Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 10 ψήφοι

09.09.2014


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
968 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#661   spyipad

spyipad

    iPH Member

  • 229 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 09/09/2014 - 23:20

669 το plus 64gb απο αμερικα ....



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#662   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 09/09/2014 - 23:22

669 το plus 64gb απο αμερικα ....

 

720€ τελική τιμή με φπα



#663   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 09/09/2014 - 23:23

specs 4.7 1570mAh μπαταριά ...ε ρε γλέντια ....
http://www.iphonehac..._medium=twitter


Τελευταία επεξεργασία από: canecorso, 09/09/2014 - 23:24

  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#664   theoapo

theoapo

    iPH Addict

  • 646 μηνύματα
  • Twitter:@theoapo
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/09/2014 - 23:24

Και η Αυστρια στο δευτερο κυμα της 26ης Σεπτεμβριου με τιμες απο 699 και 799 για το 6 και 6 plus αντιστοιχα!

#665   crisk

crisk

    iPH Enthousiast

  • 453 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/09/2014 - 23:25

Προσωπικά αδιαφορώ για το εάν εξέπληξε τοσο, όσο αφορά τον ανταγωνισμό - δεν είμαι...μέτοχος της Apple να με νοιάζει.

Επίσης αδιαφορώ για τα specs που ανέμεναν πολλοί, που έχουν ήδη αλλα κινητά. Καταρχάς εχει άπειρες φορές αποδείξει ενα iPhone οτι ειναι ανώτερο άλλων σαφώς σουπερ ντουπερ κινητών (όσο αφορά τα specs τους), διότι απλα ενα iPhone εχει σχεδιαστεί έτσι και λειτουργεί με ενα λειτουργικό τοσο ανώτερο, που δεν υπαρχει λόγος να εχει τοσο τούμπανο specs.
Για παράδειγμα, φίλος και συνάδελφος εχει 1000αρα αγωνιστική Yamaha και τον είδα με τα ματια μου να κάνει (για πλάκα, ήξεραν κι οι δυο) κόντρα με ενα κτήνος-θηρίο BMW 1200αρα (οχι αγωνιστικό μηχανάκι, φυσικά) και να την κάνει σκόνη, να την ξεφτυλιζε..
(Το δικό μου 5αρι κάνει σκόνη ενα Gs3 (ακομα και 4), το χω δει με τα ματια μου δίπλα-δίπλα με ενός φίλου.)

Ούτε χρειαζεται να εχει 13 ή ανω κάμερα σε mp, ειναι γελοίο να το ακούς ως παράπονο. Ποτέ θα μάθουν οι πολλοί και οι οποίοι δεν ασχολούνται με την φωτογραφία, οτι ανω των 5-8 mp δεν βλέπεις διάφορα μεγάλη στην φωτό (παρά μόνο αν κανεις ζουμ μεγάλο στο κάδρο - γιατί να κανεις;!) και οτι ο ΦΑΚΟΣ παιζει ρόλο μετα τα 5-8 mp;! Εχω μια Panasonic camera του 200ευρου - αλλα με Λεικα φακό. Βγάζει ολο ίδιες φωτό με την Νικον του κουμπαρου μου, που του κόστισε 700-800€ αλλα με της πλάκας φακό. (Μόνο βραδινές βγάζει καλύτερες).

Γενικά, μιλάμε για smartphone - δηλαδή τηλέφωνο/υπολογιστή/ταμπλετ (πια, λόγο μεγέθους). Αν κάποιος θέλει σουπερ κάμερα για φοβερές λήψεις, ας παει να πάρει επαγγελματική καμερα! Οι φωτογράφοι γιατί δεν κάνουν ρεπορτάζ με τα...κινητά τους;!
Ή αν θέλει κάποιος στερεοφωνικό ηχεια, ας αγοράσει με 3000-5000 ενα τούμπανο 5.1/7.1 ηχοσύστημα! Δεν ακούς... Ντολμπι σαραουντ ήχο σε...τηλέφωνο, ήμαρτον!

Εγω δεν απογοητεύτηκα τοσο απο την παρουσίαση γιατί περίμενα το... Άστρο του Θανάτου σε τεχνολογία! Εγω απογοητεύτηκα (αρκετά) απο το άκρως-fail iWatch project (απορώ ποιος θα σκάσει τόσα λεφτά όταν εχει ενα βαρβάτο Tag, για να το αντικαταστήσει με ενα... Χομπιτ-iPhone στο χέρι, που μάλιστα ειναι τοσο μα τοσο κακασχημο;!
Επίσης, αν και μου άρεσε αρκετά το design του iPhone 6, δεν πέθανα κιόλας, δεν μου έπεσε το σαγωνι κάτω. Έχουμε δει ως τώρα μια ντουζίνα μοκαπ απο διάφορους, έτη φωτός καλύτερα design απο του 6αριου. Περίμενα να δώ iPhone με design απο το...Minority Report (τη ταινία), οχι απλα ενα πιο κομψό...3GS. (Οι γραμμές πίσω δεν με χαλάνε, αλλα η καμερα που προεξεχει, απαράδεκτο).
Ήθελα το 6αρι να ηταν πολυ πιο curved, πολυ πιο flow, στο σχεδιασμό του - κυρ Ive, με απογοητεύσεις πολυ αυτή τη φορα.

Μια χαρά το iOs8, όπως και το νέο MacOS.

Σε γενικές γραμμές, περίμενα άκρως πολυ περισσότερα και δεν ικανοποιήθηκα.

#666   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 09/09/2014 - 23:25

παλι με με τη βαταρια τα ιδια 



#667   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/09/2014 - 23:29

Αναμονή για 6s.



#668   spyipad

spyipad

    iPH Member

  • 229 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 09/09/2014 - 23:31

720€ τελική τιμή με φπα

δεν με χαλαει ;p



#669   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 09/09/2014 - 23:36

specs 4.7 1570mAh μπαταριά ...ε ρε γλέντια ....http://www.iphonehac..._medium=twitter


Αυτο δεν το περιμενα. Απαραδεκτο.

Για να δουμε απο περιεργεια και το plus.

#670   pantelisn

pantelisn

    iPH Contributor

  • 1.438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 09/09/2014 - 23:37

Σκέφτομαι να στείλω Mail στην apple στο 6s να βάλουν μπαταρία απο αμάξι να λύσουμε το θέμα αυτό

#671   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/09/2014 - 23:38

specs 4.7 1570mAh μπαταριά ...ε ρε γλέντια ....
http://www.iphonehac..._medium=twitter

Eίναι λίγο απίθανο να έχουμε μόνο +20 σε σχέση με τη μπαταρία του 5S.

 

Προσωπικά περιμένω Teardown απο iFixit και κοντά στα 2000mah όπως έχουμε ξαναπεί.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 09/09/2014 - 23:38

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#672   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 09/09/2014 - 23:40

Αυτο δεν το περιμενα. Απαραδεκτο.

Για να δουμε απο περιεργεια και το plus.

 

 

Eίναι λίγο απίθανο να έχουμε μόνο +20 σε σχέση με τη μπαταρία του 5S.

 

Προσωπικά περιμένω Teardown απο iFixit και κοντά στα 2000mah όπως έχουμε ξαναπεί.

μακάρι παιδιά να κάνει λάθος το site ...διότι μιλάμε όντως για το απαράδεκτο ....


Τελευταία επεξεργασία από: canecorso, 09/09/2014 - 23:41

  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#673   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/09/2014 - 23:45

Προσωπικά αδιαφορώ για το εάν εξέπληξε τοσο, όσο αφορά τον ανταγωνισμό - δεν είμαι...μέτοχος της Apple να με νοιάζει.

Επίσης αδιαφορώ για τα specs που ανέμεναν πολλοί, που έχουν ήδη αλλα κινητά. Καταρχάς εχει άπειρες φορές αποδείξει ενα iPhone οτι ειναι ανώτερο άλλων σαφώς σουπερ ντουπερ κινητών (όσο αφορά τα specs τους), διότι απλα ενα iPhone εχει σχεδιαστεί έτσι και λειτουργεί με ενα λειτουργικό τοσο ανώτερο, που δεν υπαρχει λόγος να εχει τοσο τούμπανο specs.
Για παράδειγμα, φίλος και συνάδελφος εχει 1000αρα αγωνιστική Yamaha και τον είδα με τα ματια μου να κάνει (για πλάκα, ήξεραν κι οι δυο) κόντρα με ενα κτήνος-θηρίο BMW 1200αρα (οχι αγωνιστικό μηχανάκι, φυσικά) και να την κάνει σκόνη, να την ξεφτυλιζε..
(Το δικό μου 5αρι κάνει σκόνη ενα Gs3 (ακομα και 4), το χω δει με τα ματια μου δίπλα-δίπλα με ενός φίλου.)

Ούτε χρειαζεται να εχει 13 ή ανω κάμερα σε mp, ειναι γελοίο να το ακούς ως παράπονο. Ποτέ θα μάθουν οι πολλοί και οι οποίοι δεν ασχολούνται με την φωτογραφία, οτι ανω των 5-8 mp δεν βλέπεις διάφορα μεγάλη στην φωτό (παρά μόνο αν κανεις ζουμ μεγάλο στο κάδρο - γιατί να κανεις;!) και οτι ο ΦΑΚΟΣ παιζει ρόλο μετα τα 5-8 mp;! Εχω μια Panasonic camera του 200ευρου - αλλα με Λεικα φακό. Βγάζει ολο ίδιες φωτό με την Νικον του κουμπαρου μου, που του κόστισε 700-800€ αλλα με της πλάκας φακό. (Μόνο βραδινές βγάζει καλύτερες).

Γενικά, μιλάμε για smartphone - δηλαδή τηλέφωνο/υπολογιστή/ταμπλετ (πια, λόγο μεγέθους). Αν κάποιος θέλει σουπερ κάμερα για φοβερές λήψεις, ας παει να πάρει επαγγελματική καμερα! Οι φωτογράφοι γιατί δεν κάνουν ρεπορτάζ με τα...κινητά τους;!
Ή αν θέλει κάποιος στερεοφωνικό ηχεια, ας αγοράσει με 3000-5000 ενα τούμπανο 5.1/7.1 ηχοσύστημα! Δεν ακούς... Ντολμπι σαραουντ ήχο σε...τηλέφωνο, ήμαρτον!

Εγω δεν απογοητεύτηκα τοσο απο την παρουσίαση γιατί περίμενα το... Άστρο του Θανάτου σε τεχνολογία! Εγω απογοητεύτηκα (αρκετά) απο το άκρως-fail iWatch project (απορώ ποιος θα σκάσει τόσα λεφτά όταν εχει ενα βαρβάτο Tag, για να το αντικαταστήσει με ενα... Χομπιτ-iPhone στο χέρι, που μάλιστα ειναι τοσο μα τοσο κακασχημο;!
Επίσης, αν και μου άρεσε αρκετά το design του iPhone 6, δεν πέθανα κιόλας, δεν μου έπεσε το σαγωνι κάτω. Έχουμε δει ως τώρα μια ντουζίνα μοκαπ απο διάφορους, έτη φωτός καλύτερα design απο του 6αριου. Περίμενα να δώ iPhone με design απο το...Minority Report (τη ταινία), οχι απλα ενα πιο κομψό...3GS. (Οι γραμμές πίσω δεν με χαλάνε, αλλα η καμερα που προεξεχει, απαράδεκτο).
Ήθελα το 6αρι να ηταν πολυ πιο curved, πολυ πιο flow, στο σχεδιασμό του - κυρ Ive, με απογοητεύσεις πολυ αυτή τη φορα.

Μια χαρά το iOs8, όπως και το νέο MacOS.

Σε γενικές γραμμές, περίμενα άκρως πολυ περισσότερα και δεν ικανοποιήθηκα.

έλα πες μας πόσο σε πληρώνουν. yamaha την apple δεν την λες γιατί τα yamaha είναι μια χαρά εξελιγμένα. 



#674   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 09/09/2014 - 23:46

να και ένα βίντεο 


  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#675   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 09/09/2014 - 23:46

Και να μην ξεχάσω πάνω απ΄'ολα  "Να καλωσορίσουμε την apple στην αγορά των phablet που όρισε η Σάμμυ" :P :P

 

Ευτυχώς Πάντος δηλαδή που το έβγαλε η samsung πρώτη γιατί αν το έβγαζε πρώτη η apple θα είχε και την πατέντα και θα έριχνε μηνύσεις δεξιά αριστερά...


Τελευταία επεξεργασία από: dream21, 09/09/2014 - 23:48


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες