Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2326   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 11/10/2014 - 10:52

Είχα πάρει Applecare για το 4άρι μου το 2010 και μετά το πέρας του πρώτου χρόνου, πήγα στην Arvato (Ελλάδα) και μου άλλαξαν κανονικότατα τη συσκευή λόγω κιτρινίσματος της οθόνης.

Το θεμα δεν ειναι να αγοράσει ο άλλος apple care για να του το αλλάξουν λόγω κιτρινισματος ή κακής μπαταριας. Αυτο το κάνουν πλέον στην infoquest για πλάκα. Το θεμα ειναι να αγοράσω Apple care και μεσα σ αυτα τα 2-3 χρονια που θα το κρατησω άμα γουστάρω να το στειλω στον τοίχο να γινει ενα με τον σοβά, να το παω εκει και να μου δώσουν αλλο επιτόπου και χωρίς μαμου ή πχ να μου πέσει άμα το εχω χωρίς θηκη και κανει κανενα μεγάλο χτύπημα. Γι αυτο και μόνο αξίζει το Apple care. Σε βγάζει απο σκοτούρες..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2327   jtheogr

jtheogr

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:John.

Δημοσίευση 11/10/2014 - 10:57

Έτσι για την ιστορία φίλος που εισάγει iPhone και όχι μόνο σήμερα μου είπε ότι το 6 and 6+ πουλάει σαν τρελό.
Και μιλάμε ότι έχει και τσιμπημένες τιμές.

Και εγω την ιδια πληροφορηση εχω απο φιλο επισης φερνει μονο 16GB.



#2328   azAZO9

azAZO9

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Twitter:@Para_Pan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 11/10/2014 - 11:01

Καλημέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπαρχει ενημέρωση για το πότε θα έρθουν επίσημα τα νεα iPhones στην Ελλάδα λογικά θα είμαστε μέσα στο τρίτο κύμα. Αν και προσανατολίζομαι λογω δουλειάς - επαγγελματική φωτογραφία- και αντοχής μπαταρίας θα ήθελα οπωσδήποτε να δω και τις δυο συσκευές ως δείγματα σε κατάστημα πριν την οποιοδήποτε αγορά αυτός θεωρώ πρέπει να κάνουμε όλοι.

#2329   toxotis70

toxotis70

    iPH Contributor

  • 972 μηνύματα

Δημοσίευση 11/10/2014 - 11:15

ξερει κανεις καποιον που να εχει ετοιμοπαραδοτο iphone 6 plus 64-128 GB   στην Ελλαδα ?

Απ οσο εψαξα, μονο 16αρι εχουν....



#2330   amak268

amak268

    iPH Member

  • 339 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/10/2014 - 11:38

Και εγω λιγο που κοιταξα 16 ολοι, για αμεσα δε σε βλεπω αλλα αμαθες παρε απο expansys σε καμια βδομαδα max θα το εχεις

#2331   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 11/10/2014 - 11:58

Το θεμα δεν ειναι να αγοράσει ο άλλος apple care για να του το αλλάξουν λόγω κιτρινισματος ή κακής μπαταριας. Αυτο το κάνουν πλέον στην infoquest για πλάκα. Το θεμα ειναι να αγοράσω Apple care και μεσα σ αυτα τα 2-3 χρονια που θα το κρατησω άμα γουστάρω να το στειλω στον τοίχο να γινει ενα με τον σοβά, να το παω εκει και να μου δώσουν αλλο επιτόπου και χωρίς μαμου ή πχ να μου πέσει άμα το εχω χωρίς θηκη και κανει κανενα μεγάλο χτύπημα. Γι αυτο και μόνο αξίζει το Apple care. Σε βγάζει απο σκοτούρες..

Τι να σου πω, εγώ ξέρω οτι το Applecare δεν καλύπτει ζημιές που έχει προκαλέσει ο χρήστης όπως να το πετάξεις που είπες στο τοίχο και να γίνει αφίσα.



#2332   amak268

amak268

    iPH Member

  • 339 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/10/2014 - 12:07

Καλυπτει μονο το service σε χωρα που δεν εχει apple store πρακτικα αχρηστο μιας και εχεις τα 2 χρονια εγγυησης αν ειχαμε apple store θα καναμε αλλη συζητηση

#2333   toxotis70

toxotis70

    iPH Contributor

  • 972 μηνύματα

Δημοσίευση 11/10/2014 - 12:20

Και εγω λιγο που κοιταξα 16 ολοι, για αμεσα δε σε βλεπω αλλα αμαθες παρε απο expansys σε καμια βδομαδα max θα το εχεις

 

 

To expansys δεχεται και cash on delivery (αντικαταβολη ) ?

Εχει επιβαρυνση γι αυτο ?



#2334   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 11/10/2014 - 13:16

To expansys δεχεται και cash on delivery (αντικαταβολη ) ?

Εχει επιβαρυνση γι αυτο ?

Ναι εχει μεγαλη επιβαρυνση για αντικαταβολη γυρω στ 35 ευρω ενω με καταθεση σε τραπεζα η πιστωτικη γυρω στα 11



#2335   gidi

gidi

    iPH User

  • 154 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/10/2014 - 13:45

Τελικώς μέχρι στιγμής καταλήγουμε ότι δεν έχει νόημα το apple care στην Ελλάδα, σωστά;



#2336   amak268

amak268

    iPH Member

  • 339 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/10/2014 - 14:32

Τελικώς μέχρι στιγμής καταλήγουμε ότι δεν έχει νόημα το apple care στην Ελλάδα, σωστά;


Σωστα

#2337   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 11/10/2014 - 14:47

Τι να σου πω, εγώ ξέρω οτι το Applecare δεν καλύπτει ζημιές που έχει προκαλέσει ο χρήστης όπως να το πετάξεις που είπες στο τοίχο και να γίνει αφίσα.


Από φέτος το apple care καλύπτει και ζημιά από νερό και αν σου σπάσει. Το γνωρίζω γιατί έχω αγοράσει για το 6 μου απο την μέρα που το πήρα. Όποτε ακόμα και αν το πετάξω στον τοίχο η στο νερό δικαιούμαι να το αλλάξω με καινούργιο. Και αυτό δυο φορές μέχρι την λήξη. Είμαι Λονδίνο όμως και εδώ οι αντικαταστάσεις σε Apple Store γίνονται την ίδια στιγμή όχι όπως Ελλάδα που το πας αρβατο και όποτε θέλουν σου στέλνουν την αντικατάσταση. Στην Ελλάδα δεν ξέρω τι ισχύει για να πω την αλήθεια, πάντως πλέον το apple care καλύπτει και ζημιές που προκλήθηκαν απο τον χρηστη.

#2338   amak268

amak268

    iPH Member

  • 339 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/10/2014 - 14:53

Παιδια το λεει καθαρα οταν εισαι εκτος χωρας που εχει apple store καλυπτει μονο (Local Apple hardware service when travelling within Europe) να και η σελιδα http://store.apple.c...plus-for-iphone διαβαστε ορους απο κατω δυστηχως δεν εχουμε apple store για να εχουμε αναλογη μεταχειρηση και να μας συμφερει να το αγορασουμε αυτο που καλυπτει το εχουμε ηδη απο τη διετη εγγυηση

Τελευταία επεξεργασία από: amak268, 11/10/2014 - 14:55


#2339   johntrou7

johntrou7

    iPH User

  • 154 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 11/10/2014 - 15:31

Το δικο μου 16αρι plus space gray,ερχεται απο Φρανκφουρτη!can't wait...

#2340   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 11/10/2014 - 15:35

Ρε γαμωτο δε ξερω αλλα στο 6αρι η οθονη ναι μεν εχει βελτιωση αλλα εγω συνεχιζω να βλεπω διαφορα απο την οθονη του s5... Και μιλαω για καποια πιξελακια να το πω, κουκιδιτσες κατι τετοιο...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 11

0 μέλη, 11 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες