Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#5971   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 31/03/2015 - 21:42

Εγώ αυτό που συνειδητοποιώ μετά από 20 μέρες που έχω το plus μου, αν έχω ένα παράπονο θα έλεγα ότι μου φαίνεται πως δεν είναι καθόλου δυνατό το ηχείο όταν μιλάω στο τηλέφωνο. Ειδικά σε χώρους με φασαρία ζορίζομαι πολύ για να ακούσω το συνομιλητή μου. Νιώθει κάποιος άλλος κάτι παρόμοιο; Έχει αρχίσει να μου φαίνεται ανησυχητικό λίγο...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#5972   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 31/03/2015 - 21:45

Εγώ αυτό που συνειδητοποιώ μετά από 20 μέρες που έχω το plus μου, αν έχω ένα παράπονο θα έλεγα ότι μου φαίνεται πως δεν είναι καθόλου δυνατό το ηχείο όταν μιλάω στο τηλέφωνο. Ειδικά σε χώρους με φασαρία ζορίζομαι πολύ για να ακούσω το συνομιλητή μου. Νιώθει κάποιος άλλος κάτι παρόμοιο; Έχει αρχίσει να μου φαίνεται ανησυχητικό λίγο...


Μπα, επειδη τοχω νιωσει και γω αυτο που λες, φταιει που δε "κεντραρεις" το ηχειο στο αυτι. Οταν σου ψανατυχει, ψαξε λιγο το αυτι... ;)

You'll Never Walk Alone


#5973   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 31/03/2015 - 21:48

Το χω ψάξει ρε συ ατάρι. Τι να πω θα δοκιμάσω πάλι αύριο να πάρω κανα τηλέφωνο στη δουλειά και θα σου πω. Αλλά νομίζω ότι το έχω και κεντραρισμένο... Δεν ξέρω...



#5974   mariosnt

mariosnt

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/03/2015 - 21:53

Να ρωτήσω κατι;
Μήπως δεν εχεις βγάλει τη ζελατινα της οθόνης; Αυτή που εχει η απο το εργοστάσιο εννοώ.

#5975   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 31/03/2015 - 22:14

Το οτιδήποτε στην οθόνη. Υπάρχει και η πιθανότητα πάντως απλά να στο φτιάξουν εκείνη τη στιγμή και να μη πάρεις ανακατασκευασμένο.

Το ανοίγουν και κουμπώνουν τα εσωτερικά ελάσματα.

Να μου το φτιάξουν στην info quest?? μάλιστα. Πάντως διαβάζω στα ξένα φόρουμς ότι αν δεν θέλεις να σου το ανοίξουν σου δίνουν ανακατασκευή ή όσοι δέχτηκαν και τους το άνοιξαν μετα από λίγες μέρες τους έκανε το ίδιο.. Όσοι το απαίτησαν όμως το πήραν. Να μας πει κάποιος που το πήγε με το ίδιο θέμα..

Τελευταία επεξεργασία από: giolnts, 31/03/2015 - 22:16


#5976   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 31/03/2015 - 22:21

Να ρωτήσω κατι;
Μήπως δεν εχεις βγάλει τη ζελατινα της οθόνης; Αυτή που εχει η απο το εργοστάσιο εννοώ.

Όχι όχι δε θα μπορούσα να είμαι τόσο μπούφος. Την έχω βγάλει. Έχω βάλει την άλλη την απλή άλλωστε



#5977   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.695 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 31/03/2015 - 22:53

Να μου το φτιάξουν στην info quest?? μάλιστα. Πάντως διαβάζω στα ξένα φόρουμς ότι αν δεν θέλεις να σου το ανοίξουν σου δίνουν ανακατασκευή ή όσοι δέχτηκαν και τους το άνοιξαν μετα από λίγες μέρες τους έκανε το ίδιο.. Όσοι το απαίτησαν όμως το πήραν. Να μας πει κάποιος που το πήγε με το ίδιο θέμα..


Εγώ τις προάλλες που είχα θέμα με την μπαταρία μου πήγα σε Apple Store και τους είπα ταυτόχρονα και το πρόβλημα της οθόνης. Το άνοιξαν και την ξανά κούμπωναν σωστά αυτή την φορά. Από τότε δεν έχω κανένα πρόβλημα. Πιο πριν όταν έβαζα την θήκη μου το έκανε, όταν την έβγαζα όλα κομπλέ. Για να πάρεις ανακατασκευασμένο δεν νομίζω. Αυτή είναι η πολιτική τους πλέον. Ανακατασκευασμένα συσκευή δίνουν μόνο όταν η συσκευή παρουσιάσει hardware πρόβλημα. Πχ κουμπιά να μην δουλεύουν, bendgate κλπ.

#5978   mariosnt

mariosnt

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/03/2015 - 23:00

Όχι όχι δε θα μπορούσα να είμαι τόσο μπούφος. Την έχω βγάλει. Έχω βάλει την άλλη την απλή άλλωστε


Δεν το ειπα για να σε προσβάλλω φιλε μου..
Απλα άνθρωποι ειμαστε..μπορεί να μην το είχε προσέξει..

#5979   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 31/03/2015 - 23:01

Εγώ τις προάλλες που είχα θέμα με την μπαταρία μου πήγα σε Apple Store και τους είπα ταυτόχρονα και το πρόβλημα της οθόνης. Το άνοιξαν και την ξανά κούμπωναν σωστά αυτή την φορά. Από τότε δεν έχω κανένα πρόβλημα. Πιο πριν όταν έβαζα την θήκη μου το έκανε, όταν την έβγαζα όλα κομπλέ. Για να πάρεις ανακατασκευασμένο δεν νομίζω. Αυτή είναι η πολιτική τους πλέον. Ανακατασκευασμένα συσκευή δίνουν μόνο όταν η συσκευή παρουσιάσει hardware πρόβλημα. Πχ κουμπιά να μην δουλεύουν, bendgate κλπ.

Σε Apple Store οκ το αφήνεις. Εδώ δε το εμπιστεύομαι. Και πάλι θα μπορούσες να απαιτήσεις ανακατασκευασμένο αν ήθελες. Το διάβασα σε πολλούς το εκαναν στο macrumors.

#5980   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.695 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 31/03/2015 - 23:10

Απαίτησα αλλά η απάντηση που πήρα ήταν αυτή που σου έγραψα πιο πάνω.

Εφόσον το κινητό μου προσφέρει και με το παραπάνω αυτά που θέλω να κάνω δεν δίνω και πολύ σημασία. Αν μου ξαναπαρουσιαστεί πρόβλημα τότε θα δω τι θα κάνω. Από εκεί και πέρα το κρατάω και του βγάζω το λάδι.

#5981   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 31/03/2015 - 23:29

Δεν το ειπα για να σε προσβάλλω φιλε μου..
Απλα άνθρωποι ειμαστε..μπορεί να μην το είχε προσέξει..


Ναι βρε no offence!

#5982   stelpanta

stelpanta

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Twitter:@upiter0330
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 01/04/2015 - 09:10

Μετά απο 3 μήνες με iPhone 6 & 6 plus κατέληξα σε ένα άσχημο συμπέρασμα.

Σε σχέση με τις προηγούμενες συσκευές τις Apple, δεν έχει δοθεί τεράστια προσοχή στη λεπτομέρεια.

Τι θέλω να πω.

Τόσο στο 6 , όσο και στο 6 Plus όταν τα χρησιμοποιούσα με το 1 χέρι και είχα το μικρό δάχτυλο του χεριού στο κάτω μέρος της συσκευής (εκεί που είναι το charging port , το headphone jack κλπ) μετά απο λίγη ώρα πόναγε το δάχτυλό μου. Όχι απο το βάρος , αλλά απο το μέταλλο (νομίζω του charging port) που είχα την αίσθηση ότι μου έκοβε το δάχτυλο εκεί που ακουμπούσε. Δεν γίνεται να ήταν θέμα συσκευής , αφού μου το έκανε τόσο στο 6 όσο και στο 6 Plus.

Eπίσης, αυτό που παρατήρησα στο Plus είναι ότι η δεξια πλευρά της συσκευής και συγκεκριμένα εκεί που τελειώνει η οθόνη και αρχίζει το μεταλλικό πλαίσιο το μεταλλο δεν εφάρμοζε τέλεια με αποτέλεσμα να έχω πάλι την αίσθηση οτι η δεξια πλευρά είναι λιγο κοφτερή. Είναι ενοχλητικό με αποτέλεσμα να είναι δύσκολη η χρήση της συσκευής χωρίς θήκη, αλλά φοβάμαι ότι αν πάω για αλλαγή δεν θα δεχτούν κάτι τέτοιο για πρόβλημα.

Μπορεί να ακούγονται τρελά αυτά , και δεν θέλω να μοιάσω στο γνωστό πρώην μέλος που κοίταζε αν το μαύρο του iPhone 5 έμοιαζε με μπλε, αλλά εμένα μου έδωσαν την αίσθηση ότι δεν έχει προσεχθει η λεπτομέρεια τόσο πολύ στις νέες συσκευές.

Έχει αντιμετωπίσει κανένας άλλος οποιοδήποτε από αυτά τα 2 θέματα;

Φίλε αυτό το θέμα με το μικρό δάχτυλο του δεξιού χεριού το έχω και εγώ όταν κρατάω για πολλή ώρα το iphone 6 plus.Μαλιστα κατα καιρούς κάνει φούσκα κ πληγή,μαλλον προέρχεται απο την καμπυλότητα εκει του πλαισίου κ οπως πολυ σωστά είπες απο την υποδοχή φόρτισης..τωρα κ το plus βέβαια ειναι πιο βαρύ απο το απλό οποτε παραπανω βάρος πέφτει στο δάχτυλο-φρένο κρατώντας το με το ένα χέρι και ψιλοκάθετα.Ισως το διορθώσουν στο 6s..μπορει κ οχι όμως.Για το άλλο θέμα όντως ειναι λίγο κοφτερό κ αφήνει αυτήν την αίσθηση σαν να μην εχει κλείσει καλα εκει η καμπύλη που δημιουργείται μεταξύ σασί κ τζαμιού.οπως βέβαια κ το κούρεμα άρπαγα φαβοριτας τον μιλάς στο τηλέφωνο.χαχα οντως ισχύει !Το δουλεύω βέβαια παντα χωρίς case.Κατα τα αλλα ειναι τηλέφωναρα κ ειμαι πολυ ευχαριστημένος εδω και 4.5 μήνες :-)

Τελευταία επεξεργασία από: stelpanta, 01/04/2015 - 09:18


#5983   katakefalos

katakefalos

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 01/04/2015 - 09:35

Αχαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα! 

 

Το έχει ο κολλητός μου το 625.

 

Με λιγότερη χρήση απο εμένα δεν βγάζει μέρα! Τώρα που τις είδες τις 2,5 μέρες δεν ξέρω.

 

Άντε με γειά και καλοδούλευτο.

Χα χα χα....πες του κολλητου σου με το 625 που δεν βγαζει ουτε μερα μην πιασει κανενα iphone 6 γιατι θα του κρατησει κανα τεταρτακι η μπαταρια.

Εχετε μεγαλη πλακα εδω μεσα.

Παραπληροφορηση στα ακρα.



#5984   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 01/04/2015 - 10:40

Ναι ρε παιδια εχετε δικιο.Ειναι μ@@@ να εχω ενα τηλεφωνο των 750 ευρω και να ειναι μονο για το logo της Apple και το χαιλικι στις καφετεριες.Το βαζω αγγελια τωρα αμεσως και επιστρεφω στο ΝΟΚΙΑ των 100 ευρω και κανω ακριβως την ιδια δουλεια χωρις το χαιλικι.

Αλλωστε ειμαστε σε κριση.

 

 

katakefalos το πούλησες το μουφα-6αρι-που-σε-ξενερωνει-τερμα-για-να-παρεις-καλυτερο-nokia-με-100ε ή δε "προλαβες"; :lol: :lol:


Τελευταία επεξεργασία από: atari4, 01/04/2015 - 10:43

You'll Never Walk Alone


#5985   Stratos441

Stratos441

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 01/04/2015 - 10:48

katakefalos το πούλησες το μουφα-6αρι-που-σε-ξενερωνει-τερμα-για-να-παρεις-καλυτερο-nokia-με-100ε ή δε "προλαβες"; :lol: :lol:

 

Βιάζεσαι...κανόνισε για καφέ σήμερα... :P



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 22

0 μέλη, 22 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες