Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#541   boxeraki

boxeraki

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/09/2014 - 23:59

Εύκολο να λες..'κάνω τα κουμάντα μου να μην σβήσει'!

 

Δλδ να σκέφτομαι ΑΝ θα πρέπει να σερφάρω με το πακέτο data (4G/3G) που πληρώνω;; 

ΑΝ θα πρέπει να μπω FB, twitter, κτλ για να μην μου σβήσει από μπαταριά;; 

ΑΝ θα πρέπει να δω κάνα μικρο βιντεακι που ου στέλνει η γυναικα με την μικρή, γιατί καταναλώνει;;

 

Σπύρο μην τα ισοπεδώνουμε όλα στην 'τρελα' μας που έχουμε όλοι μας με τα προϊόντα της Αππλ.

 

Κοιτάχτε σήμερα τι προσφέρει ο ανταγωνισμός, και σταματήστε επιτέλους να λέτε αυτό το τόσο εγωιστικό, παιδικό, και συνάμα άτοπο ''Αν δεν σας αρέσει, αγοράστε ένα Ανδροιντ''!! 

 

Το τι θα αγοράσει ο καθένας, το καθορίζει αυτός και η τσέπη του. 

 

Από την άλλη, λίγη ειλικρίνεια δεν έβλαψε ποτέ κανέναν. 

 

Αντί να σου πλασάρει την σουπερ ντουπερ HD RETINA οθόνη, ας έμενε μονο στο ρετινα. Αν το HD πχ λέω τώρα, είναι κάτι που καταναλώνει ακόμα περισσότερο την μπαταριά, δεν πειράζει, μέχρι  να βρεις τον τρόπο να φτιάξει μια ανθεκτικότερη μπαταριά, ας μην την βάλει.

 

Ας σταματήσει να βγάζει φιτουρς, και εφαρμογές τόσο ενεργοβορες, να ντύνει  το τηλέφωνο με ακριβή τεχνολογία και οθόνες τελευταίας γενιάς, από την στιγμή που η Αχίλλειος πτέρνα όλων των τηλεφώνων, και ΕΙΔΙΚΑ της Αππλ είναι η μπαταριά.

 

Το 'αγιο δισκοπότηρο' για κάθε εταιρία όπως καταλαβαίνετε είναι η μπαταριά.

 

Θυμάστε πως υποδεχτήκαμε το πρώτο iPad όταν ο Στιβ ανακοίνωσε 10 ώρες αυτονομία! Με ανοικτό το στόμα.

 

Η αυτονομία και η φορητότητα είναι αυτό που ψάχνει η κάθε εταιρία για τις συσκευές της. Μονο που η Αππλ ξεκίνησε με λάθος πόδι.

Θυσίαζε πάντα την ενέργεια, στον βωμό του ντιζάιν.

 

Στον Μακ σου που είναι 'κολλημένος' σε ένα γραφείο, πάντα διπλα από μια πρίζα, εκεί μου χτυπιέστε να έχετε το τελευταίο μοντέλο MPB Retina που διαρκεί 9 ώρες.

 

Σε ένα εργαλείο που το έχεις πάντα μαζι σου, για δουλεια και όχι μονο, εκεί μου συζητάτε για συμβιβασμούς, και καταμερισμό χρόνου για να αντέξει η μπαταριά!!

 

Κάτι δεν πάει καλά παιδιά με τον τρόπο που σκέφτεστε.  

Να το κοιτάξετε ....   :)

 

 

 

υ.γ. μην με παρεξηγείς με τον τρόπο που γράφω. Απλώς μου είναι λίγο δύσκολο να δώσω την εικόνα που θέλω πίσω από ένα πληκτρολόγιο.  

Αγάπη μόνο .. :Ρ

Κάτοχος και εγώ αρκετών iphone..

Πριν λίγο καιρό θες λίγο η οθόνη θες λίγο η μπαταρία με κούρασαν και είπα να κάνω μια αλλαγή..πήρα ένα galaxy s5..και είδα ευχάριστη διαφορά στην μπαταρία..μην φανταστείς 2,3 μέρες κτλ που διαβάζω και ακούω..αλλά τουλάχιστον έφευγα το πρωί και ήξερα ότι μέχρι αργά το βράδυ που θα είμαι σπίτι θα έχω μπαταρία..

 

Kάτοχος πάλι iphone και συγκεκριμένα 6 για τώρα και την άλλη εβδομάδα 6+ είδα μετά από 24 ώρες διαφορά στην μπαταρία..με το ίδιο πρόγραμμα που έχω πάντα η μπαταρία κράτησε όλη μέρα..

 

Εκεί που θα διαφωνήσω λίγο μαζί σου είναι ότι για εμένα το τηλέφωνο δεν είναι ακριβώς εργαλείο δουλειάς..αλλά λίγο από όλα..οπότε εγώ αυτό που ζητάω είναι να έχω ένα τηλ που μου αρέσει εξωτερικά και σε αυτό με καλύπτει και με το παραπάνω το 6 και να αντέχει η μπαταρία του τουλάχιστον για μια ημέρα..από ότι φαίνεται το λύσαμε και αυτό..άρα για εμένα προσωπικά έχω ένα ολοκληρωμένο τηλέφωνο που πάνω από όλα μου αρέσει αυτό που βλέπω..

 

Είμαι σίγουρος ότι στην αγορά υπάρχουν πολύ καλύτερα τηλέφωνα αλλά αυτο δεν είναι το παν..όπως υπάρχουν πολύ καλύτερα αυτοκίνητα,μηχανάκια κτλ..το κάθε μηχάνημα σήμερα έχει και τα ελαττώματα του..οπότε δεν πρέπει πάντα να στεκόμαστε σε αυτά..εκτός αν είναι πιο σημαντικά από τα προτερήματα και από τις ανάγκες μας..

 

είναι και θέμα γούστου που λέμε βρε αδελφέ και ας μην είναι και το καλύτερο :)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#542   colonel

colonel

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 22/09/2014 - 00:01

Μια ερώτηση έχω:
Από το 5 στο 5S η ταχύτητα του επεξεργαστή διπλασιάστηκε. Αυτό γινόταν σε κάθε αναβάθμιση.
Από το 5S στο 6 πήρε περίπου +25%
Γιατί αυτό και τι σημαίνει για την πορεία των επεξεργαστών από εδώ και πέρα;
Και γιατί κανείς δεν αναφέρει αυτό;;;

Ρε γιατι να αναφερθει μου λες??

 

Μα αφου το δέντρο το βρήκαμε....Το δάσος όμως το χάσαμε!!!!!!!!!!

 

Εδω πηγαμε στις 5,5 Ιντσες λιγο πραγμα το χεις αυτο????

 

Ποιος νοιαζεται για τον επεξεργαστη και τις επιδοσεις του????



#543   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 22/09/2014 - 00:08

Εκεί που θα διαφωνήσω λίγο μαζί σου είναι ότι για εμένα το τηλέφωνο δεν είναι ακριβώς εργαλείο δουλειάς..αλλά λίγο από όλα..

''Σε ένα εργαλείο που το έχεις πάντα μαζι σου, για δουλεια και όχι μονο ''  :rolleyes:

 

Άσε που εσύ μιλάς για το 5.5. 

 

Εντάξει το ξέρουμε ότι έχει διπλάσια μπαταριά από το 'μικρό'.

 

​Αλλα πρώτον δεν έχουμε όλοι την οικονομική άνεση να το αγοράσουμε, και δεύτερον και σημαντικότερο, δεν έχουμε όλοι 30 εκατοστά δάχτυλο! 

Ούτε θέλουμε να βγαίνουμε ντυμένοι με στρατιωτικό παντελόνι για να το βάζουμε στην τσέπη. ;-)


∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#544   boxeraki

boxeraki

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/09/2014 - 00:08

vodafone gr εδω ελλαδα; παιζει κανονικα;

Vodafone Gr ναι..αλλά δεν είμαι στην Ελλάδα τώρα είμαι εξωτερικό..δεν νομίζω όμως ότι έχει σημασία..από την στιγμή που δέχεται την sim εδώ το ίδιο θα κάνει και στην Ελλάδα..



#545   Ultralord

Ultralord

    iPH Contributor

  • 953 μηνύματα
  • Twitter:@levasval
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:val lev

Δημοσίευση 22/09/2014 - 00:09

μαλιστα και το πηρες απο apple store με t-mobile no contract? το εβαλες μεσα και δουλευει;

επισης κανεις εχει δοκιμασει με cosmote?

#546   colonel

colonel

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 22/09/2014 - 00:12

Kατι άσχετο ρε παιδια,,,

 

Η Apple τι περιμενει και δεν ριχνει τις τιμες του 5s αφου εχει κυκλοφορισει και θα ερθει και στην Ελλαδα τι περιμενει??

 

739 εχει το 5s σε Γερμανο και Cosmote αντιστοιχα....

 

Γιατι δεν πεφτει??

 

Υποτιθεται ενα παλαιοτερο μοντελο δεν γινεται να πωλειται στην ιδια τιμη με ενα νεο μοντελο..ετσι δεν ειναι??

 

Για βοηθηστε λιγο !!!!!!



#547   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 22/09/2014 - 00:14

Kατι άσχετο ρε παιδια,,,

 

Η Apple τι περιμενει και δεν ριχνει τις τιμες του 5s αφου εχει κυκλοφορισει και θα ερθει και στην Ελλαδα τι περιμενει??

 

739 εχει το 5s σε Γερμανο και Cosmote αντιστοιχα....

 

Γιατι δεν πεφτει??

 

Υποτιθεται ενα παλαιοτερο μοντελο δεν γινεται να πωλειται στην ιδια τιμη με ενα νεο μοντελο..ετσι δεν ειναι??

 

Για βοηθηστε λιγο !!!!!!

 

Δεν εχει κυκλοφορησει ακομη το 6 και το 6+ στην Ελλαδα.

 

Αν παντως θες φθηνο 5s, ψαχνεις απο skroutz.

 

Σε καλυψα;


You'll Never Walk Alone


#548   colonel

colonel

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 22/09/2014 - 00:15

''Σε ένα εργαλείο που το έχεις πάντα μαζι σου, για δουλεια και όχι μονο ''  :rolleyes:

 

Άσε που εσύ μιλάς για το 5.5. 

 

Εντάξει το ξέρουμε ότι έχει διπλάσια μπαταριά από το 'μικρό'.

 

​Αλλα πρώτον δεν έχουμε όλοι την οικονομική άνεση να το αγοράσουμε, και δεύτερον και σημαντικότερο, δεν έχουμε όλοι 30 εκατοστά δάχτυλο! 

Ούτε θέλουμε να βγαίνουμε ντυμένοι με στρατιωτικό παντελόνι για να το βάζουμε στην τσέπη. ;-)

Εγω που εχω 7 εκατοστα δαχτυλο αρκει για το 6plus??

 

Πλακα πλακα πρεπει να ανοιξουμε και ενα θεμα με το ποσα εκατοστα κατηγοριοποιουν το δαχτυλο στις αντιστοιχες ιντσες οθονης



#549   Alex12

Alex12

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 22/09/2014 - 00:16

Οταν έρθει Ελλάδα τότε θα πέσει η τιμή.

#550   boxeraki

boxeraki

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/09/2014 - 00:17

''Σε ένα εργαλείο που το έχεις πάντα μαζι σου, για δουλεια και όχι μονο ''  :rolleyes:

 

Άσε που εσύ μιλάς για το 5.5. 

 

Εντάξει το ξέρουμε ότι έχει διπλάσια μπαταριά από το 'μικρό'.

 

​Αλλα πρώτον δεν έχουμε όλοι την οικονομική άνεση να το αγοράσουμε, και δεύτερον και σημαντικότερο, δεν έχουμε όλοι 30 εκατοστά δάχτυλο! 

Ούτε θέλουμε να βγαίνουμε ντυμένοι με στρατιωτικό παντελόνι για να το βάζουμε στην τσέπη. ;-)

φίλε μου εργαλείο δουλειάς ξεκαθάρισα ότι για εμένα δεν είναι..αν είναι για εσένα η για οποιονδήποτε άλλο..δεν αγοράζεις με κριτήρια ομορφιάς κτλ..αλλα με κριτήρια το καλύτερο για την δουλειά σου..άρα η κουβέντα πάει αλλού..ξεκαθάρισα ότι μιλάω για το μικρό..στο μέλλον θα δω και το μεγάλο..όσον αφορά το στρατιωτικό παντελόνι..χειμώνας έρχεται στο μπουφάν έχω τσέπες μεγάλες και άδειες..οπότε δεν έχω πρόβλημα μεταφοράς..



#551   colonel

colonel

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 22/09/2014 - 00:18

Δεν εχει κυκλοφορησει ακομη το 6 και το 6+ στην Ελλαδα.

 

Αν παντως θες φθηνο 5s, ψαχνεις απο skroutz.

 

Σε καλυψα;

Φυσικα με καλυψες αλλα θα με καλυψεις πιο πολυ αν μου πεις ποσο υπολογιζεις να πεσει το 5s οταν βγει το 6? Ποση διαφορα στην τιμη θα εχει απο το 6 περιπου

 

Bασικα πρεπει να βρισκεται στα ραφια των καταστηματων και μετα να πεσει το παλαιοτερο? αυτο δεν το καταλαβαινω η μπορει και πιο νωρις?



#552   boxeraki

boxeraki

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/09/2014 - 00:19

μαλιστα και το πηρες απο apple store με t-mobile no contract? το εβαλες μεσα και δουλευει;

επισης κανεις εχει δοκιμασει με cosmote?

ναι και ναι :)



#553   colonel

colonel

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 22/09/2014 - 00:20

Φυσικα με καλυψες αλλα θα με καλυψεις πιο πολυ αν μου πεις ποσο υπολογιζεις να πεσει το 5s οταν βγει το 6? Ποση διαφορα στην τιμη θα εχει απο το 6 περιπου

 

Bασικα πρεπει να βρισκεται στα ραφια των καταστηματων και μετα να πεσει το παλαιοτερο? αυτο δεν το καταλαβαινω η μπορει και πιο νωρις?

Μιλαμε να πεσει απο τους επισημους διανομεις π.χ Cosmote οχι στα Skroytzomagaza??



#554   Ultralord

Ultralord

    iPH Contributor

  • 953 μηνύματα
  • Twitter:@levasval
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:val lev

Δημοσίευση 22/09/2014 - 00:23

ναι και ναι :)

κατι τελευταιο το ιδιο ισχυει και για iphone6 plus?

thnks

#555   boxeraki

boxeraki

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/09/2014 - 00:24

Kατι άσχετο ρε παιδια,,,

 

Η Apple τι περιμενει και δεν ριχνει τις τιμες του 5s αφου εχει κυκλοφορισει και θα ερθει και στην Ελλαδα τι περιμενει??

 

739 εχει το 5s σε Γερμανο και Cosmote αντιστοιχα....

 

Γιατι δεν πεφτει??

 

Υποτιθεται ενα παλαιοτερο μοντελο δεν γινεται να πωλειται στην ιδια τιμη με ενα νεο μοντελο..ετσι δεν ειναι??

 

Για βοηθηστε λιγο !!!!!!

δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά για την apple δεν νομίζω να υπάρχει στο μυαλό της σε κανέναν σχεδιασμό που κάνει η χώρα Ελλάδα..στην Αμερική λοιπόν και ίσως και σε άλλες χώρες που αντιπροσωπεύεται και επίσημα με apple store..η τιμή έχει πέσει..όσο θέλει αυτή βέβαια και δεν υποχρεώνει κανέναν να μπει μέσα στα μαγαζιά και να ψωνίσει κάτι με ζόρι..



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 16

0 μέλη, 15 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)