Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 21 ψήφοι

Θήκη για iPhone 6/6S & 6/S Plus


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7605 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1186   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 22/11/2014 - 10:07

Περασα χθες και πηρα απο τον φιλο DjVassel μια σιλικονης γκρι για το plus. Σε συγκριση με φιλου μου που εχει την puro μου αρεσε περισσοτερο γιατι δεν ειναι ματ το πισω και φαινεται πιο καθαρα το μηλο

 

http://www.the-istor...viewCat&catId=6

Ευχαριστω τον φιλο, την τεσταραμε εδω μαζι επιτοπου και χαιρομαι που εφυγε ευχαριστημενος



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1187   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 22/11/2014 - 10:16

Περασα χθες και πηρα απο τον φιλο DjVassel μια σιλικονης γκρι για το plus. Σε συγκριση με φιλου μου που εχει την puro μου αρεσε περισσοτερο γιατι δεν ειναι ματ το πισω και φαινεται πιο καθαρα το μηλο

http://www.the-istor...viewCat&catId=6

Μπορείς να βάλεις φωτογραφίες;

#1188   konkrit

konkrit

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2014 - 10:21

Με πετυχαινεις εκτος για ΣΚ και ειναι λιγο δυσκολο, αλλα το αποτελεσμα ειναι ακριβως οπως στις φωτογραφιες εδω

 

http://www.the-istor...d&productId=460



#1189   Vito

Vito

    iPH User

  • 105 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 22/11/2014 - 10:27

Χωρίς να είμαι ειδικός αλλά με αρκετές εμπειρίες τόσα χρόνια παραθέτω κι εγώ την άποψη μου περί θηκών για το iPhone 6 Plus.

Έχω 3 θήκες αυτή τη στιγμή και ομολογουμένως με καμία από τις 3 δεν έχω εντυπωσιαστεί.

 

1. Apple leather (red) 50 

Εξαιρετική αίσθηση, εύκολη στην τοποθέτηση και στην αφαίρεση. Αφήνει απροστάτευτο το κάτω μέρος της συσκευής και σε περίπτωση τοποθέτησης του κινητού με την οθόνη προς τα κάτω η οθόνη είναι "απροστάτευτη"

 

2. Spigen Neo Hybrid 40 

Καλή αίσθηση, εξαιρετική εφαρμογή και σχετικά δυσκολότερη τοποθέτηση και αφαίρεση της συσκευής. Καλύπτει απόλυτα όλο το κινητό από όλες τις πλευρές όπως επίσης και τα κομβία που βρίσκονται περιφερειακά.

 

3. Spigen Slim Armor 36 

Η καλύτερη από τις 3 με όλα τα χαρακτηριστικά που έχουν οι προηγούμενες 2. Λίγο "χοντροκομμένη" το μεγαλώνει αρκετά το plus. Η πλάτη γλιστράει περισσότερο από την hybrid 

 

 

Περιμένω σε λίγες μέρες και άλλες 2. Την KRUSELL Malmo Flip Case Stand και INCIPIO Dual ProHard Shell. 

Εντυπώσεις επόμενες σε λίγες μέρες.

 

Συνημμένα αρχεία



#1190   Stratos441

Stratos441

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 22/11/2014 - 10:56

προστασια ποια ειναι?....μεγεια η θηκη!

Ευχαριστώ!  

Σχετικά με την προστασία, όπως προανέφερα, είναι μια μέση λύση. Νομίζω ότι έχει τη maximum δυνατή προστασία που μπορεί να παρέχει μια minimal θήκη. Η σειρά Neo Hybrid ήταν πολύ καλή στο 5άρι και από θέμα design, αλλά και από προστασία. Το υλικό της Air Jacket είναι σκληρότερο της Neo Hyrbid, χωρίς όμως να είναι εντελώς άκαμπτο λόγω του ελαστικού φινιρίσματος, αλλά πιστεύω ότι σε απορροφητηκότητα κραδασμών υστερεί. Όμως σίγουρα είναι καλύτερη από θήκες στιλ Puro, οι οποίες διατηρούν την κομψότητα της συσκευής, αλλά πρέπει να συμβιβαστείς με το γεγονός ότι είναι απλά για να αποφεύγεις διάφορα μικροσημαδάκια.

Επειδή όμως 1 εικόνα = 1000 λέξεις, συγκρίνεις και μόνος σου. Έβαλα και την Neo Hybrid 5 στη φωτογραφία, ξέρω ότι την έχεις και συ, οπότε η οπτική σύγκριση τουλάχιστον, θα είναι ευκολότερη  ;)

 

Συνημμένο αρχείο  DSCN0399.JPG   76,32KB   73 λήψεις

 

Neo Hybrid 5 vs AirJacket vs Puro vs Neo Hybrid 6

Συνημμένο αρχείο  DSCN0400.JPG   97,03KB   66 λήψεις

 

Και μία χωρίς τα τηλέφωνα...

Συνημμένο αρχείο  DSCN0401.JPG   81,06KB   66 λήψεις



#1191   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 22/11/2014 - 11:08

Με το μονο που εχω ενσταση ειναι οτι πηρες την hybrid για το 5αρι σε λευκο, ενω εχεις μαυρο τηλεφωνο :P



#1192   Stratos441

Stratos441

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 22/11/2014 - 11:23

Δεκτή η ένσταση. Είχα και γω κάποιους ενδοιασμούς αρχικά, την πήρα μαζί με μια metal slate για ένα φίλο που είχε επίσης μαύρο τηλέφωνο και θεωρητικά του "πήγαινε" περισσότερο.

Είναι θέμα γούστου φυσικά, αλλά τουλάχιστον από αυτές τις δύο, η λευκή μου άρεσε περισσότερο στο τηλέφωνο. Άσε που πλέον η metal slate εχει ξεβάψει στις γωνίες...



#1193   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2014 - 13:54

Δεκτή η ένσταση. Είχα και γω κάποιους ενδοιασμούς αρχικά, την πήρα μαζί με μια metal slate για ένα φίλο που είχε επίσης μαύρο τηλέφωνο και θεωρητικά του "πήγαινε" περισσότερο.

Είναι θέμα γούστου φυσικά, αλλά τουλάχιστον από αυτές τις δύο, η λευκή μου άρεσε περισσότερο στο τηλέφωνο. Άσε που πλέον η metal slate εχει ξεβάψει στις γωνίες...

βρε συγγνωμη δικο μου λαθος...οταν λεω προστασια εννοω της οθονης :blush:



#1194   Stratos441

Stratos441

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 22/11/2014 - 14:09

βρε συγγνωμη δικο μου λαθος...οταν λεω προστασια εννοω της οθονης :blush:

 

Δεν πειράζει (%#^#@%$^$%#$&%@#) :P

Για προστασία οθόνης έχω μια Belkin Trueclear Transparent προς το παρόν. Την αγόρασα για πρόφταση από Public τη μέρα που παρέλαβα το τηλέφωνο. Η συσκευασία περιέχει 2 μεμβράνες και έκανε 10€.

Τώρα, μαζί με την Air Jacket πήρα και ένα AFP crystal film set, το οποίο όμως όπως και η Belkin, δεν είναι edge to edge, οπότε την άφησα στην άκρη προς το παρόν.

Σκέφτομαι για moshi iVisor κάποια στιγμή, αλλά δεν ξέρω μήπως τελικά αυτό το πολυπόθητο edge to edge γυρίσει μπουμερανγκ με μια τόσο fit θήκη όπως η Air Jacket...



#1195   antonispap40

antonispap40

    iPH Enthousiast

  • 354 μηνύματα
  • Twitter:@antonispap40
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:antonispap40

Δημοσίευση 22/11/2014 - 15:24

Μόλις έφτασε και η δική μου ultra hybrid της Spigen για το iPhone 6 plus σε gunmetal!! Από το αγγλικό eBay στις 9/11 η παραγγελία!

Τώρα σειρά έχει προστασία για την οθόνη! Έχω βάλει στο μάτι αυτά της spigen αλλά περιμένω να μπουν τπτ λεφτά στον λογαριασμό! :ρ

Προς το παρόν έχω την μεμβράνη της puro και περιμένω κάτι φθηνιάρικα glass από eBay.

#1196   harrisaggelosaleif

harrisaggelosaleif

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:harrisaggelosaleif

Δημοσίευση 22/11/2014 - 17:17

Παιδιά bumber ή κανονική θήκη ;;

εννοώ τι προτείνεται :)

#1197   andreassitia

andreassitia

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 22/11/2014 - 18:25

Μόλις έφτασε και η δική μου ultra hybrid της Spigen για το iPhone 6 plus σε gunmetal!! Από το αγγλικό eBay στις 9/11 η παραγγελία!

Τώρα σειρά έχει προστασία για την οθόνη! Έχω βάλει στο μάτι αυτά της spigen αλλά περιμένω να μπουν τπτ λεφτά στον λογαριασμό! :ρ

Προς το παρόν έχω την μεμβράνη της puro και περιμένω κάτι φθηνιάρικα glass από eBay.

Την ίδια πήρα και γω και είναι πολύ ωραία χωρίς να γίνει όγκο. Πήρα και προστατευτικό γυαλί από Spigen πολύ καλό.



#1198   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2014 - 21:49

Δεν πειράζει (%#^#@%$^$%#$&%@#) :P

Για προστασία οθόνης έχω μια Belkin Trueclear Transparent προς το παρόν. Την αγόρασα για πρόφταση από Public τη μέρα που παρέλαβα το τηλέφωνο. Η συσκευασία περιέχει 2 μεμβράνες και έκανε 10€.

Τώρα, μαζί με την Air Jacket πήρα και ένα AFP crystal film set, το οποίο όμως όπως και η Belkin, δεν είναι edge to edge, οπότε την άφησα στην άκρη προς το παρόν.

Σκέφτομαι για moshi iVisor κάποια στιγμή, αλλά δεν ξέρω μήπως τελικά αυτό το πολυπόθητο edge to edge γυρίσει μπουμερανγκ με μια τόσο fit θήκη όπως η Air Jacket...

δεν δειχνει ασχημη ,στις φωτο τουλαχiστον,αυτη της Belkin. Aν πας σε γυαλι δεν νομιζω να εχεις προβλημα με τη συγκεκριμενη θηκη ...παρεμπιπτοντως  στα apple store κυκλοφορει μια ελαχιστα διαφορετικη εκδοση της Air Jacket με λιγο πιο πολυ σηκωμενα "χειλη" η οποια πιθανο να εχει προβλημα με καποιες θηκες. Βεβαια εδω στην Ελλαδα δεν μας ενδιαφερει αφου κυριως παιρνουμε απο το σαιτ της power support η ebay .



#1199   Stratos441

Stratos441

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 22/11/2014 - 22:15

δεν δειχνει ασχημη ,στις φωτο τουλαχiστον,αυτη της Belkin. Aν πας σε γυαλι δεν νομιζω να εχεις προβλημα με τη συγκεκριμενη θηκη ...

Αυτό είναι το κακό....δεν θέλω γυαλί. Προτιμώ μια clear μεμβράνη. Την iVisor XT ας πούμε, αλλά φοβάμαι ότι στις άκρες θα έχει θέμα...



#1200   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2014 - 22:27

Αυτό είναι το κακό....δεν θέλω γυαλί. Προτιμώ μια clear μεμβράνη. Την iVisor XT ας πούμε, αλλά φοβάμαι ότι στις άκρες θα έχει θέμα...

σου παραθετω απο γνωστο φορουμ αναφορα για τη συμβατοτητα με την iloome η οποια ειναι ακριβως ιδιας φιλοσοφιας...

 

"Thanks for the response. I think I'm gonna order the black version for the space grey model and I prefer a little bit of lay on the table design. Haven't had any luck with cases lately as a lot of them don't work with the iloome but sounds like this one is a winner!! "



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)