Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#496   Ultralord

Ultralord

    iPH Contributor

  • 953 μηνύματα
  • Twitter:@levasval
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:val lev

Δημοσίευση 21/09/2014 - 21:08

τελικα το iphone 6 plus αγορά απο apple store εκει που λεει T-Mobile δουλευει ελλάδα? με cosmote/?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#497   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 21/09/2014 - 21:24

Ευχαριστώ πολύ!

Το μόνο τώρα που μένει είναι να δούμε εντυπώσεις από την μπαταρία :-)

Της γυναίκας μου το 4.7 μετά από μία μέρα λίγο πριν γράψει πως έχεις χαμηλή μπαταρία..

 

 

15125843007_a54f40d72c_b.jpg


@CaLi@


#498   mariosnt

mariosnt

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2014 - 21:27

Μια χαρά. Τα ίδια με τους προγόνους του..

#499   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 21/09/2014 - 21:27

Της γυναίκας μου το 4.7 μετά από μία μέρα λίγο πριν γράψει πως έχεις χαμηλή μπαταρία..
 
 
15125843007_a54f40d72c_b.jpg


Όσο και ενα 5c-5s δλδ,....η apple μεγαλώνει μπαταρία ίσα να κρατάει όσο το προηγούμενο μοντέλο με μικρότερα χαρακτηριστικά αλλα όχι να κρατάει περισσότερο .ενταξει δεν περίμενα κάτι άλλο για 4.7" απο apple.
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#500   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 21/09/2014 - 21:27

Χρήση: 5h & 47 min...

 

Χμμμμμ. Είναι καλο αυτό τώρα;;


∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#501   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 21/09/2014 - 21:33

Ότι και να κάνετε ότι και να σας βάλει το τηλέφωνο αναγκαστικά θέλει φόρτιση κάθε μέρα.. Δεν νομίζω ότι θα σε βγάλει 2 μέρες φουλ κάποια στιγμή μέσα στην δεύτερη ήμερα θα χρειαστεί πρίζα..

 

Δεν ξέρω τι κάνουν τα άλλα τηλέφωνα και αν βγάζουν 2 μέρες φουλ, με χρήση όχι το αφήνω 1000 ώρες αναμονή...  

 

Σήμερα ξεκίνησα το 6Plus για να δούμε που θα με πάει... Που και αυτό δεν την γλιτώνει το κάθε μέρα είμαι σίγουρος από τώρα.. Αν θέλεις να το χρησιμοποιείς με μία σχετική καλή χρήση το έχασε το έργο μπαταρία down..


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 21/09/2014 - 21:35

@CaLi@


#502   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 21/09/2014 - 21:34

Με 1800 mAh δεν περιμεναμε και θαυματα. Σαν το 5S θα ειναι τα πραγματα.

Οποιος θελει μπαταρια να αντεχει παει στο plus αρκει να του κανει το μεγεθος.

#503   dreamer87

dreamer87

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 21/09/2014 - 21:36

Δεν μου φαινεται κ πολυ καλο. Στο 5s μου εχω αυτη τη στιγμη 18% με χρηση 5 ωρες κ 8 λεπτα αλλα αναμονη 2 μερες και 11 ωρες



#504   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 21/09/2014 - 21:38

Ότι και να κάνετε ότι και να σας βάλει το τηλέφωνο αναγκαστικά θέλει φόρτιση κάθε μέρα.. Δεν νομίζω ότι θα σε βγάλει 2 μέρες φουλ κάποια στιγμή μέσα στην δεύτερη ήμερα θα χρειαστεί πρίζα..

 

Δεν ξέρω τι κάνουν τα άλλα τηλέφωνα και αν βγάζουν 2 μέρες φουλ, με χρήση όχι το αφήνω 1000 ώρες αναμονή...  

 

Σήμερα ξεκίνησα το 6Plus για να δούμε που θα με πάει..

 

Καλα θα ήταν αν είναι μεσα στην δεύτερη μερα.

 

Μην είναι από την πρωτη, και απογευματάκι που είμαστε έξω για δουλειές. 

 

Γιατί αν είναι πάλι να ψάχνουμε τοίχο με πρίζα να πάρουμε αγκαλιά, ...άστο να πάει στο διάολο. :'(


Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 21/09/2014 - 21:43

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#505   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 21/09/2014 - 21:51

Καλα θα ήταν αν είναι μεσα στην δεύτερη μερα.

 

Μην είναι από την πρωτη, και απογευματάκι που είμαστε έξω για δουλειές. 

 

Γιατί αν είναι πάλι να ψάχνουμε τοίχο με πρίζα να πάρουμε αγκαλιά, ...άστο να πάει στο διάολο. :'(

Λουκά καλός η κακός από την μέρα που βγήκανε αυτά τα τηλέφωνα με τις οθόνες επεξεργαστές κτλ, μας έμαθαν να ζούμε και με μία Anker μαζί, δεν το πήραμε να το φυλάμε μην τυχόν και τελειώσει και τελειώσει η μπαταρία.. (Εγώ τουλάχιστον) Αν το ανάψεις και ξεχάσεις να σβήσεις θα σου πεθάνει σε χρόνο ρεκόρ.. Γιαυτό το έχουμε να κάνουμε πράγματα που παλιότερα δεν μπορούσαμε να τα κάνουμε, αλλιώς ας ξανά γυρίσουμε στα nokia κτλ...

 

Και στην Ελλάδα που ήμουν τα iPhone έπαιζαν με όλες τις δυνατότητες τους χωρίς να ψάχνω διακόπτες να κλείσω, γιαυτό το πήρα και ήθελα να έχω το maximum των δυνατοτήτων του...

 

Το iPad μου γράφει τώρα που μιλάμε στο 7% Used 2Days, 17Hours και το ίδιο στο Standby.. Ας κολλήσουμε λοιπόν από πίσω μία μπαταρία iPad..

 

 

Δεν ψάχνομαι με την μπαταρία, ας είναι αυτή που είναι και ο καθένας κάνει τα κουμάντα του να μην σβήσει ποτέ και τον κρεμάσει...


@CaLi@


#506   Marios5s

Marios5s

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 21/09/2014 - 22:09

Εαν καταλαβα καλα δηλαδη τσιμπας με 849 δολλαρια (6+ me 64gb) απο apple store βαζεισ στην μεση την aramex που παιρνει κανενα 30αρικο και ερχεται το κινητο μου σπιτι με 700 ευρω?μαλλον κατι δεν καταλαβα σωστα μου φαινεται οτι το παιρνω τσαπα :P



#507   DGianno

DGianno

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Twitter:@JiMMiS_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 21/09/2014 - 22:18

Boxeraki καλορίζικο φιλαράκι!!!!!! :D


Ένα μικρό δείγμα και από εμένα!! :)

15105474317_b52162c488_b.jpg


Δεν έχω σταματήσει από την ώρα που ήρθε!!!

Καλορίζικο και αγρατσούνιστο! Ρε φιλαράκι θέλω να αγοράσω το ίδιο ακριβώς! Σε μαύρο χρώμα! Εχω ακόμα το 4s. Λες να μου φανεί μεγάλο το 6 τώρα; Δεν ξέρω, αλλά ψήνομαι άγρια να το πάρω... Τι πρώτες εντυπώσεις έχεις;;;

#508   colonel

colonel

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 21/09/2014 - 22:19

Παιδιά καλησπέρα απο Μυτιληνη...λοιπον οκ μου αρεσουν ολα τα σχολια..απλα μηπως θα επρεπε να δουμε απο κοντα την συσκευη και να αποφασισουμε μετα? Γιατι να ειμαι ο μονος που τελικα οι μεγαλες οθονες και τα διαφορα Τζιτζιλικια δεν με ενδιαφερουν?

 

Οχι 4,7 οχι 5,5, εγω λεω καλυτερα 9,1 η και 22,4 ιντσες μια χαρα θα βολευουν αφου θα βγουν και ειδικες Τιραντες να το κρεμας οπου θες...

 

Παιδια εγω ειμαι λατρης της Αpple απλα βλεπω οτι οι μεγαλες οθονες δεν χρειαζονται και τοσο....

 

Χανει λιγο την φυσιογμωμια του το Smartphone ε και στην τελικη γιατι να μην παρουμε ενα ipad με Οθοναρα που θα σερφαρεις θα βλεπεις και ταινιες και θα το ευχαριστιεσαι...?

Μακαρι να κανω λαθος εγω και μακαρι να μην ειναι ετσι αλλα πολυ ντορος για το τιποτα...3 χρνια με το 4αρι στα 32 giga και μεχρι και σημερα δεν με προδωσε ποτε..δεν χρειαστηκε ποτε να ανοιξω το pc για σερφαρισμα δεν χρειαστηκε ποτε να παω στην τραπεζα γιατι μεσω εφαρμογης ibank πληρωνα τους λογαριασμους μου,ημουν στην μεση του πουθενα μια φορα μεσα στην νυχτα και χρειαστηκα ταξι και το iphone μου το βρηκε απο το vrisko.gr σε χρονο ντε τε τι να θυμιθω ποσα βιντεο τραβηξα και ειναι τελεια η ποσες φωτο εβγαλα και ειναι και πολυ σουπερ !!!επαφες ημερολογια,υπομνησεις,ακομα και gps τα παντα ολα δηλαδη σε λιγες μερες που θα εχω το 5s δεν θα με φτανουν οι 4 ιντσες να κανω οτι εκανα 3 χρονια στο iphone 4? τι να την κανω? να παιζω παιχνιδια ? μα δεν παιζω παιχνιδια στο τηλεφωνο ποτε...δεν ξερω αλλα ειμαι της αποψης οτι μετα τις 4,3 ιντσες πας σε tablet οχι σε τηλεφωνο και καπως θεωρω πως εχουμε ξεφυγει με τις οθονες...οσο για το 6 δεν με ενδιαφερει το design και οι γραμμες και τα πλαστικα του ...με ενδιαφερει να κανω τα απαραιτητα και ας ειχε και 4 ιντσες οθονη...



#509   colonel

colonel

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 21/09/2014 - 22:25

Και να προσθεσω πως οσοι ειναι κατοχοι SMARTPHONE ANDROID ειναι κατοχοι με κινητα 4,5 ή 5 ή 5,1 κ.τ.λ γιατι οσους ρωτησα μου ειπαν οτι το επελεξαν με μεγαλη οθονη επειδη παιζουν games....κανεις δεν μου ειπε οτι το επελεξε επειδη θελει να βλεπει μεγαλυτερα κειμενα η πιο μεγαλες τις επαφες .....ξαναλεω ελπιζω να κανω λαθος



#510   colonel

colonel

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 21/09/2014 - 22:32

Εχω 32αρα σπιτι 3D ultra HD την εχω σε αποσταση 2 μετρων και την εχω καταευχαριστηθει ..........σιγα να μην περιμενα το iphone 6 ή το 6 plus για να βλεπω ταινιες ρε παιδια επειδη εχει 5,5 ιντσες...Η υπερβολη σε ολο της το μεγαλειο...!!! 

 

Μάλλον τα μπερδεψαμε λιγο τα πραγματα....



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 39

0 μέλη, 37 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (2)