Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

Apple Watch: Αυτό είναι το έξυπνο ρολόι της Apple


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
379 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#361   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 09/06/2015 - 21:02

Ευχαριστώ για την απάντηση
Άρα από ότι κατάλαβα , προχωράω κανονικά αγορά από US και κάποτε λογικά όταν έρθουν και Ελλάδα θα υποστηρίζει και Ελληνικά μετά από update ..

 

 

 

Nαι.

 

Και να θέλεις και μπορείς, πάρε κατευθείαν και ένα Apple Care+  για το ρολόι.

 

Είναι η πρωτη φορα που αγοράζω κάποιο care για τα μηχανήματα μου, και το προτείνω ανεπιφύλακτα για όλους τους μελλοντικούς αγοραστές.

Γκαντέμηδες και μη...! ;-)

 

 65€ η ασφάλεια για τα σπορ μοντελα. Και για δυο χρονια καλύπτει μέχρι και 2 ατυχήματα. 

Είτε το έσπασες εσύ  επίτηδες που λέει ο λόγος, η είχες κάποιο ατύχημα, δεν τους ενδιαφέρει. Σου το αλλάζουν όλο (το τζαμι πάει πακέτο με το σασί) με μια επιπλέον χρέωση τον 65€.

δλδ σύνολο 130€, ενώ χωρίς ασφάλεια, 289€ κοστίζει η αλλαγή στο τζαμι!!

 

Και μιας που όλοι έχουμε φάει σε κάποια γωνια τα ρολόγια μας, και μιας που δεν φημίζεται να είναι το πιο μασίφ της αγορας το apple atch, apple care, και έχουμε το κεφαλι μας ήσυχο.  B)


Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 09/06/2015 - 21:04

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#362   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 09/06/2015 - 21:16

"Και *αν θέλεις και μπορείς.." :)

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#363   Nerazzurro10

Nerazzurro10

    iPH Enthousiast

  • 423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 10/06/2015 - 01:01

Αγόρασα το Watch και αύριο το πρωί, έρχεται το δεύτερο Strap, σε άσπρο χρώμα αυτή τη φορά.

 

Το ρολόι δεν μου έκανε "κλικ" μέχρι και τη χθεσινή παρουσίαση. Είναι σαν να αλλάζουν όλα μετά από αυτά που μας παρουσίασαν και ουσιαστικά, εμένα προσωπικά μου αναθέρμαναν τα συναισθήματα που είχα όταν έκανα το Pre-Order! Άντε μωρή Apple, αρρώστια! :D



#364   Nireas

Nireas

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Twitter:@WeHitch_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:PS 4

Δημοσίευση 10/06/2015 - 09:46

Μπορεί να μου πει κάποιος από που είναι safe να το παραγγείλω να μου έρθει ελλάδα?

Επίσης έχετε δει κανένα οδηγό μεγέθους όπως είχε βγει για το 6 και το 6 + που το τύπωνες και έβλεπες και καλά το πραγματικό μέγεθος? Γιατί δεν ξέρω ποιό να πάρω μιάς που δεν μπορώ να τα δοκιμάσω...



#365   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 10/06/2015 - 10:59

 

 

 

 

Nαι.

 

Και να θέλεις και μπορείς, πάρε κατευθείαν και ένα Apple Care+  για το ρολόι.

 

Είναι η πρωτη φορα που αγοράζω κάποιο care για τα μηχανήματα μου, και το προτείνω ανεπιφύλακτα για όλους τους μελλοντικούς αγοραστές.

Γκαντέμηδες και μη...! ;-)

 

 65€ η ασφάλεια για τα σπορ μοντελα. Και για δυο χρονια καλύπτει μέχρι και 2 ατυχήματα. 

Είτε το έσπασες εσύ  επίτηδες που λέει ο λόγος, η είχες κάποιο ατύχημα, δεν τους ενδιαφέρει. Σου το αλλάζουν όλο (το τζαμι πάει πακέτο με το σασί) με μια επιπλέον χρέωση τον 65€.

δλδ σύνολο 130€, ενώ χωρίς ασφάλεια, 289€ κοστίζει η αλλαγή στο τζαμι!!

 

Και μιας που όλοι έχουμε φάει σε κάποια γωνια τα ρολόγια μας, και μιας που δεν φημίζεται να είναι το πιο μασίφ της αγορας το apple atch, apple care, και έχουμε το κεφαλι μας ήσυχο.  B)

 

 

Σημερα εφυγε απο την αποθηκη τους και ερχεται....! (στον μπαμπακα....!) Τωρα που το εχω αγορασει.....και ειναι ηδη shipped μπορω να παρω Apple+ ? Το ειχα και το ακυρωσα...! Δεν ξερω για ποιο λογο...! Αν το παρω ομως δεν θα εχει θεμα που ειμαστε Ελλαδα ? και ακομη δεν εχει ερθει το ρολοι κτλ κτλ ?



#366   valandis

valandis

    iPH Member

  • 310 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 10/06/2015 - 12:38

Στο skroutz τα 38aria από 480€.

 

http://www.computer4...roduct_id=49912

 

 

 

Και μεμβράνη προστασίας για το 42mm

 

http://www.e-matrix....oducts_id=10438



#367   valandis

valandis

    iPH Member

  • 310 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 10/06/2015 - 12:41

Ευχαριστώ για την απάντηση
Άρα από ότι κατάλαβα , προχωράω κανονικά αγορά από US και κάποτε λογικά όταν έρθουν και Ελλάδα θα υποστηρίζει και Ελληνικά μετά από update ..

 

 

Να σου θυμίσω βέβαια ότι τα πρώτα iphone, ακόμα και μετά από τις σχετικές αναβαθμίσεις, δεν υποστηρίξανε ποτέ την ελληνική γλώσσα.



#368   toxotis70

toxotis70

    iPH Contributor

  • 972 μηνύματα

Δημοσίευση 10/06/2015 - 12:45

γιατί δε φέρνει κανεις το 42αρι στην Ελλαδα ? Το 38αρι είναι πολύ μικρο ....



#369   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 10/06/2015 - 19:21

Δεν είναι ''στυλ'', είναι παραεισαγωγη έτσι και αλλιώς!
 
Πρώτον δεν κυκλοφορούν επίσημα στην Ελλάδα, δεύτερον δεν έχουν οδηγίες, μενού (γλώσσα) και  κουτάκι στα ελληνικά. 
 
Αλλα αν η ερώτηση σου είναι για την εγγύηση, τότε δεν έχεις πρόβλημα αν αγοράσεις από την Ευρώπη ειδικά. (και US αλλα άλλοι νόμοι νομίζω)
 
Έχεις ένα χρόνο από τον κατασκευαστή, (Αππλ) που λογικά όταν έρθει επίσημα στην Ελλάδα, θα το αναλαμβάνει και αυτό infoquest νομίζω.
Θα έπρεπε να είναι δυο στην Ευρώπη, αλλα στο λέω αυτό γιατί  πρόσφατα που μίλησα με το τεχνικό μερος της Αππλ λόγο Apple Care+ που αγόρασα για το ρολοι, μου έλεγαν ότι έχει στη βάση ένα χρόνο εγγύηση!
 
Ψιλό ομιχλιασμένο το τοπίο για το καινουργιο τους προιον είδα από θέμα εγγύησης. Ούτε αυτοί ξέρουν ακόμα 100%. Έτσι το έκοψα εγώ τουλάχιστον.
 
Όπως και να έχει, μέχρι στιγμής από ebay Amazon etc, θα σε συμβούλευα μακριά γιατί δαγκώνουν ακόμα από τιμές. Λόγο έλλειψης στοκ, και μιας που είναι καινούργιο must της Apple, και έχουν πέσει όλοι με τα μούτρα να το αγοράσουν.
 
Κάνε λίγο υπομονή ακόμα, η βρες άτομο (φίλο γνωστό) από κάποια ευρω.χωρα που το έχει ήδη, να στο αγοράσει κατευθείαν η από το site της Αππλ, η από  φυσικό κατάστημα.
 
Μπορείς να πληρώσεις με την κάρτα σου από Ελλάδα, και να δώσεις διεύθυνση του φίλου σου. Η τα χρήματα κατευθείαν για την αγορα από  φυσικό κατάστημα της Αππλ.
 
Από της 28 του μηνός αν δεν απατώμαι, θα βρίσκεται επίσημα για αγορα σε όλα τα Αππλ Στορ. (τα περισσότερα μοντελα
τουλάχιστον)


Απ' ότι μου είπαν από το online chat δεν δέχονται ποστωτική από Ελλάδα, αν πχ κάνεις αγορά σπο το αμερικάνικο online apple store. Θα πρέπει η πιστωτική να είναι από την αντίστοιχη χώρα.

Όσο αφορά το Amazon, εννοείται ότι για εμάς θεωρείται παραεισαγωγή. Αλλά αυτοί που έχουν διαθέσιμα, τα προμηθεύονται από την χώρα από την οποία πουλάνε ή κι αυτοί τα φέρνουν από άλλες χώρες; Ελπίζω να διατυπώνω σωστά το ερώτημά μου και να μην σε μπερδεύω! :)

 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#370   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 10/06/2015 - 21:42

Σημερα εφυγε απο την αποθηκη τους και ερχεται....! (στον μπαμπακα....!) Τωρα που το εχω αγορασει.....και ειναι ηδη shipped μπορω να παρω Apple+ ? Το ειχα και το ακυρωσα...! Δεν ξερω για ποιο λογο...! Αν το παρω ομως δεν θα εχει θεμα που ειμαστε Ελλαδα ? και ακομη δεν εχει ερθει το ρολοι κτλ κτλ ?

 

Θελει να έχεις το IMEI του ρολογιού για να σου κάνουν το συμβόλαιο.

 

Αν πάθει κάτι το ρολοι χωρίς apple care, δύσκολα τα πράγματα. Οτι θα πληρώσεις από την τσέπη σου, έτσι και αλλιώς είναι σίγουρο. Το θέμα είναι τώρα ποιος θα σου το πάρει να το πάει σε κάποιο εξουσιοδοτημένο αππλ σερβις, η στορ;; Ο πωλητής από το νετ που το αγόρασες ;; (τρεχαγυρευοπουλος)

 

Και με αππλ  κεαρ τώρα, πάλι Ελλάδα ποιος θα το αναλάβει επίσημα να το στείλει έστω για σερβις αφού δεν έχει έρθει ακόμα ;;

 

Να εύχεσαι μέχρι να έρθει επίσημα στην Ελλάδα να μην πάθει τίποτα, γιατί δύσκολα τα πράγματα μετά. 

 

 

 

Απ' ότι μου είπαν από το online chat δεν δέχονται ποστωτική από Ελλάδα, αν πχ κάνεις αγορά σπο το αμερικάνικο online apple store. Θα πρέπει η πιστωτική να είναι από την αντίστοιχη χώρα.

Όσο αφορά το Amazon, εννοείται ότι για εμάς θεωρείται παραεισαγωγή. Αλλά αυτοί που έχουν διαθέσιμα, τα προμηθεύονται από την χώρα από την οποία πουλάνε ή κι αυτοί τα φέρνουν από άλλες χώρες; Ελπίζω να διατυπώνω σωστά το ερώτημά μου και να μην σε μπερδεύω! :)

 

Το δοκίμασες;  

 

Δεν ισχύει για τα περισσότερα τουλάχιστον προιοντα της Αππλ, και σου το λέω από προσωπική εμπειρία.

Εχω κάνει αγορα Mac, iPhone, iPad, από Apple Store Ελβετίας, με γαλλική κάρτα. Και αλλα άτομα από Ελλάδα σε  UK  Αππλ στορ. κοκ. (με αντίστοιχες διευθύνσεις των χωρών εννοείται)

 

Επισης με αποστολή χρημάτων σε γνωστό (αν έχεις) λύθηκε το πρόβλημα σου. Κανει την αγορα επί τόπου.

 

Η δεύτερη ερώτηση, δεν υπάρχει κανόνας.

 

Μπορει ο έμπορας να είναι Άγγλος, οποτε έχει και κάλυψη από την χωρα του αν πάθει κάτι το ρολοι, (για να του το στείλεις πίσω) μπορεί να είναι και Κοσοβάρος που λέει ο λόγος, και να τα αγοράζει 400, και μεταπουλάει 600, όπως γίνεται συνήθως. 

 

Οποτε ρουλέτα λίγο η υπόθεση. Γιατι παρότι μπορεί να λέει από Αγγλία (ινφορμ. πωλητή) μπορεί να είναι σαν έδρα αποστολής προιοντου , και όχι σαν μόνιμη κατοικία -βάση του πωλητή. 

Θελει καλο ψάξιμο και σωστές ερωτήσεις στο πωλητή (μέσω ebay pm για να μείνουν ίχνη σε τυχών πρόβλημα) και μετά το ρισκάρεις. 

 

Αλλα όπως προανάφερα, και ακριβά θα σου βγει, και τρεχαγυρευοπουλος σε τυχων πρόβλημα. Το πιο ιδανικό, η να έχεις φίλο γνωστό έξω, η να 'αγγαρέψεις' φίλο που ετοιμάζεται για κάνα ταξιδάκι στην Ευρώπη  η US, να σου το αγοράσει.


Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 10/06/2015 - 21:47

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#371   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 10/06/2015 - 21:45

Θελει να έχεις το IMEI του ρολογιού για να σου κάνουν το συμβόλαιο.

Αν πάθει κάτι το ρολοι χωρίς apple care, δύσκολα τα πράγματα. Οτι θα πληρώσεις από την τσέπη σου, έτσι και αλλιώς είναι σίγουρο. Το θέμα είναι τώρα ποιος θα σου το πάρει να το πάει σε κάποιο εξουσιοδοτημένο αππλ σερβις, η στορ;; Ο πωλητής από το νετ που το αγόρασες ;; (τρεχαγυρευοπουλος)

Και με αππλ κεαρ τώρα, πάλι Ελλάδα ποιος θα το αναλάβει επίσημα να το στείλει έστω για σερβις αφού δεν έχει έρθει ακόμα ;;

Να εύχεσαι μέχρι να έρθει επίσημα στην Ελλάδα να μην πάθει τίποτα, γιατί δύσκολα τα πράγματα μετά.




Το δοκίμασες;

Δεν ισχύει για τα περισσότερα τουλάχιστον προιοντα της Αππλ, και σου το λέω από προσωπική εμπειρία.
Εχω κάνει αγορα Mac, iPhone, iPad, από Apple Store Ελβετίας, με γαλλική κάρτα. Και αλλα άτομα από Ελλάδα σε UK Αππλ στορ. κοκ. (με αντίστοιχες διευθύνσεις των χωρών εννοείται)

Επισης με αποστολή χρημάτων σε γνωστό (αν έχεις) λύθηκε το πρόβλημα σου. Κανει την αγορα επί τόπου.

Η δεύτερη ερώτηση, δεν υπάρχει κανόνας.

Μπορει ο έμπορας να είναι Άγγλος, οποτε έχει και κάλυψη από την χωρα του αν πάθει κάτι το ρολοι, (για να του το στείλεις πίσω) μπορεί να είναι και Κοσοβάρος που λέει ο λόγος, και να τα αγοράζει 400, και μεταπουλάει 600, όπως γίνεται συνήθως.

Οποτε ρουλέτα λίγο η υπόθεση. Γιατι παρότι μπορεί να λέει από Αγγλία (ινφορμ. πωλητή) μπορεί να είναι σαν έδρα, και όχι σαν μόνιμη κατοικία -βάση του πωλητή.
Θελει καλο ψάξιμο και σωστές ερωτήσεις στο πωλητή (μέσω ebay pm για να μείνουν ίχνη σε τυχών πρόβλημα) και μετά το ρισκάρεις.

Αλλα όπως προανάφερα, το πιο ιδανικό, η να έχεις φίλο γνωστό έξω, η να 'αγγαρέψεις' φίλο που ετοιμάζεται για κάνα ταξιδάκι στην Ευρώπη η US, να σου το αγοράσει.



Άρα λες ότι δεν αξίζει να το πάρω αφού είμαι Ελλάδα?

#372   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 10/06/2015 - 21:49

Φιλε μου δεν θα σου πω εγώ αν αξίζει.

 

Ιτς γιορ μανει... 

 

 

(εγώ προσωπικά θα το έπαιρνα έτσι και αλλιώς μέχρι να έρθει και επίσημα στην χωρα μου. Με οποιο ρίσκο, αλλα αυτός είμαι εγώ)! ;-)


∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#373   Dejang

Dejang

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 11/06/2015 - 18:16

Να σου θυμίσω βέβαια ότι τα πρώτα iphone, ακόμα και μετά από τις σχετικές αναβαθμίσεις, δεν υποστηρίξανε ποτέ την ελληνική γλώσσα.

Νομίζω πως αυτό δεν θα ισχύσει με το watch. Οχι πως και να γίνει θα έχω πρόβλημα, απλά το συζητάμε ..



#374   couver

couver

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/06/2015 - 15:27

καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω επειδή θέλω να πάρω το apple watch αλλά δεν θέλω να χάσω το jailbreak αν ξέρει κανείς τι να κάνω για να έχω και τα δυο?



#375   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 19/06/2015 - 16:38

Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1434724715.675659.jpg   197,31KB   34 λήψεις

;·)

@CaLi@


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες