Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1381   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/09/2014 - 12:50

Όπως το lg g pro που είχα δεν κάθεται από άκρη σε άκρη η ζελατίνα
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1382   polis321

polis321

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2014 - 13:09

Κάτοχος 6 plus φίλε, αλλά το χέρι στη φωτιά δεν το βάζω γιατί εδώ και ένα χρόνο χρησιμοποιούσα note. άρα το μέτρο σύγκρισης δεν είναι το ιδανικότερο, αφού δε θυμάμαι τόσο καλά τον ήχο στο 5αρι που είχα.

Και εγώ κάτοχος του LG G2 είμαι εδώ και και ένα χρόνο αλλά δεν είμαι ευχαριστημένος από την ένταση από τα ακουστικά. Πριν το G2 είχα το 4s όπου και σε αυτό δεν ήμουν ευχαριστημένος με την ένταση του για αυτό και έκανα την ερώτηση.

Σε ευχαριστώ πολύ

#1383   panais13

panais13

    iPH Contributor

  • 1.155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:panais13

Δημοσίευση 28/09/2014 - 13:15

Ξεκίνησαν οι διαγωνισμοί στην tv στο Ε tv δίνουν αυτή την στιγμή iPhone 6 gold!!

#1384   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/09/2014 - 13:22

Ρε τον φούρ φουρ!!!
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#1385   panais13

panais13

    iPH Contributor

  • 1.155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:panais13

Δημοσίευση 28/09/2014 - 13:33

Ρε τον φούρ φουρ!!!


Που το βρήκε ρε Στέλιο η κυρία;

#1386   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/09/2014 - 13:34

Που το βρήκε ρε Στέλιο η κυρία;



Έλα ρε εύκολο γιαυτην έχει κονε μην την βλέπεις έτσι μελατη!!!χαχαχα
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#1387   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2014 - 13:50

Επαναφέρω το θέμα στα σωστά του πλαίσια, λοιπόν.
Κάτοχος από χθες το βράδυ του 6+ 64 gb space grey.
Εμφανισιακά το τηλέφωνο είναι υπέροχο. Οι πίσω γραμμές προσωπικά δε με ενοχλούν, ούτως ή άλλως ελάχιστα τις κοιτάζει ο κάτοχος του τηλεφώνου. Εκείνο που με ενοχλεί κατά κάποιο τρόπο είναι η κάμερα που προεξέχει. Και αυτός είναι ο βασικός λόγος για τον οποίο σκέφτομαι να του βάλω θήκη. Σε κανένα τηλέφωνο μέχρι τώρα δεν έχω βάλει θήκη για πάνω από μία εβδομάδα. Η θήκη όμως ίσως θα είναι απαραίτητη για τα νέα μοντέλα αφού η πίσω επιφάνεια είναι κάπως ... 'γλιστερή', αν μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτόν τον όρο.
Για τα δικά μου γούστα το γκρίζο χρώμα πίσω θα μπορούσε να ήταν ελαφρώς πιο σκούρο.
Όσον αφορά στο μέγεθος, μετά την παραγγελία που έκανα, κάπως φοβήθηκα από διάφορα σχόλια. Σε μένα όμως δεν φαίνεται τόσο τεράστιο όσον λένε οι άλλοι ... Σημειώστε φυσικά πως την μετάβαση σε μεγάλη οθόνη την έκανα εδώ και ένα χρόνο σε note 3, άρα είμαι συνηθισμένος σε αυτές τις διαστάσεις.
Τώρα στο ios 8. Αυτό κι αν μου έχει λείψει, μετά τη μετάβαση σε android. Κυριότερος λόγος είναι το οικοσύστημα της apple και η αλληλεπίδραση του ... κάτοχος imac, macbook air, ipad και φυσικά ξανά πάλι iphone.
Σπάσιμο είναι όμως οι ελάχιστες εφαρμογές που έχουν αναβαθμιστεί για τα νέα δεδομένα. Ελπίζω να μην πάρει αρκετό καιρό.
Αυτά για αρχή .... και ΔΕ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΝΑ ΤΟ ΛΥΓΙΣΩ :lol:

Λες ότι για σένα δεν το βλέπεις μεγάλο γιατι είχες note3. Αυτα τα note δεν είναι οριακό σα μέγεθος για χρήση ως κινητό ; Δηλαδή δεν αισθάνεσαι ότι η apple έριξε τη σταγόνα που ξεχειλίζει το ποτήρι απο πλευράς μεγέθους; Για πες με ενδιαφέρει η απόψή σου. Οι περισσότεροι δεν είμαστε συνειδητοποιημένοι για το plus . Το σκεφτόμαστε σαν αυτονομία μπαταρίας και λίγο για την κάμερα. Και όποιος το παραλαμβάνει χωρίς να το έχει δει ποτε εκθεσιακά παθαίνει έναν ντουβρουτζά

#1388   CptBill

CptBill

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/09/2014 - 14:01

υπάρχει κάποιος τρόπος να ελενχει κάποιος την διαθεσιμότητα σε κάποιο συγκεκριμένο store ? π.χ στις Στουτγκαρδης 

 

here you are: https://reserve.cdn-...ne/availability

Για παραδειγμα σημερα στο apple store του Augsburg (City Galerie οπου ειναι ανοιχτο και Κυριακες) δεν υπαρχει ιχνος απο iphone 6 ενω υπαρχουν μερικα 6 plus διαθεσιμα


Τελευταία επεξεργασία από: CptBill, 28/09/2014 - 14:01


#1389   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 28/09/2014 - 14:02

IPhone 6 with puro case 0.3 tHickness...

Σας αρέσει;;

Επόμενη θα ειναι της spigen capsule case

πολυ καλη μαρεσει!

Αν το ακουμπισεις σε τραπεζι πχ ακουμπαει η καμερα η με τη θηκη ειναι οκ?


iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#1390   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 28/09/2014 - 14:11

Ζελατινες και προστασιες οθονης γιοκ δηλαδη; Αυτες που δε πανε μεχρι την ακρη ειναι ασχημες, αρα πως προστατευουμε την οθονη;

You'll Never Walk Alone


#1391   anochampions

anochampions

    iPH Contributor

  • 1.076 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 28/09/2014 - 14:12

Λες ότι για σένα δεν το βλέπεις μεγάλο γιατι είχες note3. Αυτα τα note δεν είναι οριακό σα μέγεθος για χρήση ως κινητό ; Δηλαδή δεν αισθάνεσαι ότι η apple έριξε τη σταγόνα που ξεχειλίζει το ποτήρι απο πλευράς μεγέθους; Για πες με ενδιαφέρει η απόψή σου. Οι περισσότεροι δεν είμαστε συνειδητοποιημένοι για το plus . Το σκεφτόμαστε σαν αυτονομία μπαταρίας και λίγο για την κάμερα. Και όποιος το παραλαμβάνει χωρίς να το έχει δει ποτε εκθεσιακά παθαίνει έναν ντουβρουτζά

 

Το plus είναι σίγουρα μεγάλο. Εγώ λόγω της χρήσης του note 3 ήμουν εξοικειωμένος με μεγάλες οθόνες και μεγάλα σε μέγεθος κινητά, άρα ήταν πολύ εύκολη η μετάβαση. Βεβαίως και θα προτιμούσα τα πλαίσια πάνω-κάτω να ήταν μικρότερα. Το πάχος όμως του κινητού, ίσως και η κατασκευή του, μου δημιουργούν την 'ψευδαίσθηση' πως δεν είναι μεγαλύτερο του note. Είμαι 1000% σίγουρος όμως πως όποιος μεταβεί από παλιό iphone σε plus ένα αρχικό σοκ θα το πάθει. Για αυτό θα συνιστούσα υπομονή σε όσους το σκέφτονται. Για χρήση με το ένα χέρι ... ούτε λόγος.

Έχω δουλέψει λίγη ώρα και το 4,7" και θα έλεγα πως το μέγεθος του είναι πολύ καλό, ακόμα και για χρήση με το ένα χέρι για κάποιους τουλάχιστον!

Όσον αφορά τη χρήση ως κινητό λόγω μεγέθους, να πω πως το note το χρησιμοποίησα περισσότερο από κάθε άλλο κινητό λόγω ακριβώς της μεγάλης οθόνης του. Αυτό όμως είναι καθαρά προσωπική υπόθεση του κάθε ενός από εμάς.

 

Υ.Γ Πάντα είχα τα κινητά στην μπροστινή τσέπη του παντελονιού. Με το note υπήρχαν περιπτώσεις που το ένιωθα άβολα (ανάλογα με το παντελόνι). Για το plus δεν μπορώ ακόμη να εκφέρω γνώμη. 



#1392   lambrosn

lambrosn

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/09/2014 - 14:18

Δεν φτάνει μέχρι τέλος λ. Φτάνει μέχρι εκεί που ξεκινάει η θήκη. Όλα αυτά στη βονταφον στο μενιδι. Έχουν θήκες και μεμβράνες

#1393   hlias77

hlias77

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2014 - 14:36

Από την Παρασκευή και εγώ κάτοχος 6.απεριψα το plus λόγω μεγέθους.
Σαν συσκευή είναι τρομερή.ειναι αυτό που έλλειπε τόσα χρόνια από την Apple και όσοι το είδαν έπαθαν πλάκα.θεωρω ότι είναι ιδανικό το μέγεθος.απλα δεν χορταίνεις να το κρατάς και να το κοιτάς.θηκη δυστυχώς χρειάζεται επειγόντως γιατί γλιστράει.

#1394   amak268

amak268

    iPH Member

  • 339 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/09/2014 - 14:42

Δοκιμασες να το λυγισεις ;Ρ

#1395   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/09/2014 - 14:43

Επαναφέρω το θέμα στα σωστά του πλαίσια, λοιπόν.

Κάτοχος από χθες το βράδυ του 6+ 64 gb space grey.

Εμφανισιακά το τηλέφωνο είναι υπέροχο. Οι πίσω γραμμές προσωπικά δε με ενοχλούν, ούτως ή άλλως ελάχιστα τις κοιτάζει ο κάτοχος του τηλεφώνου. Εκείνο που με ενοχλεί κατά κάποιο τρόπο είναι η κάμερα που προεξέχει. Και αυτός είναι ο βασικός λόγος για τον οποίο σκέφτομαι να του βάλω θήκη. Σε κανένα τηλέφωνο μέχρι τώρα δεν έχω βάλει θήκη για πάνω από μία εβδομάδα. Η θήκη όμως ίσως θα είναι απαραίτητη για τα νέα μοντέλα αφού η πίσω επιφάνεια είναι κάπως ... 'γλιστερή', αν μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτόν τον όρο.

Για τα δικά μου γούστα το γκρίζο χρώμα πίσω θα μπορούσε να ήταν ελαφρώς πιο σκούρο.

Όσον αφορά στο μέγεθος, μετά την παραγγελία που έκανα, κάπως φοβήθηκα από διάφορα σχόλια. Σε μένα όμως δεν φαίνεται τόσο τεράστιο όσον λένε οι άλλοι ... Σημειώστε φυσικά πως την μετάβαση σε μεγάλη οθόνη την έκανα εδώ και ένα χρόνο σε note 3, άρα είμαι συνηθισμένος σε αυτές τις διαστάσεις.

Τώρα στο ios 8. Αυτό κι αν μου έχει λείψει, μετά τη μετάβαση σε android. Κυριότερος λόγος είναι το οικοσύστημα της apple και η αλληλεπίδραση του ... κάτοχος imac, macbook air, ipad και φυσικά ξανά πάλι iphone.

Σπάσιμο είναι όμως οι ελάχιστες εφαρμογές που έχουν αναβαθμιστεί για τα νέα δεδομένα. Ελπίζω να μην πάρει αρκετό καιρό.

Αυτά για αρχή .... και ΔΕ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΝΑ ΤΟ ΛΥΓΙΣΩ  :lol:

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου όσο αφορά για το android και το ios.

 

Nα τα λες όμως πιο ομαλά γιατί θα πεταχτεί κανένα android-gollum και θα σου πεί ότι δεν επαρκεί 1 gb ram. Τι να πει κανείς?

 

Όσον αφορά την κάμερα και εγώ που την είδα σε 6αρι θεωρώ  με θήκη δεν υπάρχει το θέμα που εξέχει..

 

Να δούμε πότε θα το φέρουν και στην Ελλάδα γιατί μόνο εκτιμώμενες ημερομηνίες ακούμε..

 

 καλορίζικο!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες