Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 15 ψήφοι

iPhone 6 (Ημερομηνία κυκλοφορίας στην Ελλάδα - Τιμή)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2799 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2401   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.544 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/11/2014 - 13:10

Υπάρχει κάποια αναφορά γι αυτή την πολιτική της Infoquest ?

Τιμολόγιο σε ατομική επιχείρηση με αντικείμενο άσχετο με εμπορία ηλεκτρονικών ειδών ή κινητών γιατί να μειώνει την εγγύηση ;

Είμαι Αρχιτέκτονας πχ και κάνω την ίδια χρήση στο τηλέφωνο όπως ο οποίοσδηποτε. Το ότι ο ΦΠΑ της αγοράς συμψηφίζεται με το ΦΠΑ των δικών μου εργασιών τι σχέση έχει με την εγγύηση του προϊόντος ;

Σε επαγγελματίες του χώρου θα είχε κάποια λογική ίσως λόγω της δυνατότητας μεταπώλησης. Σε άσχετα επαγγέλματα όμως δεν υπάρχει λογική.

Επίσης σου ζητάνε απόδειξη ή τιμολόγιο στην εγγύηση ; Αν έχεις χάσει το παραστατικό δεν βρίσκουν ημερομηνία αγοράς μέσω s/n ? Βρίσκουν. Συσχετίζουν τα imei με τον τύπο του παραστατικού αγοράς, άσχετα αν αναγράφεται πάνω σε αυτό ; Δεν νομίζω.

Η μόνη αναφορά είναι απο άτομα με τιμολόγιο που πήγαν για το 2ο χρόνο με την InfoQuest να αρνείται κατηγορηματικά.

 

Αυτό ξαναλέμε για αγορές με τιμολόγιο. Με ποιά ακριβώς λογική γίνεται αυτό, δεν έχω απάντηση. Δικές τους τακτικές.

 

Έτσι κι αλλιώς ένα χρόνο ισχυρίζεται ακόμα η Infoquest.

Όλοι τον ένα χρόνο του κατασκευαστή έχουν δηλωμένο. Ισχύει κανονικά η 2ετία.

 

Τυπικό το θέμα.

 

http://www.apple.com...hone-greek.html

 

 

Για τις αγορές που πραγματοποιούνται από καταναλωτές στην Ελλάδα και την Κύπρο, η περίοδος για την έγερση απαιτήσεων που σχετίζονται με ελαττώματα μη συμμόρφωσης με τη σύμβαση πώλησης είναι 2 έτη από την ημερομηνία παράδοσης. Αυτές οι απαιτήσεις υπόκεινται στις προϋποθέσεις και τις απαιτήσεις που επιβάλλονται από την τοπική νομοθεσία.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2402   leon00

leon00

    iPH Enthousiast

  • 504 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 15/11/2014 - 17:06

και istorm στο εμπορικο κεντρο διπλα στο ικεα κηφισου εχει το  space grayαπλα

 

επειδη το ειδα τωρα να ξερουν οσοι θελουν να αγορασουν απο istorm

επειδη προμηθευονται συσκευες και απο vodafone και απο cosmote DOA δινουν μονο για συσκευες που εχουν προμηθευτει απο cosmote

αν ειναι απο vodafone δεν εχουν doa (οσο τρελο και αν ακουγεται ...)


Τελευταία επεξεργασία από: leon00, 15/11/2014 - 17:07


#2403   ckanas

ckanas

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 15/11/2014 - 18:01

επειδη το ειδα τωρα να ξερουν οσοι θελουν να αγορασουν απο istorm
επειδη προμηθευονται συσκευες και απο vodafone και απο cosmote DOA δινουν μονο για συσκευες που εχουν προμηθευτει απο cosmote
αν ειναι απο vodafone δεν εχουν doa (οσο τρελο και αν ακουγεται ...)


Μίλησα με φίλη μου που δουλεύει σε vodafone και όντως δεν δίνουν DOA ότι και να πάθει το τηλέφωνο πάει αρβαντο

#2404   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 15/11/2014 - 18:20

Τιμολόγιο έναν χρόνο εγγύηση ,vodafone όχι doa,πραγματικά θα πάρω ένα lada niva και θα το γεμίσω c4 και θα τους μπαλωταρω !!ειλικρινα
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#2405   DiS

DiS

    iPH Addict

  • 696 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/11/2014 - 20:41

Τιμολόγιο έναν χρόνο εγγύηση ,vodafone όχι doa,πραγματικά θα πάρω ένα lada niva και θα το γεμίσω c4 και θα τους μπαλωταρω !!ειλικρινα

Να μη δίνεις DOA η να δίνεις 1 χρόνο εγγύησης σε όλους μπορεί να είναι αντίθετο με τη νομοθεσία αλλά έχει μια λογική συνέχεια. Είναι η πολιτική της εταιρείας, κοινή για όλους τους πελάτες.

Το να μειώνεται ο χρόνος της εγγύησης μόνο και μόνο επειδή αλλάζει το παραστατικό αγοράς δεν εξηγείται με κανένα τροπο. Ούτε η τιμή αλλάζει, ούτε η χρήση, ούτε τίποτα.

Πιθανολογώ ότι προσπάθησε κάποιος να περάσει εγγύηση με τιμολόγιο χονδρικής ή πολλαπλό τιμολόγιο όποτε και υπάρχει μια λογική να φάει άκυρο και κυκλοφόρησε μετά η πληροφορία ότι με τιμολόγιο δεν έχεις δεύτερο χρόνο εγγύησης.

#2406   dimitrisvlc

dimitrisvlc

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/11/2014 - 21:56

Παιδιά έχουμε κανένα νέο για το πότε θα έρθουν Plus 64GB στους επίσημους αντιπροσώπους και όχι στα σκρουτζομαγαζα!;;; δεν έχει ακουστεί εδώ και μια εβδομάδα τίποτα!!!



#2407   psy2k

psy2k

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 15/11/2014 - 22:07

Παιδιά έχουμε κανένα νέο για το πότε θα έρθουν Plus 64GB στους επίσημους αντιπροσώπους και όχι στα σκρουτζομαγαζα!;;; δεν έχει ακουστεί εδώ και μια εβδομάδα τίποτα!!!

Tο ιδιο ισχυει και για τα 64αρια 6, απο βδομάδα σε βδομάδα πάνε!



#2408   soulsearch

soulsearch

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 15/11/2014 - 22:34

Τη βδομαδα που μας περασε η vodafone εφερε καποια κομματια..εγω παρελαβα plus 64 gold χτες εταιρικο απο επιδοτηση..

#2409   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 15/11/2014 - 22:45

Πάνε συστημένα τα 64άρια... Δύσκολα θα δώσουν παραέξω...


 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#2410   Magneto

Magneto

    iPH Contributor

  • 1.111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 15/11/2014 - 22:57

Παιδιά οι πάροχοι έχουν iPhone 6,6+ 64άρια απλά τα δίνουν επιλεγμένα. Μόνη λύση για όλους μας απειλή στα ίσια αλλιώς δεν πρόκειται να πάρουμε εντός Νοέμβρη(υπάλληλος-φίλος που δουλεύει στην Vodafone μου το είπε αυτό).



#2411   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/11/2014 - 23:12

Εγώ είμαι τυχερός βρήκα χθες 64 gb space grey τελείως τυχαία και το πήρα αμέσως από ΟΤΕ και είχε και ένα 128gb plus gold ακόμα

#2412   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 15/11/2014 - 23:13

Η voda είχε βγάλει 64 plus στο site προ 24ωρου (Παρασκευή πρωι) διαθέσιμα για αγορά αλλά δεν ξέρω για πόση ώρα μείναν διαθεσιμα..

#2413   Vasssilis

Vasssilis

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 15/11/2014 - 23:18

Καλησπέρα σε όλους όπως λένε και ποιο πάνω δοκιμάστε ΟΤΕ έχουν απο όλα τα τηλέφωνα :-)) εγω απο ΟΤΕ πήρα χτες plus 64GB και είχαν και 128 GB !!
Καλές αγορές σε όλους :-)))))

Τελευταία επεξεργασία από: Vasssilis, 15/11/2014 - 23:19


#2414   vtsotras335

vtsotras335

    iPH Member

  • 343 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/11/2014 - 11:02

Μπορεί να μου πεί καποιος iphone 6 αγορασμενο από Ote που πηγαίνει γιa service απευθείας δηλ. να το παω εγώ;;;

#2415   ts0ts0s

ts0ts0s

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 16/11/2014 - 11:03

Καλημέρα και απο μένα,εγώ έχω παραγγείλει απο 25/10 6-64 gb gold απο mediamarkt,έχω πληρώσει κανονικά και μ έχουν στην αναμονή από μέρα παρα μέρα με πανε,παραλάβαν χτές κάποια ελάχιστα κομματια αλλά οχι το gold και με πήραν να με ρωτήσουν αν με ενδιαφέρει σε άλλο χρώμα..τους είπα αν ήθελα άλλο χρωμα θα το είχα επιλέξει εξ αρχης και μου απάντησαν οτι δεν ξέρουν ποτε ερχεται το χρυσό.απο βδομάδα?σε 10 μέρες? αυτό ακριβώς ήταν η απάντηση τους!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες