Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 21 ψήφοι

Θήκη για iPhone 6/6S & 6/S Plus


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7605 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2776   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/01/2015 - 02:18

Για τζαμί να πάω σε spigen ή zag??

στην Πόλη :D



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2777   giwrgakis89

giwrgakis89

    iPH Contributor

  • 1.553 μηνύματα
  • Twitter:@georgetsop
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:tsoparos

Δημοσίευση 17/01/2015 - 12:04

στην Πόλη :D


:P Εσυ τι έχεις βάλει;

#2778   Lumia920

Lumia920

    iPH newbie

  • 39 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/01/2015 - 12:08

O rromeo καθώτι Πατρινός εχει βαλει μιναρέ

#2779   spetreli64

spetreli64

    iPH Member

  • 345 μηνύματα
  • Twitter:@Spetrelis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/01/2015 - 22:11

Συμφωνώ με Stevο καθως το ίδιο ειχα επισημάνει. Προέρχομαι απο το κόσμο του android και επέστρεψα ξανά σε iphone με το 6αρι. Το hardware και η ποιότητα κατασκευής ειναι καλύτερη απο οποιοδήποτε αλλο smartphone. To 6αρι ξεχωρίζει για τα υλικά κατασκευής με αλουμίνιο και γυαλί και οι θήκες που βλεπω οτι αναφέρονται το υποβαθμίζουν τοσο ωςτε να μην ξεχωρίζει απο μια φθηνή συσκευή.... Οταν το εχω στο χέρι μου θέλω να νιώθω το κρύο αλουμίνιο και το λεπτό προφίλ του και όχι το φθηνό πλαστικό μιας θήκης γιατι έτσι χάνει τη μεγαλύτερη ομορφιά που εχει.

Χαρακτηριστικό παράδειγμα σε παρεα που έτυχε να εχουν όλοι iphone με τα κινητα στο τραπέζι μονο το δικο μου καταλαβαινες οτι ειναι iphοne λόγω του minimal αλουμινενιου bumper που έβαλα και άφηνε το κινητό να δείξει την ομορφιά του....


Σήμερα έπινα καφέ στο Mac Arthur Glenn δίπλα μου είναι ένας τύπος όρθιος και πασπατευει το plus του χωρίς θηκη φαντάζαμε θα το καμάρωνε θα ένιωθε το κρύο ατσάλι στο χέρι του της καμπύλες του και ξαφνικά γίνεται το μπαμ!! Του φεύγει απο το χέρι κάτω μπροστά στα μάτια μου.....δεν θα ήθελα με τπτ να ήμουν στη θέση του. Τωρα εσείς που θέλετε να θαυμάζετε της συσκευές σας (που δώσατε ένα σκασμό λεφτά για να της πάρετε) γυμνές....να ζείτε με το άγχος !!!!

#2780   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 17/01/2015 - 22:17

Σήμερα έπινα καφέ στο Mac Arthur Glenn δίπλα μου είναι ένας τύπος όρθιος και πασπατευει το plus του χωρίς θηκη φαντάζαμε θα το καμάρωνε θα ένιωθε το κρύο ατσάλι στο χέρι του της καμπύλες του και ξαφνικά γίνεται το μπαμ!! Του φεύγει απο το χέρι κάτω μπροστά στα μάτια μου.....δεν θα ήθελα με τπτ να ήμουν στη θέση του. Τωρα εσείς που θέλετε να θαυμάζετε της συσκευές σας (που δώσατε ένα σκασμό λεφτά για να της πάρετε) γυμνές....να ζείτε με το άγχος !!!!


Τον ματιασες... :P

You'll Never Walk Alone


#2781   gmakris

gmakris

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 17/01/2015 - 22:22

Σιγά μην χάσω τον ύπνο μου speteli επειδη η θήκη μου ειναι μικρότερη απο τη δικη σου.... Θα μπορούσες να το αφήνεις σπίτι και να πάρεις ενα κλώνο να κυκλοφορείς ώστε να μην εχεις άγχος μην πάθει τιποτα το my precious σου.....εν μου σπάσει θα το επισκευάσω η θα παρω αλλο.....

#2782   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/01/2015 - 22:30

:P Εσυ τι έχεις βάλει;

δεν εχω σειρα 6..αλλα εγω παντα βαζω μεμβρανες.Και βασικα το κανω γιατι δεν θελω ποτε να δωσω 30 ευρω και βαλε για γυαλι.

Τωρα βεβαια με το 6 τα πραγματα ειναι πιο θολα ακομα οποτε θα σου προτεινα οτι βαλεις να μην ειναι πολυ ακριβο γιατι τα πραγματα ακομα και τωρα ειναι ρευστα.

Διαβασε σελιδες και θα δεις πολλα ενδιαφεροντα πραγματα


Τελευταία επεξεργασία από: rromeodim, 17/01/2015 - 22:33


#2783   spetreli64

spetreli64

    iPH Member

  • 345 μηνύματα
  • Twitter:@Spetrelis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/01/2015 - 22:33

Σιγά μην χάσω τον ύπνο μου speteli επειδη η θήκη μου ειναι μικρότερη απο τη δικη σου.... Θα μπορούσες να το αφήνεις σπίτι και να πάρεις ενα κλώνο να κυκλοφορείς ώστε να μην εχεις άγχος μην πάθει τιποτα το my precious σου.....εν μου σπάσει θα το επισκευάσω η θα παρω αλλο.....


Εγώ φίλε μου έδωσα 976 ευρουδάκια να το πάρω και το προσέχω εκ άλλου δεν με ενδιαφέρει να δει ο άλλος τη τηλ εχω εγώ το πήρα για μένα και ας ξερω μόνο εγώ τι τηλ εχω. Τωρα αν εσύ εχεις να τα αλλάζεις οκ πάω πάσο !!! Δεν μου στέλνεις ένα απο εδω που θέλει και η γυναίκα μου!!!

#2784   GeorgeSohos

GeorgeSohos

    iPH Enthousiast

  • 497 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:lifeowner771

Δημοσίευση 17/01/2015 - 22:36

Πηρα την παρακατω, μπας και γλυτωσω και αλλα ψηλο λυγισματα στο τηλεφωνο..Φαινεται γερη..

 

http://www.ebay.com/itm/151529261049



#2785   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 17/01/2015 - 23:36

Σάββατο βράδυ και λίγο πριν βγω είπα να μην αφήσω τον romeo παραπονεμένο.

 

Τίτλος?

 

Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΟΙΟΤΙΚΑ ΔΕΡΜΑΤΙΝΗ ΘΗΚΗ ΠΟΥ ΕΠΙΑΣΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ:

 

 

Dock Artisan iPhone 6 Plus Sport Wallet Combo Brown

 

 

IMG_0368.JPG

IMG_0371.JPG

IMG_0392.JPG

IMG_0716.JPG

IMG_0718.JPG

IMG_0719.JPG

 

ΥΓ: Πρέπει να βρω άλλο ένα 6 Plus να τραβάω φωτογραφίες, το 5S της γυναίκας πλέον δεν... :P



#2786   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/01/2015 - 00:42

Ωραια Νικο...μετα απο λιγο καιρο περιμενουμε και εντυπωσεις απο την χρηση γιατι οσο ναναι περα απο ακριβη ειναι και μια ιδιαιτερη θηκη :) ...μεγειες



#2787   baspil66

baspil66

    iPH Enthousiast

  • 432 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 18/01/2015 - 09:01

Εμενα ο ογκος με χαλασε, ενιωθα οτι ειναι ακομη μεγαλυτερο. Να φανταστεις με την δερματινη το χειριζομαι ευκολα με το ενα χερι το Plus, με την SGP δυσκολευομουν.

Δακτυλιες φαινονται συνεχεια, οπως πχ φαινονται στην οθονη με μια μη ματ μεβρανη. Mε χαλασε αυτο.

Σε θεμα grip θα μπορουσαν να ειναι πολυ καλυτερα τα πραγματα, εχοντας σα μετρο συγκρισης τη δερματινη.

Τελος, το μπροστα χειλος είναι ελαχιστα πιο ψηλα απο την οθονη, πραγμα που το φοβηθηκα. Αντιθετα στην δερματινη της apple ειναι αρκετα πιο πανω.

Καλη θηκη δε λεω. Θα της εβαζα 7/10, ενω στην δερματινη 9/10.

9/10 σε μια θηκη που εχει όλο το κατω μέρος απροστάτευτο ;και απο την άλλη σε πειράζει το υψος γύρω-γύρω? παιδια να προσέχουμε τι λέμε!να μίλαγες για προστασία απο άλλη θηκη που να μην ξέραμε οκ.αλλα για την original?φιλικα πάντα.

Τελευταία επεξεργασία από: baspil66, 18/01/2015 - 09:03


#2788   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 18/01/2015 - 11:18

Σιγά μην χάσω τον ύπνο μου speteli επειδη η θήκη μου ειναι μικρότερη απο τη δικη σου.... Θα μπορούσες να το αφήνεις σπίτι και να πάρεις ενα κλώνο να κυκλοφορείς ώστε να μην εχεις άγχος μην πάθει τιποτα το my precious σου.....εν μου σπάσει θα το επισκευάσω η θα παρω αλλο.....

Κοιτά υπάρχουν δυο σχολές, αυτοί που αγοράζουν νεο αυτοκίνητο κ βάζουν καλύμματα απο την πρώτη μέρα, με αποτέλεσμα το σαλόνι τους να το χαίρεται είτε ο επόμενος αγοραστής είτε η ανακύκλωση...το ίδιο κ στους καναπέδες με τα ριχτάρια, κλπ κλπ

Ρε σεις αν ηταν μια ασχήμια, μια καγκουρια το iPhone θα το αγοράζατε, απο έρευνες εχει βγει οτι βασικός λόγος αγοράς ειναι κ το κορυφαίο design, οπότε ειναι λογικό να υπάρχει κ η άλλη σχολή που θελει να χαίρεται το τηλέφωνο στην αυθεντική του μορφή,με οχι στην μάθε κακογουστιά που του παρέχει κάποιος που πουλάει με 10-20δολαρια θήκες .. Δηλαδή δίνεται 900 για ένα τηλέφωνο κ το σοδομιζετε με ένα κάλυμμα των 20 δολαρίων...

Βάλε μια θήκη montblanc or Louis Vuitton να γουστάρεις αν θες να έχεις στυλ κ design, όλα τ αλλα ειναι του πεταματού φίλτατοι...

#2789   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 18/01/2015 - 11:19

9/10 σε μια θηκη που εχει όλο το κατω μέρος απροστάτευτο ;και απο την άλλη σε πειράζει το υψος γύρω-γύρω? παιδια να προσέχουμε τι λέμε!να μίλαγες για προστασία απο άλλη θηκη που να μην ξέραμε οκ.αλλα για την original?φιλικα πάντα.


Καταρχην τις εχεις δει και τις 2, σωστα; Το λεω γιατι της apple αν πεσει με την οθονη πιθανο να σωθεις, ενω στην SGP ειναι δυσκολο γιατι ειναι στο ιδιο επιπεδο. Επισης ολες οι γωνιες ειναι καλυμμενες αρα εισαι ασφαλης. Τελος το grip παιζει πολυ βασικο ρολο για να μη σου φυγει απτα χερια. Η SGP γλυστραει περισσοτερο. Αρα συνολικα σε ασφαλεια προτιμω την δερματινη (πολλοι ακομη και δω στο φορουμ εχουν αναφερει πτωσεις χωρις να παθει το κινητο κατι).

Για να μη μπερδευεσαι το 9/10 ειναι συνολικη βαθμολογια. Πχ σε εμφανιση, κρατημα, ποιοτητα παιρνει 10/10. Σαφως αν βαθμολογησουμε μονο τον τομεα ασφαλεια παει πιο κατω και αν ψαχνεις αποκλειστικα αυτη, πας σε αλλη θηκη. Και προφανως ουτε και στην SGP Ultra Hybrid για τους λογους που ανεφερα. Αυτα απο μενα, εχοντας φορεσει και τις 2 θηκες.

You'll Never Walk Alone


#2790   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 18/01/2015 - 12:53

Κοιτά υπάρχουν δυο σχολές, αυτοί που αγοράζουν νεο αυτοκίνητο κ βάζουν καλύμματα απο την πρώτη μέρα, με αποτέλεσμα το σαλόνι τους να το χαίρεται είτε ο επόμενος αγοραστής είτε η ανακύκλωση...το ίδιο κ στους καναπέδες με τα ριχτάρια, κλπ κλπ

Ρε σεις αν ηταν μια ασχήμια, μια καγκουρια το iPhone θα το αγοράζατε, απο έρευνες εχει βγει οτι βασικός λόγος αγοράς ειναι κ το κορυφαίο design, οπότε ειναι λογικό να υπάρχει κ η άλλη σχολή που θελει να χαίρεται το τηλέφωνο στην αυθεντική του μορφή,με οχι στην μάθε κακογουστιά που του παρέχει κάποιος που πουλάει με 10-20δολαρια θήκες .. Δηλαδή δίνεται 900 για ένα τηλέφωνο κ το σοδομιζετε με ένα κάλυμμα των 20 δολαρίων...

Βάλε μια θήκη montblanc or Louis Vuitton να γουστάρεις αν θες να έχεις στυλ κ design, όλα τ αλλα ειναι του πεταματού φίλτατοι...

Αν και είμαι offtopic(όπως κι εσύ):

 


Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 18/01/2015 - 12:55

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (5)