Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Jonathan Ive για το Apple Watch: H Ελβετία ''τον ήπιε''


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
99 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 04/09/2014 - 14:57



Πουλαω τις δικές μου .. Θές ??

Τρομαξα με την πληρη ελλειψη ασφαλειας του iCloud και το τι μπορει να σημαινει αυτο και δινω τις δικες μου οσο-οσο ... Ψήνεσαι καμάρι μου ??


Εσένα και το σπίτι να σου παίρνανε και να είχες κάπου μετοχές της Αππλ, πάλι δεν θα τις έδινες.

Τόσο λατρεία και πάθος μιλάμε..

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 04/09/2014 - 14:58

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 04/09/2014 - 14:58

εσυ φταις για το μειον 4,36 :huh:?   :D

Χαχαχα εγω και κατι αλλοι το κρατησαμε μη πεσει παρακατω ;) ... Να 'ναι καλα οι ξετσιπωτες που κανουν backup τις ντροπες τους στο cloud ...



#48   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 04/09/2014 - 15:00

Εννοείς καλύτερο από το TAG Heuer ? για να σκεφτώ ..... δίκιο έχεις !!! Θα το πετάξω και θα πάρω iwatch !!!

 

25349.jpg

 

Το συγγεκριμένο είναι μεγάλος Μούν@ρος  :)



#49   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 04/09/2014 - 15:15

Επαναπροσδιορισμό της αγοράς βλέπω εγώ.

Και προς θεού δεν εννοώ να ανταγωνιστεί τα άνω 10.000€ ρολόγια των παραδοσιακών ελβετικών και άλλων κατασκευαστών.

 

Ο κόσμος που δεν φοράει αυτή τη στιγμή ρολόι, επειδή το έχει αντικαταστήσει με το κινητό του, είναι πολύ πιθανό να κάνει το βήμα για να το συνδέσει με το κινητό του.

Η Apple αυτό που θα καταφέρει, είναι να μην φαίνεται άθλιο όπως τα ήδη υπάρχοντα Smartwatches αυτή τη στιγμή.

 

Θα εμφανιστούν εταιρίες που θα συνεργάζονται με την Apple και θα δίνουν νέες και περιορισμένες ειδικές εκδόσεις των ρολογιών της, μαζί με την υπολογιστική τεχνολογία της, και αυτά θα κοστίζουν δεκαχίλιαρα. Για αυτούς που δεν θέλουν να πληρώνουν μόνο όνομα, αλλά να είναι και περισσότερο χρηστικό.



#50   azriel84

azriel84

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/09/2014 - 16:51

Μ'αρέσει πολύ που συγκρίνετε μηχανικά ρολόγια που μπορούν να σας δίνουν λίγες πληροφορίες με ηλεκτρονικές συσκευές που οι δυνατότητες απεικόνισης πληροφοριών είναι ουσιαστικά αμέτρητες. Δεν δίνω δεκάρα αν κάθεται ο άλλος 1 χρόνο να φτιάξει το ρολόι που θα το πουλήσει 30.000€ μετά. Εκτός αν βρει τρόπο να κάνει τα γρανάζια να μου διαβάζουν το e-mail ή να δουλέψουν Siri. Για το αισθητικό κομμάτι, ο Ive δεν μας απογοήτευσε ποτέ, αλλά καλύτερα να μασάμε παρά να μιλάμε πριν δούμε κάτι.


Τελευταία επεξεργασία από: azriel84, 04/09/2014 - 16:51


#51   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/09/2014 - 16:54

Μ'αρέσει πολύ που συγκρίνετε μηχανικά ρολόγια που μπορούν να σας δίνουν λίγες πληροφορίες με ηλεκτρονικές συσκευές που οι δυνατότητες απεικόνισης πληροφοριών είναι ουσιαστικά αμέτρητες. Δεν δίνω δεκάρα αν κάθεται ο άλλος 1 χρόνο να φτιάξει το ρολόι που θα το πουλήσει 30.000€ μετά. Εκτός αν βρει τρόπο να κάνει τα γρανάζια να μου διαβάζουν το e-mail ή να δουλέψουν Siri. Για το αισθητικό κομμάτι, ο Ive δεν μας απογοήτευσε ποτέ, αλλά καλύτερα να μασάμε παρά να μιλάμε πριν δούμε κάτι.

 

stefan bradl trace



#52   mastersifou

mastersifou

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 04/09/2014 - 17:10

Κατα την ταπεινη μου αποψη νομιζω οτι για να τα λεει ετσι ο ive σημαινει οτι αν οντως ειναι τοσο καλο οσο λεει λογικα θα προσπαθησουν ολες οι ανταγωνιστριες εταιριες να "πατησουν" επανω στην φιλοσοφια που θα δημιουργησει η apple σε αυτον τον τομεα, οπως εγινε και με το iphone. Θα φτιαξει ενα καινουργιο τομεα οπου αργοτερα ολοι θα εχουν και απο ενα τετοιο gadget οπως εγινε και με τα smartphones

#53   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 04/09/2014 - 17:11

Είμαι έτοιμος να δωρίσω σε ίδρυμα της Ελβετίας όλα μου τα ρολόγια... Τέλος..

 

Ότι και να είναι το μόνο που μπορεί να γίνει με αυτό το ρόλοι είναι μήπως αλλάξει και για στα ρολόγια την ιστορία όπως τα ξέρουμε, λόγο τεχνολογίας (Βλ iPhone 1).

 

Φανταστική μαμάκια αλλά τίποτα δεν είναι αδύνατον στις μέρες μας.. Και αν έχει πρόβλημα η Ελβετία μήπως έχει να κάνει με την νέα τεχνολογία και πως θα πρέπει να αρχίσει να βγάζει ρολόγια τέτοιου τύπου και όχι πως ξαφνικά ένα iWatch την απειλήσει γενικότερα...

 

Όλα την τρίτη...


@CaLi@


#54   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/09/2014 - 17:14

μακάρι να έχει δυο layers ένα κλασικό ελβετικό με δικιά του μπαταρία και ένα με την οθόνη.



#55   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 04/09/2014 - 17:18

Βασικά ότι υπάρχουν τόσες σελίδες σε αυτό το νήμα όπου άτομα προσπαθούν να συγκρίνουν τα χειροποίητα αριστουργήματα με ένα gadget ηλεκτρικό φτιαγμένο από κινέζικα sweatshops, είναι απλά φρίκη.... ντρέπομαι! Συγκρίνουμε τα ασύγκριτα και αν και Apple fan boy στον ivy με πολύ αγάπη θα πω κατιτίς "δεν μα!#&!€σε να ασπρίσεις ρε γλομπε"
ΑΛΛΟ ρολόι χειροποίητο και ΑΛΛΟ ένα gadget που λέει και την ώρα... Γιατί όσοι το πάρουμε μόνο για να κοιτάμε την ώρα δεν θα το έχουμε!

#56   Hlias21

Hlias21

    iPH User

  • 105 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 04/09/2014 - 17:21

Το συγγεκριμένο είναι μεγάλος Μούν@ρος :)


Καλα...υπάρχουν και καλύτερα,έτη φωτός μπροστά
Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1409844067.016426.jpg   11,28KB   38 λήψειςΣυνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1409844076.821878.jpg   13,28KB   32 λήψειςΣυνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1409844084.057748.jpg   18,88KB   32 λήψεις

#57   iPetros

iPetros

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • GameCenter:Petros7GR

Δημοσίευση 04/09/2014 - 17:26

Το συγγεκριμένο είναι μεγάλος Μούν@ρος   :)

Συμφωνώ, ίσως από τα πιο όμορφα ρολόγια TAG Heuer, αλλά η τιμή του είναι λίγο πιο πάνω από τα 8.000 ευρώ! :rolleyes:

Οπότε... θα προτιμήσω το iWatch τελικά... :lol:



#58   iPetros

iPetros

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • GameCenter:Petros7GR

Δημοσίευση 04/09/2014 - 17:31

Καλα...υπάρχουν και καλύτερα,έτη φωτός μπροστά

Ισως ειναι ακριβοτερα, αλλα το παραπανω TAG Heuer ειναι πολυ πιο ομορφο απο αυτα! (συμφωνα με τη γνωμη μου φυσικα)



#59   Hlias21

Hlias21

    iPH User

  • 105 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 04/09/2014 - 17:35

Ισως ειναι ακριβοτερα, αλλα το παραπανω TAG Heuer ειναι πολυ πιο ομορφο απο αυτα! (συμφωνα με τη γνωμη μου φυσικα)


Έχεις δίκιο.το θέμα ρολόι ειναι καθαρά υποκειμενικό.
Στη δικιά μου ηλικία,40+, αυτά που παρέθεσα ειναι πιο ενδιαφέροντα.
Για τις μηχανές τους τώρα,αστο...

#60   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 04/09/2014 - 17:37

Μ'αρέσει πολύ που συγκρίνετε μηχανικά ρολόγια που μπορούν να σας δίνουν λίγες πληροφορίες με ηλεκτρονικές συσκευές που οι δυνατότητες απεικόνισης πληροφοριών είναι ουσιαστικά αμέτρητες. Δεν δίνω δεκάρα αν κάθεται ο άλλος 1 χρόνο να φτιάξει το ρολόι που θα το πουλήσει 30.000€ μετά. Εκτός αν βρει τρόπο να κάνει τα γρανάζια να μου διαβάζουν το e-mail ή να δουλέψουν Siri. Για το αισθητικό κομμάτι, ο Ive δεν μας απογοήτευσε ποτέ, αλλά καλύτερα να μασάμε παρά να μιλάμε πριν δούμε κάτι.

 

Και ποιος σου είπε ότι τα φτιάχνουν για σένα;;

 

Παμε παλι..Ενα ρολόι, μηχανικό, που φτιάχτηκε στην Ελβετία, αποσκοπεί σε έναν μόνο ρόλο. 

 

Να δείχνει την ώρα . Και άντε και τις φάσεις της σελήνης για τα πιο ακριβά. 

 

ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ

 

Για μειλ, σιρι, κορτανα, νταρντάνα, κτλ, περάστε από τους Κινεζους. 


Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 04/09/2014 - 17:40

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες