Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#5791   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.545 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 03/03/2015 - 21:52

Να μαζευτούμε να τα στήσετε. :D

 

 

 

qyQGMEB.png


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#5792   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.819 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 03/03/2015 - 22:59

Ειναι και αυτοι που κραζανε τα 6plus και δεν θα τα παιρνανε με τιποτα και τελικα τα πηρανε με χιλια.....

#5793   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 03/03/2015 - 23:00

Ειμαι και εγω ένας απο αυτούς ομολογώ αλλα σημερα που το πήρα δεν το χόρταινω πραγματικά .

#5794   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 03/03/2015 - 23:21

Προσωπική μου γνώμη και ίσως να κάνω και λάθος αλλά στην κατηγορία του iPhone 6 Plus νομίζω το Note 4 είναι έτη φωτός μπροστά και κανει πολύ καλύτερη διαχείριση της οθόνης.Αλλα γι'αυτο πιστεύω φταίει το iOS (εννοείται πως με το jailbreak κάνεις πολλά παραπάνω ).Αλλα μιλάω πάντα για stock firmware στις ήδη υπάρχουσες ίντσες.

Τελευταία επεξεργασία από: PetrosMac, 03/03/2015 - 23:22


#5795   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.545 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 04/03/2015 - 00:05

Για ρώτα αυτούς με το 4.. Το root-αρισμα είναι δεδομένο για να έχεις αξιοπρεπή αυτονομία.

 

Έχει χαθεί και ο Στέφανος να τα πει απο πρώτο χέρι.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#5796   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.819 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 04/03/2015 - 00:08

Ααααααμ.....ειναι και κατι αλλοι που αγοραζουν 16αρια μονο για fb,viber,whatsapp,messenger.......ενω αυτοι με τα 64 και πανω κανουν αλλη χρηση!!!!!

#5797   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 04/03/2015 - 00:14

Ααααααμ.....ειναι και κατι αλλοι που αγοραζουν 16αρια μονο για fb,viber,whatsapp,messenger.......ενω αυτοι με τα 64 και πανω κανουν αλλη χρηση!!!!!

Σε πληροφορω οτι εχω 16αρι με 50 apps, 813 φωτο και εχω 5gb free space..  :)


Τελευταία επεξεργασία από: giolnts, 04/03/2015 - 00:17


#5798   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 04/03/2015 - 00:35

Για ρώτα αυτούς με το 4.. Το root-αρισμα είναι δεδομένο για να έχεις αξιοπρεπή αυτονομία.

Έχει χαθεί και ο Στέφανος να τα πει απο πρώτο χέρι.


Δεν μιλάω για αυτονομία γιατί δεν ξέρω απολύτως τίποτα ούτε έχω ακούσει κάτι :) Μιλούσα απλά για το πως διαχειρίζεται την οθόνη.Στην τελική ο μέσος χρήστης δεν νομίζω να κάτσει να ασχοληθεί με το root-αρισμα.Εδω εμείς και βλέπω ώρες ώρες που αφήνω το iPhone με stock firmware γιατί έχω βαρεθεί πλέον το "βάλε βγάλε tweak" ή δοκίμασε το ένα και το άλλο :)

#5799   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.545 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 04/03/2015 - 11:09

Καλά και εδώ ο μέσος χρήστης δε θα ασχοληθεί με JB. Δε θ'ασχοληθεί καν με τη μπαταρία.

Μη κοιτάς εδώ στο Forum.. Δεν είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα..

Για την οθόνη δεν έχω εικόνα. Πιθανόν να έχεις δίκιο σ'αυτό.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#5800   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 04/03/2015 - 12:24

Καλά και εδώ ο μέσος χρήστης δε θα ασχοληθεί με JB. Δε θ'ασχοληθεί καν με τη μπαταρία.

Μη κοιτάς εδώ στο Forum.. Δεν είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα..

Για την οθόνη δεν έχω εικόνα. Πιθανόν να έχεις δίκιο σ'αυτό.

Πάντως άσχετα από το παραπάνω με την οθόνη,το 6 Plus φέτος έκανε την διαφορά.Χωρίς να θέλω να προσβάλω τους χρήστες των iPhone 6 :)  αλλα κατα την ταπεινή μου γνώμη αν κάποιος  έχει 5S δεν νομίζω να αξίζει να περάσει σε 6 αλλά σε 6 Plus όπου σίγουρα θα δει τρελές διαφορές, στο κομμάτι της μπαταρίας κυρίως.Όσον αφορά το λειτουργικό κομμάτι το jailbreak φαίνεται πιο αναγκαίο από ποτέ φέτος.Ελπίζω στο iOS 9 να το απελευθερώσουν ακόμα λίγο (ίσως και να συνεχίσω να ονειρεύομαι :) ) για να εκμεταλλευτούμε καταλλήλως τις πολλές ίντσες.Αυτά για σήμερα! :) 



#5801   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.545 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 04/03/2015 - 12:47

Πάντως άσχετα από το παραπάνω με την οθόνη,το 6 Plus φέτος έκανε την διαφορά.Χωρίς να θέλω να προσβάλω τους χρήστες των iPhone 6 :) αλλα κατα την ταπεινή μου γνώμη αν κάποιος έχει 5S δεν νομίζω να αξίζει να περάσει σε 6 αλλά σε 6 Plus όπου σίγουρα θα δει τρελές διαφορές, στο κομμάτι της μπαταρίας κυρίως.Όσον αφορά το λειτουργικό κομμάτι το jailbreak φαίνεται πιο αναγκαίο από ποτέ φέτος.Ελπίζω στο iOS 9 να το απελευθερώσουν ακόμα λίγο (ίσως και να συνεχίσω να ονειρεύομαι :) ) για να εκμεταλλευτούμε καταλλήλως τις πολλές ίντσες.Αυτά για σήμερα! :)


Το 6 φιλική συμμετοχή το λες. Το μέγεθος στο σPlus συνηθίζεται.. Εύκολα.

Το JB καλώς ή κακώς, πάντα θα είναι αναγκαίο και 'συ θα συνεχίσεις να ονειρεύεσαι..

Υπάρχει αυτή η ρημάδα η παροιμία που λέει, "κράτα με να σε κρατώ.." Ταιριάζει γάντι στη σχέση JB-iOS για πολλούς και διάφορους λόγους..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#5802   karasarinis

karasarinis

    iPH Contributor

  • 1.026 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 04/03/2015 - 14:08

Καλησπέρα. Εγώ μετά από συμβίωση 5 μηνών με plus το έδωσα εχθές και πήρα το 6. Ευχαριστημένος σε όλα ήμουν απλά το μέγεθος του με κούρασε η αλήθεια είναι. Να πρέπει να το κρατάω στο χέρι ή σε μεγάλο τσαντάκι. Από μπαταρία και Οθονη ήταν πολύ μπροστά. Πολύ ευχαριστημένος. Αλλά μόνο και μόνο το μέγεθος του ήταν ικανό να με γυρίσει πίσω.

#5803   sadlef

sadlef

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/03/2015 - 23:29

8α ηθελα να κανω κ γω μια ερωτηση,καλησπερα καταρχας,εχω παραγγειλει απο το σκρουτζ απο πολυ καλο καταστημα βαση σχολιων 2 iphone σμρ μαυρο 6αρι 16 κ ασπρο 6 64 κ τα 2 US,οι 2 ερωτησεις π θελω να κανω κ εχω καποιους ενδιασμους ειναι:με τη εγγυηση,εχω την περιπτωση παροτι αμερικανικο ισχυει κανονικα εδω κ η 2η κ πιο σοβαρη ειναι η εξης:παιζει θεμα να εχω προβλημα με το 4g?
κτ τετοιο διαβασα αλλα δε καταλαβα,σε καποιες συσκευες αμερικανικες δουλευει το 4g στην ελλαδα σε καποιες οχι,ασ μ απαντηση καποιος σας παρακαλω για να την ακυρωσω κ να παω σε eu,τα ιδια λεφτα ειναι,ευχαριστω πολυ!!



#5804   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.545 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 06/03/2015 - 23:47

Η 2ετία ισχύει εφόσον η αγορά γίνεται εντός Ε.Ε.

 

Δε θα έχεις πρόβλημα με το 4G. Περιορισμός υπήρχε μόνο στο 5.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#5805   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 07/03/2015 - 00:00

8α ηθελα να κανω κ γω μια ερωτηση,καλησπερα καταρχας,εχω παραγγειλει απο το σκρουτζ απο πολυ καλο καταστημα βαση σχολιων 2 iphone σμρ μαυρο 6αρι 16 κ ασπρο 6 64 κ τα 2 US,οι 2 ερωτησεις π θελω να κανω κ εχω καποιους ενδιασμους ειναι:με τη εγγυηση,εχω την περιπτωση παροτι αμερικανικο ισχυει κανονικα εδω κ η 2η κ πιο σοβαρη ειναι η εξης:παιζει θεμα να εχω προβλημα με το 4g?
κτ τετοιο διαβασα αλλα δε καταλαβα,σε καποιες συσκευες αμερικανικες δουλευει το 4g στην ελλαδα σε καποιες οχι,ασ μ απαντηση καποιος σας παρακαλω για να την ακυρωσω κ να παω σε eu,τα ιδια λεφτα ειναι,ευχαριστω πολυ!!

προσεξε μονο το καταστημα που επελεξες να δινει doa σε περιπτωση που σου χρειαστει να παρεις καινουργιο σφραγισμενο.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 12

0 μέλη, 12 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες