε 2g για να εχω παντα σημα!ναι θα μπορεις να το απενερ. και θα εχεις κανονικα δικτυο



#40   kouvarelem

kouvarelem

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/09/2014 - 21:57

Ευχαριστώ πολύ, θα το προσπαθήσω.



#41   kouvarelem

kouvarelem

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/10/2014 - 18:30

HELP ! Μάλλον το χάλασα τελικά το κινητό, μετά απο ένα μήνα ήρθε η rsim, εκοψα την σιμ και την έβαλα στο κινητό. έκανα όλες τις διαδικασίες απο jailbreak, cydia, ένα πατσάκι απο την rgknse , και πάλι δεν έβρισκε σιμ. Προσπάθησα να βγάλω την σιμ και πλέον δεν βγαίνει, έτσι προσπάθησα να ανοίξω το κινητό με οδηγίες απο το youtube, χωρίς αποτέλεσμα να βγάλω την σιμ μου , αλλά το κινητό πλέον δεν ενεργοποιείται καν....   Τί να κάνω ;






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες