Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1741   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 01/10/2014 - 15:35

Στο έκρυψα. Βαλ'το ξανά αν θες.

Ευχαριστω niko
Παμε παλι απο την αρχη λοιπον !

Ηρθε γιουπι !!!!!
image.jpg
upload pictures online
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1742   winnie74

winnie74

    iPH Contributor

  • 1.581 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 01/10/2014 - 15:45

Ηρθε γιουπι !!!!!

 

Καλορίζικο φίλε !


Τελευταία επεξεργασία από: winnie74, 01/10/2014 - 15:46

My brain has two sides. Left and Right. Right has nothing left and Left has nothing right.


#1743   djphilip80

djphilip80

    iPH User

  • 183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:djphilip_

Δημοσίευση 01/10/2014 - 16:43

Παιδια το 6+ τι μοντελο γραφει απο πισω; Α1522 μηπως;

#1744   homodigital

homodigital

    iPH Member

  • 291 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2014 - 17:29

off topic

Παιδιά μπορείτε να μου πείτε το αντίστοιχο σκρουτζοσάιτ της Αγγλίας; Ολό και κάτι θα παίζει για πιο φθηνά και εκεί, δεν νομίζετε;



#1745   kinezaki

kinezaki

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 01/10/2014 - 17:32

Στη Θεσσαλονίκη σε ποιο κατάστημα Media Markt έχει το iPhone 6?Αυτο κοντά στο σταθμό το έχει?

 

Στης πυλαιας....το ειδα σημερα και το σκαλιξα!



#1746   kinezaki

kinezaki

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 01/10/2014 - 17:41

Εγώ Θεσσαλονίκη το είδα το 6 σε space & gold, στο Μediamarkt Πυλαίας!
Δεν είχε κανέναν άλλο και τα είδα άνετα και τα δύο ταυτόχρονα στα χέρια μου... απλά έρωτας!!!!

και γω πηγα...ασε ...για αλλο λογο πηγα και χαζευα με τη δικια μου τα κινητα.... και εκει δεξια τελευταια..... ΠΟΙΟΣ ΜΑΛΑ...... κλειδωσε το χρυσο ρεεεεεεεε ....

αλλο πραμμα καμια σχεση με το 5ς 
αλλο στησιμο

πολυ λεπτο

γρηγορο

φωναζε δυναμη

η καμερα μια χαρα ητανε για το δακτυλιδι.....

 

η συνηθεια..... 4,7 δαγκωτο..... αλλα απο το 6ς και μετα..... χχαχααχαχ



#1747   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 01/10/2014 - 18:12

Λοιπον μετα απο κανα μισαωρο χρησης ειμαι ευχαριστημενος απολυτα με το νεο μηλο.

Ερχομαι απο 5s και η διαφορα στην οθονη ειναι μεγαλη.

Πολυ πιο φωτεινη κ αρκετα μεγαλυτερη.

Με πλουσια χρωματα κ στο safari ειναι απολαυση!!

Σε ταχυτητα ειναι πανω κατω το ιδιο με 5s, λιγο γρηγοροτερο.

Καμερα λιγο καλυτερη κ πολυ καλυτερη σε σκοταδι.

Wifi και σημα τα ιδια, το ηχειο μου φαινετε πιο δυνατο κ πιο καθαρο.

Ζεσταινετε ομως πιο πολυ απο το 5s λογικα επειδη ειναι πιο λεπτο, σε εσας το κανει?

 

Γενικα μαρεσει πολυ, ειναι πιο λεπτο κ καθετε καλα στο χερι.

Ειχα αγορασει κ μια θηκη απο ebay http://www.ebay.co.u...=item4186d9b5fe και ειναι σουπερ.

Λεπτη κ και καλυβει κ το εξογκωμα τηνς καμερας!!

Αυτα απο δω !


iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#1748   Roma

Roma

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 01/10/2014 - 18:16

Σημερα πηγα και ειδα κι εγω το iphone 6 στα media markt! Παρα πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης και αισθηση στο χερι. Καλυτερη απ' οτι περιμενα να πω την αληθεια. Η οθονη ικανοποιητικοτατη σε μεγεθος και αισθητα μεγαλυτερη σε σχεση με το 5 που εχω τωρα. Γενικοτερα μεγαλυτερη διαφορα απ' αυτην που περιμενα απ' τους προκατοχους του. 

 

Ο ελευθερος χωρος στο 16αρι ειναι 12.2gbs. Ουσιαστικα για καποιον που το θελει για κατι παραπανω απο τηλεφωνα μνμτα και απλη χρηση του internet, το 64αρι ειναι μονοδρομος!

 

Μια ερωτηση διοτι θα χαθω στις 117 σελιδες του post αν προσπαθησω να ψαξω που προαναφερθηκε!

 

Υπαρχει καποιος που εφερε απο Αμερικη το 6αρι (προφανως της t-mobile) να μπορει να μας επιβεβαιωσει πως τρεχει απροβληματιστα σε ολα τα ελληνικα δικτυα και πως υποστηριζει κανονικα 4G-LTE στην χωρα μας?

 

Ευχαριστω.



#1749   shodan

shodan

    iPH Enthousiast

  • 448 μηνύματα
  • Twitter:@i_nihl
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 01/10/2014 - 18:38

Ας καταθέσω και εγώ τις εντυπώσεις μου μιας και απο το μεσημέρι είμαι ένας πανευτυχής κάτοχος iPhone 6.
Το 5αρι μου κρατούσε άνετα ένα χρόνο ακόμη αλλά σε μια οθόνη 4.7" όλα γίνονται πιο άνετα, πχ μηνύματα, browsing, απομακρυσμένη διαχείριση του υπολογιστή μου και του server που έχω στο σπίτι κλπ. Τελος οι βελτιώσεις στην κάμερα, το Touch ID και η επιπλέον ταχύτητα είναι στοιχεία που εκτιμήθηκαν ιδιαίτερα απο την πρώτη στιγμή.

#1750   ioannisto

ioannisto

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/10/2014 - 19:03

Ακομα ενας που πηγε να δει το νεο iphone 6 στο media markt!. Οντας κατοχος του 5s, και με δηλωμενη αντιπαθεια στα μεγαλα τηλεφωνα  ημουν προετοιμασμενος να δω κατι μεγαλο. ΔΕΝ ειναι μεγαλο τελικα. Το κρατας με ανεση στο χερι. Ειναι λεπτο, ειναι ελαφρυ. Ομως, η μεγαλη διαφορα με το 5s ειναι στην οθονη. Περα απο το μεγεθος, ειναι πολυ ομορφη, με στρογγυλεμενες ακρες κ καλυτερη ποιοτητα εικονας. Το πισω μερος ομως ηταν πολυ μετριο για την υψηλη αισθητικη των προϊοντων της apple, ισως η πιο ασχημη σχεδιαση πλατης, απο ολα τα προϊοντα της εταιριας που εχω δει. Αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη κ φυσικα ο καθενας εχει τη δικη του



#1751   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 01/10/2014 - 19:07

Δεν ξερω γιατί δεν μου λεει τις ώρες 100% το εβγαλα απο την πρίζα, αλλα τέσπα :Ρ μου κράτησε ενα 24ωρο περιπου το εβαλα να φορτίζει εχθες το βράδυ στις 8 και τώρα στις 8 ειναι στο 23% με καλη χρήση facebook, messenger, clash of clans 3G την μιση μερα ηταν ανοιχτό και το 4G μεχρι να το πάρω χαμπάρι :D

 

Ειμαι ευχαριστημένος με την μπαταρία

 

add8c7.png


Τελευταία επεξεργασία από: slay3rg1, 01/10/2014 - 19:07


#1752   EchiDNA

EchiDNA

    iPH Enthousiast

  • 359 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2014 - 19:18

Ευχαριστω niko
Παμε παλι απο την αρχη λοιπον !

Ηρθε γιουπι !!!!!
 

Γιώργο με γεια σου!

Πολύ μεγάλο κουτί δεν έχει; 

 

Θέλω το 5S, το πουλάς;  :P



#1753   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 01/10/2014 - 19:26

Καλορίζικα παίδες!!!!

Να εξηγήσω λίγο τι γίνεται με τα ανακατασκευασμένα, γιατί διάβασα πιο πριν πως στην Ελλάδα δεν δίνουν καινούργια κτλ..

Έχοντας πολύ καλή εμπειρία με τα ανακασκευασμενα της Apple και έχω μιλήσει και ρωτήσει σε πολλά Apple Store στην Αμερική θέλω να πω τα εξής..

Το ανακασκευασμενο τι είναι; Μια ολοκαίνουργια συσκευή σε ότι αφορά το εξωτερικό κομμάτι και η μπαταρία, όλα τα αλλά μέρη του είναι απο διαφορά iPhones που είχαν βλάβη κάπου άλλου.. Δεν σου δίνουν σφραγισμένο με αυθεντική συσκευασία, αλλά και αυτό που σου δίνουν είναι σφραγισμένο σε ένα άσπρο κουτάκι απο το εργοστάσιο.. Μου έχει τύχει με το 5 που έχω και ακόμα να είναι καλύτερο το ανακατασκευασμένο από το 1ο σφραγισμένο, δεν σημαίνει πως είναι μεταχιρισμενο η έχει μπει χέρι να κολλήσει τίποτα καλώδια κτλ, όλα είναι εργοστασιακά απο την Apple..

Ποτέ η Apple δεν θα σου δώσει ολοκαίνουργιο όπως το εννοείται, το ίδιο προφανώς γίνεται και στην Ελλάδα, απο την στιγμή που πρέπει να πάρεις απο την Apple ανακατασκευασμένο πρέπει να πάρεις αυτή την συσκευή.. Δεν κάθεται ποτέ κανένας να κάτσει να φτιάξει το χαλασμένο που πας εσύ για αλλαγή, φεύγει στο εργοστάσιο και γίνεται κομμάτια.. Όλα αυτά είναι από συζητήσεις και κουβέντες που έχω κάνει με διάφορους υπαλλήλους. Και βέβαια όλα τα άσπρα κουτάκια έχουν έρθει και ανοιχτεί μπροστά μου και βγάζω εγω τις ζελατίνες..

Το καλό είναι αν μην αλλαχτεί βέβαια ποτέ η πρώτη σου συσκευή, αλλά ατυχήματα συμβαίνουν και αστοχίες υλικού θα υπάρχουν.. Με αυτό το σύστημα έχουμε ξανά καινούργιο τηλέφωνο!

@CaLi@


#1754   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 01/10/2014 - 19:29

Το καλό είναι αν μην αλλαχτεί βέβαια ποτέ η πρώτη σου συσκευή, αλλά ατυχήματα συμβαίνουν και αστοχίες υλικού θα υπάρχουν.. Με αυτό το σύστημα έχουμε ξανά καινούργιο τηλέφωνο!

Για εμένα το καλό είναι εκεί πάνω στο χρόνο να μου το αντικαταστήσουν με ανακατασκευασμένο, με ολοκαίνουργια μπαταρία και εξωτερικά μέρη  B)



#1755   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/10/2014 - 20:23

Ένα ωραίο speedtest ανάμεσα σε Samsung Galaxy S5, HTC One M8 και iPhone 6.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 104

0 μέλη, 104 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες