Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Aγορα απο ebay


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
58 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 19/09/2014 - 20:48

Ρε παιδιά δε χρειάζονται κωδικοί...πες του να μπει στο www.icloud.com να συνδεθεί με το Apple ID του και μετά να κάνει remove this phone from account και είσαι έτοιμος. Αν αρνηθεί ανήκεις case

 

Εγώ αγόρασα 4αρι από eBay κλειδωμένο σε iCloud και ο πωλητής και καλά ξέχασε να το πει. Έστειλα Mail στον πρώτο κάτοχο ο οποίος το είχε νόμιμα πουλήσει του έδωσα οδηγίες τι να κάνει και το τηλέφωνο είναι πλέον ελεύθερο ...

το δοκιμαζω και θα ποσταρω για νεοτερα..ευχαριστω πετρο !



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 19/09/2014 - 20:50

το δοκιμαζω και θα ποσταρω για νεοτερα..ευχαριστω πετρο !

τίποτα ρε συ, και να σου πω την αλήθεια και εγώ δε θα έδινα τον κωδικό μου, αλλά υπάρχει λύση :)

#33   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 19/09/2014 - 20:53

τίποτα ρε συ, και να σου πω την αλήθεια και εγώ δε θα έδινα τον κωδικό μου, αλλά υπάρχει λύση :)

ουτε κ εγω..αλλα αν βγαλει τα χρηματα του απο την καρτα και το ξεκλειδωσω και μετα να αλλαξει τον κωδικο τι πειραζει?και αν ειναι τοσο βλακας και ξεχασε να βγαλει το find my iphone τι να πω..γιατι εχω το κουτι του το πρωτοτυπο και το κινητο δεν εχει σημαδι τιποτα απο πεσιμο.και στο checkmend μου τα εβγαλε πρασινα δηλαδη να ειναι κλεμμενο το βρισκω απιθανο αλλα ποτε δεν ξερεις!



#34   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 19/09/2014 - 21:01

Κοίτα αν σβήσεις απλά το find my iPhone και δε κάνεις αποσύνδεση το Apple ID σου από την εφαρμογή Apple Store, αν κάνεις restore στον υπολογιστή η συσκευή παραμένει κλειδωμένη στο προηγούμενο Apple ID. Την έχω πατήσει έτσι. Τώρα αν κάνει αυτό που σου είπα τέλος η συσκευή ελευθερώθηκε

#35   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 19/09/2014 - 21:06

Κοίτα αν σβήσεις απλά το find my iPhone και δε κάνεις αποσύνδεση το Apple ID σου από την εφαρμογή Apple Store, αν κάνεις restore στον υπολογιστή η συσκευή παραμένει κλειδωμένη στο προηγούμενο Apple ID. Την έχω πατήσει έτσι. Τώρα αν κάνει αυτό που σου είπα τέλος η συσκευή ελευθερώθηκε

δεν μπορω να παω απο ρυθμισει και να βγαλω το δικο του apple ID και να βαλω το δικο μου?



#36   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 19/09/2014 - 21:07

Όχι μόνο αυτό που σου είπα μπορεί να γίνει

#37   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 19/09/2014 - 21:08

Όχι μόνο αυτό που σου είπα μπορεί να γίνει

του εστειλα μηνυμα..να δουμε τι θα γινει !



#38   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 25/10/2014 - 16:37

καλησπερα σε ολη την παρεα!!να μην ανοιγω καινουργιο τοπικ θελω να με βοηθησει οποιος γνωριζει..πριν περιπου 4 μηνες περιπου ειχα παραγγειλει ενα iphone 5 για ενα φιλο μου απο ebay η πληρωμη μεσω paypal κανονικα..το tracking number μου εδειχνε οτι βρισκετε στο τελωνειο καποιες βδομαδες και δεν μου ειχε ρθει στα χερια μου..πιθανον το πηρε καποιος τελωνιακος..μετα απο τοσο διαστημα ο πωλητης μου εστειλε invoice στο paypal να πληρωσω ολο το ποσο διοτι εχει αποδειξεις οτι το κινητο ειναι ενεργοποιημενο(πιθανον απο το ΙΜΕΙ)..στο μεταξυ ευτυχως ειχα παρει τα χρηματα μου πισω εγω..αλλα το κινητο φενετε οτι ειναι ακομη στο τελωνειο..μπορει να μου κανει κατι μετα απο τοσο καιρο?στο paypal μου βγαζει στις συναλλαγες το invoice και μου λεει pay..οποιος γνωριζει ας βοηθησει παιδια!!

ευχαριστω εκ των προτερων !!



#39   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 25/10/2014 - 18:33

παιδια κανεις ??ειναι επειγονν !!!



#40   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 25/10/2014 - 18:43

45 μέρες αν δεν κανω λάθος ειναι και για τα 2 μέρη , τωρα αν εχει αλλάξει κατι ίσως επειδή εχει proof οτι ενεργοποιήθηκε το κινητό δεν γνωρίζω αλλα δεν νομιζω . Επίσης , εσύ το έβλεπες τόσο καιρό να εχει παει τελωνείο και δεν πηγές να δεις τι έγινε ;
Α! Τι έγινε με αυτόν που δεν ξεκλείδωνε το find my iPhone ?

#41   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 25/10/2014 - 18:47

45 μέρες αν δεν κανω λάθος ειναι και για τα 2 μέρη , τωρα αν εχει αλλάξει κατι ίσως επειδή εχει proof οτι ενεργοποιήθηκε το κινητό δεν γνωρίζω αλλα δεν νομιζω . Επίσης , εσύ το έβλεπες τόσο καιρό να εχει παει τελωνείο και δεν πηγές να δεις τι έγινε ;
Α! Τι έγινε με αυτόν που δεν ξεκλείδωνε το find my iPhone ?

ειμαι επαρχια και δεν εχω την δυνατοτητα να παω ο ιδιος στο τελωνειο..μετα απο 7 μερες απο την ημερομηνια παραδοσης ανοιξα υποθεση και ευτυχως πηρα τα χρηματα μου πισω..!!να πατησω cancel δηλαδη στο paypal η να το αφησω ετσι?

μολις του ανοιξα υποθεση μου εδωσε τα στοιχεια του και το ξεκλειδωσα και αυτο εχω τωρα !!!



#42   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 25/10/2014 - 18:53

Δηλαδή ο άνθρωπος το έστειλε , εσύ επειδή είσαι Αλεξανδρούπολη , Ρόδο , Κρήτη ΔΕΝ ασχοληθηκες οταν μπήκε τελωνείο , μετά απο 1 βδομάδα σου έκανε refund άρα έχασε και τα χρήματα αλλα και το προϊόν και τωρα που βλέπει οτι κάποιος το χρησιμοποιεί και πολύ σωστά θέλει τα χρήματα του πισω εσύ θες να κάνεις την πάπια ;
Συγγνώμη αλλα για εμένα είσαι ΛΑΘΟΣ και μακάρι να μην μου τύχει ποτε τέτοιος αγοραστής .

#43   dion75

dion75

    iPH Enthousiast

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2014 - 19:09

Δηλαδή ο άνθρωπος το έστειλε , εσύ επειδή είσαι Αλεξανδρούπολη , Ρόδο , Κρήτη ΔΕΝ ασχοληθηκες οταν μπήκε τελωνείο , μετά απο 1 βδομάδα σου έκανε refund άρα έχασε και τα χρήματα αλλα και το προϊόν και τωρα που βλέπει οτι κάποιος το χρησιμοποιεί και πολύ σωστά θέλει τα χρήματα του πισω εσύ θες να κάνεις την πάπια ;
Συγγνώμη αλλα για εμένα είσαι ΛΑΘΟΣ και μακάρι να μην μου τύχει ποτε τέτοιος αγοραστής .

Σου λει τελωνείο μπικε σίγα μην παω να πληρώσω δασμους και φπα ασ παρω καλύτερα τα λεφτά μου πισω



#44   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 25/10/2014 - 19:15

Δηλαδή ο άνθρωπος το έστειλε , εσύ επειδή είσαι Αλεξανδρούπολη , Ρόδο , Κρήτη ΔΕΝ ασχοληθηκες οταν μπήκε τελωνείο , μετά απο 1 βδομάδα σου έκανε refund άρα έχασε και τα χρήματα αλλα και το προϊόν και τωρα που βλέπει οτι κάποιος το χρησιμοποιεί και πολύ σωστά θέλει τα χρήματα του πισω εσύ θες να κάνεις την πάπια ;
Συγγνώμη αλλα για εμένα είσαι ΛΑΘΟΣ και μακάρι να μην μου τύχει ποτε τέτοιος αγοραστής .

 

Σου λει τελωνείο μπικε σίγα μην παω να πληρώσω δασμους και φπα ασ παρω καλύτερα τα λεφτά μου πισω

νομιζω οτι εγινε παρεξηγηση..κατι καταλαβατε λαθος..επερνα 2 με 3 βδομαδες στο τελωνειο κ δεν απαντουσαν στο τηλεφωνο..πριν μια εβδομαδα ειχα αγορασει ενα τηλεφωνο και μου ηρθε 80αρι αλλα ηρθε το τηλεφωνο και πηγα στο ταχυδρομειο κ το πληρωσα..ο γνωστος μου ζητουσε το τηλεφωνο και μετα και δεν θα μπορουσα να το δωσω το τηλεφωνο αλλα και τα χρηματα..τι θα επρεπε να κανω σ'αυτη την περιπτωση?ειχα εκτεθει ασχημα !!

μην βγαζετε βιαστικα συμπερασματα το εχετε αυτο πολλοι εδω μεσα !!



#45   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 25/10/2014 - 19:16

Σου λει τελωνείο μπικε σίγα μην παω να πληρώσω δασμους και φπα ασ παρω καλύτερα τα λεφτά μου πισω

Πραγματικά αν συνέβαινε κατι τέτοιο θα είχα κανει τα αδύνατα δυνατά για να είμαι εντάξει απέναντι στον άνθρωπο που έκανα την συναλλαγή και αν δεν μπορούσα θα ηταν δική μου η ευθύνη και σε καμια περίπτωση δεν θα ειχα αξιώσεις .
Δεν θα πω τωρα τι ειναι σωστό και τι λάθος αλλα ειναι γαϊδούρια ρε γαμωτο :/


Edit στο quote . Refund παίρνεις σε περίπτωση που δεν έφτασε ποτε ( ή not as described ) και οχι δεν επειδή δεν ασχοληθηκες , τα τηλέφωνα δεν τα σηκώνουν οποτε θεωρήσεις σωστό να πάρεις τα €€ σου πισω επειδή εσύ δεν έκανες κατι σωστα. Ο άνθρωπος ηταν σωστός απέναντι σου απλά εσενα δεν σε βόλεψε και τον ζημιωσες.

Τελευταία επεξεργασία από: efib, 25/10/2014 - 19:20


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες