Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Aλλαγη οθονης σε 4s


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
31 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 16/09/2014 - 16:26

Ρε παιδιά με 15 ευρώ μη περιμένετε καλό αποτέλεσμα

Εγώ προχθές την άλλαξα σε ένα τοπικό κατάστημα με κόστος 80 ευρώ και δε κατάλαβα διαφορά. Προφανώς είναι αναλόγως με την τιμή, αυτή που μου 'βαλε εμένα κανονικά ήταν 120, χωρίς τιμολόγιο 90 και επειδή είναι γνωστός μου την άφησε 80. Γενικά αν θες καλό ανταλλακτικό οι τιμές κυμαίνονται στα 60 με 90.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 16/09/2014 - 16:51

εγώ σε βάζω στοίχημα ότι αν το λύσω σου λέω είναι κινεζια πολυτελειας και εδωσες και ένα σκασμό λεφτά



#18   Ivanovic

Ivanovic

    iPH Addict

  • 710 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/09/2014 - 17:04

Παιδιά όσες πήρα τελευταία μια χαρά ήταν. Τα μαγαζιά εδώ τις έχουν πιο ακριβά Γιατί έχουν ΦΠΑ και λοιπά έξοδα στην επιχείρηση τους. Δε θα γίνουν και κλέφτες. Ή περιμένεις 7-10 μέρες από έξω ή την παίρνεις από εδώ πιο ακριβά και την έχεις την άλλη μέρα. Προσωπικά για ανταλλακτικά Εκτός από έξω προτιμώ το ematrix. Επαγγελματίες τις λίγες φορές που είχα θέμα

#19   monotis

monotis

    iPH Contributor

  • 1.164 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/09/2014 - 17:47

Ρε παιδιά με 15 ευρώ μη περιμένετε καλό αποτέλεσμα

Εγώ προχθές την άλλαξα σε ένα τοπικό κατάστημα με κόστος 80 ευρώ και δε κατάλαβα διαφορά. Προφανώς είναι αναλόγως με την τιμή, αυτή που μου 'βαλε εμένα κανονικά ήταν 120, χωρίς τιμολόγιο 90 και επειδή είναι γνωστός μου την άφησε 80. Γενικά αν θες καλό ανταλλακτικό οι τιμές κυμαίνονται στα 60 με 90.

 

Συγνωμη που στο λεω ,αλλα η μεγαλυτερη πιθανοτητα ειναι να εχεις πανω μια του 15ευρου ,και να στη μοσχοπουλησαν.

 

Οπως λεει ο ivarovic,"δεν θα γινουν κ κλεφτες"αλλα πιο κωλοφαρα (μετα τους ταξιτζιδες)και μεγαλυτεροι "λοποδυτες" απο τους εμπορους δεν υπαρχουν.

 

Εχω γνωστο που δουλευει σε λαστιχαδικο,ειχε στην αποθηκη του στοκ,2 ποιοτητες για την ιδια διασταση .

Τους ελεγε, εχω το "x" (γνωστη μαρκα) κανει τοσο,εχω ομως και το "ψ" που κανει πολυ πιο φθηνα(κινεζικο εντελως αγνωστη μαρκα).

Και ολοι  επιλεγαν το πρωτο.

Οταν ομως ειδε οτι το εμπορευμα με τα μαπα ,του εμενε στη αποθηκη,αλλαξε τροπαρι...

Τοτε τους ελεγε, εχω το x (γνωστη μαρκα) κανει τοσο,εχω ομως και το "ψ"(το κινεζικο-αγνωστο)το οποιο λιγο πιο ακριβο μεν αλλα ειναι κατσε καλα!

Και τοτε μαντεψτε πιο προτιμουσαν ολοι,νομιζοντας και καταλαβαινοντας απο την τιμη τι περνουν.

 

Που να δειτε με τα ρουχα τι γινετε.

 

Υ.Γ. Ισχυει ,φυσικα και ισχυει το  "οτι πληρωνεις παιρνεις".

.Ισχυει ομως και το αν δεν ξερεις να αναγνωριζεις σου ριχνουν τετοιο χουφτωμα...


Τελευταία επεξεργασία από: monotis, 16/09/2014 - 17:51


#20   Ivanovic

Ivanovic

    iPH Addict

  • 710 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/09/2014 - 19:40

Επίσης μου έχει τύχει από ελληνικό κατάστημα να πάρω οθόνη 4s "ποιότητα Ά" αλλά δεν είχε ούτε προστατευτικό για το ηχείο και τα χρώματα ήταν χάλια. Τι κάνουν οι ταμπέλες ε :)

#21   Dynamics

Dynamics

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 17/09/2014 - 02:12

Παιδιά όσες πήρα τελευταία μια χαρά ήταν. Τα μαγαζιά εδώ τις έχουν πιο ακριβά Γιατί έχουν ΦΠΑ και λοιπά έξοδα στην επιχείρηση τους. Δε θα γίνουν και κλέφτες. Ή περιμένεις 7-10 μέρες από έξω ή την παίρνεις από εδώ πιο ακριβά και την έχεις την άλλη μέρα. Προσωπικά για ανταλλακτικά Εκτός από έξω προτιμώ το ematrix. Επαγγελματίες τις λίγες φορές που είχα θέμα

ivan μόνο από τον αγγλο πήρες?ίδια ποιότητα με τους κινεζους είναι?πρέπει να προσέξουμε κάτι?γτ μερικές γράφουν sprint κτλ σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες!



#22   Ivanovic

Ivanovic

    iPH Addict

  • 710 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/09/2014 - 09:52

Ίδια Ναι. Ούτε καμμένα pixels, ούτε έλειπε το προστατευτικό στο ηχείο. Τώρα αν ήταν μερικά κλικ κάτω η ποιότητα της οθόνης δε ξέρω αλλά δε νομίζω

#23   Dynamics

Dynamics

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 18/09/2014 - 00:24

ok θα παρω και εγω απο τον Αγγλο!Ελπιζω να εχει σε λευκη γιατι με το digitazer μου τα εχει παιξει τελειως



#24   osa

osa

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 18/09/2014 - 01:25

Πάντως να ξέρετε και κάτι άλλο ...δεν είναι την πήρες και την κούμπωσες επάνω και τελείωσες.

Θέλει λύσιμο όλο το τηλέφωνο και μεγάλη προσοχή !!!! γιατί μετά μπορεί να έχεις άλλες βλάβες.



#25   Dynamics

Dynamics

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 18/09/2014 - 02:55

σε βίντεο που είδα λύνεται όλο το τηλ στην κυριολεξία!



#26   Dynamics

Dynamics

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 18/09/2014 - 06:33

ivan εχεις π.μ



#27   Leou21

Leou21

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2014 - 14:44

Καλησπέρα. Είχα την ατυχία σήμερα να μου πέσει το κινητό

( 4s ) αρκετά άτσαλα είναι η αλήθεια και το αποτέλεσμα αυτής, μεγάλες ρωγμές στην εμπρόσθια οθόνη. Δεν νομίζω πως έσπασε η οθόνη καθώς δουλεύει κανονικά σε όλες τις δοκιμές που έκανα, σίγουρα όμως έσπασε το κρύσταλο αυτής. Προφανώς, και αν κάνω λάθος διορθώστε με, αυτά πάνε μαζί οπότε θα πρέπει να τα αντικαταστήσω. Θεωρώ πως oi τιμές που δίνουν τα κατα τόπους καταστήματα επιδιορθώσεων είναι εντελώς αλλού σκέφτομαι να στραφώ στην αγορά του e bay, μιας και είμαι σίγουρος πως και τα καταστήματα αυτές τοποθετούν. Υπάρχει κάτι αξιόπιστο και δοκιμασμένο απο το ιντερνετ? Ευχαριστώ.



#28   Dynamics

Dynamics

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 22/09/2014 - 18:54

καλησπερα φιλε! ο ivanovic εδωσε εναν καλο seller απο αγγλια περιπου 18 ευρω να σου ερθει ελλαδα!απο εκει θα παρω και εγω την δικη μ!



#29   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 22/09/2014 - 19:00

Πάντως θα πρότεινα να μη φοβάστε το λύσιμο της συσκευής. Μπορεί τα βήματα να φαίνονται πολλά και οι βίδες επίσης, αλλά με λίγη προσοχή δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα και δεν χρειάζεστε πολύ χρόνο. Ένα 30λεπτο αν είστε πολύ προσεκτικοί



#30   Dynamics

Dynamics

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 23/09/2014 - 01:53

προσωπικα δεν θα το κανω μονος μου!θα το φτιαξει φιλος που εχει ξανα κανει την ιδια δουλεια!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες