Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

Apple Watch: Αυτό είναι το έξυπνο ρολόι της Apple


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
379 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   crisk

crisk

    iPH Enthousiast

  • 453 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/09/2014 - 01:34

Επιτέλους καμπύλες και στο Apple Watch και στο iPhone 6.
Απίστευτα όμορφο.


.!!! ... Απίστευτα όμορφο; Καλα, ίσως και την Βασιλιαδου κάποιοι να την έβρισκαν ωραία, τι να πω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   el3ctronick

el3ctronick

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 11/09/2014 - 01:42

Σχεδιαστικά είναι αδιάφορο με όμορφα λουράκια.

Όπως όμως είδαμε έχουν κάνει φοβερή δουλειά στο software!

 

 

Μάθαμε για την μπαταρία?

ειπαν οτι πιστευουν οτι θα βγαζει 1 μερα..

καλα κρασια δηλαδη..  η μονη χρηση επι της ουσιας οπως το βλεπω ειναι ενα ρολοι polar με πιο καλη οθονη...με τιποτα δε θα βγαινα στο δρομο με το ρολοι απο "lucky cap με δωρο εκπληξη". ειμαι 33 χρονων και μου φαινεται εντελως παιχνιδι..επιπλεον δε βγαζει ουτε μερα καλα καλα..

το μονο που αναγνωριζω ειναι οτι μετραει τις θερμιδες ολης της μερας..ενταξει αυτο μια χαρα..αλλα και παλι..δε μπορω να παω στη δουλεια μου με ρουχα καλα και να φοραω tft οθονουλα στο χερι...αρα δε μπορω να μετρησω τις θερμιδες μιας μερας..απλα..

επιπλεον εχω panerai και δεν παιζει να βγει απ το χερι μου για κατι τετοιο..αυτα..εκραξα λιγο..αλλα νομιζω οτι αυτη ειναι η αληθεια..αχρηστο 100000%

μας μοστραρουν 4.7 και 5.5 ιντες και μετα σου λενε παρε μια ακομα οθονουλα να εχεις να βλεπεις αυτα που μπορεις να δεις στην οθονη του κινητου σου... οτι πιο καλο εχει βγει σε smartwatch ως τωρα αλλα δε με πειθει με τιποτα..καλοφορετο σε οσους φυσικα το παρουν!!



#63   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 11/09/2014 - 01:47

Εγω πάντως ακομη και τωρα που σχεδόν όλες οι εταιρίες έχουν βγάλει τα wearable τους θεωρώ το moto 360 πιο όμορφο. Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1410392822.197323.jpg   63,51KB   52 λήψειςΣυνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1410392834.437429.jpg   147,98KB   54 λήψειςΣυνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1410392842.971509.jpg   161,85KB   52 λήψεις

#64   lookito

lookito

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Twitter:@lsakkatos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:lookitoJCW

Δημοσίευση 11/09/2014 - 02:27

Μακράν το πιο όμορφο το 360

Αλλα φαντάζομαι με iPhone δεν θα συνδέεται

#65   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 11/09/2014 - 02:35

Μακράν το πιο όμορφο το 360

Αλλα φαντάζομαι με iPhone δεν θα συνδέεται

Λογικά θα συνδέεται όπως και τις Samsung αλλά οι δυνατότητες είναι περιορισμένες...

 

 

Περιμένω να το δω από κοντά και μετά θα κρίνω προσωπικά..  :)


@CaLi@


#66   katakefalos

katakefalos

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 11/09/2014 - 07:11

Eλεος με την καθε αχρηστη συσκευη μοδας ρε παιδια.Δηλαδη ολη μερα εχω ενα μυριο notifications στο κινητο να τα εχω και στο χερι μου δεμενα? Ασε που θα το φορτιζω καθε μερα.Που ακουστηκε "ρολοι" να θελει φορτηση καθε μερα.

Θα πιασει μονο και μονο επειδη στοχευει τον γκατζετακια κι οχι πως υπαρχει αναγκη για ενα τετοιο εργαλειο.



#67   droll

droll

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 11/09/2014 - 08:32

Γενικά σαν ιδέα μου αρεσει το apple watch ,υπάρχουν πολλα πραγματα που μπορεί να κανεις.Ας πούμε πολλές φορές εχει τυχει να βαραει το τηλ ενώ κανω μπάνιο,και εχω βγει με τα σαπούνια να το σηκωσω.Με το ρολογακι απλα απαντας κατευθείαν απο κει.
Μπορεις να βάλεις λειτουργεια αν απομακρυνθεις πολυ απο το κινητό να σε ειδοποιεί.Ετσι δεν προκειτε ποτε να το ξεχάσεις καπου ή να στο κλέψουν.
Και ωσοι ασχολούνται με τρέξιμο οπως εγω ,ξέρουν ποσο δυσκολο ειναι να αλλάζεις τραγούδια και να βλέπεις το pace σου στο μπράτσο ,με το watch απλα ελέγχεις τα παντα απο κει.

Θα ήθελα όμως να εχει και μια ενσωματωμένη καμερουλα να τραβάμε και καμια υποβρύχια φωτο.

Εν το μεταξύ δεν διάβασα καπου αν τελικά θα ειναι αδιάβροχη ή οχι.
Αν δεν ειναι άκυρα ολα τα παραπάνω

Συγνώμη βγαίνεις από το μπάνιο με τα σαπούνια για να απαντήσεις στο κινητό σου; Έχουμε καταντήσει δούλοι των συσκευών μου φαίνεται!



#68   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 11/09/2014 - 08:57

Eλεος με την καθε αχρηστη συσκευη μοδας ρε παιδια.Δηλαδη ολη μερα εχω ενα μυριο notifications στο κινητο να τα εχω και στο χερι μου δεμενα? Ασε που θα το φορτιζω καθε μερα.Που ακουστηκε "ρολοι" να θελει φορτηση καθε μερα.
Θα πιασει μονο και μονο επειδη στοχευει τον γκατζετακια κι οχι πως υπαρχει αναγκη για ενα τετοιο εργαλειο.


Φίλε μου σαν κάτοχος Pebble (7μερες μπαταρια), θα σου πω οτι όσο άχρηστο και αν σου φαινεται ειναι τελικά παρά πολυ χρήσιμο απο την στιγμή που σου έχεις τόσα πολλά notifications. Ξερεις πόσες θα σε ´´σώσει'' απο βγάλεις το κινητο απο την τσέπη ώστε να το δεις.?

Τωρα για την μπαταρια έχεις δίκιο, 1 μέρα ειναι πολυ λιγο.

#69   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 11/09/2014 - 09:15

Φίλε μου σαν κάτοχος Pebble (7μερες μπαταρια), θα σου πω οτι όσο άχρηστο και αν σου φαινεται ειναι τελικά παρά πολυ χρήσιμο απο την στιγμή που σου έχεις τόσα πολλά notifications. Ξερεις πόσες θα σε ´´σώσει'' απο βγάλεις το κινητο απο την τσέπη ώστε να το δεις.?

Τωρα για την μπαταρια έχεις δίκιο, 1 μέρα ειναι πολυ λιγο.

7 μέρες μπαταρία... Λογκό για το συγκεκριμένο...

 

Και το κινητό μία μέρα βία μας βγάζει.. Δεν το βάζουμε για φόρτιση το βράδυ?? Δλδ θα πειράζει που θα μπαίνει και το ρολόι... 

 

Όλες ανεβαίνουν τα χαρακτηριστικά και οι απαιτήσεις στις φορητές συσκευές τόση περισσότερη ενέργεια θα χρειάζονται, ακόμα είμαστε στην τεχνολογία της μίας η δεύτερης μέρας...

 

Τότε όλοι στην τεχνολογία των νόκια για να έχουμε κινητό η ρολόι 15 μέρες....


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 11/09/2014 - 09:16

@CaLi@


#70   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 11/09/2014 - 09:57

Ωραιο ρολογακι..! Ενταξει θα μπορουσε και πιο ομορφο να γινει ...! αλλα αν δεν το δουμε απο κοντα πως θα το κρινουμε..!

 

Κοιταξτε εσεις που το κατακρινετε τελειως μην γραψετε τιποτα καμμια φορα και σαν υπογραφη απο κατω γραφει...

 

''send from Apple Watch..!!!'' 



#71   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 11/09/2014 - 11:00

Φίλε μου σαν κάτοχος Pebble (7μερες μπαταρια), θα σου πω οτι όσο άχρηστο και αν σου φαινεται ειναι τελικά παρά πολυ χρήσιμο απο την στιγμή που σου έχεις τόσα πολλά notifications. Ξερεις πόσες θα σε ´´σώσει'' απο βγάλεις το κινητο απο την τσέπη ώστε να το δεις.?

Τωρα για την μπαταρια έχεις δίκιο, 1 μέρα ειναι πολυ λιγο.



Βρε Μπάμπη λογικό δεν είναι να βγάζει τόσες μέρες δεν κάνει και τπτ ούτε έχει καμία οθόνη της Προκόπης
Αλλά σαν λειτουργία είναι πολυ καλό
Εγώ εχω και το Sony smart watch 2
Η μπαταρία με χρήση κρατάει 2 μέρες χωρίς πολλά πολλά 3
Δεν περίμενα η Apple να περνάει την 1 μέρα

#72   konstantinosdel

konstantinosdel

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:konstantinos__7

Δημοσίευση 11/09/2014 - 11:00

Κάτι που δεν κατάλαβα (ή δεν αναφέρθηκε πουθενά)....

CONNECTIVITY? με ποιό τρόπο έχει ίντερνετ αυτό? Έχει wifi? Δέχεται SIM? Γιατί αν είναι να έχεις όλη μέρα ανοιχτό το hot spot στο iphone για να έχει αυτό ίντερνετ θα πρέπει να φτίαξει η APPLE και μια φορητή ΔΕΗ να έχουμε στην τσέπη...



#73   syngi

syngi

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2014 - 11:03

Νεα σχετικα με τις πληρωμες μεσω του applewatch
http://www.macrumors...e-pay-security/

#74   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 11/09/2014 - 11:13

Τελικα δεν ξερουμε αν το moto 360 θα ναι συμβατο με ios?

#75   syngi

syngi

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2014 - 11:14

Κάτι που δεν κατάλαβα (ή δεν αναφέρθηκε πουθενά)....
CONNECTIVITY? με ποιό τρόπο έχει ίντερνετ αυτό? Έχει wifi? Δέχεται SIM? Γιατί αν είναι να έχεις όλη μέρα ανοιχτό το hot spot στο iphone για να έχει αυτό ίντερνετ θα πρέπει να φτίαξει η APPLE και μια φορητή ΔΕΗ να έχουμε στην τσέπη...

Το ρολοι εχει wifi και θα συνδεεται με το iphone μεσω bluetooth

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)