Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Aλλαγη οθονης σε 4s


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
31 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   monotis

monotis

    iPH Contributor

  • 1.164 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/09/2014 - 00:40

Γεια σας ,σημερα ειχε μια πτωση το iphone μου,και μετα λυπης μολις το σηκωσα απο κατω ... εσπασε η οθονη!

 

Θελω τη βοηθεια σας,τι κανω?Σκεφτομαι να παρω μια απο ebay,αλλα τι σοι ειναι αυτες?ειναι σαν τη γνησια ,ειναι κατι που πρεπει να προσεξω ?Να προτιμησω καποιον συγκεκριμενο πωλητη απο καποιους που ειχαν εμπειρια,ή να αποφυγω αντιστοιχα?

 

Επισης το digitizer ειναι ανεξαρτητο απο την οθονη,δηλαδη θα μπορουσα να αλλαξω μονο αυτο,γιατι νομιζω οτι αυτο εσπασε.

 

 

 

 

 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 14/09/2014 - 05:41

Παει όλο μαζί οθόνη digitizer. Ematrix πάρε οθόνη Α ποιότητα 40€ και ειναι ίδια.
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#3   monotis

monotis

    iPH Contributor

  • 1.164 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/09/2014 - 15:35

Αυτο που μου λες ειναι μαρκα οθονης η εταιρια εδω στην Ελλαδα με ανταλλακτικα κινητων?

 

Ρωτησα γι αυτες του ebay οπου μετα βιας ξεπερνανε το 20ευρω



#4   Ivanovic

Ivanovic

    iPH Addict

  • 710 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/09/2014 - 15:57

Σελίδα που πουλάει ανταλλακτικά είναι. Γνήσιες δεν υπάρχουν, μόνο καλή και κακή ποιότητα

#5   monotis

monotis

    iPH Contributor

  • 1.164 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/09/2014 - 16:38

Αυτες απο το ebay ,που ειναι παμφθηνες ,ειχε ποτε κανεις καποτε εμπειρια?



#6   Ivanovic

Ivanovic

    iPH Addict

  • 710 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/09/2014 - 16:49

Έχω πάρει και καλές και ψιλοχαλια. Στο 20αρικο παίζουν πλέον

#7   monotis

monotis

    iPH Contributor

  • 1.164 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/09/2014 - 20:01

Υπαρχει καποιο κριτιριο να μπορω να επιλεξω τη καλη,ή ειναι ρισκο το θεμα?

Τελος απο κει που πηρες τις καλες,μηπως μπορουμε μεσω πωλητη να κανουμε κατι,(αν θυμασε φυσικα)



#8   Dynamics

Dynamics

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 15/09/2014 - 05:33

Καλησπέρα μιας και το δικό μου έχει θέμα με το digitezer.Μπορείς να αλλάξεις το digitezer(η όπως το λένε :P) άλλα επειδή είναι υπόθεση όπως είδα σε βίντεο καλύτερα να πάρεις σετ!Από ebay όσο ψάχνω αρχίζουν από 10 ευρώ...Και εγώ την ίδια απορία ποια να πάρουμε?προσωπικά δεν έχω την οικονομική άνεση να πάρω μια καλή που κάνει περιπου 60 ευρώ όποτε θα πάρω από της φθηνές!υπάρχουν να πάρεις από κίνα και Αγγλία που είδα..Δεν ξέρω τι διαφορά μπορεί να έχουν?από αγγλια κάνει 10 ευρώ και 7 περιπου τα μεταφορικά και δίνουν 3 χρόνια εγγύηση από εδώ http://www.ebay.com/...=item2ecaa5dfa7

και πίστεψε με πιστεύω ποιο πολύ τους Άγγλους από το σχιστομουριδες.Το θέμα είναι ότι οι ποιο πολλές γράφουν att/sprint κτλ που είναι για κινητά κλειδωμένα στην αμερικα!



#9   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 15/09/2014 - 14:01

Για να ξεκολλήσεις το digitizer από την οθόνη θέλεις συγκεκριμένο μηχάνη. Το ίδιο μηχάνημα θέλεις και για την επανακόλληση. Θα το πάρεις λοιπόν set.

 

Ότι αφορά τις τιμές ναι από κίνα είναι φτηνότερες ΑΛΛΑ έχεις τα εξής αρνητικά: 1. δεν ξέρεις τι ποιότητα είναι 2. δεν ξέρεις αν θα σου λειτουργει. Οπότε προτιμάς να δώσεις κάποια χρήματα παραπάνω και για να αποφύγεις τις αναμονές και να είσαι και βέβαιως πως αν έχει κάποιο πρόβλημα μπορείς να την γυρίσεις απι τόπου και να πάρεις άλλη.



#10   monotis

monotis

    iPH Contributor

  • 1.164 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/09/2014 - 15:32

Δεν υπαρχει καποιος που να εχει τοποθετηση του ebay απο αυτες που βια φθανουν τα 20ευρω,να μας πει?

Καπου ειχα διαβασει οτι η ποιοτητα της εικονας ειναι οπως οι γνησιες,διοτι τη retina δεν μπορουν να την αντιγραψουν,

 

Απο την αλλη το να δωσω εδω περα 40-50-70 ,για μια και καλα "ποιοτικη"που να την εχουν παρει απο κει,και να ειναι η ιδια με αυτες του ebay,το θεωρω κοροιδια.

 

Αν υπηρχε κατι που να πιστοποιει οτι αξιζει που κανει τοσο ,τοτε ναι,αλλα ποιος μου λεει οτι δεν τις παιρνουν με το κιλο απο κει,και τις μοσχοπουλαν εδω υπο την αξια που προσδιδει η βιτρινα ενος μαγαζιου σε ενα προιον.

 

Πριν καιρο που μου ειχε χαλασει το ακουστικο στο 4s ,πηγαινοντας σε ενα καταστημα γνωστο ,για αντικατασταση,μου λεει 55ευρω,του λεω ακριβα δεν ειναι?Γιατι ειχα δει οτι τα ακουστικα κανουν βια 2ευρω,και μου λεει εμεις βαζουμε καλης ποιοτητας,μονο 30ευρω εχει το ακουστικο.

Ασε μας ρε μεγαλε λεω απο μεσα μου και φευγω.

 

Εφερα λοιπον ενα απο Κινα (η γερμανια δεν θυμαμαι)απο το ebay,oυτε 2 ευρω,εκατσα το αλλαξα μονος μου,και μια χαρα το ιδιο με το "γνησιο"ειναι.(για να μη πω και καλυτερο επειδη το "γνησιο"ειχε χαλασει στο διαστημα που το εχω)



#11   monotis

monotis

    iPH Contributor

  • 1.164 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/09/2014 - 15:41

Για να ξεκολλήσεις το digitizer από την οθόνη θέλεις συγκεκριμένο μηχάνη. Το ίδιο μηχάνημα θέλεις και για την επανακόλληση. Θα το πάρεις λοιπόν set.

 

Ναι τα εχω δει τα βιντεακια ,που απομονωνουν το σπασμενο γυαλι απο την οθονη.Ουσιαστικα το digitizer ειναι πανω στη οθονη απο οτι καταλαβα,διοτι και που το εβγαλε το γυαλι,και δοκιμαζε σκετη την οθονη το digitizer δουλευε.

 

Και η απορια που ηταν αυτη,μετα δεν δειχνει πως το τοποθετει το ανταλλακτικο γυαλι πανω στην καθαρισμενη απο τις κολλες οθονη.

Εχει κολλητικη ουσια το ανταλλακτικο γυαλι?και αν παρει μια σκονη τι κανεις?δεν δειχνει!επομενος οπως λες το σετ,να ξεμπεδευω!

 

 



#12   Ivanovic

Ivanovic

    iPH Addict

  • 710 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/09/2014 - 15:52

Αυτήν πήρα πρόσφατα και ήταν οκ. http://pages.ebay.co...0628653&alt=web

#13   monotis

monotis

    iPH Contributor

  • 1.164 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/09/2014 - 22:09

Αυτήν πήρα πρόσφατα και ήταν οκ. http://pages.ebay.co...0628653&alt=web

Μια ερωτηση πριν  πατησω buy it now.

Οταν λες ok,δηλαδη σαν τη δικη του ειναι,διαφορα καμια?



#14   Dynamics

Dynamics

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 16/09/2014 - 03:23

monotis σαν τι δική του δεν θα είναι σίγουρα αυτό πιστεύω εγώ!Αν πάρεις από εκεί ενημέρωσε αν μπορείς γιατί θα πάρω και εγώ σε λίγες μέρες!



#15   monotis

monotis

    iPH Contributor

  • 1.164 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/09/2014 - 15:03

Δεν μας απανταει ομως ο ivanovic να ξερουμε ,τι να περιμενουμε.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες