Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#3181   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 05/11/2014 - 00:02

σε ευχαριστω πολυ :)

ειναι το 3ο apple κινητο μου και παντα ειχα προβληματακια με μπαταρια γιαυτο κ το αγχος


Μην αγχωνεσαι για τη μπαταρια στο plus.

Ειναι αλλου.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#3182   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3.477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 05/11/2014 - 00:11

Να και το δικό μου! Σε σχέση με την πρώτη φόρτιση πολύ καλύτερα!

Σίγουρα βγάζει μια μέρα αναμονή!

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  image.jpg   132,93KB   45 λήψεις


#3183   Antigoni

Antigoni

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 05/11/2014 - 00:16

Γεια σας!
Ειμαι καινουριο μελος και αυτο γιατι δεν ειχα μεχρι στιγμης iphone..
Ομως εχθες παρηγγειλα απο τα public το 6 16gb gold και οταν τους ρωτησα ποτε θα ερθει η απαντηση ηταν δεν ξερουμε..
μηπως εχει κανενας ιδεα πανω κατω ποτε θα το εχω στα χερια μου?
ευχαριστω :)



#3184   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 05/11/2014 - 01:03

Γεια σας!
Ειμαι καινουριο μελος και αυτο γιατι δεν ειχα μεχρι στιγμης iphone..
Ομως εχθες παρηγγειλα απο τα public το 6 16gb gold και οταν τους ρωτησα ποτε θα ερθει η απαντηση ηταν δεν ξερουμε..
μηπως εχει κανενας ιδεα πανω κατω ποτε θα το εχω στα χερια μου?
ευχαριστω :)

Πρεπει να το πάρεις όπως και δηποτε απο εκει; Στο λέω γιατι iStorm Αθήνα που ρώτησα σήμερα έχουν όλοι το συγκεκριμένο μοντέλο. Όσο αναφορά ποτε θα το φέρουν πιστεύω πως μεχρι το τελος της εβδομαδας ίσως και την επόμενη. Κανεις δεν ξέρει.. Πάντως να ξέρεις πως το συγκεκριμένο που θες υπάρχει iStorm και αν δεν κανω λάθος Cosmote και στα Oteshop

#3185   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 05/11/2014 - 01:15

Καποιος με iphone 6 - 6plus 128GB  με crashing and boot loop issues?

 

Με jailbreak?

Όχι δεν είναι με JailBreak... Έχει αναφερθεί και από άλλους χρήστες. Είναι θέμα hardware από όσο διάβασα . Ρϊξτε μια ματιά εδώ να καταλάβετε. Το είχα βρει και σε κάποιο ξένο site αλλά δεν θυμάμαι πιο είναι!!



#3186   Dimsu

Dimsu

    iPH User

  • 186 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 05/11/2014 - 01:19

Μπορει κάποιος να μου θυμιςει πως γινεται η σωστή φόρτιση; Οταν φτάσει 40% το βάζουμε μέχρι 80%;

#3187   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 05/11/2014 - 01:21

Μπορει κάποιος να μου θυμιςει πως γινεται η σωστή φόρτιση; Οταν φτάσει 40% το βάζουμε μέχρι 80%;

Καλό είναι όταν θα φτάνει 15%-20% να το βάζεις για φόρτιση μέχρι το 100%. Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ και το BatteryDoctor και το έχω ανοιχτό όταν φορτίζω για να βλέπω πότε τελειώνει η φόρτιση! Αν θες μπορείς να το χρησιμοποιήσεις!! 

 

(Έκανες πολύ καλή επιλογή με το 6+. Θα το καταευχαριστηθείς)



#3188   Dimsu

Dimsu

    iPH User

  • 186 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 05/11/2014 - 01:29

Καλό είναι όταν θα φτάνει 15%-20% να το βάζεις για φόρτιση μέχρι το 100%. Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ και το BatteryDoctor και το έχω ανοιχτό όταν φορτίζω για να βλέπω πότε τελειώνει η φόρτιση! Αν θες μπορείς να το χρησιμοποιήσεις!! 
 
(Έκανες πολύ καλή επιλογή με το 6+. Θα το καταευχαριστηθείς)


Σευχαριστω! Το είχα σκεφτεί για battery doctor αλλα κάπου έλεγαν πως δεν βοηθάει σε κάτι κ το άφησα. Μάλλον θα το κατεβάσω όμως! Κ;ι ναι όντως δε μετάνιωσα καθόλου κ άνετα το χειρίζομαι παρόλο γυναίκα :)

#3189   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 05/11/2014 - 01:32

Μη τρελαίνεσαι με το θέμα της μπαταρίας. Μην το αφήνεις απλά κάτω απο 18-20% για να φορτίσεις.

 

Όσο μπορείς πάντως να προτιμάς απο USB. Εφαρμογές πάλι όπως το Battery Doctor δε προσφέρουν τίποτα ουσιαστικό.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3190   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 05/11/2014 - 01:39

Μη τρελαίνεσαι με το θέμα της μπαταρίας. Μην το αφήνεις απλά κάτω απο 18-20% για να φορτίσεις.

 

Όσο μπορείς πάντως να προτιμάς απο USB. Εφαρμογές πάλι όπως το Battery Doctor δε προσφέρουν τίποτα ουσιαστικό.

Σϊγουρα δεν προσφέρει κάτι ουσιαστικό παρά την παρακολούθηση φόρτισης, Junk File Cleaning και Boost την RAM. Αλλά κυρίως το χρησιμοποιώ για φόρτιση!



#3191   Dimsu

Dimsu

    iPH User

  • 186 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 05/11/2014 - 01:54

Μη τρελαίνεσαι με το θέμα της μπαταρίας. Μην το αφήνεις απλά κάτω απο 18-20% για να φορτίσεις..


Και να το αφήνω κανονικά μέχρι 100;

Thanks :)

#3192   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 05/11/2014 - 02:01

Σϊγουρα δεν προσφέρει κάτι ουσιαστικό παρά την παρακολούθηση φόρτισης, Junk File Cleaning και Boost την RAM. Αλλά κυρίως το χρησιμοποιώ για φόρτιση!

Για το Junk, καλό είναι. Τα υπόλοιπα δεν έχουν νόημα..
 

Και να το αφήνω κανονικά μέχρι 100;

Thanks :)

Στο 100% το βγάζεις.. Αν πάλι το βγάλεις λίγο πιο πρίν, κοντα στο 90-95% καλό θα κάνεις.. :)


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3193   magiaros

magiaros

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 05/11/2014 - 02:22

το iPhone 4s που έχω πάντως εγώ(έδωσα 800 πριν 2 χρόνια) μετά την αναβάθμιση έχει γινει για το φουτσ0 καβάλα

 

 

πιο αργό και από το νόκια 6230 που ειχα πριν 30 χρόνια.

 

 

πήρα το ipad air(900 ευρώ) και τώρα έβγαλε ipad air 2 με 2 gb ram, διπλάσιο σχεδών επεξεργαστή,Touch ID λες και όσοι πήραν πριν λίγες μέρες το ipad air κατ0υρησαν στο πηγάδι

 

 

επίσης δε δουλεύει το air drop στο 4s  ούτε το continuity (πάρτε το 6 για να δουελύει λέει η apple)και το macbook pro retina που πήρα προ 1,5 χρόνο 1800 ευρώ δε δουλεύει το icloud γιατί δεν έχω το yosemite επειδή δε δουλεύει το preview παρα μόνο σε καινούργιες συσκευές μέχρι τουλάχιστων να βγεί (αν βγει ) update

 

 

αν με αυτή την τακτική η apple προσπαθεί να μας πείσει οτι καλό(για αυτή βέβαια) θα ήταν να δίνουμε 10-15 χιλιάρικα το χρόνο για τις νέες συσκευές που τα έχουν όλα ,σε εμένα τουλάχιστων αυτή η τακτική και πολιτική της εταιρίας δρα ακριβώς αντίθετα.Τα έχω τα 10-15 χιλιάρικα αλλά θα τα δίνω αλλού και ταυτόχρονα προσπαθώ να ξεφορτωθώ και τις συσκευές που ήδη έχω.

 

Ήδη πήρα android κινητό έδωσα το iphone στη μάνα μου να παίζει θα πάρω και το note 4,διέκοψα και το πρόγραμμα icloud που είχα μιας και δεν έχει νόημα να έχω icloud αφού δε δουλεύει (ας είναι καλά το dropbox)και μένει μόνο το mac το οποίο ελπίζω να ξεκόψω και από αυτό γιατί μου την έχει σπάσει αυτή η πολιτική

 

 

ας βγάλει γαμάτες συσκευές να μας κάνει να τις πάρουμε.αυτό ναι.το δέχομαι.αλλά όχι σε κινητό που πλήρωσες ακριβά πριν δυο χρονια να στο κάνει να σέρνεται με το νέο λειτουργικό ,να μη δουλεύει τίποτα για να σε ωθήσει να πάρεις με το μαχαίρι στο λαιμό καινούργιο.Αν πετούσε το ipnone μου και μπορούσα να έχω πρόσβαση σε όλα όσα έχει κάθε καινούργιο λειτουργικό θα έπερνα αύριο το iphone 6 plus.Tώρα που το iphone 4s σέρνεται και δε δουλεύουν continuity,icloud και πολλά άλλα δεν πέρνω με το ζόρι συσκευή.

 

δεν ξέρω ποιος την κατευθύνει την πολιτική αυτή της apple αλλά δε θα της βγει σε καλό.Αυτά βέβαια όσον αφορά εμένα.Σε άλλους μπορεί να αρέσει αυτό το σχέδιο και η πολιτική της apple


Τελευταία επεξεργασία από: magiaros, 05/11/2014 - 02:29


#3194   magiaros

magiaros

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 05/11/2014 - 02:35

θα φανεί στην πορεία αν θα βγει κερδισμένη ή χαμένη η apple με την πολιτική που ακολουθεί.πάντως η ιστορία έχει δείξει οτι εταιρίες γίγαντες όταν έχασαν το σεβασμό προς τους πελάτες έγιναν σταδιακά εταιρίες νάνοι μιας και σε κάθε νέα αγορά σκέφτεσαι τι έχει γίνει στην προηγούμενη αγορά από την ίδια εταιρία... 



#3195   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 05/11/2014 - 02:44

το iPhone 4s που έχω πάντως εγώ(έδωσα 800 πριν 2 χρόνια) μετά την αναβάθμιση έχει γινει για το φουτσ0 καβάλα


πιο αργό και από το νόκια 6230 που ειχα πριν 30 χρόνια.


πήρα το ipad air(900 ευρώ) και τώρα έβγαλε ipad air 2 με 2 gb ram, διπλάσιο σχεδών επεξεργαστή,Touch ID λες και όσοι πήραν πριν λίγες μέρες το ipad air κατ0υρησαν στο πηγάδι


επίσης δε δουλεύει το air drop στο 4s ούτε το continuity (πάρτε το 6 για να δουελύει λέει η apple)και το macbook pro retina που πήρα προ 1,5 χρόνο 1800 ευρώ δε δουλεύει το icloud γιατί δεν έχω το yosemite επειδή δε δουλεύει το preview παρα μόνο σε καινούργιες συσκευές μέχρι τουλάχιστων να βγεί (αν βγει ) update


αν με αυτή την τακτική η apple προσπαθεί να μας πείσει οτι καλό(για αυτή βέβαια) θα ήταν να δίνουμε 10-15 χιλιάρικα το χρόνο για τις νέες συσκευές που τα έχουν όλα ,σε εμένα τουλάχιστων αυτή η τακτική και πολιτική της εταιρίας δρα ακριβώς αντίθετα.Τα έχω τα 10-15 χιλιάρικα αλλά θα τα δίνω αλλού και ταυτόχρονα προσπαθώ να ξεφορτωθώ και τις συσκευές που ήδη έχω.

Ήδη πήρα android κινητό έδωσα το iphone στη μάνα μου να παίζει θα πάρω και το note 4,διέκοψα και το πρόγραμμα icloud που είχα μιας και δεν έχει νόημα να έχω icloud αφού δε δουλεύει (ας είναι καλά το dropbox)και μένει μόνο το mac το οποίο ελπίζω να ξεκόψω και από αυτό γιατί μου την έχει σπάσει αυτή η πολιτική


ας βγάλει γαμάτες συσκευές να μας κάνει να τις πάρουμε.αυτό ναι.το δέχομαι.αλλά όχι σε κινητό που πλήρωσες ακριβά πριν δυο χρονια να στο κάνει να σέρνεται με το νέο λειτουργικό ,να μη δουλεύει τίποτα για να σε ωθήσει να πάρεις με το μαχαίρι στο λαιμό καινούργιο.Αν πετούσε το ipnone μου και μπορούσα να έχω πρόσβαση σε όλα όσα έχει κάθε καινούργιο λειτουργικό θα έπερνα αύριο το iphone 6 plus.Tώρα που το iphone 4s σέρνεται και δε δουλεύουν continuity,icloud και πολλά άλλα δεν πέρνω με το ζόρι συσκευή.

δεν ξέρω ποιος την κατευθύνει την πολιτική αυτή της apple αλλά δε θα της βγει σε καλό.Αυτά βέβαια όσον αφορά εμένα.Σε άλλους μπορεί να αρέσει αυτό το σχέδιο και η πολιτική της apple


To θέμα του compatibility για το Software το έχω ξαναθίξει στο περελθόν. Πίστεψε με και με τις Android συσκευές σχεδόν το ίδιο είναι. Όταν περνάνε 3 γενιές από ένα μοντέλο, τότε σίγουρα μην περιμένεις πολλά. Βλέπε Galaxy S2. Δεν θα μπορεί να σηκώσει το Android 5.0! Είναι πολιτική κάθε εταιρίας. Πιστεύω κάποια στιγμή θα γυρίσεις στη μαμά Apple αλλά θα είσαι πιο σίγουρος από ποτέ. Για εμένα μην το δώσεις το Mac... :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 33

0 μέλη, 33 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες