Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 7 ψήφοι

iPhone 6 και iPhone 6 Plus: Ανακοινώθηκαν επίσημα από την Apple


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1211 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: iPhone 6 και iPhone 6 Plus: Ανακοινώθηκαν επίσημα από την Apple (702 μέλη έχουν ψηφίσει)

4.7 ή 5.5 ίντσες; Ποιο από τα 2 νέα μοντέλα θα επιλέγατε;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#946   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 15/09/2014 - 23:38

Τα προγράμματα που μπορείς να αγοράσεις iPhone με συβμόλαιο είναι τα λεγόμενα max plans που το ποσό ανέρχεται το μήνα περίπου στα $67-$80 το μήνα. 

Το θέμα είναι οτι με αυτά τα προγράμματα έχεις 6 giga data unlimited χρόνο ομιλίας + sms + sms σε όλο το κόσμο. Και το  LTE καμπάνα.

 

 

Το οποίο ποσό όμως πέφτει αν κάνει share plan με άλλα άτομα (εγώ αυτό έκανα τώρα). Επίσης 2ετές συμβόλαιο είναι στη συσκευή και όχι στο πλάνο, το πλάνο το αλλάζεις όποτε θες (τουλάχιστον για Αμερική). Πχ είμαστε 4 άτομα στο πλάνο μου και έχουμε 10GB/μήνα. Όταν πάμε Ελλάδα για διακοπές κατεβάζω το πλάνο στο 1GB/μήνα και έτσι πληρώνω λιγότερα εκείνο το μήνα.

Μια χαρα τοτε

σας ευχαριστω πολυ :)


  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#947   iThanos

iThanos

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 15/09/2014 - 23:47

http://www.gazzetta....-elliniki-agora αναρπαστα θα γινουν!!



#948   monotis

monotis

    iPH Contributor

  • 1.164 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/09/2014 - 23:47

Iphone 6!

Eυτηχως που το καναν τεραστιο,σαν να κουβαλας γαλετα!

Ευτηχως που το καναν στρογγυλοποιημενο σαν samsung!

 θα μας  μεινουν χρηματα στην ακρη...



#949   Ostria19

Ostria19

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 16/09/2014 - 00:04

Skroutz ποτε θα φτασει στα 550 :huh:

κι εγω αυτο αναρρωτιεμαι

τα σκρουτζομαγαζα που φερνουν εισαγομενα τι τιμες θα εχουν



#950   DLS

DLS

    iPH Addict

  • 890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 16/09/2014 - 00:08

κι εγω αυτο αναρρωτιεμαι

τα σκρουτζομαγαζα που φερνουν εισαγομενα τι τιμες θα εχουν

 

 

Ίσως γίνει πάλι αυτό που γίνεται πάντα... Θα ξεκινήσει με 700+. Σε 2 μήνες θα πάει γύρω στα 650 και προς το πάσχα κάπου θα πέσει κάπου ανάμεσα στα 550-600.  Για το 16 μιλάμε πάντα.



#951   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 16/09/2014 - 00:11

Ίσως γίνει πάλι αυτό που γίνεται πάντα... Θα ξεκινήσει με 700+. Σε 2 μήνες θα πάει γύρω στα 650 και προς το πάσχα κάπου θα πέσει κάπου ανάμεσα στα 550-600.  Για το 16 μιλάμε πάντα.

Ετσι κι αλλιως δεν λέει πιο νωρις γιατι ολο και καποιο προβλημα θα υπάρχει με τις πρωτες παρτιδες. Εχω προσωπικα περιμενω να δω το 4,7 σε κανενα public να το πιασω κ μετα θα αποφασισω...



#952   DLS

DLS

    iPH Addict

  • 890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 16/09/2014 - 00:13

Ετσι κι αλλιως δεν λέει πιο νωρις γιατι ολο και καποιο προβλημα θα υπάρχει με τις πρωτες παρτιδες. Εχω προσωπικα περιμενω να δω το 4,7 σε κανενα public να το πιασω κ μετα θα αποφασισω...

Συμφωνώ! Αν δεν το πιάσω και γω δεν κάνω κίνηση!



#953   nyo77

nyo77

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 16/09/2014 - 00:26

Δεν περίμενα φυσικά κάθε 6 χρόνια το Μήλο να ανακαλύπτει το τροχό. Τα παράπονα για το iphone είναι περιττά. Η συγκεκριμένη συσκευή εχει πιάσει άλλωστε ταβάνι καιρό τώρα. Απλά πλέον θα ακόλουθα τις εξελίξεις. Ήταν αναπόφευκτο.

Αυτά εχει η εσωστρέφεια στη τεχνολογία. Στην αρχή θεός και στο τέλος ακόλουθος....

Περίμενα όμως αυτο το one more thing (του 2014) να έδειχνε οτι υπάρχει μια μικρή ελπίδα για αυτή την εταιρεία να ταράξει τα νερά κάποια στιγμή στο μέλλον. Μάταια.

Η apple του 2014 (και του μέλλοντος), ενδιαφέρεται (μόνο) για τους μετόχους της. Κάποτε υπήρχε μια ισορροπία που βασιζόταν κυρίως στη στόχοποίηση επάνω στα απολύτως απαραίτητα προϊόντα. Όχι στο άσκοπο χάος συσκευών και υπηρεσιών.

Apple, σε παρακαλώ, αποσυρε άμεσα αυτή την... πατάτα που αποκαλείς έξυπνο ρολόι που σου πήρε 3 χρονια να υλοποίησεις και εφάρμοσε το Here to the crazy ones ξανά. Ρητό που δικαίωματικα σου ανήκει η αξίωση του, αλλά που δυστυχώς αφήνεις να το καπηλεύονται οι ανταγωνιστές σου.

Διαχρονικά έχει αποδειχθεί οτι δεν σου βγαίνει σε καλό....

#954   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 16/09/2014 - 04:14

Apple sold 4 million iPhone 6 and 6 Plus in first day

 

Μωρέ μπράβο.. 4 εκατομμύρια πρόβατα.


@CaLi@


#955   boxeraki

boxeraki

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/09/2014 - 06:04

μην τρελαίνεστε και κλειδωμένο να είναι (που δεν είναι 100%) μετά από 40 ημέρες κάνεις ένα τηλέφωνο την tmobile και στο ξεκλειδώνει.

Μην ορκίζεσαι..στο λέω εκ πείρας δεν θες να μπλέξεις με την T-Mobile σε τέτοιο θέμα..είμαι συνδρομητής τους και ξέρω τη σου λέω..αν ισχύει ότι πέρυσι το παίρνεις από Apple store και είσαι οκ..αν το πάρεις από T-Mobile μαγαζί και δεν το δουλέψεις τουλάχιστον 7 μέρες με το δίκτυο τους δεν στο ξεκλειδώνουν ο κόσμος να χαλάσει.. 



#956   boxeraki

boxeraki

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/09/2014 - 06:14

ετσι πληροφοριακα , οταν λεμε 2ετη συμβολαιο , τι εννοούμε εκει στην Αμέρικα... ?

Με στανταρ καποιο ποσο παγιου ?Εαν ναι ποσο πληρώνεις τον μηνα (παγιο)για να σου δωσουν την συσκευη στα 259$ ?

Με οποιδηποτε ποσο παγιου, αυτα τα 259 $ για την συσκευή ?

Xωρις παγιο ?

Ευχαριστω 

Και υπάρχει και η T-Mobile που στο δίνει με 25$ τον μήνα (μόνο για την συσκευή) χωρίς τόκο και χωρίς δευσμεύσεις με συμβόλαιο κτλ..όποτε θες το κόβεις όποτε θες το αρχίζεις..απλά αν το κόψεις πρέπει να τους πληρώσεις την συσκευή αμέσως..όλα αυτά με απεριόριστες κλήσεις αμερική και ελλάδα κινητά,σταθερά,μηνύματα με 85$ τον μήνα..



#957   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 16/09/2014 - 06:34

εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως αυτοί που το αγόρασαν πέρυσι με συμβόλαιο το αγοράζουν και φέτος τη στιγμή που είναι 2τες, από την άλλη δεν έχω καταλάβει εάν ξέρουν ότι θα παραγγείλουν 10 άτομα και στέλνουν 10 iphone, δηλαδή θέμα καθαρού marketing.

Στην Αμερική αν θες πάρεις το καινούργιο και είσαι στο χρόνο πάνω, πληρώνεις full Price την συσκευή, δεν γίνεται ανανέωση όπως στο Καναδά.. Εγώ είμαι στο χρόνο πάνω αλλά πήρα την συσκευή με αναβάθμιση άλλου συμβολαίου και όχι του δικού μου.. Μια φόρα πλήρωσα Full Price το iPhone 5.

 


ετσι πληροφοριακα , οταν λεμε 2ετη συμβολαιο , τι εννοούμε εκει στην Αμέρικα... ?

Με στανταρ καποιο ποσο παγιου ?Εαν ναι ποσο πληρώνεις τον μηνα (παγιο)για να σου δωσουν την συσκευη στα 259$ ?

Με οποιδηποτε ποσο παγιου, αυτα τα 259 $ για την συσκευή ?

Xωρις παγιο ?

Ευχαριστω 

 

Όσο για τα δυο χρόνια εκτός της T-mobile που δεν έχει αυτό τον περιορισμό αλλά πληρώνεις Full Price την συσκευή, στην verizon, At&t, και Sprint, τα πάγια ξεκινούν περίπου στα $90 με free κλήσεις και μηνύματα και 2GB νομίζω internet και ανεβαίνουν ανάλογα πόσα Gb internet θέλεις, εκτός από την sprint και αν δεν κάνω λάθος και t-mobile που έχουν απεριόριστο internet.

Η verizon και η Αt&t το έκοψαν το απεριόριστο internet, εκτός και αν είσαι παλιός πελάτης και προ υπήρχε στο συμβόλαιο σου, συνεχίζεις να το έχεις με κάποιο έξτρα ποσό όταν κάνεις ανανέωση συμβολαίου.


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 16/09/2014 - 06:35

@CaLi@


#958   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 16/09/2014 - 07:54

Apple sold 4 million iPhone 6 and 6 Plus in first day

Μωρέ μπράβο.. 4 εκατομμύρια πρόβατα.

Είδες εξάλλου μονο πρόβατα ειναι οι Αγοραστες των apple συσκευών! Οι αγοραστές όλων των υπολοίπων πλατφορμων που αγοράζουν συσκευές day one ειναι προγραμματιστες και κανουν πάντα τις καλύτερες αγορές γιατι η εταιρία τους προσφέρει ότι αυτοί ζητήσουν!
Μπράβο αυτο το πιστεύετε κιόλας!
Απαράδεκτο πόστ!

Τελευταία επεξεργασία από: Thanasiskok, 16/09/2014 - 07:54


#959   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 16/09/2014 - 09:02

Είδες εξάλλου μονο πρόβατα ειναι οι Αγοραστες των apple συσκευών! Οι αγοραστές όλων των υπολοίπων πλατφορμων που αγοράζουν συσκευές day one ειναι προγραμματιστες και κανουν πάντα τις καλύτερες αγορές γιατι η εταιρία τους προσφέρει ότι αυτοί ζητήσουν!
Μπράβο αυτο το πιστεύετε κιόλας!
Απαράδεκτο πόστ!

Μόνο χιούμορ και ειρωνεία είχε αυτό το Post.. Αλλά μάλλον δεν ξέρεις ότι είμαι το Νούμερο 1 πρόβατο. :P

 

Βλέπε εδώ...             #15            

 

Κατά τα λεγόμενα κάποιων μάλλον έξυπνων και σαφώς ανώτερων από εμάς που επιλέγουμε την συγκεκριμένη εταιρία.. :)

 

Χρήστης Apple από το 90φέυγα και iPhone από το 07... Το έγραψα για όλα αυτά που έγραψες, γιατί μόνο όποιος παίρνει Apple είναι πρόβατο όλοι άλλοι είναι τα έξυπνα κριάρια!! :P


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 16/09/2014 - 09:08

@CaLi@


#960   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 16/09/2014 - 09:13

Στη ζωολογία γύρισε το θέμα !! κι εγώ που έλεγα να μάθω τίποτα για το iphone 6  :P



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες