Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 7 ψήφοι

iPhone 6 και iPhone 6 Plus: Ανακοινώθηκαν επίσημα από την Apple


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1211 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: iPhone 6 και iPhone 6 Plus: Ανακοινώθηκαν επίσημα από την Apple (702 μέλη έχουν ψηφίσει)

4.7 ή 5.5 ίντσες; Ποιο από τα 2 νέα μοντέλα θα επιλέγατε;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#61   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/09/2014 - 10:34

το 4Κ video θα ανακαλυφθεί στο iPhone 6S



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   panais13

panais13

    iPH Contributor

  • 1.155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:panais13

Δημοσίευση 10/09/2014 - 10:34

α ναι ρε δεν βαλανε ραδιοφωνο!!!!

 

π@@ταν@@@@ apple

 

δεν το αγοραζω :D



#63   kinezaki

kinezaki

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 10/09/2014 - 10:34

ασχετο ...αλλα απο χθες οι απεναντι βγαλανε την μπεμπελη και ολη τη κακια τους.... ΝΑΙ για τη Ελληνικη σελιδα λεω που λεει για ναυαριχιδες του 2012 σε πακετο 2014 ...

 

πρωτον... κανεις εδω δε βγαζει κακια σε υπερμετρο βαθμο για τους απενταντι....... γιατι αμα πιασουμε αρνητικα και μεις θα γινουμε αμαμητοι.....

δευτερον,,,, ειδα τη παρουσιαση του ΝΟΤΕ4 , περα απο τη γραφιδα  .... με εμεινε τπτ.... α......η μαχη φετος ειναι ΝΟΤΕ 4 με 6+
τριτον,,,,, οταν μιλαμε για κινητο phablet δε λεμε για να το εχεις στο καφε... λεμε να ανοιξεις εφαρμογες , καμερα , email, ατζεντα,,,,,, και για τις δυο πλατφορμες (ξερω ανθρωπους με 5+ που το εχουν για παιχνιδια και αναπ)

τεταρτον..... παρατηρησατε οτι οι χρηστες apple δε καιγονται να πιασουν στα χερια τους android αλλα το αντιθετο παντα γινεται για να το θαψουν????

και πεμπτον ,,,  ΝΑΙ ρε ΦΙΛΕ.... πληρωνω κατι να δουλευει 100% σε οτι με δινει , λιγο η πολυ.....

 

αυτα και παντα φιλικααα



#64   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 10/09/2014 - 10:37

Είστε και πολλοί πανάθεμα σας :P πάμε λοιπόν!

48.000000MP
120πυρινο επεξεργαστή
64GB ram
5.0 οθόνη και ενα μοντέλο
SD CARD
Bluetooth για δεδομένα
Ραδιοφονο


Και one more thing

6000 παταρια

Πολλά ζητάω..

Ξέχασες την αναφορά παράδοσης :P

 

πανω να παμε για καφεδακι, 

 

τι περιμενα να σου πω

 

καλυτερη οθονη σε αναλυση, τουλαχιστον 960 για να ειναι και η μεταβαση ευκολη, βεβαια πρεπει να την δω απο κοντα να δω αν εκαναν κατι

ασυρματη φωρτηση

καλυτερη μπαταρια

ταχυτερο touch id (ετσι ελεγαν φημες)

καλυτερα ηχεια

nfc που το εδωσε

καλυτερη καμερα πυ το εδωσε

προσοπηκα δεν ειμαι φαν των μεγαλων οθονων

 

εγω που εχω το 5s γιατι να παω στο 6? (που δεν θελω και μεγαλη οθονη)

 

1) για τον ταχυτερο επεξεργαστη και gpu που ηδη κανουν παπαδες με το ios?

2) για την λιγο καλυτερη καμερα?

3) για το nfc που ελλαδα δεν ξερω αν θα δουλευει?

 

αξιζει να δωσω 800 γαι αυτα?

 

αν μου ειχε ασυρματη φωρτηση, καλυτερη μπαταρια,καλυτερο touch id να ελεγα οκ ναι να τα δωσω.... τωρα που να στυριχτω? και ιδικα σε ενα ντεζαιν χειροτερο απο το 5σ

Πάμε για καφεδάκι να σου τα πω απο κοντα , τώρα που θα σε πείθω να το αγοράσεις.

 

Αν εξαιρέσεις τις γραμμές (που συνηθίζονται) , όλα τα υπόλοιπα είναι πολύ όμορφα και λειτουργικά (τουλάχιστον στα δικά μου μάτια)

 

 ρε πανο και εσυ ξεκολλα!!

η λογικη λεει οτι πας ενα βημα μπροστα απο τον ανταγωνισμο!

τωρα τι λες;;δλδ οι οθονες που παρουσιασε σε καλυψαν;;;τι αναλυση ειναι 1334*750;;;;;

ποια συσκευη αλλη εχει κατι τετοιο;;;;;;;

και θες retina HD;;ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!δωσε ομως 1920*1080 τουλαχιστον και στα δυο!!!μας δουλευεις και εσυ τωρααααααααααααα

Όχι. Δεν πας μπροστα από τον ανταγωνισμό. Πας μπροστά από τον εαυτό σου. 

 

Μένεις στη γραμμή που τόσα  χρόνια ακολουθείς και για την οποία σε εμπιστεύονται οι πελάτες σου.

 

Ο ανταγωνισμός μπορεί να πάει να κουρεύεται.

 

Είτε FHD , είτε HD είτε QHD δεν σου κάνει διαφορά σε αυτές τις ίντσες. Θα τα  βλέπεις όλα καθαρα. 

 

Αυτα τα κολπα που βλέπεις οτι ειναι πιο εντονα τα χρώματα κλπ σε μια 2k σε σχέση με μια άλλη τα βλέπεις μεγενθυμένα x10000 σε μια γιγαντοοθόνη.

 

Ναι εκεί κάνουν διαφορά. Στις 4-4,5-5 ίντσες δεν κάνει τίποτα.

 

Απορω και εγω πραγματικα.

 

Προσωπικα πηρα το 5 γιατι ηθελα μεγαλυτερη οθονη απο το 4S μου. Το 5S δεν το πηρα καθως δεν θεωρησα οτι μου προσεφερε κατι.

 

Ηθελα λιγο μεγαλυτερη οθονη και θα παρω το 6 με τις 4,7 ιντσες. Αν εξαιρεσεις τις γραμμες το σχεδιο μου αρεσει πολυ.

Τις γραμμές θα τις συνηθίσουμε.

 

Όσο για το υπόλοιπο design φωνάζει Apple απο μακρυά κατα τη γνώμη μου. 

 

Αν γυρίσουμε πίσω θα δούμε ότι πολλά iPod (όχι μονο το touch) είχαν αυτό το σχεδιασμό.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#65   theoapo

theoapo

    iPH Addict

  • 646 μηνύματα
  • Twitter:@theoapo
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2014 - 10:41

Πάνο έχεις δίκιο, τις γραμμές θα τις συνηθήσουμε αν και το σωστό είναι ότι θα πρέπει να το δούμε από κοντά για να εκφέρουμε άποψη.

 

Αυτό όμως που εγώ δεν μπορώ να χωνέψω είναι ότι έβαλαν αρκετά καλύτερη μπαταρία και οπτικό σταθεροποιητή στο μεγάλο.

Αυτό και μόνο κάνει όλους όσους προτιμάμε το μικρό μοντέλο να νιώθουμε ελαφρώς ριγμένοι.



#66   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.908 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/09/2014 - 10:43

Εμενα με βλέπω για το 6+, αλλα να σας πω την αλήθεια σκέφτομαι και το note 4.

 

Αυτή είναι μια εικόνα που κυκλοφόρησε:

Συνημμένα αρχεία



#67   kinezaki

kinezaki

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 10/09/2014 - 10:44

και για να ειμαι εξηγημενος.... ειχα 4αρι ταπεινο 16αρι.... πηρα 64αρι 5ς μετα απο .......δυο χρονια και κατι...... και παλι τα ιδια θα κανω.....6ς η 7 που λεει ο λογος..... 

οι διαρροες μας εκαναν ολη τη ζημια.....



#68   JP335i

JP335i

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@JimPapan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:JP335i

Δημοσίευση 10/09/2014 - 10:45

Δεν ειναι σημαντικο το θεμα ram (αν τελικα ειναι 1gb) αλλα αν θες να το κρατησεις το κινητο τα 4 χρονια που το υποστηριζει η apple μαλλον θα γινει (σημαντικο).

Και η αναλυση μεγαλωσε και οι απαιτησεις σε παιχνιδια και εφαρμογες μεγαλωνουν καθε χρονο.

Αυτο που λεμε λοιπον δεν ειναι οτι με 1gb θα σερνετε, καθε αλλο, σφαιρα θα ειναι.

Σε ενα βαθος χρονου 2 ετων που τα παιχνιδια θα φορτωνουν τη μανα τους και τον πατερα τους (μιας και ειπαν οτι ειναι οσο δυνατο οσο μια σημερινη κονσολα) και οι εφαρμογες δεν θα θυμιζουν και πολυ τις σημερινες καθως και το iOS (ευχομαι) το πιο πιθανο ειναι να γινει σαν το 4s του iOS8... και δεν πιστευω λογω δυναμης... αλλα λογω μνημης. Θα αδειασουν το λειτουργικο απο καλουδια για να μενει ελευθερη ram για τις εφαρμογες/παιχνιδια, και τουμπαλιν!

Εν συντομια, μιας και δεν κοστιζει πολυ παραπανω +1gb επιπλεον, θεωρω οτι σκοπιμα θα μεινει (αν μειναι) στο 1gb για μελλοντικο αγοραστικο κοινο.

Ειμαι της γενιας που εζησε και εγραζε το "640kb are enough" και τωρα που το ακουω ξανα παλι θα το κραζω... για τους παραπανω λογους και οχι για σημερα sony και ντε!

Και εγώ της ίδιας γενιάς είμαι φίλε και συμφωνώ σε όσα λες. Δεν τους κόστιζε τίποτα να βλαλουν και άλλη μνήμη. Πιστεύω πως ακόμα και σε 2-3 χρόνια όμως απροβλημάτιστα θα τρέχει. Πάρε παράδειγμα το 4s, και παίξε infinity blade 3. Οκ, δεν έχει τα απόλυτα γραφικά, αλλά δεν κολλάει, τρέχει απροβλημάτιστα. Άνετο multitasking με άλλες εφαρμογές, και είχε 512 MB ram.

Άσε που θεωρώ πως αφήνουν πράγματα στην άκρη για να βάλουν στο 6s, στο 7 κτλ. Είπαμε, η Apple δεν αλλάζει  B)



#69   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 10/09/2014 - 10:46

Εμενα με βλέπω για το 6+, αλλα να σας πω την αλήθεια σκέφτομαι και το note 4.

 

Αυτή είναι μια εικόνα που κυκλοφόρησε:

αυτη η φωτογραφία έχει όντως ένα μεγάλο fail.

 

Το fail δεν είναι το iPhone 6 Που παρομοιάζουν με ναυαρχίδα του 2012.

 

Το fail είναι ότι αυτή η "ναυαρχίδα του 2012" θα πουλήσει πολύ παραπάνω από ότι θα πουλήσουν σε σύνολο όλες μαζί οι ναυαρχίδες τους που είναι του 2014. 

 

Αυτό είναι που πονάει.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#70   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 10/09/2014 - 10:47

Κάθε χρόνο τα ίδια...
Λάμψη και καλημέρα ζωή μαζί!!

Ποτέ δεν θα είστε προσωπικά ευχαριστημένοι πάρτε το χαμπάρι..

Δεν μπορούν να βγάλουν για τον καθένα ξεχωριστά μια συσκευή ..

Αν δώσουν ολα με την μια, του χρόνου θα πείτε μα που ειναι τα καινούργια!! Αφού στα έδωσε πέρσι τι άλλο να σου δώσει φέτος ...

Εχει αποδειχθεί 7 παμε στα 8 χρόνια πως η εταιρία αυτή παει αργά και με σταθερά βήματα στο τομέα αυτό.. ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΤΟ.. Δεν χρειάζεται αυτή η εταιρεία να δώσει για να πουλήσει, πουλάει έτσι αλλιώς ..

Ακόμη και αυτοί που κλαίνε θα το πάρουν κάτω απο το τραπέζι..

Με κουρασατε πάω για ύπνο.. Αρκετά για σήμερα .. :P

Α και για το 4K μισό να γελάσω.. Εδώ καλα καλα δεν εχει μπει το bluray στα σπίτια και θέλουνε στο iPhone 4Κ..

@CaLi@


#71   Magneto

Magneto

    iPH Contributor

  • 1.111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 10/09/2014 - 10:48

Μένω με το 5αρι άλλο ένα χρόνο μάλλον.



#72   eNeRGy

eNeRGy

    iPH Member

  • 336 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2014 - 10:48

Και εγώ της ίδιας γενιάς είμαι φίλε και συμφωνώ σε όσα λες. Δεν τους κόστιζε τίποτα να βλαλουν και άλλη μνήμη. Πιστεύω πως ακόμα και σε 2-3 χρόνια όμως απροβλημάτιστα θα τρέχει. Πάρε παράδειγμα το 4s, και παίξε infinity blade 3. Οκ, δεν έχει τα απόλυτα γραφικά, αλλά δεν κολλάει, τρέχει απροβλημάτιστα. Άνετο multitasking με άλλες εφαρμογές, και είχε 512 MB ram.

Άσε που θεωρώ πως αφήνουν πράγματα στην άκρη για να βάλουν στο 6s, στο 7 κτλ. Είπαμε, η Apple δεν αλλάζει  B)

Μαζι σου! Καταλαβαινω τον λογο που το εκαναν... Το εγραψα απλα μηπως και το καταλαβουν και αλλοι!

Ελευθερη βουληση εχουμε (τουλαχιστον οι περισσοτεροι εδω)



#73   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.908 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/09/2014 - 10:48

Κάθε χρόνο τα ίδια...
Λάμψη και καλημέρα ζωή μαζί!!

Ποτέ δεν θα είστε προσωπικά ευχαριστημένοι πάρτε το χαμπάρι..

Δεν μπορούν να βγάλουν για τον καθένα ξεχωριστά μια συσκευή ..

Αν δώσουν ολα με την μια, του χρόνου θα πείτε μα που ειναι τα καινούργια!! Αφού στα έδωσε πέρσι τι άλλο να σου δώσει φέτος ...

Εχει αποδειχθεί 7 παμε στα 8 χρόνια πως η εταιρία αυτή παει αργά και με σταθερά βήματα στο τομέα αυτό.. ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΤΟ.. Δεν χρειάζεται αυτή η εταιρεία να δώσει για να πουλήσει, πουλάει έτσι αλλιώς ..

Ακόμη και αυτοί που κλαίνε θα το πάρουν κάτω απο το τραπέζι..

Με κουρασατε πάω για ύπνο.. Αρκετά για σήμερα .. :P

Α και για το 4K μισό να γελάσω.. Εδώ καλα καλα δεν εχει μπει το bluray στα σπίτια και θέλουνε στο iPhone 4Κ..

Το παιχνίδι το παίζει διαφορετικά.. Πουλάει ψυχολογία  :P



#74   eNeRGy

eNeRGy

    iPH Member

  • 336 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2014 - 10:49

αυτη η φωτογραφία έχει όντως ένα μεγάλο fail.

 

Το fail δεν είναι το iPhone 6 Που παρομοιάζουν με ναυαρχίδα του 2012.

 

Το fail είναι ότι αυτή η "ναυαρχίδα του 2012" θα πουλήσει πολύ παραπάνω από ότι θα πουλήσουν σε σύνολο όλες μαζί οι ναυαρχίδες τους που είναι του 2014. 

 

Αυτό είναι που πονάει.

 

Καλα χαλαρωσε... τι να ποναει? Μετοχες εχουν δηλαδη οι αλλοι...

Γιατι αν το παμε ετσι, και εσυ κοκορευεσε με αλλουνου @@



#75   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 10/09/2014 - 10:50

Το παιχνίδι το παίζει διαφορετικά.. Πουλάει ψυχολογία :P

Ξέρει τι κάνει... Και το κάνει καλα..

7 χρόνια τωρα ποτέ δεν είχα παράπονο για τίποτα.. Μέχρι τωρα αυτά που θελω κάνω με ενα τηλέφωνο το κάνει το iPhone άψογα..

Ήρθε η ωρα να το κάνει και το 6.

Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 10/09/2014 - 10:51

@CaLi@


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες