Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1276   georgek2

georgek2

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 27/09/2014 - 09:42

attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1411802422.253552.jpg

Και το δικό μου με 14% ακόμη διαθέσιμη!

Εχει συνδεθεί ενδιάμεσα με πριζα οπως εχει ξανά υποθει και πιο πανω, οποτε δεν ειναι σωστό συμπέρασμα

Τελευταία επεξεργασία από: georgek2, 27/09/2014 - 09:42


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1277   Iakovos80

Iakovos80

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2014 - 09:46

Καλημέρα σε όλους. Να πω και εγώ τις εντυπώσεις μου με το iPhone 6 (64GB Space Grey), μιας και το 6plus νομίζω είναι υπερβολικά μεγάλο, παρέλαβα εδώ Αθήνα, να είναι καλά ο φίλος στο Λονδίνο που έκανε τον κόπο και το πήρε day one :-) Καταρχάς το μέγεθός του είναι άνετο στο χέρι, νομίζω ότι είναι οι σωστές διαστάσεις. Η οθόνη είναι πολύ καλύτερη από το 5s και αν βάλεις τέρμα τη φωτεινότητα, κοσμική ακτινοβολία! Πολύ φωτεινή οθόνη, πολύ καθαρή, τη βλέπεις και λες ότι έτσι έπρεπε να είναι τουλάχιστον 2 χρόνια τώρα, σε διαστάσεις δηλαδή. Δεν έχω πολύ μεγάλα δάχτυλα και μπορώ να πω πως χειρίζομαι τη συσκευή άνετα με το ένα χέρι. Επίσης, το κινητό είναι πιο γρήγορο από το 5s, όχι σε τρομακτικό βαθμό αλλά είναι πιο γρήγορο το νιώθεις, πιο speedατο. Ο ήχος είναι πιο δυνατός, η δόνηση πιο δυνατή, και οι γραμμές πίσω τις περίμενα πολύ χειρότερες αλλά τελικά δεν είναι τόσο. Η κάμερα που προεξέχει είναι ένα θεματάκι που συνηθίζεται με τον καιρό ενώ παρατηρώ βελτίωση και στις φωτογραφίες και τα βίντεο, ενώ σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού είναι κάπως καλύτερα τα πράγματα από πριν. Η συσκευή γλιστράει, προτείνω θήκη για να μην έχουμε δράματα, αλλά περιμένω να βγουν της Apple στη χώρα μας μιας και αυτή που προμηθεύτηκα από το κατάστημα κινητής, είναι απλά καλή, δεν προφυλλάσει την κάμερα πίσω όπως της Apple. Μετά από ώρα χρήσης με 4G ενεργοποιημένο, παρατήρησα να ζεσταίνεται αρκετά πίσω αλλά όχι τίποτα το τραγικό. Μέχρι στιγμής πολύ καλές εντυπώσεις, έκανε η Apple αυτό που όφειλε καιρό να κάνει :-)



#1278   Nerazzurro10

Nerazzurro10

    iPH Enthousiast

  • 423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 27/09/2014 - 10:53

Εχει συνδεθεί ενδιάμεσα με πριζα οπως εχει ξανά υποθει και πιο πανω, οποτε δεν ειναι σωστό συμπέρασμα


Μόνο για 2 λεπτά στον υπολογιστή, ούτως ώστε να κατέβει το iOS 8.0.2

#1279   jimbo77

jimbo77

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini 3
  • GameCenter:jimbo77

Δημοσίευση 27/09/2014 - 11:17

Καλησπέρα δεν ξέρω αν είναι κατάλληλο μέρος αλλά τι γνώμη έχετε για αυτό το deal;

 

http://www.deals365....so-tou-deals365

 

Τιμές:

- 669€ για ένα (1) iPhone 6 (16GB)

- 769€ για ένα (1) iPhone 6 Plus (16GB)
- 779€ για ένα (1) iPhone 6 (64GB)
- 889€ για ένα (1) iPhone 6 Plus (64GB)


#1280   panais13

panais13

    iPH Contributor

  • 1.155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:panais13

Δημοσίευση 27/09/2014 - 11:22

 

Καλησπέρα δεν ξέρω αν είναι κατάλληλο μέρος αλλά τι γνώμη έχετε για αυτό το deal;

 

http://www.deals365....so-tou-deals365

 

Τιμές:

- 669€ για ένα (1) iPhone 6 (16GB)

- 769€ για ένα (1) iPhone 6 Plus (16GB)
- 779€ για ένα (1) iPhone 6 (64GB)
- 889€ για ένα (1) iPhone 6 Plus (64GB)

 

http://www.iphonehel...άδα-τιμή/page-5



#1281   amak268

amak268

    iPH Member

  • 339 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/09/2014 - 11:25

Ειναι απο αμερικη και συνηθως αυτο το site εχει πολυ λιγα κομματια δεν ξερω και αν θα παιζουν εδω οπως ισχυριζεται για τι αν δεις το κερδος του δεν και τρελλο

#1282   lambrosn

lambrosn

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/09/2014 - 11:29

Μετα απο δυο ημερες με το 6 στα χέρια μου μπορω να πω οτι ειμαι ενθουσιασμένος με ολα εκτός απο τη μπαταρια του

#1283   panais13

panais13

    iPH Contributor

  • 1.155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:panais13

Δημοσίευση 27/09/2014 - 11:32

Μετα απο δυο ημερες με το 6 στα χέρια μου μπορω να πω οτι ειμαι ενθουσιασμένος με ολα εκτός απο τη μπαταρια του

χειροτερη απο του 5s?



#1284   lambrosn

lambrosn

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/09/2014 - 11:41

Σχεδόν ίδια με το ίδιο setup εφαρμογές γνωστοποίησεις κτλ. Είμαι στο δεύτερο κύκλο φόρτισης μόλις ολοκληρώσω και το τρίτο ξαναμιλάμε

#1285   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 27/09/2014 - 15:22

Σημερα επιασα στα χερια μου ενα 6αρι ασημι ασπρο για κανα 5αλεπτο.
Καλα εμεινα μακακας, πανεμορφο σφαιρατο κ η οθονη γαματη.
Ασχετα αν εχει τα ιδια ppi με του 5s μου..
Πραγματικα καμμια σχεση τα βιντεο με το να το δειτε απο κοντα!
Το μεγεθος για μενα ειναι μια χαρα, αντε να ρθει το δικο μου γιατι θα τρελαθω :)
Ηρθαν κ 2 θηκες οποτε μονο το τηλεφωνο μου μενει που απο χθες ειναι Βουλγαρια,
Ελπιζω μεχρι τεταρη να ναι κρητη !!!
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#1286   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 27/09/2014 - 15:28

Άφθονες στιγμές γέλιου  γιατί ? μια χαρά unboxing ήταν

 

Ότι είμαι σταθερός στις απόψεις μου..εννοείς μάλλον την πρόσφατη και ατυχής μετάβαση που είχα κάνει προς android.

 

To αναγνωρίζω ήταν μια λάθος μετάβαση. Ένας από τους λόγους που έφυγα ήταν η μικρή οθόνη.

 

Mήν ξεχνάς ότι και απο την Apple μεριά ήθελαν πίσω εκείνους που έκαναν μετάβαση απο ios σε android και για αυτό μεγάλωσαν την οθόνη

 

Nίκο αν δεν δοκιμάσεις κάτι δεν μπορείς να μάθεις αν η άλλη πλατφόρμα είναι καλύτερη ή χειρότερη..

 

Το θέμα μας όμως φυσικά δεν είναι αυτό αλλά το φοβερό iphone 6 που όπως είπε  και ένας φίλος πιο πάνω ότι αναμένει το iphone 6 s . Να του απαντήσω ότι

 

δεν χρειάζεται το iphone 4 gb ram όπως το android. O  καθένας μπορεί να έχει τα συμπεράσματα του.

πανω σε αυτο μπορεις απλα να μου απαντησεις και να μου πεις εσυ γιατι οταν ησουν σε ios εκραζες το android αφου δεν το ειχες δοκιμασει? ?

γιατι αν θυμασαι καλα το εκραζες συνεχεια αλλα παρολαυτα πηγες σε ανδροιδ κ εκραζες το ios και τωρα γυρισες στο ios κ ξανακραζεις το android...εμενα ολο αυτο μου δειχνει οτι ουτε εσυ ο ιδιος ξερεις τι θελεις απο μια συσκευη και εισαι οπου φυσαει ο ανεμος....αν αυριο μεθαυριο πας σε μπλακμπερυ τοτε θα κραζεις και ios και android



#1287   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 27/09/2014 - 16:15

πανω σε αυτο μπορεις απλα να μου απαντησεις και να μου πεις εσυ γιατι οταν ησουν σε ios εκραζες το android αφου δεν το ειχες δοκιμασει? ?
γιατι αν θυμασαι καλα το εκραζες συνεχεια αλλα παρολαυτα πηγες σε ανδροιδ κ εκραζες το ios και τωρα γυρισες στο ios κ ξανακραζεις το android...εμενα ολο αυτο μου δειχνει οτι ουτε εσυ ο ιδιος ξερεις τι θελεις απο μια συσκευη και εισαι οπου φυσαει ο ανεμος....αν αυριο μεθαυριο πας σε μπλακμπερυ τοτε θα κραζεις και ios και android


Ακριβως. Ειναι αυτος και καποιοι αλλοι που ο,τι και να πουνε κανεις δε τους παιρνει στα σοβαρα πλεον. Προσπερασε τους.

You'll Never Walk Alone


#1288   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/09/2014 - 16:18

για να πούμε και του στραβού το δίκαιο, κανένας δεν πρόκειται α αγοράσει στραβό τηλέφωνο.



#1289   vlglyfada

vlglyfada

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 27/09/2014 - 16:23



Καλημέρα σε όλους. Να πω και εγώ τις εντυπώσεις μου με το iPhone 6 (64GB Space Grey), μιας και το 6plus νομίζω είναι υπερβολικά μεγάλο, παρέλαβα εδώ Αθήνα, να είναι καλά ο φίλος στο Λονδίνο που έκανε τον κόπο και το πήρε day one :-) Καταρχάς το μέγεθός του είναι άνετο στο χέρι, νομίζω ότι είναι οι σωστές διαστάσεις. Η οθόνη είναι πολύ καλύτερη από το 5s και αν βάλεις τέρμα τη φωτεινότητα, κοσμική ακτινοβολία! Πολύ φωτεινή οθόνη, πολύ καθαρή, τη βλέπεις και λες ότι έτσι έπρεπε να είναι τουλάχιστον 2 χρόνια τώρα, σε διαστάσεις δηλαδή. Δεν έχω πολύ μεγάλα δάχτυλα και μπορώ να πω πως χειρίζομαι τη συσκευή άνετα με το ένα χέρι. Επίσης, το κινητό είναι πιο γρήγορο από το 5s, όχι σε τρομακτικό βαθμό αλλά είναι πιο γρήγορο το νιώθεις, πιο speedατο. Ο ήχος είναι πιο δυνατός, η δόνηση πιο δυνατή, και οι γραμμές πίσω τις περίμενα πολύ χειρότερες αλλά τελικά δεν είναι τόσο. Η κάμερα που προεξέχει είναι ένα θεματάκι που συνηθίζεται με τον καιρό ενώ παρατηρώ βελτίωση και στις φωτογραφίες και τα βίντεο, ενώ σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού είναι κάπως καλύτερα τα πράγματα από πριν. Η συσκευή γλιστράει, προτείνω θήκη για να μην έχουμε δράματα, αλλά περιμένω να βγουν της Apple στη χώρα μας μιας και αυτή που προμηθεύτηκα από το κατάστημα κινητής, είναι απλά καλή, δεν προφυλλάσει την κάμερα πίσω όπως της Apple. Μετά από ώρα χρήσης με 4G ενεργοποιημένο, παρατήρησα να ζεσταίνεται αρκετά πίσω αλλά όχι τίποτα το τραγικό. Μέχρι στιγμής πολύ καλές εντυπώσεις, έκανε η Apple αυτό που όφειλε καιρό να κάνει :-)

Φιλε πως σου το εστειλε?
Κοστος?

Εμενα του φτανει την Τριτη!




Καλησπέρα δεν ξέρω αν είναι κατάλληλο μέρος αλλά τι γνώμη έχετε για αυτό το deal;

http://www.deals365....so-tou-deals365

Τιμές:
- 669€ για ένα (1) iPhone 6 (16GB)
- 769€ για ένα (1) iPhone 6 Plus (16GB)
- 779€ για ένα (1) iPhone 6 (64GB)
- 889€ για ένα (1) iPhone 6 Plus (64GB)

Ειναι απο Αμερικη (Ετσι διχνει τουλαχιστον)

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 27/09/2014 - 16:31
Merge


#1290   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 27/09/2014 - 17:18

To είδαμε και αυτό!!! Γιαυτό προσοχή.. :P

 


@CaLi@


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 62

0 μέλη, 62 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες