Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1006   Thodoris19s

Thodoris19s

    iPH Addict

  • 647 μηνύματα
  • Twitter:@tspatas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:thodoris20

Δημοσίευση 24/09/2014 - 02:23

Δες αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που το κάνει.... Για μένα είναι λάθος να τραβάς σε αυτό τo format μόνο και μόνο για να τις βλέπεις στην tv.. Άλλο να το έχεις σαν επιλογή για κάποιες...

Anyway you know mate!!! :)


Πρεπει να υπάρχει η camera+ που κάνει αυτή την δουλειά αλλα οκ χάνεις τα καλούδια που βάλανε τώρα και την συντόμευση οθονη κλειδώματος

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1007   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 24/09/2014 - 02:30

Να τολμήσω να πω κάτι ; Θεωρώ ότι οι περισσότεροι που παραγγέλνουν plus δεν είναι τόσο η οθόνη αλλα η μπαταρία που τους μαγεύει. Σε τέτοιο βαθμό που αν αντί για μοντέλο πιο πλατύ και ψηλό όπως το plus, έβγαζε ένα 6 πιο χοντρό με μεγαλύτερη μπαταρία θα είχε την ίδια ίσως και μεγαλύτερη δημοφιλία που έχει τώρα το plus


Συμφωνω για τη μπαταρια. Μονο για αυτο το λογο σκεφτομαι το μεγαλο. Αλλιως σαν μεγεθος ειναι σαν το note. Το εχει φιλος το χαζευω λιγο αλλα ειναι μεγαλο.

#1008   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/09/2014 - 02:45

μετα και απο αυτο το πρωτο ηταν με την προεξοχη της καμερας ..δε προκειται σιγουρα να το παρω ...απλα ανεπιτρεπτα και τα 2

εχω το 5 και θα παρω το 5ς απλα κ ωραια

 

Και εγώ το ίδιο λέω αλλά λέω πρώτα να πάω πρώτα σε ενα κατάστημα

 

Φοβάμαι μην αγοράσω το Iphone 5 s και μετά πω τι μ@λ@.. έκανα και αγοράσω μετά το iphone 6 

 

Eκει να δείς μετά γέλια...



#1009   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 24/09/2014 - 03:43

Aπλώς αναφέρουν μερικοί ότι το μέγεθος του 6 δεν βολεύει με το ένα χέρι και από οτι βλέπω σε μέγεθος δεν το λες καθόλου μικρό καθώς είναι το ίδιο με το

samsung galaxy s5 που είναι 5,2 ίντσες απλώς έχει μειωμένα bezels.Επιπλέον πολλοί λένε ότι είναι κάπως περίεργο να ' πετάει' η κάμερα καθώς και οι

γραμμές δεν είναι τόσο ωραίες..Με έχουν κάνει αναποφάσιστο γιατί εκεί που έλεγα για το iphone 6 64 gb θα με κάνουν να πάω σε iphone 5s.

Όσα video έχω δει και εγώ πραγματικά στα videos το iphone 5s μοιάζει αρκετά πιο μικρό από iphone 6 .

Το ερώτημα είναι θα βολεύει στην καθημερινή χρήση το iphone 6 ?




να και το video






Εγώ πάντως σε 5s θα πάω αν δεν σε ενδιαφέρει το nfc έχω την εντύπωση ότι είναι το τευλευταιο καλό κινητό από άποψη μεγέθους ΓΙΑ ΚΙΝΗΤΟ πάντα που έβγαλε η Apple...και δεν του λείπει τίποτα 1gb ram 64bit cpu A7 και M7 chip.Και θα πέσει αρκετά στο Σκρουτζ....

Knowledge Is Power


#1010   Mprellas

Mprellas

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 24/09/2014 - 06:48

Το expansys.gr το έχει 770 το 16 gb

#1011   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 24/09/2014 - 07:12

Η ώρα των πρώτον εντυπώσεων μετά από 3 μέρες χρήση με το 6Plus..

 

Το κινητό συμπεριφέρεται άψογα στις λειτουργίες του και προς το παρών δεν έχω αντιμετωπίσει και κανένα πρόβλημα χειρισμού λόγο του μεγέθους..

 

Η οθόνη του σε διάφορα video που έχω δει μου έχει αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις και πραγματικά χαίρεσαι να κάνεις θέαση μέσα από αυτό.

Εκτός από αυτό, έχω φωτογραφίες σε υψηλή ανάλυση και τις έκανα θέαση μέσα από το κινητό που και πάλι με εντυπωσίασε το χρώμα και η καθαρότητα να το πω έτσι της οθόνης...

 

Είναι κάτι που με βοηθάει στην δουλειά μου το κομμάτι μεγέθους και ποιότητας της οθόνης!

 

Το σερφάρισμα έχει γίνει πολύ πιο εύκολο και πιο εύχρηστο τόσο στην κάθετη όσο και στην οριζόντια θέση.

 

Η φωτογραφίες του σε ικανοποιούν απόλυτα και δεν θα ήθελα στην παρούσα φάση θα το συγκρίνω με κανένα από τα προηγούμενα. Μπορείς να το χειριστείς εύκολα και μέσω κάποιων νέων χαρακτηριστικών του ios 8 έχεις πολύ καλά αποτελέσματα με ένα κινητό.. Το video η αλήθεια είναι πως δεν έχω τεστάρει για να έχω μία εικόνα, θα γίνει τις επόμενες ημέρες!

 

Και επειδή διαβάζω για τζιν, μπουφάν, και εξαρτήσεις και άλλά τέτοια, απλά τα προσπερνάω γιατί ο καθένας μεταφέρει το κινητό με διαφορετικό τρόπο και έτσι είναι χαζομάρα να ασχολούμαι με αυτό..

Ο φορητότητα του σε ότι ντύσιμο και να έκανα, αφού έχουν γραφτεί δεν με εμπόδισε πουθενά, αυτά όπως λέω εγώ είναι κουβέντες του καφενείου..

Και βέβαια δεν το βάζω στην κολότσεπη, στραβώνει... :)

 

Δεν χρειάζεται να πω για games, γιατί είναι εύλογο πως είναι το κάτι άλλο να παίζεις τις ελεύθερες ώρες σου παιχνίδια της αρεσκείας σου!!

 

Ήχος και ηχείο, είναι ακόμα στο στάδιο βελτίωσης  αφού δεν με εντυπωσίασε σε καμία περίπτωση, είναι ήχος iPhone.. Γιαυτό και οι περισσότεροι έχουμε ακουστικά καλής ποιότητας η εξωτερικά ηχεία αν θελήσουμε να κάνουμε κάτι πιο σοβαρό από το ακούσουμε πρόχειρα κάτι σε αυτό..

 

Όσο για την μπαταρία που γίνετε και θα γίνεται ντόρος, είναι πάνω από ικανοποιητική για ένα τέτοιο κινητό και δεν σε έχεις το αίσθημα του φόβου να σε "κρεμάσει" όταν το χρησιμοποιείς σε φυσιολογικές συνθήκες.. 

 

Τέλος να πω πως το χέρι πάει ακόμα επάνω να κλείσει την συσκευή... 7 συναπτά έτη είναι αυτά, η συνήθεια είναι κακό πράγμα!!

 

Αυτά από εμένα σε ότι αφορά τις πρώτες εντυπώσεις.. 

 

Σπύρος iPhonakias, για το iPhone Hellas! :P


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 24/09/2014 - 07:16

@CaLi@


#1012   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 24/09/2014 - 07:23

Το expansys.gr το έχει 770 το 16 gb


Προχθες το ειχε 1000. Δε παμε καλα.

#1013   carouzos

carouzos

    iPH Enthousiast

  • 565 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:carouzos

Δημοσίευση 24/09/2014 - 07:27

Η ώρα των πρώτον εντυπώσεων μετά από 3 μέρες χρήση με το 6Plus..

 

Το κινητό συμπεριφέρεται άψογα στις λειτουργίες του και προς το παρών δεν έχω αντιμετωπίσει και κανένα πρόβλημα χειρισμού λόγο του μεγέθους..

 

Η οθόνη του σε διάφορα video που έχω δει μου έχει αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις και πραγματικά χαίρεσαι να κάνεις θέαση μέσα από αυτό.

Εκτός από αυτό, έχω φωτογραφίες σε υψηλή ανάλυση και τις έκανα θέαση μέσα από το κινητό που και πάλι με εντυπωσίασε το χρώμα και η καθαρότητα να το πω έτσι της οθόνης...

 

Είναι κάτι που με βοηθάει στην δουλειά μου το κομμάτι μεγέθους και ποιότητας της οθόνης!

 

Το σερφάρισμα έχει γίνει πολύ πιο εύκολο και πιο εύχρηστο τόσο στην κάθετη όσο και στην οριζόντια θέση.

 

Η φωτογραφίες του σε ικανοποιούν απόλυτα και δεν θα ήθελα στην παρούσα φάση θα το συγκρίνω με κανένα από τα προηγούμενα. Μπορείς να το χειριστείς εύκολα και μέσω κάποιων νέων χαρακτηριστικών του ios 8 έχεις πολύ καλά αποτελέσματα με ένα κινητό.. Το video η αλήθεια είναι πως δεν έχω τεστάρει για να έχω μία εικόνα, θα γίνει τις επόμενες ημέρες!

 

Και επειδή διαβάζω για τζιν, μπουφάν, και εξαρτήσεις και άλλά τέτοια, απλά τα προσπερνάω γιατί ο καθένας μεταφέρει το κινητό με διαφορετικό τρόπο και έτσι είναι χαζομάρα να ασχολούμαι με αυτό..

Ο φορητότητα του σε ότι ντύσιμο και να έκανα, αφού έχουν γραφτεί δεν με εμπόδισε πουθενά, αυτά όπως λέω εγώ είναι κουβέντες του καφενείου..

Και βέβαια δεν το βάζω στην κολότσεπη, στραβώνει... :)

 

Δεν χρειάζεται να πω για games, γιατί είναι εύλογο πως είναι το κάτι άλλο να παίζεις τις ελεύθερες ώρες σου παιχνίδια της αρεσκείας σου!!

 

Ήχος και ηχείο, είναι ακόμα στο στάδιο βελτίωσης  αφού δεν με εντυπωσίασε σε καμία περίπτωση, είναι ήχος iPhone.. Γιαυτό και οι περισσότεροι έχουμε ακουστικά καλής ποιότητας η εξωτερικά ηχεία αν θελήσουμε να κάνουμε κάτι πιο σοβαρό από το ακούσουμε πρόχειρα κάτι σε αυτό..

 

Όσο για την μπαταρία που γίνετε και θα γίνεται ντόρος, είναι πάνω από ικανοποιητική για ένα τέτοιο κινητό και δεν σε έχεις το αίσθημα του φόβου να σε "κρεμάσει" όταν το χρησιμοποιείς σε φυσιολογικές συνθήκες.. 

 

Τέλος να πω πως το χέρι πάει ακόμα επάνω να κλείσει την συσκευή... 7 συναπτά έτη είναι αυτά, η συνήθεια είναι κακό πράγμα!!

 

Αυτά από εμένα σε ότι αφορά τις πρώτες εντυπώσεις.. 

 

Σπύρος iPhonakias, για το iPhone Hellas! :P

σ ευχαριστουμε ρε velkus...η βοηθεια σου αυτες τις ημερες ειναι πολυ σημαντικη!!!



#1014   PrisonBreak-7-

PrisonBreak-7-

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/09/2014 - 07:28

Μπορεί καποιος που εχει το Plus να βγάλει καμμια φωτο το το βραδυ σε οχι τοσο φωτεινο μερος ?


Τελευταία επεξεργασία από: PrisonBreak-7-, 24/09/2014 - 07:34


#1015   Mprellas

Mprellas

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 24/09/2014 - 07:35

Προχθες το ειχε 1000. Δε παμε καλα.

ναι τώρα μάλλον θα μπορούν να το πάρουν χονδρική

#1016   Gfb3

Gfb3

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 24/09/2014 - 07:39

Ένα μεγάλο μπράβο στο marketing της Apple! Τόσο καιρό λέμε ότι οι μεγάλες οθόνες είναι απόλαυση σε όλα (σερφάρισμα, φωτος, videos, games) και οι περισσότεροι έλεγαν ότι το ιδανικό μέγεθος είναι οι 4 ίντσες! Και τώρα δεν τους φτάνουν οι 4,7 και θέλουν τις 5,5!! Ακόμα και εγώ που έχω σχεδόν ένα χρόνο το note 3 με τρομάζει το μέγεθος του plus...

Συνημμένα αρχεία



#1017   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 24/09/2014 - 07:42

Μπορεί καποιος που εχει το Plus να βγάλει καμμια φωτο το το βραδυ σεοχι τοσο φωτεινο μερος ?

Δεν ξέρω αν σου κάνει αυτή...

 

Σε φωτιστικές συνθήκες χαμηλού επιπέδου...

 

Στην ουσία μπαίνει λίγο φως από τον διάδρομο έξω από το γραφείο και της οθόνης που έχω στα δεξιά μου..

 

Έχει ανεβάσει όσο δεν πάει διάφραγμα και iso..

 

 

15152086478_ec4a94fc5a_h.jpg


@CaLi@


#1018   Nerazzurro10

Nerazzurro10

    iPH Enthousiast

  • 423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 24/09/2014 - 08:34

Ένα μεγάλο μπράβο στο marketing της Apple! Τόσο καιρό λέμε ότι οι μεγάλες οθόνες είναι απόλαυση σε όλα (σερφάρισμα, φωτος, videos, games) και οι περισσότεροι έλεγαν ότι το ιδανικό μέγεθος είναι οι 4 ίντσες! Και τώρα δεν τους φτάνουν οι 4,7 και θέλουν τις 5,5!! Ακόμα και εγώ που έχω σχεδόν ένα χρόνο το note 3 με τρομάζει το μέγεθος του plus...

Δεν είναι μόνο θέμα marketing αλλά και πως βλέπεις την ίδια την Apple ως άτομο. Αν σε εξυπηρετεί και είσαι ευχαριστημένος, θα κάνεις αυτές τις αλλαγές (έστω και μεγάλες .. από 4 σε 5.5).



#1019   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 24/09/2014 - 08:44

Εγώ πάντως σε 5s θα πάω αν δεν σε ενδιαφέρει το nfc έχω την εντύπωση ότι είναι το τευλευταιο καλό κινητό από άποψη μεγέθους ΓΙΑ ΚΙΝΗΤΟ πάντα που έβγαλε η Apple...και δεν του λείπει τίποτα 1gb ram 64bit cpu A7 και M7 chip.Και θα πέσει αρκετά στο Σκρουτζ....

Αυτό δυστυχώς ξέχασέ το...

 

Σπύρο στις φωτος που ανέβασες στον φάκελο του 6+ έχεις ξαναβάλει τις φώτος του 5s...


You'll Never Walk Alone


#1020   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 24/09/2014 - 08:58

Περασα απο kaizershop. Του λεω εχετε iphone 6? μου λεει οχι αλλα περιμενουν σημερα αυριο. Και τιμη καπου στα 900. Ουτε αυτος δεν ηξερε.
Αν δεν ερθουν εδω επισημα δε θα στρωσουν οι τιμες.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 10

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (2)