Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα σε iphone5 με χαλασμένο power button


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
Θέμα χωρίς απαντήσεις

#1   Polaras

Polaras

    iPH newbie

  • 71 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/09/2014 - 23:40

Καλησπέρα, 

Έχω Iphone 5 με χαλασμένο το power button που δεν έχω καταφέρει να το στείλω ακόμα για επισκευή.

Είπα σήμερα να να πάω στην 7.1.2 από την 7.0.6 που ήμουνα τόσο καιρό μιας που βρήκα λίγο χρόνο.

Περνάω την 7.1.2 κανονικά κάνω jb και κάποια στιγμή το κινητό κολλάει. Δεν δούλευε τίποτα. Μόνο το εικονικό κουμπί που είχα ενεργοποιήσει. Το είχα συνδεδεμένο με το itunes και το έβλεπε κανονικά. Με το εικονικό κουμπί πατάω κλείδωμα οθόνης και το τηλέφωνο μαυρίζει. Το itunes συνέχιζε να το βλέπει και να συγχρονίζει. Αλλά το κινητό με το Home button Και τα πλαϊνα δεν άναβε. Μην μπορόντας να κάνω hard reset λόγω χαλασμένου power button είπα να κάνω shift restore από το itunes. Έλα μου όμως που έπρεπε να κλείσω το find my phone και δεν μπορούσα επειδή δεν άνοιγε το Iphone... οπότε λέω να μπω στο icloud και να κάνω σβήσιμο iphone από εκεί. Πατάω σβήσιμο iphone εμφανίζεται το μήλο φορτώνει η μπάρα και εδώ και πολύ ώρα στην οθόνη δείχνει το κυκλάκι που γυρίζει. Το pc δεν το αναγνωρίζει. Τι μπορώ να κάνω; καμιά ιδέα κάποιος;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες