Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#5011   DLS

DLS

    iPH Addict

  • 890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 11/01/2015 - 21:53

Σας ευχαριστώ πολύ όλους σας για τις συμβουλές.

Να σαι καλα! Εγώ συμφωνώ με τον atari4. Αυτό είχα πει κ πιο κανω δηλαδή. Απο την προηγούμενη συσκευή σου θα καταλάβεις!
Δε θα έχεις διαφορά! 12 γίγα ελεύθερα θα έχεις! Με γεια, να το χαρείς!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#5012   DLS

DLS

    iPH Addict

  • 890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 11/01/2015 - 21:58

128αρι μονο. Αν σας πετυχει κανενας στο δρομο και ζητησει φωτο απο καρναβαλι '09 ναχετε να του δειξετε...
Πολυ γελιο με καποιους ξερολες.

Τι είπες ρε καλύτερε Χαχαχαχαχαχαχα

#5013   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 12/01/2015 - 00:41

Παντως απ τη στογμη που λεει ο ανθρωπος οτι δεν τον απασχολει το οικονομικο γιατι να παει στο16;;;
Τελοσπαντων...

#5014   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 12/01/2015 - 00:44

Για να επανέλθουμε λίγο στο ον-τοπικ πρώτη χρήση δεν βλέπω κ πολλές διάφορες από το 5s, το χω λιώσει βέβαια το 6αρι
attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1421005649.757434.jpg

Οσο περνάνε οι φορτίσεις πάει καλύτερα. Εμένα βγαζει την ίδια χρήση με τα ΠΑΝΤΑ ανοιχτά (και είναι η 3η φόρτιση). Σκεψου έχω ανοιχτό το ΒΤ του iphone μόνιμα ώστε να συνδέω αμέσως τo ακουστικό.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#5015   ico

ico

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 12/01/2015 - 01:04

Σκέφτομαι να δώσω το 6άρι για να πάρω το plus. Βασικά βρήκα αγοραστή αλλά δεν το έχω αποφασίσει ακόμα. Εσείς που το έχετε είναι τόσο μεγάλο; Επίσης το πήρε κάποιος από skroutz; Το 6άρι το έχω αγοράσει από γερμανό γι αυτό ρωτάω....



#5016   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.544 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 12/01/2015 - 01:11

Το μέγεθος συνηθίζεται και δε γυρνάς μετά σε μικρότερο.

 

Απο Skroutz δεν έχεις να φοβηθείς κάτι. Ουσιαστικά πλέον δεν υπάρχει λόγος να μπλέκεις με παρόχους, Resellers.

 

Απλά να προσέξεις απο εκεί που θα το πάρεις να δίνουν DOA. Χωρίς δικές τους ερμηνείες.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#5017   ico

ico

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 12/01/2015 - 01:18

Το μέγεθος συνηθίζεται και δε γυρνάς μετά σε μικρότερο.

 

Απο Skroutz δεν έχεις να φοβηθείς κάτι. Ουσιαστικά πλέον δεν υπάρχει λόγος να μπλέκεις με παρόχους, Resellers.

 

Απλά να προσέξεις απο εκεί που θα το πάρεις να δίνουν DOA. Χωρίς δικές τους ερμηνείες.

Σκέφτομαι απο kaizer shop είναι καλό?

Έχω μάθει ότι δίνει DOA. Απλά βλέπω ότι έχει αμερικάνικο μοντέλο, δουλεύει το 4g της cosmote?


Τελευταία επεξεργασία από: ico, 12/01/2015 - 01:18


#5018   mariosnt

mariosnt

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/01/2015 - 01:20

Αν είναι unlocked δουλεύει μια χαρά πλέον.

#5019   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.544 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 12/01/2015 - 01:24

Σκέφτομαι απο kaizer shop είναι καλό?

Έχω μάθει ότι δίνει DOA. Απλά βλέπω ότι έχει αμερικάνικο μοντέλο, δουλεύει το 4g της cosmote?

Τα περισσότερα δίνουν DOA, το μεταφράζουν όμως όπως θέλουν αυτοί. Γι' αυτό προσοχή.

 

Δε σε απασχολεί απο που είναι η συσκευή εφόσον είναι ξεκλείδωτο.

 

Φυσικά θα έχεις κανονικά τη 2ετία της εγγύησης.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#5020   ico

ico

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 12/01/2015 - 01:54

Επίσης μια ερώτηση. Ο αγοραστής του κινητού επειδή δεν ήξερε με ρώτησε αν βγαίνει το γυαλί που φοράει επάνω το τηλέφωνο. Αλήθεια αν θέλω βγαίνει εύκολα το glass screen protector;

#5021   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 12/01/2015 - 04:10

Επίσης μια ερώτηση. Ο αγοραστής του κινητού επειδή δεν ήξερε με ρώτησε αν βγαίνει το γυαλί που φοράει επάνω το τηλέφωνο. Αλήθεια αν θέλω βγαίνει εύκολα το glass screen protector;

Εννοείται πως βγαίνει πανεύκολα αλλά ήρεμα. Άμα το βγάλεις απότομα θα σπάσει και θα σε ταλαιπωρήσει.
Πιάσε την μια άκρη με το νύχι και σιγά σιγά βγάλε το

#5022   ico

ico

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 12/01/2015 - 04:33

Οκ ευχαριστώ.

#5023   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 12/01/2015 - 07:33

Σκέφτομαι απο kaizer shop είναι καλό?
Έχω μάθει ότι δίνει DOA. Απλά βλέπω ότι έχει αμερικάνικο μοντέλο, δουλεύει το 4g της cosmote?

Επειδή το έψαξα διεξοδικά το θέμα σου λεω
1. DOA δεν δίνει κανεις, δηλ ανοίγεις το κουτί μπροστά τους κ εχει μια γρατζουνιά, εινα σπασμένη η οθόνη ,εχει κολλήσει ένα κουμπί, κλπ, κατι προφανές δηλαδή, λοιπόν, σου λένε το στέλνουν στο σέρβις κ παίρνεις απο εκει οτι σου δώσουν, που προφανώς ειναι ανακατασκευασμένο...παρε κ ρωτά τους αν δεν πιστεύεις κ αν βρεις ένα που θα σου πει θα ανοίξουμε αλλο πακέτο επι τόπου πες μας κ μας...
2. Το καιζερ που λες ειναι μια χαρα, αλλα εγω δεν θα έφερνα αμερικανική συσκευή γιατι ίσως δυσκολευτείς αργότερα με την διετή εγγύηση, γιατι να μπλέξεις χωρις λόγο όταν το επόμενο σκρουτζομαγαζο σου δίνει EU, γνώμη μου...

Πήγαινε σε ένα μαγαζί κ δες το πλας, ειναι τεράστιο, ειδικά με μια θήκη που θα του φορέσεις, βέβαια όλα ειναι μια συνήθεια...αυτα

#5024   aristidis7

aristidis7

    iPH Addict

  • 758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:aris_volos@yahoo.com

Δημοσίευση 12/01/2015 - 08:52

Επειδή το έψαξα διεξοδικά το θέμα σου λεω
1. DOA δεν δίνει κανεις, δηλ ανοίγεις το κουτί μπροστά τους κ εχει μια γρατζουνιά, εινα σπασμένη η οθόνη ,εχει κολλήσει ένα κουμπί, κλπ, κατι προφανές δηλαδή, λοιπόν, σου λένε το στέλνουν στο σέρβις κ παίρνεις απο εκει οτι σου δώσουν, που προφανώς ειναι ανακατασκευασμένο...παρε κ ρωτά τους αν δεν πιστεύεις κ αν βρεις ένα που θα σου πει θα ανοίξουμε αλλο πακέτο επι τόπου πες μας κ μας...
2. Το καιζερ που λες ειναι μια χαρα, αλλα εγω δεν θα έφερνα αμερικανική συσκευή γιατι ίσως δυσκολευτείς αργότερα με την διετή εγγύηση, γιατι να μπλέξεις χωρις λόγο όταν το επόμενο σκρουτζομαγαζο σου δίνει EU, γνώμη μου...

Πήγαινε σε ένα μαγαζί κ δες το πλας, ειναι τεράστιο, ειδικά με μια θήκη που θα του φορέσεις, βέβαια όλα ειναι μια συνήθεια...αυτα


Τα seven είναι πολύ τυπικοί στο θέμα doa....

#5025   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 12/01/2015 - 08:59

Επειδή το έψαξα διεξοδικά το θέμα σου λεω
1. DOA δεν δίνει κανεις, δηλ ανοίγεις το κουτί μπροστά τους κ εχει μια γρατζουνιά, εινα σπασμένη η οθόνη ,εχει κολλήσει ένα κουμπί, κλπ, κατι προφανές δηλαδή, λοιπόν, σου λένε το στέλνουν στο σέρβις κ παίρνεις απο εκει οτι σου δώσουν, που προφανώς ειναι ανακατασκευασμένο...παρε κ ρωτά τους αν δεν πιστεύεις κ αν βρεις ένα που θα σου πει θα ανοίξουμε αλλο πακέτο επι τόπου πες μας κ μας...
2. Το καιζερ που λες ειναι μια χαρα, αλλα εγω δεν θα έφερνα αμερικανική συσκευή γιατι ίσως δυσκολευτείς αργότερα με την διετή εγγύηση, γιατι να μπλέξεις χωρις λόγο όταν το επόμενο σκρουτζομαγαζο σου δίνει EU, γνώμη μου...

Πήγαινε σε ένα μαγαζί κ δες το πλας, ειναι τεράστιο, ειδικά με μια θήκη που θα του φορέσεις, βέβαια όλα ειναι μια συνήθεια...αυτα

Εφόσον έχεις εγγύηση αγοράς από Ελλάδα δεν θα δυσκολευτείς καθόλου για τη διετία.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 17

0 μέλη, 17 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες