Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1591   sophthecorn

sophthecorn

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5C
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 30/09/2014 - 18:12

Προφανώς δεν κρατήθηκα και εγώ και πήγα να δω το 6αρι στα Media Markt. Αν και είχα αποφασίσει ήδη ότι θα πήγαινα για το 6, δεν περίμενα ότι θα μου αρέσει τόσο. Το αγαπημένο μου feature είναι η καμπυλωτή οθόνη. Πίστευα ότι ίσως να φαίνεται λιγότερο ποιοτικό σε σχέση με το 5s αλλά πραγματικά μου άλλαξε γνώμη. Από άποψη οθόνης ίσως να φαίνεται και ποιοτικότερο. To αστείο είναι ότι το κράτησα μόνο 5 λεπτά και τώρα το 5 του αδερφού μου και το 5c το δικό μου μου φαίνονται τούβλα. Επίσης έχω ένα φυσιολογικό μέγεθος χεριών για κοπέλα και πραγματικά το double tap button feature θα με σώσει. Το πληκτρολόγιο φαίνεται άψογο μέγεθος και υποπτεύομαι ότι μετά την αγορά του θα σταματήσω να βρίζω συνέχεια το autocorrect. Δεν μπορώ να φανταστώ πολλές κοπέλες πάντως με το 6 plus. Θα μπορούν να το χειρίζονται μόνο σαν tablet. 

 

Η γεύση πάντως που μου άφησε ήταν καταπληκτική και ανυπομονώ να πάω τα Χριστούγεννα Αμερική να το πάρω. 

 

Πάντως ο κόσμος που πάει να το δει τρολάρει άγρια. Το ένα από τα δύο είχε μπλοκάρει και ζήταγε κωδικό και το άλλο του είχαν αλλάξει γλώσσα στα αραβικά. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1592   panais13

panais13

    iPH Contributor

  • 1.155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:panais13

Δημοσίευση 30/09/2014 - 18:17

Ξενερώνω απίστευτα να ακούω 6 απλό και 6μεγαλο τα μοντέλα είναι το 6 και το 6 plus

Τελευταία επεξεργασία από: panais13, 30/09/2014 - 18:18


#1593   shodan

shodan

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Twitter:@i_nihl
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 30/09/2014 - 18:33

Παραμένουν όμως ένα 6άρι απλό (χωρίς οπτικό σταθεροποιητή πχ) και ένα 6άρι μεγάλο (μεγαλύτερη μπαταρία, μεγαλύτερο μέγεθος) :)



#1594   panais13

panais13

    iPH Contributor

  • 1.155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:panais13

Δημοσίευση 30/09/2014 - 18:37

Παραμένουν όμως ένα 6άρι απλό (χωρίς οπτικό σταθεροποιητή πχ) και ένα 6άρι μεγάλο (μεγαλύτερη μπαταρία, μεγαλύτερο μέγεθος) :)

Αυτο ακριβώς λέω είναι το 6 σκέτα νετα και το plus από μόνο του το λέει plus

Όχι ότι έγινε και κάτι απλά επειδή εγώ πάω για το 6 ψυχολογικά μου το χαλάει η λέξη σκέτο

Τελευταία επεξεργασία από: panais13, 30/09/2014 - 18:38


#1595   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2014 - 18:59

Μην τρελένεστε , πιστεύω προς τα Χριστούγεννα θα γίνει μια τράμπα. Οι plus θα κουραστούν να κουβαλούν το super mini iPad για κινητο και θα μπαίνουν αγγελίες. Προβλέπω να πέφτει μεγάλη ανταλλαγή μεταξύ plus και άνευ

Τελευταία επεξεργασία από: AlG, 30/09/2014 - 19:00


#1596   amak268

amak268

    iPH Member

  • 339 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/09/2014 - 19:01

Καλα κατσε να μου ρθει εμενα και αμα δεις αγγελια σφυρα μου
:)

#1597   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 30/09/2014 - 19:08

Μην τρελένεστε , πιστεύω προς τα Χριστούγεννα θα γίνει μια τράμπα. Οι plus θα κουραστούν να κουβαλούν το super mini iPad για κινητο και θα μπαίνουν αγγελίες. Προβλέπω να πέφτει μεγάλη ανταλλαγή μεταξύ plus και άνευ

Μπααααα... Μια χαρά βολεύει το μινι iPad όπως είπες!! Δεν το κουνώ απ' επαέ... :)



#1598   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 30/09/2014 - 19:09

Μην τρελένεστε , πιστεύω προς τα Χριστούγεννα θα γίνει μια τράμπα. Οι plus θα κουραστούν να κουβαλούν το super mini iPad για κινητο και θα μπαίνουν αγγελίες. Προβλέπω να πέφτει μεγάλη ανταλλαγή μεταξύ plus και άνευ

Χα χα!! Είμαι πολύ περίεργος να το δω αυτό!! Ιδικά που το 99.99..999..99% εδώ μέσα, έχει θέμα με την μπαταρία και με διακόπτες.. Μάλλον για το αντίθετο το κόβω..

Μάλλον θα κουραστούν από την ίδια μπαταριά που έχουν τόσα χρόνια...:P


@CaLi@


#1599   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 30/09/2014 - 19:13

Εγω παντως αυτη τη βδομαδα σκεφτομαι για plus. :P

Να δουμε ποτε θα φερουν κανα δειγμα.

#1600   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 30/09/2014 - 19:13

Χα χα!! Είμαι πολύ περίεργος να το δω αυτό!! Ιδικά που το 99.99..999..99% εδώ μέσα, έχει θέμα με την μπαταρία και με διακόπτες.. Μάλλον για το αντίθετο το κόβω..

Μάλλον θα κουραστούν από την ίδια μπαταριά που έχουν τόσα χρόνια... :P

Έτσι ακριβώς... Βλέπω αγγελίες βέβαια για το ακριβώς αντίθετο. Οι κάτοχοι 6 να βάζουν αγγελία για πώληση ή ανταλλαγή με iPhone 6+!! Το βλέπω εγώ να έρχεται.



#1601   gzisis69

gzisis69

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/09/2014 - 19:15

Αυτο ακριβώς λέω είναι το 6 σκέτα νετα και το plus από μόνο του το λέει plus

Όχι ότι έγινε και κάτι απλά επειδή εγώ πάω για το 6 ψυχολογικά μου το χαλάει η λέξη σκέτο

αμα σου τη χαλαει σημαινει κατι δεν σε καλυπτει στο κινητο και θα προτεινα να ξανασκεφτεις την αγορα του.. ;)



#1602   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 30/09/2014 - 19:16

Εεεε νταξη...το λάτρεψα στην παρουσίαση ουτε για μία στιγμή δεν με ενόχλησαν οι γραμμές πίσω (και δεν κατάλαβα προς τι η όλη φασαρία) και σήμερα το είδα από κοντά στο media market Θεσσαλονίκης δυτικά, ήταν το 6αρι!!!! :-) !!!! :-)
Το λάτρεψα και από κοντά ήμουν εκεί περίπου 40 λεπτά και βασικά με ανάγκασαν να το αφήσω οι πωλητές, χα χα χα....
Καταπληκτική συσκευή πολύ smooth όπως περιμένει κανείς από την αππλε...
Παραδίπλα και το lg g3, note 3 ένταξη ποιοτικά καμιά σχέση κατ εμέ πάντα... αν και ΔΕΝ είμαι για το 6αρι λόγω μεγέθους ήταν πολύ ωραίο...
Συγκριτικά έπιασα το note 3 που είναι ότι πιο κοντινό στο 6plus και (αν και ευθύς εξαρχής είχα καταλήξει στο plus) θα πάρω το μεγάλο...
Απλά τέλειο, το αγάπησα το άτιμο... 24/10 Ελλάδα...

#1603   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2014 - 19:18

Προφανώς δεν κρατήθηκα και εγώ και πήγα να δω το 6αρι στα Media Markt. Αν και είχα αποφασίσει ήδη ότι θα πήγαινα για το 6, δεν περίμενα ότι θα μου αρέσει τόσο. Το αγαπημένο μου feature είναι η καμπυλωτή οθόνη. Πίστευα ότι ίσως να φαίνεται λιγότερο ποιοτικό σε σχέση με το 5s αλλά πραγματικά μου άλλαξε γνώμη. Από άποψη οθόνης ίσως να φαίνεται και ποιοτικότερο. To αστείο είναι ότι το κράτησα μόνο 5 λεπτά και τώρα το 5 του αδερφού μου και το 5c το δικό μου μου φαίνονται τούβλα. Επίσης έχω ένα φυσιολογικό μέγεθος χεριών για κοπέλα και πραγματικά το double tap button feature θα με σώσει. Το πληκτρολόγιο φαίνεται άψογο μέγεθος και υποπτεύομαι ότι μετά την αγορά του θα σταματήσω να βρίζω συνέχεια το autocorrect. Δεν μπορώ να φανταστώ πολλές κοπέλες πάντως με το 6 plus. Θα μπορούν να το χειρίζονται μόνο σαν tablet.

Η γεύση πάντως που μου άφησε ήταν καταπληκτική και ανυπομονώ να πάω τα Χριστούγεννα Αμερική να το πάρω.

Πάντως ο κόσμος που πάει να το δει τρολάρει άγρια. Το ένα από τα δύο είχε μπλοκάρει και ζήταγε κωδικό και το άλλο του είχαν αλλάξει γλώσσα στα αραβικά.

Πήγα σήμερα mediamarkt και είδα το 6 σε gold και space!
Τελικά το μέγεθος του 6 με καλύπτει απόλυτα και θα πάω εκεί!
Χρώμα δεν έχω αποφασίσει space ή silver?
Το 5s μου είναι silver.
Στο 6 μου άρεσε και το space!
Πολύ λεπτό και ποιότητα με την σφραγίδα της Apple!!!

Τελευταία επεξεργασία από: ipacbros, 30/09/2014 - 19:20


#1604   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 30/09/2014 - 19:24

Πήγα σήμερα mediamarkt και είδα το 6 σε gold και space!
Τελικά το μέγεθος του 6 με καλύπτει απόλυτα και θα πάω εκεί!
Χρώμα δεν έχω αποφασίσει space ή silver?
Το 5s μου είναι silver.
Στο 6 μου άρεσε και το space!
Πολύ λεπτό και ποιότητα με την σφραγίδα της Apple!!!

Για εμένα πήγαινε σε Silver. Τα τελευταία 3 μοντέλα που έχω τα έχω σε silver (μαζί και το 6+)...



#1605   Roma

Roma

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 30/09/2014 - 19:30

Καλησπερα, ξερουμε μεχρι ποτε θα υπαρχει το 6αρι στα mediamarkt για επιδειξη?

 

Υπαρχει σε ολα τα καταστηματα η σε επιλεγμενα?

 

Ευχαριστω.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 40

0 μέλη, 40 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες