Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 21 ψήφοι

Θήκη για iPhone 6/6S & 6/S Plus


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7605 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2326   GiannisAsi

GiannisAsi

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 28/12/2014 - 21:44

Καλησπέρα,

Σε λιγο θα παρω και εγω το 6αρι και θελω μια απλη θήκη απλα να το προστατεύει απο γρατζουνιές και να μην ειναι τελείως γυμνό.
Λεω να πάρω για αρχη μια της puro σιλικονάτη αν δεν κάνω λάθος 0.3mm σε χρώμα σκούρο διαφανές η οποία εχει και προστατευτικό οθόνης μαζί,
αναφέρομαι σε αυτή:
http://www.public.gr.../prod6730156pp/

Θέλω απο εσας που εχετε ειδη το κινητο να μου λυσετε 2-3 αποριες:
1) Επειδη η καμερα εξέχει, αυτη η θήκη οταν την βαλω θα ερθει "στα ισα" με την καμερα, η ακομα θα εξεχει; Επισης αν ειναι στο ιδιο επιπεδο, υπαρχε περιπτωση οταν το αφηνω, μετα απο καιρο να γρατζουνηθει το καπάκι ή ισχυει οτι ειναι απο ζαφειρι και δεν γρατζουνιεται απο τετοια χρηση;

2) η ζελατινα που εχει η θηκη θα φαινεται ασχημα οπως καποιες αλλες(κυριως γυαλια) που εχω δει; δεν πανε απο ακρη σε ακρη δηλαδη. ή θα ειναι κανονικά, μεχρι εκει που μπορει να φτασει η ζελατινα λογο καμπυλης της οθονης και με θηκη δεν θα φαινεται.

3) Τελος, αν καποιος τυγχανει και εχει την θηκη ή την εχει δει live σε κινητο, το χρωμα αν καταλαβαινω καλα δεν ειναι απολυτα διαφανες αλλα ειναι λιγο σκουρο. αυτο "δενει" ωραια με το κινητο; αναφερομαι σε μαυρο κιν.

ευχαριστω εκ των προτερων.

Καλες γιορτές, με υγεια.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2327   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 28/12/2014 - 21:55

Καλησπέρα,

Σε λιγο θα παρω και εγω το 6αρι και θελω μια απλη θήκη απλα να το προστατεύει απο γρατζουνιές και να μην ειναι τελείως γυμνό.
Λεω να πάρω για αρχη μια της puro σιλικονάτη αν δεν κάνω λάθος 0.3mm σε χρώμα σκούρο διαφανές η οποία εχει και προστατευτικό οθόνης μαζί,
αναφέρομαι σε αυτή:
http://www.public.gr.../prod6730156pp/

Θέλω απο εσας που εχετε ειδη το κινητο να μου λυσετε 2-3 αποριες:
1) Επειδη η καμερα εξέχει, αυτη η θήκη οταν την βαλω θα ερθει "στα ισα" με την καμερα, η ακομα θα εξεχει; Επισης αν ειναι στο ιδιο επιπεδο, υπαρχε περιπτωση οταν το αφηνω, μετα απο καιρο να γρατζουνηθει το καπάκι ή ισχυει οτι ειναι απο ζαφειρι και δεν γρατζουνιεται απο τετοια χρηση;

2) η ζελατινα που εχει η θηκη θα φαινεται ασχημα οπως καποιες αλλες(κυριως γυαλια) που εχω δει; δεν πανε απο ακρη σε ακρη δηλαδη. ή θα ειναι κανονικά, μεχρι εκει που μπορει να φτασει η ζελατινα λογο καμπυλης της οθονης και με θηκη δεν θα φαινεται.

3) Τελος, αν καποιος τυγχανει και εχει την θηκη ή την εχει δει live σε κινητο, το χρωμα αν καταλαβαινω καλα δεν ειναι απολυτα διαφανες αλλα ειναι λιγο σκουρο. αυτο "δενει" ωραια με το κινητο; αναφερομαι σε μαυρο κιν.

ευχαριστω εκ των προτερων.

Καλες γιορτές, με υγεια.

Με τις 0.3mm ερχεται ισα με την καμερα η θηκη.

 

Καμια ζελατινα δε παει απο ακρη ως ακρη γιατι στο καμπυλωτο κομματι θα ξεκολλησει γρηγορα και θα φαινεται χαλια.

 

Για το χρωμα της συγκεκριμενης νομιζω ειναι ματ ημιδιαφανες.



#2328   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/12/2014 - 22:02

Καλησπέρα,

Σε λιγο θα παρω και εγω το 6αρι και θελω μια απλη θήκη απλα να το προστατεύει απο γρατζουνιές και να μην ειναι τελείως γυμνό.
Λεω να πάρω για αρχη μια της puro σιλικονάτη αν δεν κάνω λάθος 0.3mm σε χρώμα σκούρο διαφανές η οποία εχει και προστατευτικό οθόνης μαζί,
αναφέρομαι σε αυτή:
http://www.public.gr.../prod6730156pp/

Θέλω απο εσας που εχετε ειδη το κινητο να μου λυσετε 2-3 αποριες:
1) Επειδη η καμερα εξέχει, αυτη η θήκη οταν την βαλω θα ερθει "στα ισα" με την καμερα, η ακομα θα εξεχει; Επισης αν ειναι στο ιδιο επιπεδο, υπαρχε περιπτωση οταν το αφηνω, μετα απο καιρο να γρατζουνηθει το καπάκι ή ισχυει οτι ειναι απο ζαφειρι και δεν γρατζουνιεται απο τετοια χρηση;

2) η ζελατινα που εχει η θηκη θα φαινεται ασχημα οπως καποιες αλλες(κυριως γυαλια) που εχω δει; δεν πανε απο ακρη σε ακρη δηλαδη. ή θα ειναι κανονικά, μεχρι εκει που μπορει να φτασει η ζελατινα λογο καμπυλης της οθονης και με θηκη δεν θα φαινεται.

3) Τελος, αν καποιος τυγχανει και εχει την θηκη ή την εχει δει live σε κινητο, το χρωμα αν καταλαβαινω καλα δεν ειναι απολυτα διαφανες αλλα ειναι λιγο σκουρο. αυτο "δενει" ωραια με το κινητο; αναφερομαι σε μαυρο κιν.

ευχαριστω εκ των προτερων.

Καλες γιορτές, με υγεια.

Η Puro μόνο για προσωρινή είναι μέχρι να πάρεις κάτι άλλο. Πλέον υπάρχουν πολύ καλύτερες επιλογές απο αυτή.

 

Για Screen Protector, μιας και θα πας Public πάρε το Crystal της Power Support να ξεμπερδεύεις μια και καλή.

 

Και αυτό δεν είναι edge-to-edge όπως κάποια άλλα, η ποιότητα του όμως εξαιρετική.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2329   GiannisAsi

GiannisAsi

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 28/12/2014 - 23:00

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

 

Βασικά τώρα που τα ξαναβλέπω παρατηρώ οτι δεν είναι σιλικόνη αλλα κατι σαν πολύ λεπτό πλαστικό ευκαμπτο. Θα προτιμούσα μια απο σιλικόνι να πώ την αλήθεια, αν έχεται να προτείνεται καμία :P

 

Απλά για την ζελατίνα ελπίζω να μην είναι όπως μια που είδα απο γυαλί σε μια απο τις προηγούμενες σελίδες, γιατι δεν μου αρέσει αισθητικά καθόλου. Λογικό να μην πάει απο άκρη σε άκρη αλλα όχι και τόσο έντονο. Βέβαια μπορεί να φαίνεται έτσι επειδή είναι γυαλί.



#2330   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/12/2014 - 23:24

Για την ώρα μείνε μακριά απο γυαλιά. Πειραματόζωα ψάχνουν κι' αυτοί.

 

Το θέμα είναι και πόσα λεφτά θες να διαθέσεις, μιας και η σιλικονάτη της Apple είναι εξαιρετική.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2331   pantelisn

pantelisn

    iPH Contributor

  • 1.438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 28/12/2014 - 23:40

Μεμβράνη προστασίας ποια λέτε;

#2332   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/12/2014 - 23:41

Εγω περιμένω HDX zagg νομίζω όμως ότι τα σπάει και ειναι ότι καλύτερο
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#2333   GreenBear

GreenBear

    iPH Enthousiast

  • 400 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:GREEN_BEAR

Δημοσίευση 28/12/2014 - 23:43

Μεμβρανη φιλε εγω πηρα μαζι με τη θηκη της puro απο τα public με 10 ευρω την εχω 2 μηνες και ειμαι υπερκαλυμμενος!Ουτε γρατσουνια ουτε τιποτα!
http://www.extreme-m...r/shop/products
Μαγαζακι υπερκομπλε με πολυ ξηγημενο ιδιοκτητη 12 ευρω το γυαλι αν θες...

#2334   GiannisAsi

GiannisAsi

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 28/12/2014 - 23:45

Για αρχή θέλω να βρω μια φθηνή  σχετικά για να μην πέσουν όλα τα έξοδα μαζί χαχα.

 

Απλά ήθελα μια απο σιλικόνη διαφανές και δεν μπορώ να βρώ κάπου να την πάρω σε κάποια μεγάλη αλυσίδα (πρέπει να την παραγγείλω απο άλλου)

 

Με βλέπω για την puro που έχει και ζελατίνα και όταν ξεχαστούν τα λεφτά που θα δώσω για το iphone να πάρω της apple η οποία όντως είναι πολύ ωραία.



#2335   GreenBear

GreenBear

    iPH Enthousiast

  • 400 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:GREEN_BEAR

Δημοσίευση 28/12/2014 - 23:47

Για λιγο καιρο οντως την puro!Το ανοιγμα στην καμερα ειναι τοσο λεπτο που η καμερα ακουμπαει οπουδηποτε το αφησεις!

#2336   omen069

omen069

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/12/2014 - 00:03

Παιδιά για την ozaki ocoat jelly λέει τίποτα την έχει κανείς;

#2337   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 29/12/2014 - 00:59

Παιδιά για την ozaki ocoat jelly λέει τίποτα την έχει κανείς;

Respect απο μένα. Την πήρα στην μητέρα μου. Τα σπάει. Δεν φαίνεται ότι φοράει θήκη. Αμα σ αρέσουν οι λεπτές ειναι ιδανική για μένα.

#2338   omen069

omen069

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/12/2014 - 01:01

Χρώματα για space grey διάφανο;

#2339   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/12/2014 - 01:10

να τολμησω να προτεινω και εγω κατι απο ebay.de   ειναι 2 θηκες της Anker + 3 προστασιες παλι της Anker σκαρτα 20 ευρω με μεταφορικα και οχι ασχημες κριτικες.Υπαρχει και σε γυαλι αλλα σκετη ειναι καλυτερη νομιζω

 

61ySXhLdbzL._SL1000_.jpg718Njy5kIDL._SL1200_.jpg



#2340   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/12/2014 - 01:38

Μεμβράνη προστασίας ποια λέτε;

Αγαπημένη Power Support με κλειστά τα μάτια. Έχουν τα Public.

 

Απλά μη κάνεις το λάθος να πάρεις Anti Glare. Κρίμα είναι για τέτοια οθόνη..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 25

0 μέλη, 25 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες