Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 7 ψήφοι

iPhone 6 και iPhone 6 Plus: Ανακοινώθηκαν επίσημα από την Apple


  • Please log in to reply
1211 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Poll: iPhone 6 και iPhone 6 Plus: Ανακοινώθηκαν επίσημα από την Apple (702 μέλη έχουν ψηφίσει)

4.7 ή 5.5 ίντσες; Ποιο από τα 2 νέα μοντέλα θα επιλέγατε;

You cannot see the results of the poll until you have voted. Please login and cast your vote to see the results of this poll.
Vote Guests cannot vote

#106   Ivanovic

Ivanovic

    iPH Addict

  • 710 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/09/2014 - 11:43

Κάτοχος HTC one M8, κάθησα και παρακολούθησα την παρουσίαση χθες Γιατί είμαι fan της τεχνολογίας. Είχα και 5 και 5s κατά καιρούς Αλλά τα έστελνα λόγω μικρής οθόνης και iOS. Το 6 μου άρεσε, ιδανικές οι 4.7 για μένα αλλά αν το iOS δεν πλησιάσει το android σε κάποια πράγματα δύσκολα να γίνει η μετάβαση. Δύσκολος επίσης και ο αποχωρισμός της πιο δυνατής android υλοποίησης. HTC sense + kit Kat :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   vasileiosm

vasileiosm

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:miralas1977

Δημοσίευση 10/09/2014 - 11:44

το θέμα μου εμένα είναι πως στο apple store δεν έχει ακόμη την επιλογή για factory unlocked (όχι AT&T unlocked) 

Και έχω άνθρωπο που έρχεται αρχές Οκτώβρη Αθήνα....



#108   Stratos441

Stratos441

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 10/09/2014 - 11:44

Τι ΔΕΝ χρειάζομαι (εγώ προσωπικά) στο κινητό μου τηλέφωνο:

 

1. Πολλά Megapixel

Ποτέ δεν ήταν το σημαντικότερο χαρακτηριστικό μιας κάμερας. Εάν θέλουμε φωτογραφίες "απαράμιλλης ποιότητας", υπάρχουν και οι φωτογραφικές μηχανές. Εκτός φυσικά αν θελετε οι selfie σας να μπορούν να γίνουν poster στον τοίχο.

 

2. Μεγάλη χωρητικότητα

Δεν μου αρέσει να "κουβαλάω" μαζί μου τα πάντα. Το τηλέφωνο είναι μέσο επικοινωνίας και εργαλείο για τη δουλειά μου. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να έχω μαζί μου το οικογενειακό μου άλμπουμ. Αν θέλω το κάτι extra, με καλύπουν απόλυτα οι διάφορες (δωρεάν) cloud services.

 

3. Ανάλυση FullHD

Δεν πρόκειτε να στραβωθώ για να δω μια ταινία FullHD στο τηλέφωνο. Θα πάω στην 40άρα Full HD TV, θα ανοίξω και το Home Theater και θα την απολάυσω στον καναπέ μου. Η retina οθόνη είναι ήδη ΥΠΕΡαρκετή για τηλέφωνο.

 

4. Extreme Specs

Είπα πριν, εργαλείο για τη δουλεία μου. Οπότε #1 παράγον επιλογής είναι η ΑΠΡΟΣΚΟΠΤΗ λειτουργία.

 

Με βάση τα παραπάνω, το 4.7 με 16GB με καλύπτει απόλυτα και φυσικά δεν αναιρεί σε καμία περίπτωση το γεγονός, ότι οπιαδήποτε βελτίωση/αναβάθμιση είναι ευπρόσδεκτη. 

 

Μπορεί πολλοί απο σας να διαφωνήσετε (μάλλον οι περισσότεροι), αλλά με απλά λόγια, πρέπει ορισμένοι να καταλάβουν ότι υπάρχει και η "πιθανότητα" ο κάθε χρήστης να είναι "μια κατηγορία μόνος του".

 

Καλή σας μέρα και καλές αγορές ;)

 

 

 



#109   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1,652 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/09/2014 - 11:49

Εμενα με βλεπω για 4.7 64αρι γιατι το Plus παραειναι τερας για τα γουστα μου...Το θεμα ειναι οτι 6αρι 64αρι μιλαμε για 850 ευρω...Πολλά και αυτο θα πονέσει...Πουλαω το 5s μου 400 ευρω και πρεπει να βαλω 450 τσεπατα...



#110   ant0n1s

ant0n1s

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2014 - 11:50

Πόσο μάλλον για εμάς που θα μας λείψουν τα 850 € !!!

εννοειται δεν το ειπα ειρωνικα ή απαξιωτικά... εχουμε κανει το σκ@το μας παξιμαδι εδω και πολλα χρονια πια (Θυμασται??? το 2012 θα ηταν η χρονια ανακαμψης... 2014 and counting...)

 

Μακαρι ολοι να μπορουσαμε να αγορασουμε τα αποθημενα μας (γιατι τετοιες συσκευες μονο αποθημενα ειναι) και ψηφιζω στη δημοσκοπηση

iPhone 6 Plus με οθόνη 5.5 ιντσών. Ποσα κληρωνονται με το περας της δημησκοπησης? δηλωνω συμμετοχη ;)



#111   vasileiosm

vasileiosm

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:miralas1977

Δημοσίευση 10/09/2014 - 11:57

Να κάνω μια ερώτηση. Η τιμή των 649$ για το 4,7 16gb space gray είναι (including vat)?

Δηλαδή μπακαλίστικα ..εγώ θα δώσω στην φίλη που έρχεται 507 ευρώ..και είμαι εντάξει??

Και επειδή δεν το κατέχει..ποιο μοντέλο να της πω να ζητήσει?

Παρακαλώ θα ήθελα έγκυρη απάντηση.


Τελευταία επεξεργασία από: vasileiosm, 10/09/2014 - 12:01.


#112   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12,705 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 10/09/2014 - 12:00

Not including. Θα προσθέσεις ένα 10% ακόμα.

Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 10/09/2014 - 12:01.


#113   vasileiosm

vasileiosm

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:miralas1977

Δημοσίευση 10/09/2014 - 12:01

Not including.

Δηλαδή αναλόγως την πολιτεία θα πληρώσει και φόρο πάνω σε αυτή την τιμή?



#114   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3,100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/09/2014 - 12:01

μπαταρια μπαταρια μπαταριαααααααααα θελω τιποτα αλλο,δεν γινεται καθε 6 ωρες να το εχω στην μπριζα,οταν φτιαξουν την μπαταρια τους θα το σκεφτω παλι για το iPhone,προς το παρων ειμαι αναμεσα σε meizu mx4 και huawei ascend mate 7

#115   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1,875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 10/09/2014 - 12:03

Να κάνω μια ερώτηση. Η τιμή των 649$ για το 4,7 16gb space gray είναι (including vat)?
Δηλαδή μπακαλίστικα ..εγώ θα δώσω στην φίλη που έρχεται 507 ευρώ..και είμαι εντάξει??
Και επειδή δεν το κατέχει..ποιο μοντέλο να της πω να ζητήσει?
Παρακαλώ θα ήθελα έγκυρη απάντηση.

επειδη μιλας για δολάρια αρα ΗΠΑ, προσθέτεις το φόρο της πολιτείας (Wikipedia) και περιμενεις να ανακοινωθεί unlocked συσκευη που δέχεται καρτα sim.

legit


#116   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12,705 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 10/09/2014 - 12:03

Δηλαδή αναλόγως την πολιτεία θα πληρώσει και φόρο πάνω σε αυτή την τιμή?


Ακριβώς.

#117   alexaras

alexaras

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 10/09/2014 - 12:07

η contract free συσκευη απ την at-t δεν ειναι unlocked?? 
 



#118   vasileiosm

vasileiosm

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:miralas1977

Δημοσίευση 10/09/2014 - 12:08

ok..πάμε για χοντρικά 550 ευρώ..

Άντε γιατί κλείνω χρόνο μακρυά από ios.

Πωλείται galaxy S4.....................



#119   theoapo

theoapo

    iPH Addict

  • 647 μηνύματα
  • Twitter:@theoapo
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2014 - 12:11

Τελικά έχουμε καμια ιδέα αν θα είμαστε ή όχι στο δεύτερο κύμα των χωρών της 26ης Σεπτεμβρίου;

Αλλιώς μας βλέπω στο τρίτο κύμα της 17ης Οκτωβρίου μαζί με Ινδία και λοιπές χώρες...

:)



#120   crisk

crisk

    iPH Enthousiast

  • 453 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/09/2014 - 12:12

Τι ΔΕΝ χρειάζομαι (εγώ προσωπικά) στο κινητό μου τηλέφωνο:

 

1. Πολλά Megapixel

Ποτέ δεν ήταν το σημαντικότερο χαρακτηριστικό μιας κάμερας. Εάν θέλουμε φωτογραφίες "απαράμιλλης ποιότητας", υπάρχουν και οι φωτογραφικές μηχανές. Εκτός φυσικά αν θελετε οι selfie σας να μπορούν να γίνουν poster στον τοίχο.

 

2. Μεγάλη χωρητικότητα

Δεν μου αρέσει να "κουβαλάω" μαζί μου τα πάντα. Το τηλέφωνο είναι μέσο επικοινωνίας και εργαλείο για τη δουλειά μου. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να έχω μαζί μου το οικογενειακό μου άλμπουμ. Αν θέλω το κάτι extra, με καλύπουν απόλυτα οι διάφορες (δωρεάν) cloud services.

 

3. Ανάλυση FullHD

Δεν πρόκειτε να στραβωθώ για να δω μια ταινία FullHD στο τηλέφωνο. Θα πάω στην 40άρα Full HD TV, θα ανοίξω και το Home Theater και θα την απολάυσω στον καναπέ μου. Η retina οθόνη είναι ήδη ΥΠΕΡαρκετή για τηλέφωνο.

 

4. Extreme Specs

Είπα πριν, εργαλείο για τη δουλεία μου. Οπότε #1 παράγον επιλογής είναι η ΑΠΡΟΣΚΟΠΤΗ λειτουργία.

 

Με βάση τα παραπάνω, το 4.7 με 16GB με καλύπτει απόλυτα και φυσικά δεν αναιρεί σε καμία περίπτωση το γεγονός, ότι οπιαδήποτε βελτίωση/αναβάθμιση είναι ευπρόσδεκτη. 

 

Μπορεί πολλοί απο σας να διαφωνήσετε (μάλλον οι περισσότεροι), αλλά με απλά λόγια, πρέπει ορισμένοι να καταλάβουν ότι υπάρχει και η "πιθανότητα" ο κάθε χρήστης να είναι "μια κατηγορία μόνος του".

 

Καλή σας μέρα και καλές αγορές ;)

Συμφωνώ απόλυτα σε όλα.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες