Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 15 ψήφοι

iPhone 6 (Ημερομηνία κυκλοφορίας στην Ελλάδα - Τιμή)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2799 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2356   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.545 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/11/2014 - 15:34

Σε επικοινωνία μου με την infoquest ήταν απόλυτοι.

Μόνο αγορασμένοι κωδικοί Ευρωπαικής Ένωσης EU model έχουν 2 έτη.

Στους κωδικούς Αμερικής αυστηρά 1 έτος!

Ο νόμος είναι ξεκάθαρος και ο πωλητής είναι υποχρεωμένος να σου καλύψει το 2ο χρόνο.

 

Ξαναλέω λοιπόν. Απο τη στιγμή που η αγορά γίνεται εντός Ε.Ε η εγγύηση 2ετής.

 

 

 μα πηγα και στο σκρουτζ.

αλλα επεσα πανω στο tokinito.gr και μου εδωσες ακυρο.

εχεις κατι να προτείνεις εστω με πμ ;

Δες και τις κριτικές. Δεν υπάρχει κάτι συγκεκριμένο.. Δες μόνο ποια δίνουν DOA.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2357   tlgs

tlgs

    iPH Enthousiast

  • 365 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/11/2014 - 15:54

Σημασία έχει τι λέει το νομικό τμήμα της κουεστ,

έτσι λες να τα λένε κι αυτοί;

Ο καθένας μας κάνει τις επιλογές του και η πιο απλή κίνηση είναι να επιβεβαιώνει κάποια πράγματα πριν προχωρήσει σε αγορά!



#2358   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.545 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/11/2014 - 16:46

Σημασία έχει τι λέει το νομικό τμήμα της κουεστ,

έτσι λες να τα λένε κι αυτοί;

Ο καθένας μας κάνει τις επιλογές του και η πιο απλή κίνηση είναι να επιβεβαιώνει κάποια πράγματα πριν προχωρήσει σε αγορά!

Ο νόμος είναι πιο πάνω απο το νομικό τμήμα της InfoQuest και της κάθε InfoQuest.

 

Συνεπώς αυτό που σου είπαν δεν ισχύει. Με την απόδειξη αγοράς απο εδώ είναι υποχρεωμένοι να στο καλύψουν.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2359   tlgs

tlgs

    iPH Enthousiast

  • 365 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/11/2014 - 16:57

Ο νόμος είναι πιο πάνω απο το νομικό τμήμα της InfoQuest και της κάθε InfoQuest.

 

Συνεπώς αυτό που σου είπαν δεν ισχύει. Με την απόδειξη αγοράς απο εδώ είναι υποχρεωμένοι να στο καλύψουν.

Από την στιγμή που επιλέγοντας EU συσκευή δεν τίθεται θέμα από εκείνους, δεν νομίζω πως ενδιαφέρετε κανείς να προτιμήσει την επίλυση της διαφοράς μαζί τους αγοράζοντας US  και κάνοντας ''μάγκες'' και αυτούς που τις εμπορεύονται ωφελούμενοι και την συναλλαγματική διαφορά!

Αν πήγαινα εγώ ή φίλος στην Αμερική δεν θα είχα πρόβλημα αγοράζοντας σε $ και στις τιμές που έχουν, κι ας είχε 1 χρόνο.

Αλλά όπως είπα και πριν, ο καθένας μας κάνει τις επιλογές του!  


Τελευταία επεξεργασία από: tlgs, 14/11/2014 - 17:02


#2360   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 14/11/2014 - 17:07

Ο νόμος είναι ξεκάθαρος και ο πωλητής είναι υποχρεωμένος να σου καλύψει το 2ο χρόνο.

 

Ξαναλέω λοιπόν. Απο τη στιγμή που η αγορά γίνεται εντός Ε.Ε η εγγύηση 2ετής.

 

 

Δες και τις κριτικές. Δεν υπάρχει κάτι συγκεκριμένο.. Δες μόνο ποια δίνουν DOA.

Και που δινουν DOA οποιοι το κανουν, ετσι παραποιημενο και ερμηνευμενο όπως τους βολευει καταντα αχρηστο. 

Ολοι επικαλούνται αδυναμια ελεγχου της συσκευης, αποστολή για τεχνικο ελεγχο και οοοοοταν εγκριθεί θααααα αντικατασταθεί.

Το DOA υλοποιείται με αμεση αντικατασταση συσκευης που κανεις δεν πραττει.

Το μεγαλο γελιο (κλαμα) αν πας να κανεις υπαναχωρηση σε μαγαζι και να ζητήσεις τα χρηματα σου πισω. Θα χτικιάσεις. Από οσο ξερω μονο καποιοι πολυεθνικοι ομιλοι το κανουν (ακομη).

 

Σορυ για το οφ τοπικ.



#2361   Lellos

Lellos

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 14/11/2014 - 17:31

Και που δινουν DOA οποιοι το κανουν, ετσι παραποιημενο και ερμηνευμενο όπως τους βολευει καταντα αχρηστο. 

Ολοι επικαλούνται αδυναμια ελεγχου της συσκευης, αποστολή για τεχνικο ελεγχο και οοοοοταν εγκριθεί θααααα αντικατασταθεί.

Το DOA υλοποιείται με αμεση αντικατασταση συσκευης που κανεις δεν πραττει.

Το μεγαλο γελιο (κλαμα) αν πας να κανεις υπαναχωρηση σε μαγαζι και να ζητήσεις τα χρηματα σου πισω. Θα χτικιάσεις. Από οσο ξερω μονο καποιοι πολυεθνικοι ομιλοι το κανουν (ακομη).

 

Σορυ για το οφ τοπικ.

Εξαρτάται για ποιο λόγο ζητάς υπαναχώρηση και επιστροφή χρημάτων. Αν το το ελάττωμα είναι επουσιώδες , δε μπορείς να κάνεις.



#2362   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 14/11/2014 - 17:51

Εξαρτάται για ποιο λόγο ζητάς υπαναχώρηση και επιστροφή χρημάτων. Αν το το ελάττωμα είναι επουσιώδες , δε μπορείς να κάνεις.

αν εχω καταλαβει σωστα από τα ποστ σου εισαι νομικος ; 

 

πως οριζεται ένα ουσιαστικο από ένα επουσιωδες ελάττωμα ; κανει ο νομος τετοια διακριση ;

 

με παρασύρεις σε διαλογο εκτος του συγκεκριμενου θεματος, που ευχαρίστως να τον κανουμε οπου είναι επιτρεπτο. :)



#2363   andreassitia

andreassitia

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 14/11/2014 - 18:18

Από την στιγμή που επιλέγοντας EU συσκευή δεν τίθεται θέμα από εκείνους, δεν νομίζω πως ενδιαφέρετε κανείς να προτιμήσει την επίλυση της διαφοράς μαζί τους αγοράζοντας US  και κάνοντας ''μάγκες'' και αυτούς που τις εμπορεύονται ωφελούμενοι και την συναλλαγματική διαφορά!

Αν πήγαινα εγώ ή φίλος στην Αμερική δεν θα είχα πρόβλημα αγοράζοντας σε $ και στις τιμές που έχουν, κι ας είχε 1 χρόνο.

Αλλά όπως είπα και πριν, ο καθένας μας κάνει τις επιλογές του!  

Εγώ πάντως θα περιμένω να φέρουν Ευρωπαϊκά. Τόσο καιρό κάνω υπομονή, τώρα θα βιαστώ; Ποιους κωδικούς έχουν τα Ευρωπαϊκά και ποιους τα Αμερικάνικα μοντέλα για να ξέρω;  



#2364   iThanos

iThanos

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 14/11/2014 - 18:42

Και που δινουν DOA οποιοι το κανουν, ετσι παραποιημενο και ερμηνευμενο όπως τους βολευει καταντα αχρηστο.
Ολοι επικαλούνται αδυναμια ελεγχου της συσκευης, αποστολή για τεχνικο ελεγχο και οοοοοταν εγκριθεί θααααα αντικατασταθεί.
Το DOA υλοποιείται με αμεση αντικατασταση συσκευης που κανεις δεν πραττει.
Το μεγαλο γελιο (κλαμα) αν πας να κανεις υπαναχωρηση σε μαγαζι και να ζητήσεις τα χρηματα σου πισω. Θα χτικιάσεις. Από οσο ξερω μονο καποιοι πολυεθνικοι ομιλοι το κανουν (ακομη).

Σορυ για το οφ τοπικ.

Εμενα μ δωσανε doa απο cosmote λογω καμμενου πιξελ...πολυ σημαντικο το ντοα..απυθειας εγινε η αντικατασταση..

#2365   bougos

bougos

    iPH Member

  • 212 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/11/2014 - 18:43

Ελλειψη στην Ελλαδα.Στο Νιμ που ειμαι τωρα,στο apple store ειχε ΟΛΑ τα 6 plus σε χρωματα και χωρητικοτητες...και μεις περιμεναμε και περιμεναμε

#2366   bougos

bougos

    iPH Member

  • 212 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/11/2014 - 18:44

Και space grey που το θελα..damn it......αλλα τσιμπησα μαυρη leather case της apple!!

Τελευταία επεξεργασία από: bougos, 14/11/2014 - 18:44


#2367   iThanos

iThanos

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 14/11/2014 - 18:46

Εγω παντως πιστευω πως αν ψαξεις το 80% των iphone στην ελλαδα εχουν τουλαχ. Ενα καμμενο πιξελ..εμενα μ ετυχε και ξερω και αλλα πιαδια που ειχαν..μεγαλη προσοχη...οπωσδηποτε doa..φυσικα απο οσα πουληθηκαν κανεις δεν το προσεχει μονο εμεις που ειμαστε ψειρες..ασε και που το δικο ειχε και θεμα με το γυροσκοπιπ..δεν μπορουσα να παιξω παιχνιδια..

#2368   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 14/11/2014 - 19:04

Εμενα μ δωσανε doa απο cosmote λογω καμμενου πιξελ...πολυ σημαντικο το ντοα..απυθειας εγινε η αντικατασταση..

Απο ποιο καταστημα φιλε μου ;

#2369   iThanos

iThanos

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 14/11/2014 - 19:07

Επαρχια βολο καταςτημα κοσμοτε..εμαθα απο τους υπευθυνους του καταδτηματος οτι ηρθαν και αλλοι για αλλαγη..μ λεει υπαρχουν παρα πολλα προβληματικα...αν δεν περασουν 6 μηνες απο την παραγωγη δεν παιρνεις αψεγαδιαστο iPhone..

#2370   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/11/2014 - 19:19

λοιπόν παιδιά σήμερα έμαθα απο εξυπηρέτηση πελατών cosmote πως εχει διαθέσιμο iphone 6 space gray 64 gb στην αποθήκη τους στο πειραια και στη Κηφισίας 44



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες