Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Aγορα απο ebay


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
58 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   zoros

zoros

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 14/09/2014 - 10:38

καλημερα παιδια βρηκα να αγορασω ενα iphone 5 απο ebay....απο ηνωμενο βασιλειο...λεει factory unlock.....δηλαδη το παιρνω και λειτουργει ελλαδα η θα εχω εδω τρεξιμο να το ξεκλειδωσω??



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   airthanos69

airthanos69

    iPH Contributor

  • 1.106 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 14/09/2014 - 10:58

τι  τιμη το βρηκες?



#3   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/09/2014 - 11:50

Αν όντως είναι ξεκλείδωτο δε θα έχεις κάποιο πρόβλημα.

 

Το πιο σημαντικό να μην έχει Activation Lock εν/ποιημένο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#4   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 19/09/2014 - 13:28

παιδια καλησπερα για να μην ανοιγω καινουργιο θεμα..αγορασα ενα iphone 5 απο ebay και προσπαθω να το κανω ενεργοποιηση..προφανως αυτος που μου το εστειλε εκανε ρεστορε με ενεργοποιημενο το find my iphone και τωρα δεν μπορω να το ενεργοποιηση θελει τα στοιχεια του προηγουμενου κατοχου..εχω φυσικα και κουτι και ολα..οταν του ζητησα να μου δωσει το apple ID να το ενεργοποιησω παραθετω την απαντηση του.. : 

 

Hi, the phone was restored to factory settings. You turn on pick which language you want. From there you can set up as a new iPhone or from an iCloud back up. You need to set up as a NEW IPHONE or from YOUR iCloud back up. You will not get my Apple ID nor pass code! It is funny that you ask this would you like to be reported to Apple?

 

παιδια βοηθεια τι κανω???



#5   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 19/09/2014 - 13:36

Πες του οτι οκ δεν χρειάζεται ανοιγεις case στο ebay και οτι θα του επιστρέψεις πισω το τηλεφωνο και θελεις τα λεφτά σου πισω + τα έξοδα αποστολής.



#6   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 19/09/2014 - 13:39

Πες του οτι οκ δεν χρειάζεται ανοιγεις case στο ebay και οτι θα του επιστρέψεις πισω το τηλεφωνο και θελεις τα λεφτά σου πισω + τα έξοδα αποστολής.

το σκεφτηκα και εγω αλλα παντα εγω πληρωνα τα μεταφορικα και ειναι και 50ευρω..δεν θελω να μπω στην διαδικασια απλα να μου δωσει τα στοιχεια του να το βαλω και ετοιμο..ετυχε να εχω μεινει και χωρις κινητο εχω μια μπακατελα και το περιμενα πως και πως..εκανα και checkmend ολα πρασινα !!



#7   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 19/09/2014 - 13:45

το σκεφτηκα και εγω αλλα παντα εγω πληρωνα τα μεταφορικα και ειναι και 50ευρω..δεν θελω να μπω στην διαδικασια απλα να μου δωσει τα στοιχεια του να το βαλω και ετοιμο..ετυχε να εχω μεινει και χωρις κινητο εχω μια μπακατελα και το περιμενα πως και πως..εκανα και checkmend ολα πρασινα !!

Φίλε το κινητό ειναι κλεμμένο, τι στοιχεία του ζητάς κι εσυ τώρα...λες και τα ξέρει. Στείλε το με ΕΛΤΑ δεν ειναι τόσο ακριβό όσο λες.

#8   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 19/09/2014 - 13:47

Φίλε το κινητό ειναι κλεμμένο, τι στοιχεία του ζητάς κι εσυ τώρα...λες και τα ξέρει. Στείλε το με ΕΛΤΑ δεν ειναι τόσο ακριβό όσο λες.

φιλε μου στο checkmend τα εβγαλε ολα πρασινα...πως εγινε αυτο??



#9   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 19/09/2014 - 13:51

Μπορεί αυτός που το έχασε να μην δήλωσε κλοπή. Επίσης το ότι είναι κλειδωμένο το cloud δεν σημαίνει ότι είναι κλειδωμένο σε κάποιο πάροχο

#10   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 19/09/2014 - 13:53

Μπορεί αυτός που το έχασε να μην δήλωσε κλοπή. Επίσης το ότι είναι κλειδωμένο το cloud δεν σημαίνει ότι είναι κλειδωμένο σε κάποιο πάροχο

το γνωριζω αυτο..το θεμα ειναι οτι μου εστειλε και το κουτι μαζι...εκλεψε και το κουτι?αλλα παρολααυτα δεν εχει κατι αλλο που να μην ταιριαζε στην περιγραφη του για να ειναι απατεωνας ουτε ραγισμα απο πεσιμο να πεις οτι το εκλεψε,..αλλα οτι ειναι και τοσο βλακας ωστε να ξεχασει να απενεργοποιηση το find my iphone δεν το πιστευω...του στελνω μηνυμα και απο κει και περα αν δεν απαντησει ανοιγω υποθεση και ζηταω επιστροφη..



#11   panais13

panais13

    iPH Contributor

  • 1.155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:panais13

Δημοσίευση 19/09/2014 - 14:01

καλημερα παιδια βρηκα να αγορασω ενα iphone 5 απο ebay....απο ηνωμενο βασιλειο...λεει factory unlock.....δηλαδη το παιρνω και λειτουργει ελλαδα η θα εχω εδω τρεξιμο να το ξεκλειδωσω??

Δλδ δεν βρίσκεις να αγοράσεις απο ελλαδα;
Δεν μπορω να καταλάβω το ρίσκο που περνετε!
Εγω απο ebay μονο θήκες τίποτα άλλο αξίας πάνω των 50€

#12   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 19/09/2014 - 14:04

Δλδ δεν βρίσκεις να αγοράσεις απο ελλαδα;
Δεν μπορω να καταλάβω το ρίσκο που περνετε!
Εγω απο ebay μονο θήκες τίποτα άλλο αξίας πάνω των 50€

δεν κανω το αρχικο ποστ φιλε μου,,δες πιο κατω



#13   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 19/09/2014 - 14:09

το γνωριζω αυτο..το θεμα ειναι οτι μου εστειλε και το κουτι μαζι...εκλεψε και το κουτι?αλλα παρολααυτα δεν εχει κατι αλλο που να μην ταιριαζε στην περιγραφη του για να ειναι απατεωνας ουτε ραγισμα απο πεσιμο να πεις οτι το εκλεψε,..αλλα οτι ειναι και τοσο βλακας ωστε να ξεχασει να απενεργοποιηση το find my iphone δεν το πιστευω...του στελνω μηνυμα και απο κει και περα αν δεν απαντησει ανοιγω υποθεση και ζηταω επιστροφη..

Αυτο να κανεις και θα τα παρεις τα λεφτα σου πισω απο το ebay 



#14   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 19/09/2014 - 14:14

το γνωριζω αυτο..το θεμα ειναι οτι μου εστειλε και το κουτι μαζι...εκλεψε και το κουτι?αλλα παρολααυτα δεν εχει κατι αλλο που να μην ταιριαζε στην περιγραφη του για να ειναι απατεωνας ουτε ραγισμα απο πεσιμο να πεις οτι το εκλεψε,..αλλα οτι ειναι και τοσο βλακας ωστε να ξεχασει να απενεργοποιηση το find my iphone δεν το πιστευω...του στελνω μηνυμα και απο κει και περα αν δεν απαντησει ανοιγω υποθεση και ζηταω επιστροφη..

Για δες απο πίσω απο το κουτί το serial number της συσκευής ειναι το ιδιο με αυτο που γράφει πισω απο το κουτί ; 



#15   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 19/09/2014 - 14:19

Αυτο να κανεις και θα τα παρεις τα λεφτα σου πισω απο το ebay 

μια φορα το ειχα κανει στο παρελθον και πληρωσα εγω τα εξοδα αποστολης..θα μου δωσει τα εξοδα αποστολης?

 

Για δες απο πίσω απο το κουτί το serial number της συσκευής ειναι το ιδιο με αυτο που γράφει πισω απο το κουτί ; 

το S/N δεν μπορω να το δω αλλα το ΙΜΕΙ αυτο που γραφει πισω στο καπακι με το κουτι ειναι το ιδιο..δεν μπορω να το πιστεψω...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες