Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1921   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 03/10/2014 - 18:19

Iphone 5

To 5αρι δεν εχει motion coprocessor 5S + 6 + 6Plus εχουν motion coprocessor



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1922   peros550

peros550

    iPH Addict

  • 716 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/10/2014 - 18:20

Iphone 5

Στο κανει καταγραφη βηματων? αφου αυτο ειναι feature που παρεχει ο Μ7 cooprocessor ο οποιος υπαρχει απο 5s και πανω......

#1923   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 03/10/2014 - 18:23

Πάντως το 6αρι είναι τουλάχιστον 1 ώρα παραπάνω σε οθόνη σε σχέση με το 5s. Έχει γίνει καλή δουλειά παιδιά.

#1924   panais13

panais13

    iPH Contributor

  • 1.155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:panais13

Δημοσίευση 03/10/2014 - 18:23

To 5αρι δεν εχει motion coprocessor 5S + 6 + 6Plus εχουν motion coprocessor

Στο κανει καταγραφη βηματων? αφου αυτο ειναι feature που παρεχει ο Μ7 cooprocessor ο οποιος υπαρχει απο 5s και πανω......


Ευχαριστώ

#1925   Ntinaras12

Ntinaras12

    iPH Member

  • 276 μηνύματα
  • Twitter:@Dchriso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:Ntinaras

Δημοσίευση 03/10/2014 - 18:29

Μολις εκανα παραγγελια απο apple store αμερικης iphone 6 64gb space gray και μου εδωσαν παραλαβή 22 με 27 οκτωβρη!!!ελεος!!!

 

Θα το πάρεις νωρίτερα, μην αγχώνεσαι!!!

 

Παράγγειλα στις 30/9 όπου η Apple έδινε αποστολή σε 7-10 εργάσιμες μέρες και παραλαβή στο Σικάγο από τις 17/10 έως τις 22/10

 

Σήμερα ήρθε mail αποστολής από Κίνα, το οποίο δίνει ημερομηνία παραλαβής 13/10 ενώ το tracking της UPS 14/10 και early delivery 9/10!!!



#1926   Rocket

Rocket

    iPH Contributor

  • 1.085 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/10/2014 - 18:31

Θα το πάρεις νωρίτερα, μην αγχώνεσαι!!!

 

Παράγγειλα στις 30/9 όπου η Apple έδινε αποστολή σε 7-10 εργάσιμες μέρες και παραλαβή στο Σικάγο από τις 17/10 έως τις 22/10

 

Σήμερα ήρθε mail αποστολής από Κίνα, το οποίο δίνει ημερομηνία παραλαβής 13/10 ενώ το tracking της UPS 14/10 και early delivery 9/10!!!

 

 

και εμενα απο σικάγο θα μου το στείλουν!!χαχα


 SIA -  MIDNIGHT DECISIONS   :wub:


#1927   Mikachuchios

Mikachuchios

    iPH Enthousiast

  • 395 μηνύματα
  • Twitter:@Mikachuchios
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 03/10/2014 - 18:31

στην αρχη μου ειπε 6 με 7 εργασιμες και με το που πατησα συνεχεια προς πληρωμη μου ειπε για 22 οκτωβρη!

 

Και εγώ την έπαθα, εκανα παραγγελία 17/9 ελεγε 6-10 εργασιμες και μετα μου γραφει 6-9 Οκτωβρίου.... ακόμα περιμένω :(

 

Επειδή δεν έτυχε να περιμένω δέματακι απο Αμέρικα, ποσο καιρό να υπολογίζω ότι θα κάνει η courrier? 


Τελευταία επεξεργασία από: Mikachuchios, 03/10/2014 - 18:33


#1928   Rocket

Rocket

    iPH Contributor

  • 1.085 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/10/2014 - 18:34

Και εγώ την έπαθα, εκανα παραγγελία 17/9 ελεγε 6-10 εργασιμες και μετα μου γραφει 6-9 Οκτωβρίου.... ακόμα περιμένω :(

 

Επειδή δεν έτυχε να περιμένω δέματακι απο Αμέρικα, ποσο καιρό να υπολογίζω ότι θα κάνει η courrier? 

εμενα περυσι με το 5s το εστειλε η φιλη μου με USPS EXPRESS και σε 4 μέρες ηταν ελλαδα!


 SIA -  MIDNIGHT DECISIONS   :wub:


#1929   peros550

peros550

    iPH Addict

  • 716 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/10/2014 - 18:36

Παιδες , σε οσους εφτασε το 6-6plus να το χαιρεστε, σε εμας τους υπολοιπους καλη υπομονη.......
Πηγα ειδα το 6αρι στα mediamarkt. Πολυ ελαφρυ, σου δινει την αισθηση οτι ειναι πιο ελαφρυ απο το 5 που εχω. Οι καμπυλες του πανε παρα πολυ, δινει πολυ ωραια αισθηση η οθονη που μοιαζει να συνεχιζει απο τις καμπυλες της συσκευης. Ειδικα στο μαυρο η οθονη φαινεται πολυ ομορφη πραγματικα seemless.

Σε συγκριση με ενα 5s που ειχε παραδιπλα η οθονη ηταν πιο φωτεινη.

Προσωπικα, ενιωσα ενα ψιλοσοκ οταν το πρωτοκρατησα, βεβαια αυτο το συνηθιζεις , και υστερα μενει η ευχαριστηση να δουλευεις σε μια μεγαλυτερη οθονη. Θα μου αρεσε να ειχε το 6 μεγαλυτερη μπαταρια, αλλα κρινοντας απο το συνολικο αποτελεσμα , νομιζω καλα εκανε η apple και μειωσε το παχος κρατωντας την αυτονομια στα ιδια επιπεδα. Εξαλλου μεταξυ αλλων , τοσα χρονια αυτο προσφερει, ομορφες συσκευες με πολυ υψηλη ποιοτητα κατασκευης και design.

Εγω εχω ηδη παραγγειλει το 6, και νιωθω χαρουμενος για την επιλογη μου. Το 6 plus , αν και δεν τΟ εχω δει, νομιζω δεν θα με βολευε. Βεβαια προσωπικη αποψη αυτη, καταλαβαινω επισης και οσα παιδια πηγαν για το 6plus.

Απο πισω, οι γραμμες δεν με ενοχλησαν. Οταν το ειχα δει στη φωτογραφια ειχα σπαστει απιστευτα, αλλα οταν το κρατας στο χερι, εχεις πλεον το συνολικο αποτελεσμα και ολα τα υπολοιπα ειναι τοσα που δεν σε αφηνουν να ξενερωσεις με τις γραμμες. Η καμερα που εξεχει φαινεται καπως, αλλα επειδη ειμαι τυπος που παντα το εχω σε θηκη, παλι δεν θα με απασχολησει.

Ευχαριστη εκπληξη το χρυσο, που ενω αρχικα με ειχε χαλασει απο τις φωτογραφιες, απο κοντα μου φανηκε αρκετα καλυτερο.

#1930   Zac

Zac

    iPH User

  • 177 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:Zac-Rodos

Δημοσίευση 03/10/2014 - 18:41

Δεν σκοπευω να το κρατω και να οδηγω αν αυτό εννοεις. Χρησιμοποιω hands free. 

Νομιζω όμως ότι σε καθημερινη χρηση, από το κρατημα και την μεταφορα μεχρι αυτή κάθε αυτή την χρηση προοριζεται (ισως) για ανθρώπους με περισσοτερες από τηλεφωνικες ανάγκες. Σε κάθε περιπτωση το εβρισκα μεγαλο μπηκα στο τριπακι του προβληματισμου λογω των καλυτερων χαρακτηριστικων. Θα περιμενω μεχρι να τα δω και τα 2 από κοντα και να τα κρατησω οσο μπορω.

Τι είναι αυτό που παθαμε φετος.

Να εχεις ξεπερασει το ότι θα δωσεις ένα σκασμο λεφτα (αναλογα με την επιλογή σου) και σε οποιαδήποτε περιπτωση να μην μπορεις να το χαρεις απολυτα γιατι εστω και στο βαθος του μυαλου σου θα εισαι προβληματισμένος αν τελικα εκανες την σωστη επιλογή (μεγέθους).

Εγω τουλάχιστον ετσι νοιώθω.

οταν θα σερφαρεις...οταν θα βλεπεις ενα βιντεακι στο youtube οταν παιζεις ενα game οταν φορτωσεις μια ταινια ρε αδερφε....οταν εισαι καπου κ δν την παλευεις κ θες το κινητο να ασχοληθεις με τις ωρες να περασει η ωρα κ με το plus βλεπει την μπαταρια θηριο στο υψος της!τοτε θα πεις κ θα νιωσεις οτι αξιζε το 100ρικο αξιζε που το κουβαλουσα κ ολα τα συναφη!



#1931   Christoss22

Christoss22

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 03/10/2014 - 18:52

Μηπως ξερει καποιος αν το Verizon και το T-mobile τελικα δουλευουν Ελλαδα??Η γενικα σε GSM δικτυα??



#1932   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/10/2014 - 18:59

και εμενα απο σικάγο θα μου το στείλουν!!χαχα

η χρέωση σου έχει γίνει?



#1933   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 03/10/2014 - 19:07

οταν θα σερφαρεις...οταν θα βλεπεις ενα βιντεακι στο youtube οταν παιζεις ενα game οταν φορτωσεις μια ταινια ρε αδερφε....οταν εισαι καπου κ δν την παλευεις κ θες το κινητο να ασχοληθεις με τις ωρες να περασει η ωρα κ με το plus βλεπει την μπαταρια θηριο στο υψος της!τοτε θα πεις κ θα νιωσεις οτι αξιζε το 100ρικο αξιζε που το κουβαλουσα κ ολα τα συναφη!

Αυτό ακριβώς... Δεν μετανιώνω καθόλου για την αγορά που έκανα!! Κάθε μέρα και καλήτερα!



#1934   Zac

Zac

    iPH User

  • 177 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:Zac-Rodos

Δημοσίευση 03/10/2014 - 19:16

Αυτό ακριβώς... Δεν μετανιώνω καθόλου για την αγορά που έκανα!! Κάθε μέρα και καλήτερα!

ετσι ακριβως!



#1935   Zac

Zac

    iPH User

  • 177 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:Zac-Rodos

Δημοσίευση 03/10/2014 - 19:17

Αυτό ακριβώς... Δεν μετανιώνω καθόλου για την αγορά που έκανα!! Κάθε μέρα και καλήτερα!

τι χρωμα το πηρες?τι θηκη εβαλες?εγω εβαλα μια της puro την 0.3 φοβερη αλλα με μια πτωση την φοβαμαι πολυ!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 20

0 μέλη, 20 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες