Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 6 από πού και πως (Aramex - Mailboxde - Forward2me)?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1397 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   iNewbie

iNewbie

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 11/09/2014 - 18:22

Η Aramex ανοίγεις εκεί ένα lifetime λογαριασμό...και αποκτάς διευθύνσεις σε καμμιά δεκαριά μέρη του κόσμου...
Μονο θέμα που πρέπει να λύσουμε είναι το billing info στο UK Apple Store...

Αν βρεθεί κάποιος και μας απαντήσει ολα καλά μετά 

Κάνε ένα ψάξιμο με τον Γκούγκλη και θα βρείς τα πάντα ...και εδώ σε κάποιο άλλο θέμα υπάρχει οδηγός για το τι και πως...

 

 

Παιδιά ένας να μας λύσει το billing info στο UK Apple Store σε εμας που δεν είμαστε από την Αθήνα για να βάλουμε Athens USA...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   iPuertoRico

iPuertoRico

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 11/09/2014 - 18:25

Ήρθε η απάντηση από f2m.

10% το θεωρώ αρκετό οπότε και δε νομίζω να χρησιμοποιήσω αυτή την υπηρεσία μάλλον.

 

 

Many thanks for your mail.

We can offer you our personal shopper service in this situation. For this service we charge a minimum of £15 or 10% of the value of the goods, whichever is the greater. In this case, the fee would be 10% of the value of the goods.

If you wish to go ahead with this please log into your forward2me account, click on the 'My Account' button, scroll down and you will be able to access our personal shopper service. If you submit your request we will then get in touch with an invoice.

Hope this helps and if you have any further queries please don’t hesitate to get back in touch.

Kind Regards,
James.



#63   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/09/2014 - 18:41

Η Aramex ανοίγεις εκεί ένα lifetime λογαριασμό...και αποκτάς διευθύνσεις σε καμμιά δεκαριά μέρη του κόσμου...
Μονο θέμα που πρέπει να λύσουμε είναι το billing info στο UK Apple Store...

Αν βρεθεί κάποιος και μας απαντήσει ολα καλά μετά 

Κάνε ένα ψάξιμο με τον Γκούγκλη και θα βρείς τα πάντα ...και εδώ σε κάποιο άλλο θέμα υπάρχει οδηγός για το τι και πως...

 

 

Παιδιά ένας να μας λύσει το billing info στο UK Apple Store σε εμας που δεν είμαστε από την Αθήνα για να βάλουμε Athens USA...

δείτε εδώ.

η αγορά έγινε με ελληνική κάρτα.



#64   iPuertoRico

iPuertoRico

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 11/09/2014 - 18:48

Ευχαριστούμε 108, περιμέναμε απάντηση από κάποιον εκτός Αθηνών.

Οπότε ρίχνουμε παραγγελία με τη διεύθυνση μας κανονικά, χώρα UK αναγκαστικά και εάν κάτσει έκατσε.



#65   goumasgr

goumasgr

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:goumasgr

Δημοσίευση 11/09/2014 - 20:37

Καλησπέρα

 

Θέλω να προπαραγγείλω 2 iphone 6 αύριο από το αγγλικό online apple store αλλά δεν το έχω ξανακάνει.

 

Θα το στείλω σε ένα φίλο στην Αγγλία και αυτός θα μου τα στείλει με κούριερ Ελλάδα.

 

Θα το εκτιμούσα εάν μου απαντούσατε στα παρακάτω:

 

1. Θα βάλω στο billing info τα δικά μου στοιχεία ή θα έχει πρόβλημα με τον Τ.Κ;

 

2. Θα υπάρξει πρόβλημα εάν πληρώσω με ελληνική VISA;

 

3. Υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων  :)



#66   tolis24h

tolis24h

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/09/2014 - 22:41

Δεν χρειάζεται να βάλεις Αμερική στο billing info...μπορείς να βάλεις Ιρλανδία το ταχυδρομικό κώδικα και μετά την πόλη που μενεις!!!

#67   iNewbie

iNewbie

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 11/09/2014 - 22:51

Οι προπαραγγελίες στο Αγγλικό Apple Store θα ξεκινήσουν αύριο στις 8 το πρωί τοπική (δηλαδή 10 το πρωί ώρα Ελλάδας);



#68   liodim

liodim

    iPH Enthousiast

  • 415 μηνύματα
  • Twitter:@aliento1983
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:aliento1983

Δημοσίευση 12/09/2014 - 00:48

Οι προπαραγγελίες στο Αγγλικό Apple Store θα ξεκινήσουν αύριο στις 8 το πρωί τοπική (δηλαδή 10 το πρωί ώρα Ελλάδας);

Ναι φιλε μου.



#69   boulek

boulek

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/09/2014 - 00:53

Παιδιά θέλω να ρωτήσω κάτι και σόρι αν είμαι off topick.Θα πάει φίλη τον Οκτώβρη στη Νέα Υόρκη και θα μου το αγοράσει, θα της πω φυσικά είναι το A1459.

Απλά το μοντέλο χωρίς πάγιο ( contract free στο apple store US), που προσφέρουν είναι μαζί με μια κάρτα sim της T-mobile δεν είναι το κλασικό factory unlocked, που δίνουν συνήθως από Νοέμβριο και μετά.Παίζει να είναι κλειδωμένο.Πέρσι φίλος που πήγε τέτοια εποχή είδε τα 5s contact free με την κάρτα της T-mobile και δεν μου το πήρε γιατί φοβόταν μήπως είναι κλειδωμένο.



#70   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 12/09/2014 - 01:07

Παιδιά θέλω να ρωτήσω κάτι και σόρι αν είμαι off topick.Θα πάει φίλη τον Οκτώβρη στη Νέα Υόρκη και θα μου το αγοράσει, θα της πω φυσικά είναι το A1459.

Απλά το μοντέλο χωρίς πάγιο ( contract free στο apple store US), που προσφέρουν είναι μαζί με μια κάρτα sim της T-mobile δεν είναι το κλασικό factory unlocked, που δίνουν συνήθως από Νοέμβριο και μετά.Παίζει να είναι κλειδωμένο.Πέρσι φίλος που πήγε τέτοια εποχή είδε τα 5s contact free με την κάρτα της T-mobile και δεν μου το πήρε γιατί φοβόταν μήπως είναι κλειδωμένο.

Αυτό ακόμα με σιγουριά δεν μπορεί να στο πει κανένας..

Αλλά η λογική λέει πως αυτά είναι κλειδωμένα για τα δίκτυα της Αμερικής και όχι του εκτός GSM δικτύου..

Ας βγουν με το καλό και θα ξέρουμε, από την άλλη πέρσι για να βρεις Εύκολα 5S έφτασε Δεκέμβρης (Τουλάχιστον στην Νέα Υόρκη) ελπίζω η φίλη σου να σταθεί τυχερή τον Οκτώβρη..


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 12/09/2014 - 01:07

@CaLi@


#71   iNewbie

iNewbie

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 12/09/2014 - 01:36

Και κάτι τελευταίο...Για όσους έχουν κάνει ήδη κάποια συναλλαγή με το Αγγλικό Apple Store....
Κάνατε πρώτα λογαριασμό στο Αγγλικό Apple Store και συνδεθηκατε στην συνέχεια για να επιλέξετε τη συσκευή που θέλατε πριν παραγγείλετε (έχοντας φυσικά σετάρει από πρίν διεύθυνση αποστολής και billing) ή πήγατε ως guest και βαλατε βήμα βήμα τα στοιχεία;



#72   kakoskm

kakoskm

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 12/09/2014 - 09:14

Υπάρχει τρόπος να πάρουμε τη αγγλική διεύθυνση που δίνει η aramex πριν μας το στείλει η ίδια ή είναι ξεχωριστή για το καθένα? Άνοιξα λογαριασμό χθες αλλά φαίνεται θα τους πάρουν καιρό (3-4 μέρες) να μας στείλει τη διεύθυνση.



#73   Zac

Zac

    iPH User

  • 177 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:Zac-Rodos

Δημοσίευση 12/09/2014 - 09:23

γιατι δεν ανοιξε το apple store?10 δεν ειχαν πει?ξερετε ποσα τεμαχια μπορω να αγορασω σε καθε διευθυνση?1?



#74   tolis24h

tolis24h

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/09/2014 - 09:43

Κατέβασε την εφαρμογή shop and ship kane log in και θα την δεις

#75   Zac

Zac

    iPH User

  • 177 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:Zac-Rodos

Δημοσίευση 12/09/2014 - 09:45

οκ μολις εγινε η παραγγελια! :)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες