Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Τελικά πόσο μεγάλο είναι το iPhone 6 και το iPhone 6 Plus; Ενημερώσου τώρα... πριν το παραγγείλεις!


  • Please log in to reply
205 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5,457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 12/09/2014 - 07:31

Κάποια στιγμή αργότερα σίγουρα θα γίνει πιο μικρό...ΣΙΓΟΥΡΑ.
Όπως έγινε με το iPad που κατάφερε και κράτησε την ίδια διάσταση αλλα μείωσε το μέγεθος.

Ειναι το πρώτο της "μεγάλο" τηλεφωνο οπότε δικαιολογείται.
Επισης δεν χρειάζεται να παραπονιεστε ρε παίδες...η apple ποτε δεν δίνει πολλα μαζι...λιγα λιγα και καλα για αυτο μας εχει αρρωστησει και οτι βγαίνει πουλάει τρέλα ;) :P

Ποιος παραπονιέται!!! Άρε γλέντια που θα κάνω!! Θα κοιτάξω να το χαρώ όσο κανένα άλλο!!

Αυτό το τελευταίο έχει μαλλιάσει το δάχτυλό και η γλώσσα να το λέω και να το γράφω..

Αγάλι αγάλι κάνει η αγουρίδα μέλι..:P


@CaLi@


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/09/2014 - 07:35

"Γίνεται η αγουριδα μέλι" :P

#48   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5,457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 12/09/2014 - 07:36

"Γίνεται η αγουριδα μέλι" :P

Πες το και έτσι που λέει και o Αλέφαντος... :D

 

Έχεις δίκιο!! ;)


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 12/09/2014 - 07:38.

@CaLi@


#49   eNeRGy

eNeRGy

    iPH Member

  • 336 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/09/2014 - 08:00

Καλα οι διαστασεις δεν υπαρχουν...

Τοσο καιρο κραζαμε για τις παντοφλες και μας ηρθε η apple το 2014 και παρουσιαζει κινητα με διαστασεις κινητων απο αλλη χρονια!

Τι σκατα πηγε λαθος εκει στο κουπερτινο και τα εκαναν πιο μεγαλα και απο τα φετινα lumia? (μακραν τα μεγαλυτερα κινητα για τις ιντσες της οθονης)


Τελευταία επεξεργασία από: eNeRGy, 12/09/2014 - 08:02.


#50   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5,457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 12/09/2014 - 08:02

Καλα οι διαστασεις δεν υπαρχουν...

Τοσο καιρο κραζαμε για τις παντοφλες και μας ηρθε η apple το 2014 και παρουσιαζει κινητα με διαστασεις κινητων απο αλλη χρονια!

Τι σκατα πηγε λαθος εκει στο κουπερτινο και τα εκαναν πιο μεγαλα και απο τα φετινα lumia?

 

Θέλουν να εντυπωσιάσουν με το 7 ? Λέω μία μαμάκια... :)


@CaLi@


#51   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2,750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 12/09/2014 - 08:53

Πάντως από το S5 που πήγα ξανά (για λίγο !!) στο 4S μου μοιάζει ΠΑΡΑ πολύ μικρό !!! Οπότε μέχρι το 4,7 όλα καλά . Το μεγάλο θα είναι λίγο θέμα για να το κρατάς στο χέρι για ομηλία ....



#52   jastonas

jastonas

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Twitter:@jastonas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/09/2014 - 09:01

Απλά για ενημέρωση το note4 ειναι λίγο πιο κοντό αλλά λίγο πιο φαρδύ απο το iPhone.

Stepping up considerably from the iPhone 5S's dimensions, the 6 Plus measures 158.1mm x 77.8mm x 7.1mm, incredibly close - but slightly thinner - than the Note 4's 152 x 80 x 7.6 mm proportions.

Οι διαστάσεις του Note είναι 153.5 x 78.6 x 8.5 mm



#53   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1,078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 12/09/2014 - 09:29

Δοκίμασα να φτιάξω το σχήμα του 6 και 6+ (πχ απο το pdf που ανέβηκε παραπάνω) με μακετόχαρτο (για να έχω και ενδεικτικά το πάχος) και παρατηρώ πως το μικρό πλάτος, σε σχεση με το ύψος του 6+ (κυρίως) αλλά και του 6 τα κάνουν να δείχνουν πιο μικρά απ ότι είναι στο χέρι...το νοτε3 "δείχνει" πιο μεγάλο , όπως το βλέπω τώρα...

 

Μάλλον πρέπει να τα δούμε από κοντά για να αρχίσουμε να κράζουμε...ίσως η λίγο πιο μακρόστενη σχεδίαση σε σχέση με τον ανταγωνισμό να το βοηθάει...αν και το αυξημένο βάρος δεν είναι θέμα στο χέρι, ίσως να είναι ΟΚ...



#54   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1,962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 12/09/2014 - 09:42

το θέμα που αναφέρθηκε για την ram , το ότι το iphone δεν χρειάζεται περισσότερη και ότι το software τα καλύπτει όλα και δεν χρειάζονται περισσότερη ram τα iphone, που πήγε ?

Γιατί κάνεις δεν αναφέρθηκε στο ότι το 6+ θα έχει 2ram  μήπως τελικά δεν φθάνει το 1 ?

Μήπως πλέον τελικά το software δεν θα είναι τόσο ''ελαφρύ ''....

Σε αναγκάζει πλέον να πας στην ρακέτα 5,5 ίντσες , διότι όλα τα άλλα από πίσω σε λίγο θα σέρνονται ....

Τέλος πάντων , εγώ προσωπικά έχω απογοητευτεί από τα νέα iphone και πιστεύω (μέσα μου λέει) ότι φέτος δεν θα πάει κάλα η εταιρία....

Μακάρι να κάνω λάθος και να βγω ψεύτης 

καλημέρα 

Y.Γ μην παρεξηγηθω (διοτι δυστυχως πλεον στο φορουμ )θίγονται πολυ μολις πεις κατι αρνητικο για την εταιρια τους ... 

εχω προιντα apple και γουσταρω το οικοσυστημα , απλα φετος δεν μου γεμισανε το ματι ....


Τελευταία επεξεργασία από: canecorso, 12/09/2014 - 09:51.

  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#55   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1,498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/09/2014 - 09:47

Δοκίμασα να φτιάξω το σχήμα του 6 και 6+ (πχ απο το pdf που ανέβηκε παραπάνω) με μακετόχαρτο (για να έχω και ενδεικτικά το πάχος) και παρατηρώ πως το μικρό πλάτος, σε σχεση με το ύψος του 6+ (κυρίως) αλλά και του 6 τα κάνουν να δείχνουν πιο μικρά απ ότι είναι στο χέρι...το νοτε3 "δείχνει" πιο μεγάλο , όπως το βλέπω τώρα...

 

Μάλλον πρέπει να τα δούμε από κοντά για να αρχίσουμε να κράζουμε...ίσως η λίγο πιο μακρόστενη σχεδίαση σε σχέση με τον ανταγωνισμό να το βοηθάει...αν και το αυξημένο βάρος δεν είναι θέμα στο χέρι, ίσως να είναι ΟΚ...

Aυτό που λες, αναρωτιέμαι αν είναι πλεονέκτημα ή μειονέκτημα, εγώ περιμένω να δω και πόσο πιο άνετη θα είναι η ανάγνωση σε apps όπως Tapatalk κλπ, τόσο στενή που παρέμεινε η οθόνη... Θα προτιμούσα να ήταν πιο κοντό και πιο πλατύ....



#56   eNeRGy

eNeRGy

    iPH Member

  • 336 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/09/2014 - 09:50

Θέλουν να εντυπωσιάσουν με το 7 ? Λέω μία μαμάκια... :)

Ασε, και οσο σκεφτομαι τι καταφερε ταυτοχρονα η sony (μακρια απο μενα) με το Z3 και το Z3 compact και μαλιστα με 2 ηχεια στη φατσα ειναι καπως για μια εταιρια που μας ειχε συνηθησει παντα για τις compact διαστασεις που τις παρουσιαζε και ως ατου...

Τελος παντων, φυσικα μην τα θελουμε ολα... ανεβασε ιντσες για φετος και του χρονου και βλεπουμε στο 7αρι ξανα για τις διαστασεις...



#57   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5,457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 12/09/2014 - 09:56

Ασε, και οσο σκεφτομαι τι καταφερε ταυτοχρονα η sony (μακρια απο μενα) με το Z3 και το Z3 compact και μαλιστα με 2 ηχεια στη φατσα ειναι καπως για μια εταιρια που μας ειχε συνηθησει παντα για τις compact διαστασεις που τις παρουσιαζε και ως ατου...

Τελος παντων, φυσικα μην τα θελουμε ολα... ανεβασε ιντσες για φετος και του χρονου και βλεπουμε στο 7αρι ξανα για τις διαστασεις...

 

Έτσι πιστεύω και εγώ... Για να δούμε, θα βγούνε πάλι με περηφάνια και θα μας μιλήσουν για τον τέλειο σχεδιασμό... Τους μάθαμε πια..

Μέχρι τώρα κάνω την δουλεία μου όπως εγώ νομίζω καλύτερα με το ios, με τους ανθρώπους και πως μας παρουσιάζουν κάποια πράγματα μετά εποχή steve έχω πρόβλημα... Είναι για γέλια οι άνθρωποι...


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 12/09/2014 - 09:56.

@CaLi@


#58   Token

Token

    iPH Addict

  • 604 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:iTok3n

Δημοσίευση 12/09/2014 - 10:33

Έχει κανείς να το συγκρίνει με 4s??



#59   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2,277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 12/09/2014 - 10:51

Και για πιο λογο λοιπον να δωσω το 5S μου για να παρω το 6αρι? Περιμενα πως κ πως να ερθει κατι διαφορετικο ωστε να μας κεντρισει το ενδιαφερον αφου απο μονη της η μεγαλη οθονη δεν προσφερει κ τιποτα παραπανω απο το ipadακι μου το mini. Μια διαφορα στην καμερα, μια διαφορα στην μνημη ή τελοσπαντων ενα σχεδιασμο με λιγοτερα bezel και εμφαση στην μεγαλυτερη οθονη. Και ρωταω γιατι λοιπον δινουν καλυτερα χαρακτηριστικα στο 6+ απο το 6αρι? Δεν μαθανε απο τα περσινα με την πατατα (γνωμη μου) 5C που εβαλε ολους να τρεξουν για το 5S? Μας εβγαλαν το πλαστικο και καλα φθηνο κ τα ιδια κανουν τωρα με το 6αρι που υστερει απο το 6+. Και αντε να παρουμε το μεγαλο, τοτε ποιος ο λογος να κρατησουν το mini retina στην αγορα?

Και συνεχιζω (χωρις να κουραζω..).. Θα βγαλει λοιπον το ios 8 για 4 διαφορετικα μοντελα και για 3 οθονες (4- 4.7- 5,5). Ειμαστε σιγουροι οτι οποια εφαρμογη θα ταιριαζει κουτι και στις 3 εκδοσεις (για να μην πω οτι πολλοι εχουν κ 3,5 ιντσες).

Ειμαι αιφονακιας απο τα γενοφασκια μου και εχω αλλαζει απο 3g - 5S ολα τα μοντελα (πλην πλαστικου). Κ εκανα για λιγο καιρο μεταβαση για δοκιμη στα galaxy s4 και s5 και γυρισα στο 10ημερο πισω κυριως λογω σταθεροτητας ios. Γιατι ομως να μην ακολουθει κ η μετα Jobs εποχη καποια εξελιξη? Και μην μου πειτε για 64bita γιατι αυτα θελουν βαθος χρονου για να προσαρμοστουν οι εφαρμογες...

Τεσπα, αιφονακιας ημουν και θα παραμεινω! Αλλα τουλαχιστον παω για 6S μηπως και επιτελους δωσει εστω κ λιγο παραπανω και σε μας που καθε χρονο τα 740 τα σκαμε φανατικα (κ χωρις να ξερουμε ακομη που θα κινηθουν φετος τα ευρωπουλα στο μηλο). Ευχαριστω κ σορυ αν κουρασα



#60   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5,327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 12/09/2014 - 10:59

Μια χαρα φαίνεται. Βεβαια με αυτη την τιμη ψηνομαι για note.

Attached Files


You'll Never Walk Alone


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες