Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 21 ψήφοι

Θήκη για iPhone 6/6S & 6/S Plus


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7605 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2761   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 16/01/2015 - 18:09

Θαρρω πως απο ογκο ειναι οσο πρεπει για να ναι ασφαλης!
Για την ολισθηρότητα ειναι λιγο υποκειμενικο μιας και δεν εχω δοκιμασει και αλλες.
Οσον αφορα τις γρατζουνιες και τις δαχτυλιες ειμαι πολυ ευχαριστημενος, να φανταστεις ειμαι στρατο και η χρηση δεν ειναι τοσο συνετη και δεν εχω θεμα ειδικα με γρατζουνιες, δαχτυλιες μπορει μια στο τοσο που και παλι δεν ειναι εμφανεις.
Ετσι κι αλλιως την κανεις ενα καθαρισμα ανα 3 βδομαδες και εισαι κομπλε

 

Εμενα ο ογκος με χαλασε, ενιωθα οτι ειναι ακομη μεγαλυτερο. Να φανταστεις με την δερματινη το χειριζομαι ευκολα με το ενα χερι το Plus, με την SGP δυσκολευομουν.

 

Δακτυλιες φαινονται συνεχεια, οπως πχ φαινονται στην οθονη με μια μη ματ μεβρανη. Mε χαλασε αυτο.

 

Σε θεμα grip θα μπορουσαν να ειναι πολυ καλυτερα τα πραγματα, εχοντας σα μετρο συγκρισης τη δερματινη.

 

Τελος, το μπροστα χειλος είναι ελαχιστα πιο ψηλα απο την οθονη, πραγμα που το φοβηθηκα. Αντιθετα στην δερματινη της apple ειναι αρκετα πιο πανω.

 

Καλη θηκη δε λεω. Θα της εβαζα 7/10, ενω στην δερματινη 9/10.


You'll Never Walk Alone


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2762   ico

ico

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 16/01/2015 - 18:14

ελααααααααααααααα!!!

το θεμα ειναι τοτε γιατι παιρνεις αυτο το κινητο;;

αν θες να μην παθει τπτ παρε καποιο αλλο.

δεν θα μεινει ανεπαφο!

δλδ παιρνεις ενα κινητο γιατι σου αρεσει το design...δινεις 800 ευρω...το βαζεις στην θηκη-γκουμουτσα το κρυβεις...για να μην παθει κατι...

ωραια και τοτε τι ευχαριστιεσαι απο αυτο αν δεν το βλεπεις;

ειναι σαν να παρεις μια bmw να της βαλεις κουκουλα και να την κυκλοφορεις.ναι δεν λεω οδηγας bmw....αλλα το ευχαριστιεσαι αν ειναι σαν τανκς;

δεν ξερω την γνωμη μου λεω διοτι βλεπω κατι θηκες κατι γκουμουτσες απαραδεκτες εντελως.

κακογουστια στρουγκανοβλαχια φουλ

Δηλαδή εσύ για πες μας πως το έχεις το κινητό σου; Ίσα ίσα το ψώνιο εγώ το βλέπω από την ανάπαδη. Εγώ ξέρω τι συσκευή έχω. Ας την χαλάει και λίγο η θήκη δεν πειράζει...!!!! Επίσης δεν έχω όρεξη να αλλάζω συσκευές με ρυθμούς ουσέιν μπολτ....



#2763   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 16/01/2015 - 18:36

Δηλαδή εσύ για πες μας πως το έχεις το κινητό σου; Ίσα ίσα το ψώνιο εγώ το βλέπω από την ανάπαδη. Εγώ ξέρω τι συσκευή έχω. Ας την χαλάει και λίγο η θήκη δεν πειράζει...!!!! Επίσης δεν έχω όρεξη να αλλάζω συσκευές με ρυθμούς ουσέιν μπολτ....


Με μια μπλε δερμάτινη
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#2764   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 16/01/2015 - 20:18

Ο stevo είναι ο μόνος που είχε περισσότερες συσκευές απο θήκες ;)

Αναρτημένη εικόνα


#2765   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.692 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/01/2015 - 20:28

Με μια μπλε δερμάτινη

Stevo ..και η δερματινη της apple εχει τον ογκο της,δεν την λες και λεπτη.Το οτι ειναι μια απο τις 5 καλυτερες θηκες αυτη τη στιγμη ειναι γνωστο παρολα τα προβληματα (μακροπροθεσμα) που εμφανιζει σε καποιους.

Εδω αλλοι παιρνουν πανακριβα wallets η pouch θηκες που εξαφανιζεται εντελως το τηλεφωνο.Τελοσπαντων ,αν και οχι κατοχος του 6/6plus νομιζω οτι υπαρχουν πια αρκετες καλες επιλογες σε θηκες και για ολα τα γουστα και απαιτησεις χωρις να χανεται πολυ η ταυτοτητα της συσκευης.Ακομα και παραδοσιακες εταιρειες στο θεμα προστασιας με θηκες γκουμουτσες οπως λες εχουν κανει τεραστια βηματα προοδου στο θεμα ογκου.



#2766   BetaTester

BetaTester

    iPH Enthousiast

  • 405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 16/01/2015 - 20:58

.......
 
Αρνητικά:
........
-Μελλοντικα λογικά θα μαζευει γρατσουνιες

 
Εννοείς τη θήκη ή το τηλέφωνο ? Επειδή σκέφτομαι και εγώ για την συγκεκριμένη, -για το 6 όμως-, εάν εννοείς το τηλέφωνο, με κάτι σαν κι' αυτό (από εδώ), δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα.



#2767   gmakris

gmakris

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 16/01/2015 - 21:06

Συμφωνώ με Stevο καθως το ίδιο ειχα επισημάνει. Προέρχομαι απο το κόσμο του android και επέστρεψα ξανά σε iphone με το 6αρι. Το hardware και η ποιότητα κατασκευής ειναι καλύτερη απο οποιοδήποτε αλλο smartphone. To 6αρι ξεχωρίζει για τα υλικά κατασκευής με αλουμίνιο και γυαλί και οι θήκες που βλεπω οτι αναφέρονται το υποβαθμίζουν τοσο ωςτε να μην ξεχωρίζει απο μια φθηνή συσκευή.... Οταν το εχω στο χέρι μου θέλω να νιώθω το κρύο αλουμίνιο και το λεπτό προφίλ του και όχι το φθηνό πλαστικό μιας θήκης γιατι έτσι χάνει τη μεγαλύτερη ομορφιά που εχει.

Χαρακτηριστικό παράδειγμα σε παρεα που έτυχε να εχουν όλοι iphone με τα κινητα στο τραπέζι μονο το δικο μου καταλαβαινες οτι ειναι iphοne λόγω του minimal αλουμινενιου bumper που έβαλα και άφηνε το κινητό να δείξει την ομορφιά του....

#2768   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 16/01/2015 - 21:11


Εννοείς τη θήκη ή το τηλέφωνο ? Επειδή σκέφτομαι και εγώ για την συγκεκριμένη, -για το 6 όμως-, εάν εννοείς το τηλέφωνο, με κάτι σαν κι' αυτό (από εδώ), δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα.


Η θηκη εννοω και μονο το πισω διαφανες μερος. Βεβαια οσο περισσοτερο θα προσεχεις τοσο πιο αργα θα γινει αυτο. Κατα ταλλα πισω δε θα χρειαστεις μεμβρανη (οσο τοχεις στη θηκη), μονο μπροστα και εισαι κομπλε. Πολυ ομορφη θηκη, αλλα παιρνει βελτιωση. Αν δεν ειχα τη δερματινη μαλλον θα την κρατουσα.

You'll Never Walk Alone


#2769   antonis17

antonis17

    iPH Addict

  • 694 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 16/01/2015 - 22:09

μηπως ειναι καλυτερα να πας σε bumper με διαφανη πλατη που ειναι και σχετικα πιο φτηνα?....εννοοω τυπου Spigen Ultra Hybrid.

Eδω και ενα review μιας παρομοιας απο την γνωστη μας iLoome

 

καλη ειναι και αυτη..αλλα δεν σηκωνεται αρκετα για να καλυψει την οθονη.



#2770   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.692 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/01/2015 - 23:29

καλη ειναι και αυτη..αλλα δεν σηκωνεται αρκετα για να καλυψει την οθονη.

οτι σηκωνεται πολυ αυτοματως αποκλειεει το μεγαλυτερο ποσοστο edge to edge προστασιων(οχι μονο ασυμβατοτητα αλλα και χαμενη αισθηση της καμπυλοτητας της οθονης).Αν δεν ασχολεισαι με τετοιες προστασιες τοτε ψαχνεις για κατι αλλο γιατι ομολογουμενως η συγκεκριμενη δεν εχει χειλος να προστατεψει το τηλ αναποδα η εστω εχει ελαχιστο.



#2771   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 17/01/2015 - 01:17

Είχαμε παραλαβή σήμερα...

 

Το σαββατοκύριακο unboxing!!!

 

:D :D

 

IMG_0359.JPG



#2772   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 17/01/2015 - 01:34

Σάββατο είναι! Ξεκίνα! :lol:

 

Είχαμε παραλαβή σήμερα...

 

Το σαββατοκύριακο unboxing!!!

 

:D :D

 

IMG_0359.JPG


You'll Never Walk Alone


#2773   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 17/01/2015 - 01:38

Σάββατο είναι! Ξεκίνα!

Ξύπνιος από τις 7 το πρωί όλη μέρα τρέξιμο και στο τελείωμα ένα βαρβάτο δύωρο gym. Αυτή τη στιγμή απλά σπαταλάω τα τελευταία αποθέματα ενέργειας πριν λιώσω στο κρεβάτι...

 

Οπότε δε νομίζω Τάκη...

 

Από αύριο μία πρώτη εικόνα και η γενική ιδέα αργότερα σε ένα πιο πλήρες unboxing/review. #stay_tuned



#2774   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.692 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/01/2015 - 02:11

χρωστας και αλλα review αλλα τελοσπαντων....παιδι της παντρειας εισαι οποτε δικαιολογεισαι :P



#2775   giwrgakis89

giwrgakis89

    iPH Contributor

  • 1.553 μηνύματα
  • Twitter:@georgetsop
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:tsoparos

Δημοσίευση 17/01/2015 - 02:15

Για τζαμί να πάω σε spigen ή zag??

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 15

0 μέλη, 15 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες