Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1471   antonis17

antonis17

    iPH Addict

  • 694 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/09/2014 - 13:50

εντυπωσεις απο 6 plus?η μπαταρια τι λεει?

δες πιο πανω ανεβασα φωτο με χρηση. εχει παει να μου φυγει 2-3 φορες απο το χερι.δεν ξερω γιατι!!αλλα κατα τ αλλα ειναι πολυ καλη συσκευη...εχει ομως καποια θεματακια με ios 8 αλλα θα φτιαξουν σιγα σιγα 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1472   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 29/09/2014 - 13:51

Μια χαρά χρησιμοποιείς και αυτόν με τα 2.1Α.... Έτσι και αλλιώς αυτό κάνω εδώ και 2 χρόνια με το iPhone 5 που έχω...κανένα πρόβλημα.


Το γνωρίζω ότι φορτίζει πιο γρήγορα αλλά δεν ξέρω ποιες επιπτώσεις θα έχει στην μπαταρία. Και εγώ συνίθιζα να φορτίζω το 5 με του iPad αλλά στο 6+ δεν θέλω ακόμα να το επιχειρήσω...

#1473   stelpanta

stelpanta

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Twitter:@upiter0330
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 29/09/2014 - 13:52

καλησπέρα σας, κάτοχος 5s και σήμερα πήγα είδα από κοντά το 6!Μου άρεσε πολύ,πιο μεγάλο από ότι το περιμένεις εάν προέρχεσαι από 5-5s,πολύ ποιοτικό δείχνει, λεπτό "ξυράφι", τέλεια οθόνη και το χέρι γλιστράει επάνω της ευχάριστα σαν να έχουν αλλάξει τα υλικά!Πολυ καλή φωτογραφία,γρήγορο ζουμ, μου θύμισε ποιοτικές εικόνες από Samsung s4-5ισως βέβαια σε αυτό παίζει ρόλο και η μεγαλύτερη οθόνη , καλός ήχος,γράφεις εύκολα σε ημερολόγιο και μηνύματα ,πιο εύκολα θα έλεγα και από το 5s λόγω μεγαλύτερων κουμπιών.Αρκετα γρήγορη και άμεση η αποκριςη του διπλού touch στο home button για να φτάνεις πιο εύκολα στις άκρες επάνω !Η προεξοχή της κάμερας πίςω είναι μικρή και δεν ξέρω το πόςο μπαλαντζάρει σε τραπέζι το κινητό εάν δεν έχει θήκη λόγω του ότι είχε απο πιςω κολημένο το αντικλεπτικό του καταςτήματος.Ίςως θα έπρεπε να την είχαν βάλει στο κέντρο του τηλεφώνου αλλά μετά θα έπρεπε να κατέβει το μήλο πιο κάτω και γενικώς δεν θα θύμιζε τον γνωςτό σχεδιαςμο και θα παρέπεμπε σε άλλες εταιρείες.Ετςι κρατήθηκε το design των μέχρι τώρα μοντέλων της .Όμορφο στο χέρι και ίσως το ιδανικό μέγεθος για κινητό χωρίς να έχω πιάσει το plus.Γενικώς μου άφησε μια πολύ καλή εικόνα και πιάνοντας μετά το 5s σου φαίνεται πολύ μικρό και "λίγο" γενικώς!Μπορεί για κάποιους να φάνηκε μικρό το update πάντως το κινητό αξίζει κ φεύγεις με το συναίσθημα του "θέλω να το αποκτήσω".. ακόμα και αν έχεις το προηγούμενο μοντέλο.Αναμένω να δω και το plus αν είναι εφικτό,ίσως εκεί θυσιάζοντας κάποια άβολη χρήση στην καθημερινότητα και μεταφορά λόγω μεγέθους,αποζημιωθείς με μεγαλύτερη επάρκεια μπαταρίας, οθόνης και καλύτερης φωτογραφίας.Μπράβο στην Apple και στο τμήμα σχεδιασμού γενικώς,πολύ όμορφο το 6 και κάνει μπαμ από μακριά πως πρόκειται για iphone !Έτσι μας έχει συνηθίσει τόσα χρόνια άλλωστε,στην διαφορετικότητα και σε "κυμπάρικες" συσκευές (ας μου επιτραπεί ο χαρακτηρισμός).Καλορίζικα σε όλους και καλό απόγευμα !

#1474   Zac

Zac

    iPH User

  • 177 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:Zac-Rodos

Δημοσίευση 29/09/2014 - 13:54

δες πιο πανω ανεβασα φωτο με χρηση. εχει παει να μου φυγει 2-3 φορες απο το χερι.δεν ξερω γιατι!!αλλα κατα τ αλλα ειναι πολυ καλη συσκευη...εχει ομως καποια θεματακια με ios 8 αλλα θα φτιαξουν σιγα σιγα 

αν οντως παει ετσι wow και απο μενα!εγω το περιμενω αυριο! ανυπομονω!για να δουμε!



#1475   antonis17

antonis17

    iPH Addict

  • 694 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/09/2014 - 13:56

αν οντως παει ετσι wow και απο μενα!εγω το περιμενω αυριο! ανυπομονω!για να δουμε!


Αυριο μην περιμένεις τέτοια μπαταρία γιατι θα το πειράζεις συνεχώς!!! Μετα απο μια εβδομαδα θα δεις τι παιζει!!! Εγω τωρα θελω να αλλαξω τις ωρες φόρτισης να μου αδειάζει το βραδυ να το βάζω να φορτίζει. Γιατι τωρα π.χ ειναι μέσημμερι και ξέμεινα. Αλλα ηταν απο εχθές. Και προπαντός συνεχώς σε LTE. Καθολου wifi. Άρα η μπαταρία πιστευω ειναι αρκετά καλή !!

#1476   iUs3r

iUs3r

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/09/2014 - 13:58

Το γνωρίζω ότι φορτίζει πιο γρήγορα αλλά δεν ξέρω ποιες επιπτώσεις θα έχει στην μπαταρία. Και εγώ συνίθιζα να φορτίζω το 5 με του iPad αλλά στο 6+ δεν θέλω ακόμα να το επιχειρήσω...

Καμία..αυτό λέει το άρθρο. Ούτε πριν βέβαια είχε....απλή φυσική είναι....άλλο τί μπορεί να δώσει ο φορτιστής και άλλο τί τραβάει η συσκευή....ε τώρα το iPhone 6/ 6 Plus μπορεί να "τραβήξει" κανονικά 12W με 2.1Α..... 



#1477   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 29/09/2014 - 14:29

Ποσο χρόνων είστε κάνετε ζουμ ξεζουμ συνέχεια ας πουμε?? ο πατέρας μου που ειναι 50 ζουμ ξεζουμ δεν κανει. Χωρίς παρεξήγηση


Δεν μιλαμε για κλησεις, sms, απλες εφαρμογες. Ανοιξε του στο safari πχ το iefimerida.gr και βαλτον να διαβασει χωρις να του μπει το κινητο στο ματι. Βαλτον να επεξεργαστει μια φωτο, να διαβασει κατι πιο ανετα. Δε νομιζω οτι φταινε τα 68 μου χρονια...

You'll Never Walk Alone


#1478   antonis17

antonis17

    iPH Addict

  • 694 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/09/2014 - 14:40

Μολις έσκασε κατω το τηλ. Πανω μεριά εκει π ειναι το χρυσό εγινε κωλος. Fuck.

#1479   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2014 - 14:42

Μολις έσκασε κατω το τηλ. Πανω μεριά εκει π ειναι το χρυσό εγινε κωλος. Fuck.

πολυ χαλια?...τι βλακεια ρε γαμωτο :(



#1480   iahabibi

iahabibi

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:kingofthestoneage

Δημοσίευση 29/09/2014 - 15:12

για φώτο.



#1481   antonis17

antonis17

    iPH Addict

  • 694 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/09/2014 - 15:14

Γελάω μονος μου εδω στην δουλεια. Μισο να ανεβάσω φωτο να γελάσουμε παρεα.

#1482   anochampions

anochampions

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/09/2014 - 15:24

Γελάω μονος μου εδω στην δουλεια. Μισο να ανεβάσω φωτο να γελάσουμε παρεα.

Ελπίζω να αστειεύεσαι!!!



#1483   crisk

crisk

    iPH Enthousiast

  • 453 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/09/2014 - 15:48

Μολις έσκασε κατω το τηλ. Πανω μεριά εκει π ειναι το χρυσό εγινε κωλος. Fuck.

Nα υποθέσω ΔΕΝ είχες αγοράσει και βάλει θήκη, ε;
Δεν θα δικαιολογήσω το χρυσόχρωμα (γιατί περί αυτού πρόκειται) που έφυγε απ' την πρόσκρουση. Αλλά κι εσύ αδερφέ, όταν δαπανάς έναν καλούτσικο σημερινό...μισθό (!) για τηλέφωνο και το 'χεις έτσι γυμνό, σόρρυ αλλά το ψιλο-γύρευες να το γευτείς (το στουκάρισμα του κινητού).

Πραγματικά, ελπίζω να μην σου έπαθε μεγάλη ζημιά.



#1484   iahabibi

iahabibi

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:kingofthestoneage

Δημοσίευση 29/09/2014 - 15:50

εγώ ποτέ δεν βάζω θήκη, παίρνω το κινητό να το ευχαριστήθω και ναι δίνω το μισθό για το σχεδιασμό του και όχι να πιανω πλαστικούρα. προσοχη θέλει α και ξέχασα ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ειναι χαλάνε.



#1485   Panagiotis1977

Panagiotis1977

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2014 - 15:52

Καλησπέρα παιδιά,

 

Γνωρίζει κανένας εαν φέρω iphone 6 από Αμερική εαν θα δουλεύει εδώ Ελλάδα?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 24

0 μέλη, 23 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)