Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 6 από πού και πως (Aramex - Mailboxde - Forward2me)?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1397 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1321   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/10/2014 - 11:50

Νίκο, νομιζω ο iLuxus ή ο Nsxbass το ανάφερε ότι στην Αγγλία ισχύει ενα χρόνος.

O Λουκάς μίλησε για να διεκδικήσεις τη 2ετία στην Αγγλία. Που ακόμα κρατάω τις επιφυλλάξεις μου.

 

Ο νόμος είναι ξεκάθαρος όπως και η οδηγία της Apple. Για εδώ προφανώς και δε θα έχεις θέμα με το 2ο χρόνο.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 10/10/2014 - 11:50

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1322   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 10/10/2014 - 11:51

O Λουκάς μίλησε για να διεκδικήσεις τη 2ετία στην Αγγλία. Που ακόμα κρατάω τις επιφυλλάξεις μου.

Ο νόμος είναι ξεκάθαρος όπως και η οδηγία της Apple. Για εδώ προφανώς και δε θα έχεις θέμα με το 2ο χρόνο.

Οκ ρε συ, να ´σαι καλα που μου το ξεκαθαρισες!

#1323   homer66

homer66

    iPH Enthousiast

  • 538 μηνύματα
  • Twitter:@homer669
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:homer669

Δημοσίευση 10/10/2014 - 16:06

Να ρωτησω...αγορασα απο apple store uk...κ τωρα μου εβγαλε το track button...κ μου λεει για tracking number κ εκτιμωμενη ημερομηνια παραδοσης...στο ιδιο πεδιο αργοτερα θα μου βγαζει κ το που βρισκεται το δεμα...ή πρεπει να μπω στην εταιρεια courier...ή σε αλλα universal tracking sites για παρακολουθηση του δεματος?

φιλε επειδη σχεδον εχουμε ιδια στατους απο apple store , παρελαβες? με αραμεχ εισαι ?

 

Εγω εχω μπλεξει γιατι ενω  9/10 9.35 παρελαβαν αραμεξ , μου εστειλαν νουμερο στις 12.30  χτες εβλεπα το στατους τους και ξαφνικα σημερα δεν υπαρχει πουθενα το νουμερο αυτο ουτε στατους ουτε τιποτα  και πηρα τηλ να δουμε τι παιζει και ουτε και αυτος εβλεπε κατι και μου ειπε οτι συνηθως η αραμεξ μετα απο 1-2 μερες δινει νουμερο οποτε μαλλον καποιο νουμερο απο λαθος μου εστειλαν.. Τι να πω.. οσο για την ασφαλεια μου ειπε οτι αν πχ φυγει απο Αγγλια απο τα γραφεια τους και χαθει δινουν 100 δολαρια αποζημιωση, ανω αν πληρωσεις την ασφαλεια δινουν την αξια του αντικειμενου στο ακεραιο !!!

Ουφ αντε να δουμε απο Δευτερα τι θα γινει !!!


Τελευταία επεξεργασία από: homer66, 10/10/2014 - 16:07


#1324   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/10/2014 - 16:10

φιλε επειδη σχεδον εχουμε ιδια στατους απο apple store , παρελαβες? με αραμεχ εισαι ?

 

Εγω εχω μπλεξει γιατι ενω  9/10 9.35 παρελαβαν αραμεξ , μου εστειλαν νουμερο στις 12.30  χτες εβλεπα το στατους τους και ξαφνικα σημερα δεν υπαρχει πουθενα το νουμερο αυτο ουτε στατους ουτε τιποτα  και πηρα τηλ να δουμε τι παιζει και ουτε και αυτος εβλεπε κατι και μου ειπε οτι συνηθως η αραμεξ μετα απο 1-2 μερες δινει νουμερο οποτε μαλλον καποιο νουμερο απο λαθος μου εστειλαν.. Τι να πω.. οσο για την ασφαλεια μου ειπε οτι αν πχ φυγει απο Αγγλια απο τα γραφεια τους και χαθει δινουν 100 δολαρια αποζημιωση, ανω αν πληρωσεις την ασφαλεια δινουν την αξια του αντικειμενου στο ακεραιο !!!

Ουφ αντε να δουμε απο Δευτερα τι θα γινει !!!

πολλές φορές βαριούνται να ενημερώσουν το status, δηλαδή μπορεί να έχει έρθει και στην Ελλάδα χωρίς να εμφανίζετε κάτι στο status.



#1325   homer66

homer66

    iPH Enthousiast

  • 538 μηνύματα
  • Twitter:@homer669
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:homer669

Δημοσίευση 10/10/2014 - 16:34

πολλές φορές βαριούνται να ενημερώσουν το status, δηλαδή μπορεί να έχει έρθει και στην Ελλάδα χωρίς να εμφανίζετε κάτι στο status.

μακαρι να ειναι ετσι , εγω νομιζω οτι απλα εδωσαν λαθος νουμερο η καποιου αλλου κατα λαθος και το μαζεψαν μετα γι αυτο δε βλεπω τιποτα πλεον 

γιατι ακομα και σ αυτον εδω φανηκε περιεργο που εδωσαν νουμερο μεσα σε 3 ωρες απο τη παραλαβη εκει.. Ετσι κι αλλιως 2 μερες μετα 

ελλαδα μια φορα δεν ειναι !!



#1326   amak268

amak268

    iPH Member

  • 339 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/10/2014 - 16:40

Παρε ενα τηλεφωνω αγγλια να διευκρινησεις που ειναι τοτε θα σου πουν σιγουρα

#1327   amak268

amak268

    iPH Member

  • 339 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/10/2014 - 18:44

μακαρι να ειναι ετσι , εγω νομιζω οτι απλα εδωσαν λαθος νουμερο η καποιου αλλου κατα λαθος και το μαζεψαν μετα γι αυτο δε βλεπω τιποτα πλεον 
γιατι ακομα και σ αυτον εδω φανηκε περιεργο που εδωσαν νουμερο μεσα σε 3 ωρες απο τη παραλαβη εκει.. Ετσι κι αλλιως 2 μερες μετα 
ελλαδα μια φορα δεν ειναι !!

τι εγινε τελικα βρηκες ακρη? Παντως για αυτο που σου ειπε εχει δικιο συνηθως το δινουν σε μια μερα το tracking

#1328   liodim

liodim

    iPH Enthousiast

  • 415 μηνύματα
  • Twitter:@aliento1983
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:aliento1983

Δημοσίευση 10/10/2014 - 19:58

φιλε επειδη σχεδον εχουμε ιδια στατους απο apple store , παρελαβες? με αραμεχ εισαι ?

 

Εγω εχω μπλεξει γιατι ενω  9/10 9.35 παρελαβαν αραμεξ , μου εστειλαν νουμερο στις 12.30  χτες εβλεπα το στατους τους και ξαφνικα σημερα δεν υπαρχει πουθενα το νουμερο αυτο ουτε στατους ουτε τιποτα  και πηρα τηλ να δουμε τι παιζει και ουτε και αυτος εβλεπε κατι και μου ειπε οτι συνηθως η αραμεξ μετα απο 1-2 μερες δινει νουμερο οποτε μαλλον καποιο νουμερο απο λαθος μου εστειλαν.. Τι να πω.. οσο για την ασφαλεια μου ειπε οτι αν πχ φυγει απο Αγγλια απο τα γραφεια τους και χαθει δινουν 100 δολαρια αποζημιωση, ανω αν πληρωσεις την ασφαλεια δινουν την αξια του αντικειμενου στο ακεραιο !!!

Ουφ αντε να δουμε απο Δευτερα τι θα γινει !!!

Οχι φιλαρακι δεν παρελαβα....δεν ειμαι με αραμεξ....εσταλει στο σπιτι του φιλου μου...κ απο εκει θα μου το  φερει εκεινος σε 15μερες που κατεβαινει αθηνα!



#1329   homer66

homer66

    iPH Enthousiast

  • 538 μηνύματα
  • Twitter:@homer669
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:homer669

Δημοσίευση 10/10/2014 - 20:18

τι εγινε τελικα βρηκες ακρη? Παντως για αυτο που σου ειπε εχει δικιο συνηθως το δινουν σε μια μερα το tracking

ναι πηρα τηλεφωνο αγγλια μιλησα με μια κοπελα εκει και ειπε οτι ηταν λαθος το νουμερο που μου εδωσαν και οτι το σωστο νουμερο θα φανει 1-2 μερες μετα απο την αφιξη του δεματος εκει, και μετα 2-3 μερες για Ελλαδα. οποτε παμε στα μεσα της εβδομαδας !!!

 

Οχι φιλαρακι δεν παρελαβα....δεν ειμαι με αραμεξ....εσταλει στο σπιτι του φιλου μου...κ απο εκει θα μου το  φερει εκεινος σε 15μερες που κατεβαινει αθηνα!

 

αα οκ αντε με το καλο να το παραλαβεις και εσυ  :-)



#1330   amak268

amak268

    iPH Member

  • 339 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/10/2014 - 20:27

ναι πηρα τηλεφωνο αγγλια μιλησα με μια κοπελα εκει και ειπε οτι ηταν λαθος το νουμερο που μου εδωσαν και οτι το σωστο νουμερο θα φανει 1-2 μερες μετα απο την αφιξη του δεματος εκει, και μετα 2-3 μερες για Ελλαδα. οποτε παμε στα μεσα της εβδομαδας !!!
 

αα οκ αντε με το καλο να το παραλαβεις και εσυ  :-)

Μπραβο φιλε με το καλο η παραλαβη :)

#1331   homer66

homer66

    iPH Enthousiast

  • 538 μηνύματα
  • Twitter:@homer669
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:homer669

Δημοσίευση 13/10/2014 - 19:24

Μπραβο φιλε με το καλο η παραλαβη :)

Τελικα μιλησα παλι με αραμεξ αγγλια και με τον εδω και ακομα αγνοειτε παροτι εχει υπογραψει ενας Μαρτιν εκει και το παρελαβε

Ο εδω εκπροσωπος εστειλε οτι screnshoot  του εστειλα με εμαιλ στην αγγλια και μου ειπε οτι αν παρ ελπιδα εχει χαθει θα αποζημιωθω

κανονικα γιατι δεν εχει φυγει καν απ αυτους (το ποτε βεβαια ας μη το σκεφτομαι απο τωρα) και για να εχω το κεφαλι μου ησυχο μη γινει

καμμια στραβη μετα αν βρεθει εβαλα και το sns protect

Μια η αλλη θα μας παει τελικα, ελπιζω μονο μη το παραλαβω μετα που θα ερθει επισημα Ελλαδα, 

μαλλον ειναι η τελευατια μου φορα με αραμεξ !!!



#1332   homer66

homer66

    iPH Enthousiast

  • 538 μηνύματα
  • Twitter:@homer669
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:homer669

Δημοσίευση 14/10/2014 - 11:56

Τελικα μιλησα παλι με αραμεξ αγγλια και με τον εδω και ακομα αγνοειτε παροτι εχει υπογραψει ενας Μαρτιν εκει και το παρελαβε

Ο εδω εκπροσωπος εστειλε οτι screnshoot  του εστειλα με εμαιλ στην αγγλια και μου ειπε οτι αν παρ ελπιδα εχει χαθει θα αποζημιωθω

κανονικα γιατι δεν εχει φυγει καν απ αυτους (το ποτε βεβαια ας μη το σκεφτομαι απο τωρα) και για να εχω το κεφαλι μου ησυχο μη γινει

καμμια στραβη μετα αν βρεθει εβαλα και το sns protect

Μια η αλλη θα μας παει τελικα, ελπιζω μονο μη το παραλαβω μετα που θα ερθει επισημα Ελλαδα, 

μαλλον ειναι η τελευατια μου φορα με αραμεξ !!!

τελικα ειναι οτι ναναι στην αραμεξ, ενω χτες δεν υπηρχε το νουμερο πουθενα και εστειλα εμαιλ με ολα τα screenshoot στην shopandship.com 

ξαφνικα σημερα το νουμερο (ΤΟ ΙΔΙΟ ) φανηκε παλι και οχι μονο φανηκε αλλα ηταν στην Ελλαδα και συγκεκριμενα στο κοντινο γραφειο της Γενικης οπου το εχω παραλαβει ηδη !!!

Ο jihad (εκπροσωπος) της αραμεξ στη Γενικη προσπαθουσε να με πεισει οτι ειναι αλλο νουμερο και γενικα δε μπορει να εξηγησει το τι εγινε , βεβαια με ολα αυτα χτες ενεργοποιησα το sns protect και σημερα πληρωσα 33 ευρω αντι για 14 και ετσι τελικα μου ηρθε το plus το64αρι στα 930!!! . Ας ειναι τελος καλο ολα καλα και τελευαταια μου φορα στην αραμεξ !!!



#1333   shogohanzzz

shogohanzzz

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/10/2014 - 13:24

καλησπερα προεκυψε και σε μενα ακριβως το ιδιο email και δεν μπορω να παρω το παραπανω τηλεφωνο το 0800.... ξερετε πως να το κανω?



#1334   homer66

homer66

    iPH Enthousiast

  • 538 μηνύματα
  • Twitter:@homer669
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:homer669

Δημοσίευση 16/10/2014 - 13:27

καλησπερα προεκυψε και σε μενα ακριβως το ιδιο email και δεν μπορω να παρω το παραπανω τηλεφωνο το 0800.... ξερετε πως να το κανω?

σε μενα λες? με αραμεξ εισαι ? ανα ναι να σου στειλω τα τηλεφωνα τους



#1335   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2014 - 13:32

τελικα ειναι οτι ναναι στην αραμεξ, ενω χτες δεν υπηρχε το νουμερο πουθενα και εστειλα εμαιλ με ολα τα screenshoot στην shopandship.com
ξαφνικα σημερα το νουμερο (ΤΟ ΙΔΙΟ ) φανηκε παλι και οχι μονο φανηκε αλλα ηταν στην Ελλαδα και συγκεκριμενα στο κοντινο γραφειο της Γενικης οπου το εχω παραλαβει ηδη !!!
Ο jihad (εκπροσωπος) της αραμεξ στη Γενικη προσπαθουσε να με πεισει οτι ειναι αλλο νουμερο και γενικα δε μπορει να εξηγησει το τι εγινε , βεβαια με ολα αυτα χτες ενεργοποιησα το sns protect και σημερα πληρωσα 33 ευρω αντι για 14 και ετσι τελικα μου ηρθε το plus το64αρι στα 930!!! . Ας ειναι τελος καλο ολα καλα και τελευαταια μου φορα στην αραμεξ !!!

Φίλε 33 με ασφάλεια ή άνευ ; Η f2me 37-38 χωρίς ασφάλεια πάει ενημερωτικά

Τελευταία επεξεργασία από: AlG, 16/10/2014 - 13:33


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες