Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#4561   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 31/12/2014 - 20:31

Το document είναι premium service provider κι όχι "κάποιος" τεχνικός τυχαίος!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#4562   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 31/12/2014 - 20:33

Το document είναι premium service provider κι όχι "κάποιος" τεχνικός τυχαίος!


Ειπα εγω για "καποιον" τυχαιο τεχνικο?

#4563   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 31/12/2014 - 20:34

Μάλλον λάθος κατάλαβα. No problem.

#4564   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 31/12/2014 - 20:37

Ξαναλεω γιατι οντως μπερδευτηκαμε.

Εδω και λιγο καιρο σε επισημα service provider (δε ξερω αν τα λεω σωστα) οπως document προβληματα οπως μπαταρια η το παραπανω που αναφερθηκε τα φτιαχνουν και δεν δινουν ανακατασκευασμενα.
Και η εγγυηση φυσικα ισχυει.

#4565   adinamos

adinamos

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/12/2014 - 20:38

Ρε παιδιά και αυτό 2 GB μου γράφει attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1419805086.668163.jpg

Και εμένα. Στο geekbench test όμως 1GB λέει. Άρα μάλλον χριστουγεννιάτικη παπάτζα παίζει.



#4566   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 31/12/2014 - 21:08

1gb ρε παιδια εχει η συσκευη, οπως και να το κανουμε.. Chip ειναι, οποτε ειναι αυτουσιο, τελος

#4567   miczaf

miczaf

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2014 - 22:22

Παιδιά επειδή μου κινήσατε την περιέργεια, το έβγαλα από τη θήκη και το πίεσα με αρκετή δύναμη όχι μόνο στο σημείο κοντά στα πλήκτρα, αλλά παντού. Τελικά δεν βυθίζεται σε κανένα σημείο, βράχος, προς ενημέρωση των παιδιών, άρα δεν πρέπει να το εμφανίζει.

#4568   Chico71

Chico71

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 31/12/2014 - 22:41

Το ίδιο και στο δικό μου κανένα πρόβλημα .

#4569   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 31/12/2014 - 22:56

Έστειλα email στο iFixit μιας και τους εμπιστεύομαι σε αυτά και μιας και θεώρησα την πιο "επίσημη" απάντηση που θα μπορούσα να πάρω και παρακάτω είναι η απάντησή τους.

 

Dear George,

 
Thank you for contacting iFixit.
 
Regarding your question, we did test an iPhone 6 unit and we could produce what you described, near the volume buttons. The quick verdict we came to is the same you concluded to too, there simply is not any support structure below the screen next to the volume buttons, because there is no room, physically speaking. If you notice the teardowns we provide, the above is only evident near this area of the phone, whereas the rest of the body has support so the screen can be into place at all times. Because of that, that is what we like to call a "weak" spot (we do not suggest trying to bend the phone using this spot, though!). The unit we tested did not produce any noise or any other weird behavior and the rest of the screen was solid.
 
Should you have any other inquiries, please let us know. We would be happy to test our devices and write back.
 
iFixit
 
 
 
Επομένως, για τους άπιστους θωμάδες, όντως φαίνεται να είναι κατασκευαστικό το θέμα. Δε πρόκειται να πω ότι είστε γκαβοί προφανώς, όση ορατότητα έχω έχετε όλοι, παρ' όλα αυτά όπως προείπα για να παρατηρηθεί χρειάζεται πολύ φως και πολύ μεγάλη προσοχή και ακόμη και τότε είναι ελάχιστα παρατηρήσιμο. Κι αφού αποδειδειγμένα τουλάχιστον 20 iPhone 6 εκθέτουν την ίδια συμπεριφορά στο ίδιο σημείο θεωρώ ότι τα λεγόμενα του iFixit έχουν ακόμη περισσότερη ισχύ.


#4570   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 31/12/2014 - 22:57

Και εμένα μια χαρά ,

#4571   aristidis7

aristidis7

    iPH Addict

  • 758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:aris_volos@yahoo.com

Δημοσίευση 31/12/2014 - 23:49

Και εγώ δεν έχω θέμα .....

#4572   DJTHEO

DJTHEO

    iPH User

  • 172 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 01/01/2015 - 01:10

Μετα απο λιγο καιρο απουσιας(6 μηνες αντεξα με το αρκετα καλο lg g2),κατοχος πλεον iphone 6.Σε γενικες γραμμες,πααααρα πολυ ευχαριστημενος!!Το μονο θεματακι που με απογοητευσε λιγο,ειναι η μπαταρια η οποια ελπιζω να στρωσει λιγο ακομα μιας και ειμαι στο 2ο κυκλο φορτισης!



#4573   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 01/01/2015 - 02:28

Μετα απο λιγο καιρο απουσιας(6 μηνες αντεξα με το αρκετα καλο lg g2),κατοχος πλεον iphone 6.Σε γενικες γραμμες,πααααρα πολυ ευχαριστημενος!!Το μονο θεματακι που με απογοητευσε λιγο,ειναι η μπαταρια η οποια ελπιζω να στρωσει λιγο ακομα μιας και ειμαι στο 2ο κυκλο φορτισης!


Αντε καλοριζικο.. Δεν θα δεις αυτονομια παραπλησια του g2, την κατειχα την συσκευη και ξερω τι παιζει.. Ειδικα στην jellybean ηταν σε αλλο επιπεδο.. Αλλα και το 6αρακι καμια σχεση με ο,τι ξεραμε μεχρι τωρα για τα iphone.. Ο Α8 κανει θαυματα στο κομματι εξοικονομησης ενεργειας

#4574   DLS

DLS

    iPH Addict

  • 890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 01/01/2015 - 02:28

Μετα απο λιγο καιρο απουσιας(6 μηνες αντεξα με το αρκετα καλο lg g2),κατοχος πλεον iphone 6.Σε γενικες γραμμες,πααααρα πολυ ευχαριστημενος!!Το μονο θεματακι που με απογοητευσε λιγο,ειναι η μπαταρια η οποια ελπιζω να στρωσει λιγο ακομα μιας και ειμαι στο 2ο κυκλο φορτισης!

Με γεια φίλε να το χαρείς! Η μπαταρία στο G2 ειναι όντως λίγο καλύτερη γιατί το εχει ο κολλητός μου κ το ξέρω!
Αλλά δεν πρόκειται να σταθείς καθόλου εκει, γιατί στα υπόλοιπα δεν υπάρχει σύγκριση!
Απόλαυσέ το!! :)

#4575   crisk

crisk

    iPH Enthousiast

  • 453 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/01/2015 - 12:01

Τελικά, να υποθέσω, για κανονική χρήση κι οχι all around (και σαν ταμπλετ), τα 16 γίγα ειναι αρκετά;
Γιατί το κόστος ανεβαίνει πολύ να πας στα 64... Τι πονηροί που ηταν να μη βγάλουν 32, που όλοι μας εκεί θα θέλαμε να πάμε...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 31

0 μέλη, 30 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)