Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 3 ψήφοι

iOS 8 σε iPhone 4S / iPad Mini 1st gen ή όχι?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
70 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: iOS 8 σε iPhone 4S / iPad Mini 1st gen ή όχι? (129 μέλη έχουν ψηφίσει)

ΑΞΙΖΕΙ Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΕ iOS 8 ΓΙΑ ΤΟ iPHONE 4S? (παρακαλώ να απαντήσουν μόνο όσοι το έχουν δοκιμάσει)

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.

ΑΞΙΖΕΙ Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΕ iOS 8 ΓΙΑ ΤΟ iPAD MINI 1st G? (παρακαλώ να απαντήσουν μόνο όσοι το έχουν δοκιμάσει)

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#16   Ihateandroid

Ihateandroid

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 19/09/2014 - 11:29

Αγαπητέ φίλε, δεν χρειάζεται να 'χει κάποιος δοκιμάσει για να σου πει, είναι "φως-φανάρι":

ΟΧΙ και στα δύο! Δεν έχουν σχεδιαστεί γι' αυτό το λειτουργικό, θα "γονατίσουν" και θα βλαστημάς την ώρα και τη στιγμή που το 'κανες.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σας πιάνει η μανία να αναβαθμίσετε ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ, όταν δεν έχετε αναβαθμιστεί σε HARDWARE εδώ και τόσα χρόνια!
Δεν έχετε χρήματα; Οκ, δεκτό και κατανοητό. Άρα, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να βάλετε ολοκαίνουργιο λειτουργικό (σχεδιασμένο βασικά για τα 6άρια κυρίως), σε κινητό 4+ ετών τεχνολογίας πριν!

Στο δικό μου 5άρι, η 8άρα πάει "οκ", έχει μερικά lags ενώ η μπαταρία τελειώνει "πατ-κιουτ".
Στο iPad mini Retina μου (ολοκαίνουργιο μηχάνημα-τεχνολογία), το ίδιο επίσης - πολύ λίγα (αλλά υπάρχουν) lags ενώ και στο iPad η μπαταρία τελειώνει 20% (τουλάχιστον) γρηγορότερα.

Όταν εγώ με σαφώς πιο καινούργια devices σου γράφω αυτά, τότε ΟΧΙ δεν πρέπει να αναβαθμίσεις.


Με αυτά που γράφεις περίμενα οτι θα είχες το iPhone 8 ή ακόμα και το 9..
Και απογοητεύτηκα όταν έγραψες ότι έχεις το 5..
Το thread είναι για το 4s.
Βγήκε πριν 3 χρόνια όχι 4.
Και το δικό σου πριν 2..
Καλά ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΕΣ το iOS 8 σε μία συσκευή 2 ετών;
ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΧΡΗΜΑΤΑ; Ε τότε μείνει στο iOS7.
Δεν μπορώ να καταλάβω πως κάποιοι με συσκευές 2 ετών θέλουν να εγκαταστήσουν το νέο λειτουργικό!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 19/09/2014 - 12:11

Αγαπητέ φίλε, δεν χρειάζεται να 'χει κάποιος δοκιμάσει για να σου πει, είναι "φως-φανάρι":

ΟΧΙ και στα δύο! Δεν έχουν σχεδιαστεί γι' αυτό το λειτουργικό, θα "γονατίσουν" και θα βλαστημάς την ώρα και τη στιγμή που το 'κανες.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σας πιάνει η μανία να αναβαθμίσετε ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ, όταν δεν έχετε αναβαθμιστεί σε HARDWARE εδώ και τόσα χρόνια!
Δεν έχετε χρήματα; Οκ, δεκτό και κατανοητό. Άρα, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να βάλετε ολοκαίνουργιο λειτουργικό (σχεδιασμένο βασικά για τα 6άρια κυρίως), σε κινητό 4+ ετών τεχνολογίας πριν!

Στο δικό μου 5άρι, η 8άρα πάει "οκ", έχει μερικά lags ενώ η μπαταρία τελειώνει "πατ-κιουτ".
Στο iPad mini Retina μου (ολοκαίνουργιο μηχάνημα-τεχνολογία), το ίδιο επίσης - πολύ λίγα (αλλά υπάρχουν) lags ενώ και στο iPad η μπαταρία τελειώνει 20% (τουλάχιστον) γρηγορότερα.

Όταν εγώ με σαφώς πιο καινούργια devices σου γράφω αυτά, τότε ΟΧΙ δεν πρέπει να αναβαθμίσεις.

Αν ηταν φως-φαναρι δεν θα δημιουργουσα αυτην την ψηφοφορια! Και αν το λειτουργικο δεν ειχε σχεδιαστει κ για αυτες της συσκευες δεν θα κυκλοφορουσε απο την Apple! Επισης οι αποψεις διυστανται γι αυτο το θεμα γιατι υπαρχουν χρηστες που λενε οτι δεν τραβαει(συνηθως 8gb) και αλλοι που τους ρολαρει καλα(32gb/64gb)... Οσο για το οικονομικο(αν και δεν σε αφορα) προεχει μια αγορα macbook προς το παρων και το νεο iphone επεται!


#18   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 19/09/2014 - 12:11

Αγαπητέ φίλε, δεν χρειάζεται να 'χει κάποιος δοκιμάσει για να σου πει, είναι "φως-φανάρι":

ΟΧΙ και στα δύο! Δεν έχουν σχεδιαστεί γι' αυτό το λειτουργικό, θα "γονατίσουν" και θα βλαστημάς την ώρα και τη στιγμή που το 'κανες.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σας πιάνει η μανία να αναβαθμίσετε ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ, όταν δεν έχετε αναβαθμιστεί σε HARDWARE εδώ και τόσα χρόνια!
Δεν έχετε χρήματα; Οκ, δεκτό και κατανοητό. Άρα, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να βάλετε ολοκαίνουργιο λειτουργικό (σχεδιασμένο βασικά για τα 6άρια κυρίως), σε κινητό 4+ ετών τεχνολογίας πριν!

Στο δικό μου 5άρι, η 8άρα πάει "οκ", έχει μερικά lags ενώ η μπαταρία τελειώνει "πατ-κιουτ".
Στο iPad mini Retina μου (ολοκαίνουργιο μηχάνημα-τεχνολογία), το ίδιο επίσης - πολύ λίγα (αλλά υπάρχουν) lags ενώ και στο iPad η μπαταρία τελειώνει 20% (τουλάχιστον) γρηγορότερα.

Όταν εγώ με σαφώς πιο καινούργια devices σου γράφω αυτά, τότε ΟΧΙ δεν πρέπει να αναβαθμίσεις.

Αν ηταν φως-φαναρι δεν θα δημιουργουσα αυτην την ψηφοφορια! Και αν το λειτουργικο δεν ειχε σχεδιαστει κ για αυτες της συσκευες δεν θα κυκλοφορουσε απο την Apple! Επισης οι αποψεις διυστανται γι αυτο το θεμα γιατι υπαρχουν χρηστες που λενε οτι δεν τραβαει(συνηθως 8gb) και αλλοι που τους ρολαρει καλα(32gb/64gb)... Οσο για το οικονομικο(αν και δεν σε αφορα) προεχει μια αγορα mac προς το παρων και το νεο iphone επεται!


#19   crisk

crisk

    iPH Enthousiast

  • 453 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/09/2014 - 14:12

Βάλε όποιο θες, σε ό,τι κινητό θες, φίλε μου - στην τελική δεν με νοιάζει κιόλας.



#20   gkazazis

gkazazis

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Twitter:@gkazazis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 19/09/2014 - 19:18

Σε iPhone 4s και σε iPad 2 που αναβάθμισα, μια χαρά τα βλέπω και τα δύο.

#21   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 19/09/2014 - 19:20

Να εξηγηθώ ... δουλεύει καλά , αλλά δεν είναι τόσο γρήγορο , με λίιιγα bugs... 



#22   EchiDNA

EchiDNA

    iPH Enthousiast

  • 359 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/09/2014 - 19:58

4S 16GB με πέρασμα από τον Mac και επαναφορά backup. Μια χαρά πάει, ελαφρώς πιο αργά σε κάποιες εφαρμογές. Lag παρατήρησα στα μενού των ρυθμίσεων που έχουν μεγάλο "κατεβατό". Από μπαταρία δεν μπορώ να πω ακόμα γιατί σήμερα και χτες ήταν πολύ γεμάτες σε χρήση οι ημέρες. Γενικά όπως και στο 7.1.2 η μπαταρία αν θέλετε μια πρώτη εκτίμηση. 

 

Για ότι άλλο ρωτήστε 



#23   fragment

fragment

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:dennmtr

Δημοσίευση 19/09/2014 - 20:46

Που το βλέπετε το μια χαρά ρε παιδιά εδώ εγώ έχω iPhone 5 και σέρνεται με restore σε iOS 8. Για να μη λέμε τα ίδια ένα widget δε βαραίνει λειτουργικό! η apple μέσω του iOS παλιώνει ότι κ όποτε θέλει εκείνη λόγο μάρκετινγκ #sticky. Ακόμα και το 3gs θα μπορούσε άνετα να σηκώσει την iOS 7 σφαιρατα αν το ήθελε η apple. Σαφάρι κλείνει και σερνετε εκνευρίστηκα στο iPhone 5. Γιατί; επειδή προστέθηκε ο βαρύς κώδικας τύπου τώρα μπορείς να δουλέψεις και τρίτες εφαρμογές ; Που πήγε ο σούπερ ντούπερ διπύρηνος επεξεργαστής μοναδικός στην ιστορία του iPhone; οΟκ έχει 3rd party keyboards γιατί πριν δεν είχε πληκτρολόγιο ας πούμε και τώρα δουλεύεις με τρία ταυτόχρονα όχι με το καθένα ξεχωριστά και παλι.. Όλα είναι μάρκετινγκ παιδιά

#24   marios00apoel2

marios00apoel2

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/09/2014 - 21:00

Παιδια εγω με ιος 7.1.2 στο 4s υπαρχει τροπος να παω πισω στο ιος5;
Εχω το 4 16gb στο ιος 5 και παει σφαιρα ενω στο 4s 64gb ειναι πολυ αργο και μερικες φορες με πεταει εξω απο τ app..
Το 4 ποτε δεν το κανει και ειναι και φορτομενο tweaks
Using Tapatalk

#25   peros550

peros550

    iPH Addict

  • 716 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/09/2014 - 23:50

Σε iphone 4s εγω ειδα μια διαφορα στη ταχυτητα ( εγινε πιο αργο) . Αλλα! Η διαφορα ειναι τετοια που αλλους μπορει να τους ενοχλησει κι αλλοι μπορει να την συνηθισουν (αν φυσικα την αντιληφθουν). Αν εισαι τυπος που κοιταει τις λεπτομερειες, καλυτερα μην αναβαθμισεις.

#26   manolovas

manolovas

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/09/2014 - 00:29

Αγαπητέ φίλε, δεν χρειάζεται να 'χει κάποιος δοκιμάσει για να σου πει, είναι "φως-φανάρι":

ΟΧΙ και στα δύο! Δεν έχουν σχεδιαστεί γι' αυτό το λειτουργικό, θα "γονατίσουν" και θα βλαστημάς την ώρα και τη στιγμή που το 'κανες.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σας πιάνει η μανία να αναβαθμίσετε ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ, όταν δεν έχετε αναβαθμιστεί σε HARDWARE εδώ και τόσα χρόνια!
Δεν έχετε χρήματα; Οκ, δεκτό και κατανοητό. Άρα, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να βάλετε ολοκαίνουργιο λειτουργικό (σχεδιασμένο βασικά για τα 6άρια κυρίως), σε κινητό 4+ ετών τεχνολογίας πριν!

Στο δικό μου 5άρι, η 8άρα πάει "οκ", έχει μερικά lags ενώ η μπαταρία τελειώνει "πατ-κιουτ".
Στο iPad mini Retina μου (ολοκαίνουργιο μηχάνημα-τεχνολογία), το ίδιο επίσης - πολύ λίγα (αλλά υπάρχουν) lags ενώ και στο iPad η μπαταρία τελειώνει 20% (τουλάχιστον) γρηγορότερα.

Όταν εγώ με σαφώς πιο καινούργια devices σου γράφω αυτά, τότε ΟΧΙ δεν πρέπει να αναβαθμίσεις.

Πιο φασι...ας πεθανεις.Ακου αφου σου λεω εγω δε θα αναβαθμησεις.Δε παμε καλα.

#27   Tolee1992

Tolee1992

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/09/2014 - 01:20

Εμενα κολλαει λιγο..δηλαδη στην 7 αυτα τα κολληματα δεν τα ειχα ( spikes ). Σε 4s

Τελευταία επεξεργασία από: Tolee1992, 20/09/2014 - 01:21


#28   kostasibanez

kostasibanez

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα

Δημοσίευση 20/09/2014 - 01:33

Λοιπόν παίδες εγω σε 4s την έβαλα ota και την μόνη διαφορά που ειδα ειναι ένα μικρό lag στην κάμερα απο την οθόνη κλειδώματος που την είδανε και χρήστες του 5 κατα τα αλλά ειναι ελάχιστα ποιο αργό που εννοειτε θα διορθωθεί στην επόμενη αναβάθμιση για μενα το ios 8 δεν ήτανε ακόμα έτοιμο για να δοθεί σε Ολλες τις συσκευές ομως εννοειτε οτι θα διορθωθεί μην τρελένεστε τωρα για την μπαταρία που μερικοί λένε οτι τελειώνει σε χρόνο 0 σκεφτείτε οτι οι περισσότεροι συμπεριλαμβανομένου και μενα απο την στιγμη που κατεβάσαμε το νέο λογισμικό το σκίσαμε το κινητακι στο ψάξιμο.επισης κάτι που θελω επιβεβαίωση τη πρώτη μέρα δεν είχα dictation siri την δεύτερη μέρα ειχα όπως επίσης το ίδιο έγινε με την hand off λειτουργείς για κλήσεις ανάμεσα σε iPad Kai iphone ένας φίλος προγραμματιστής μου είπε (που δεν ξέρω αν ισχύει )οτι το ios σε συγκεκριμένες συσκευές ακόμα διορθώνετε οσο εναν σε wifi για αυτο και το βελάκι δίπλα στην μπαταρία υπηρεσίες τοποθεσίας ειναι παντα ενεργοποιημένο πόλοι είπανε στο forum οτι ειναι το four square επιβεβαιώνω σίγουρα οτι δεν ειναι το foursquare τωρα για το παραπάνω το ξαναλέω οτι δεν ειναι σίγουρο και αν μπορει κάποιος να επιβεβαιώσει καλώς ομως κάποιες λειτουργίες του ios όντως τις ειχα μετα απο μια η δυο μέρες

#29   sfakyia

sfakyia

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Twitter:@sfakyia
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:sfakyia

Δημοσίευση 20/09/2014 - 01:57

Θα πω κι εγω, "η φτωχιά" τη γνώμη μου.

Σε 4s πάει τέλεια!

Η μπαταρία είναι πολύ καλύτερη, μετά από 2 μέρες χρήσης και κανά 3ωρο ξεζουμισμα ρυθμίσεων, κάποια ελάχιστα lags αλλά και πάλι, όχι τόσο τραγικά που τα περιγράφουν κάποιοι υπερβολικοί και σπεύδουν να γυρίσουν στην 7! Είναι και αρχαίο το τηλέφωνο παιδιά μην έχετε απαιτήσεις, συνδέεται με ταμπλετ, μόνο στα μηνύματα δεν έχω καταφέρει ακόμα να στείλω sms από το ipad. Και τηλέφωνα πήρα από το ταμπλετ και κάθε φορά που χτυπάει το τηλέφωνο τρέχω να απαντήσω από το κινητό γιατί τρελένεται το σπίτι που χτυπάνε τα πάντα! Πραγματικά παράπονο 0. Ίσως πάω στο 5s, το 6 είναι υπερβολικά μεγάλο για τα χέρια μου και τις τσέπες μου. ( των ρούχων εννοώ) θα περιμένω να το δω από κοντά, αλλά νομίζω πως η μεγαλύτερη οθόνη δε θα με εξυπηρετεί.

Όσοι θέλετε γρήγορο τηλέφωνο ή πάρτε καινούργιο, να μην έχει παράπονο και ο crisk ή μεινετε στην 7. Αλλιώς ελάτε στην 8 να απολαύσουμε την επικήδειο του 4s παρέα. Δε πιστεύω να το υποστηρίξει μελλοντικά.

Να προσθέσω για τη μπαταρία, σήμερα μου κράτησε 27 ώρες, συνδεδεμένο σε wifi και ελάχιστη έως κανονική χρήση. Απίστευτο!!!

Τελευταία επεξεργασία από: sfakyia, 20/09/2014 - 02:00


#30   crisk

crisk

    iPH Enthousiast

  • 453 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/09/2014 - 09:13

Μπράβο σου, χαίρομαι που στο 4αρι σου παει τέλεια. Θα είσαι απο τους λίγους τυχερούς, καθώς στο Μέγαρο που ειναι το γραφείο μου όσοι γείτονες σε αλλα γραφεία έβαλαν σε 4αρι την 8 τραβούσαν τα μαλλιά τους και ρωτούσαν πως να γυρίσουν στην 7.

Τυχερός είσαι, φαίνεται. Ή απλα παίζεις angry birds και στέλνεις και κανα sms, Χαχαχα.
Τεσπα, αδιαφορώ αν βάλετε σε 4αρι την 8, κάντε οτι θέλετε. Εγω εχω 5αρι.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες